Go Back   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Reply
 
Thread Tools
Old 24-01-2010, 21:36   #1
ARIS
Super Anėtar
 
ARIS's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Rep Power: 7
ARIS ėshtė nė rrugė tė mbarė
Default Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku? 2) Dikush lind i zgjuar apo behet? 3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve? 4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes? 5) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)? 6) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire?
__________________
Vetem dy personave ju besoj vertet. Njer jam une.... dhe tjetri nuk je ti.
ARIS is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010, 21:57   #2
ARIS
Super Anėtar
 
ARIS's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Rep Power: 7
ARIS ėshtė nė rrugė tė mbarė
Default Titulli: Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

1.Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku?
asnjeher.. kur plakemi


2.Dikush lind i zgjuar apo behet?
te gjithe lindin njelloj , te zgjuar behemi..


3.Ne e kontrollojme trurin apo truri neve?
te dyja bejn ate qene i themi njeri ,


4.Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes?
ate qe idham ne jetes.Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes
fare thjesht , me te miren gezohemi, kurse me te keqen
shajm ? ase pim ....


Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa?
ne disa raste po edhe ne disa raste jo...
edhe keshtu ai qe njehe mir veteveten kur nuk rron shum .. se ka per te vrar veten ?????
__________________
Vetem dy personave ju besoj vertet. Njer jam une.... dhe tjetri nuk je ti.
ARIS is offline   Reply With Quote
Old 27-01-2010, 06:55   #3
ChocolatE_DiamonD
*BitterSweet*
 
ChocolatE_DiamonD's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Where you cant tell me what to do
Posts: 466
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Rep Power: 8
ChocolatE_DiamonD ėshtė nė rrugė tė mbarė
Default Pėrgjigje e: Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku?
Per nje te zgjuar..zgjuaresia nuk mbaron asnjehere ndersa budallallekun e perdorin vetem ne dobi te tyren me zgjuaresi..

Per nje budalla..zgjuaresia ska filluar ndonjehere kshu qe ska ku te mbaroje dhe budallalliku eshte pjese normale e jetes..like infinity

2) Dikush lind i zgjuar apo behet?
Mendoj se lind ..dhe duhet kultivuar per mos e humbur

3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve?
Truri Ne!

4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes?
Vdekja nuk fshin gjithcka...Veprat Kujtimet Ndryshimet qe solle ne kte bote jetojne me shume se ne ne kte toke..

5) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)?
Pyetje shume relative sepse cka eshte e mire per mua mund te jete e keqe per nje tjeter dhe e kunderta. Te dyja egzistojne ne mendjen e njeriut Standartet e mendjes se njeriut jane te limitura dhe aspak perfekte gje qe e ben te veshtire te gjesh kufirin mes te mires dhe te keqes. Me kollaj eshte te gjesh ngjashmerite mes te mires dhe te keqes ...

6) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire?
E njoh mbase me shume se cdo njeri tjeter ne kte planet ..
__________________
~Don't like my attitude?
Call 1-800-WHO-CARES~
ChocolatE_DiamonD is offline   Reply With Quote
Old 02-06-2010, 19:02   #4
PUPA
V.I.P
 
PUPA's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Location: Italy
Posts: 674
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Rep Power: 8
PUPA ėshtė nė rrugė tė mbarė
Default Pėrgjigje e: Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku?
Zgjuarsia lind ne persona qe din te repsktojn veten ne rradh te par te jetojn mir me te se po qe mir me vetvete je me te gjith,zgjuarsia vdes prej her me njeriun..Budallalliku shprehet ne persona qe s'njohin as veten e kerkojn pasqyrime te tjerve per tu identifikuar te till budallalliqet jan menyr e te shprehurit impulsiv pa matje hipokriszi..

2) Dikush lind i zgjuar apo behet? Sa te rrosh do mesosh,po sqe do behesh nqs je i zgjuar ne vetvete ajo te shtyn te esplorosh dhe me shum..
3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve?
Truri esht kompiuteri njeriut ēdo mendim kalon ne tru e behet materia ose shprehje,Jemi ne qe duhet te kontrollojm trurin ,pčor dhe truri gastare esht
4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes?
Ishte e bukur per aq sa e jetove..

5) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)? E mira mbaron kur te ka marr e keqja,e mira ska fund per ato njerz qe din vetem te bejn mir ..e keqa fillon kur ja fut vetes mendo mir e cdo gje per mir shkon.... Ndryshimi ? e mira ska fund por harohet shpejt e keqa e mbund te miren por nuk zgjat shum..
6) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire? Raffaelle Moreli (PSICANALISTA ) thot njeriu sa te rroj asnjeher se njef vetveten,te njohesh vetveten ke fitu parajsen,cdo dit ngrihemi ndryshe dhe ne pasqyr cdo dit na duket vetja ndryshe sot jemi lisa neser pupa pasneser lulja etj me mir kshtu jeto dita dites ndryshe do ishte monotone perdit i njejti
__________________
__________________
Rinuncia al tuo potere di attrarmi ed io rinuncerņ alla mia volontą di seguirti. (William Shakespeare )
PUPA is offline   Reply With Quote
Old 22-09-2010, 11:32   #5
mary
DELIRIO
 
mary's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: diku ne univers
Posts: 1,022
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Rep Power: 13
mary ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėmary ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėmary ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėmary ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėmary ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėmary ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Default Pėrgjigje e: Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku?
Zgjuarsia mbaron aty ku fillon budallalliku dhe budallalliku fillon aty ku mbaron zgjuarsia
2) Dikush lind i zgjuar apo behet?
Lind i zgjuar por me kalimin e kohes hap horizontet akoma me shume
3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve?
Ne mundohemi ndonjehere te kontrollojme trurin, sa ja arrijme eshte pune tjeter pastaj
4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes?
Mund te kemi vdekur dhe pse jetojme fizikisht por dhe mund te kemi vdekur fizikisht por jetojme gjithsesi, varet sa rendesi i kemi dhene jetes
5) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)?
E mira mbaron ne momentin qe fillon e keqja.ndryshimi eshte nje linje fare e holle qe shpesh here eshte fare e lehte per ta tejkaluar
6) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire?
Mendoj qe deri diku e njoh vetem. por kurre totalisht..
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary is offline   Reply With Quote
Old 02-12-2013, 22:29   #6
Meri
...Sans v``.
 
Join Date: Sep 2009
Location: ......
Posts: 6,726
Thanks: 65
Thanked 55 Times in 38 Posts
Rep Power: 159
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Default Pėrgjigje e: Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

Quote:
Originally Posted by ARIS View Post
1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku? 2) Dikush lind i zgjuar apo behet? 3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve? 4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes? 5) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)? 6) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire?

1. Pas ores 22.00.
2. Vdes i tille.
3. Truri me kontrollon mua, une veprimet.
4. Absurdi i saj.
5. Ne piken ndarese.
6. Sot, mendoj se po.
Meri is offline   Reply With Quote
Old 03-12-2013, 00:55   #7
yllbardh
R.I.P
 
yllbardh's Avatar
 
Join Date: Jul 2012
Location: as vetė se di.... :)
Posts: 964
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Rep Power: 9
yllbardh has disabled reputation
Default Pėrgjigje e: Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

Budallakia dhe zgjuarsia janė dy veti qė shkojnė krahė pėr krahė me njėra tjetrin, si ajo puna e rrotės historike, ku gjėrat e njėjta pėrsėriten pas njė cikli tė caktuar njashtu budallakia dhe zgjuarsia e kanė rrethin e vetė, ku edhe pse janė veti tė kundėrta ka dy vende nė atė rreth ku kėto bashkekzistojnė.
Keni dėgjuar shprehjen angleze: "opposite attraction" ja kėtu kemi rastin konkret ku budallakia dhe zgjuarsia formojnė qiftin perfekt, pėr shkak se kufiri nė mes tyre ėshtė po thuajse joekzistues.

Pėr kėtė shkak edhe thuhet se kufiri nė mes gjenialitetit dhe budallallėkut ėshtė pothuajse i tejdukshėm.
__________________
Shqiptari qė derdhė gjak shqiptari nuk meriton tė quhet shqiptarė
yllbardh is offline   Reply With Quote
Old 03-12-2013, 08:50   #8
kanina
V.I.P
 
kanina's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 5,884
Thanks: 2
Thanked 18 Times in 15 Posts
Rep Power: 68
kanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėmkanina i pazėvėndėsueshėm
Default Pėrgjigje e: Disa pyetje, pėr ata qė e lodhin trurin :

Quote:
ARIS;15049]
Quote:
1) Ku mbaron zgjuaresia dhe ku fillon budallalliku?
duhet te dime me pare ceshte zgjuaresia dhe budallike. askush sdi ta thoje me saktesi kete deri me sote. shpesh here zgjuaresia dhe budalliku nuk kane shume ndryshim nga njera tjetra.

Quote:
2) Dikush lind i zgjuar apo behet?
besoj se me teper lind. por gjate rruges edhe mund te shtoj dicka.
Quote:
3) Ne e kontrollojme trurin apo truri neve?
ne jemi truri dhe truri eshte ne.

Quote:
4) Nese vdekja fshin gjithcka, c'kuptim do i mbetej jetes?
asgje nuk humb. thjesht trasformohet.

Quote:
5) Ku mbaron e mira dhe ku fillon e keqja (ose ku ndodhet ndryshimi midis te mires dhe te keqes)?
jane dy faqe te se njejtes monedhe. holle holle skane shume ndryshim. te e mira mund te gjesh te keqen dhe te e keqja mund te gjesh te miren.

Quote:
6) Mendoni se e njihni mire veten tuaj, sa mire?
jo. sa me shume te dish e te njohesh qofte edhe veten shikon se ka po aq shume per te njohur akoma.
kanina is offline   Reply With Quote
Reply

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

HTML code is Off