Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Arti dhe Kultura Botėrore

Arti dhe Kultura Botėrore Mendime rreth artit dhe kulturės botėrore. Vlerat e pashuara tė gjenive botėrorė qė dhe sot mbeten tė paarritshėm. Kultura dhe arti qė dallon shtetet duke mahnitur njerėzit.


Mirė se erdhėt nė Forum-Al.com™

Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al. Pėr tu anėtarėsuar nė Forum-Al klikoni kėtu!

Nėse keni probleme nė lidhje me procesin e regjistrimit apo hyrje nė llogarinė tuaj, ju lutemi Kontaktoni.

Ju urojmė tė kaloni ēaste sa mė tė kėndshme pranė Forum-Al Forum!
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 10-10-2010, 16:10   #1
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Me pelqejn pikturat e Piktorve te cdo kohe,sidomos ata qe prezentojn bukurin femrore.Postimi im fillon me pikturen e .
Anne Louis Girodet de Roucy-Trioson : Mademoiselle Lange en Vénus. 1798.

Kisha lutur Moderatoret ta zmadhojn fotografin,si dhe antaret te marin pjes me komente apo me postime te pikturave.

__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jeta pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2010, 17:37   #2
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Peter Paul Rubens Vénus au miroir, env. 1614–1615

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg venus[1].jpg (85.4 KiloByte, 71 shikimet)
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jeta pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2010, 17:40   #3
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Paul Baudry La Vague et la Perle, 1862.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Baudry_paul_the_wave_and_the_pearl[1].jpg (88.3 KiloByte, 75 shikimet)
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jeta pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2010, 17:42   #4
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Le Titien Vénus ą sa toilette, en 1555.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg 508px-Titian_Venus_Mirror_(furs)[1].jpg (84.6 KiloByte, 71 shikimet)
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jeta pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2010, 17:57   #5
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Postime: 2,164
Thanks: 143
Thanked 208 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

nese e mendojme se cilin vite jane vizatuar, atefere sot vizatojne vetem do vija lol (me pelqejne shume keto fotografi)
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2010, 19:28   #6
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 2,176
Thanks: 24
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

The portrait of Madame de Pompadour Fra qois Boucher abd was painted in 1758

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg skanna0006.jpg (97.6 KiloByte, 72 shikimet)
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i fegi pėlqehet nga
i vjetėr 10-10-2010, 19:35   #7
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Postime: 2,164
Thanks: 143
Thanked 208 Times in 79 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga fegi Shiko postimin
Madame Adelaide nga Franca,Ludvik XV,bija.
pikturim nga J.M.Nattier.1745.Louvre Parise.
fantazi kjo fotografi, uff sa kisha deshire ta kem looool
pershendetje fegi
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-10-2010, 19:59   #8
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

La Jeune Fille ą la perle ou La Jeune Fille au turban.
Johannes Vermeer 1665.
Nje nga me te preferuarat,ka qene e prezentuar edhe sikur film biografik piktori dhe piktura!

__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2010, 07:56   #9
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 2,176
Thanks: 24
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Boucher_Marqui_de Pompadour 1756

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Boucher_Marquise_de_Pompadour_1756.jpg (96.2 KiloByte, 72 shikimet)
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i fegi pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2010, 08:40   #10
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Venus and Cupid. Alessandro Allori 1535-1607

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Alessandro_Allori___Venus_and_Cupid[2].jpg (80.0 KiloByte, 69 shikimet)
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jeta pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2010, 08:45   #11
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

La marchande de fruits. Abraham Bloemaert 1566-1651Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Abraham+Bloemaert+,+La+Marchande+de+fruits,+musée+magnin+dijon.....[1].jpg (39.1 KiloByte, 71 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg bloemaert,_Schaferin_1628[1].jpg (40.2 KiloByte, 70 shikimet)
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jeta pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2010, 09:07   #12
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 2,176
Thanks: 24
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

EMBARKATION FROM THE iSLAND OF cytheraFoto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg skanna0013.jpg (95.6 KiloByte, 71 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg skanna0015.jpg (95.7 KiloByte, 69 shikimet)
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i fegi pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2010, 09:41   #13
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 2,176
Thanks: 24
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

The firste skirmish of the American War of Independencen.I 1775 British redcoast dispersed a force of rebels at Lexington with a wolley of musket fire(right).The Americans at first had only local militias but they soon formed a `Continental army basically like those of EuropeFoto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg skanna0001.jpg (96.5 KiloByte, 75 shikimet)
Lloji i dosjes: jpg skanna0011.jpg (96.2 KiloByte, 71 shikimet)
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i fegi pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2010, 12:31   #14
Jeta
Deri kur!
 
Avatari i Jeta
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: Ne mes endrrave dhe realitetit
Postime: 577
Thanks: 296
Thanked 334 Times in 115 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
Jeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyerJeta ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

La Joconde, ou Portrait de Mona Lisa, est un tableau de Léonard de Vinci, réalisé entre 1503 /1506.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg Mona_Lisa[1].jpg (66.4 KiloByte, 70 shikimet)
__________________
Kujdes, edhe jeta jote nuk ėshtė vetėm e jotja, prandaj nuk mund tė jetosh e tė sillesh ashtu si dėshiron vetėm ti!
Agim Metbala
Jeta nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Jeta pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2010, 12:46   #15
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 2,176
Thanks: 24
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 23
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Maria Theresa(above)ruled the vast Austria Empire from 1740-to 1780.Faced with a jealous and powerful nobility,she imitated Louis XIV by attracting them to Viena and tying their interests to those of the house of Habsburg.

Foto e bashkangjitur
Lloji i dosjes: jpg skanna0016.jpg (97.7 KiloByte, 69 shikimet)
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i fegi pėlqehet nga
i vjetėr 11-10-2010, 13:30   #16
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 109
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 6
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Pikturat nuk jane thjesht "fotografim" i nje pamjeje, fshehin shume ndjesi nen vete. Do ishte me interesante qe fotot qe keni postuar me siper dhe ti komentonit se perse ju pelqejne, apo ēfare ndjesish ju ngjallin/perzjellin ?
__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2011, 00:02   #17
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 7,771
Thanks: 0
Thanked 1,385 Times in 1,101 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Artemisia Gentileschi (1593–1652)

http://www.youtube.com/watch?v=NZt3m3HyaKc
Pėr mė tepėr , rreth jetės dhe veprės sė saj , lexoni ketu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Artemisia_Gentileschi
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i YOKO pėlqehet nga
i vjetėr 08-03-2012, 09:06   #18
Opeth
Isis
 
Avatari i Opeth
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Kingdom of the night
Postime: 46
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 0
Opeth ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Metamorphosis of Narcissus-Salvador Dali

Opeth nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Opeth pėlqehet nga
i vjetėr 26-04-2012, 11:24   #19
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Postime: 2,788
Thanks: 269
Thanked 193 Times in 121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.

Frida Kahlo

__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Skydive pėlqehet nga
i vjetėr 26-04-2012, 11:27   #20
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Postime: 2,788
Thanks: 269
Thanked 193 Times in 121 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pikturat me te bukura nga Piktoret me te njohur.
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i Skydive pėlqehet nga
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur