Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Moda & Estetika

Moda & Estetika Si kujdeseni pėr veten dhe cilat janė tendencat mė tė fundit nė botėn e modes?

10 Temat e fundi Si i masakruan grekėt 230 shqiptarė, fėmij, pleq dhe gra nė vitin 1914 (Foto) (Autor : Lumi - )           »          Argumente qė Zoti Flet Shqip (Autor : Fehmikaciu - )           »          A mund tė bėhemi mė tė zgjuar?! (Autor : Mandi - )           »          Guvernator Ardian Fullani! (Autor : fredi - )           »          Muzeu Kokalari... (Autor : Mano - )           »          Athinė, dėshton protesta e organizatės sė ashtuquajtur “vorioepiriote” (Autor : BLEDI_SH - )           »          Shkarkohet ambasadori kosovar qė e quajti psikopat Berishėn (Autor : BLEDI_SH - )           »          Eshte fshire tema e kengeve franceze qe kisha hapur (Autor : daniel00 - )           »          Kėshilli i Evropės t’i kėrkojė falje Thaēit (Autor : Llapi - )           »          Vlorė, persona tė armatosur grabisin kazinonė, kapet njė nga autorėt (Autor : MisterE - )

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 11-10-2010, 22:41   #1
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Modele fustanesh/ Preferencat?

Mos me thoni qe nuk i keni qef Edhe pse i veshim rralle (se e kemi me kollaj te dukemi si meshkuj me pantallona dhe atlete) por gjithesesi kane lezetin e tyre.

Mirepres modelet tuaja te preferuara .

Disa te mijatModelet jane Gucci - Koleksioni Dimer 2010/11
Foto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: ap131063680406123328_big.jpg Shikimet: 22615 Madhėsia: 46.8 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: abito-a-gonna-lunga-con-spacco-gucci-2010-2011.jpg Shikimet: 15287 Madhėsia: 20.5 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: abito-manica-lunga-gucci-inverno-2011.jpg Shikimet: 12737 Madhėsia: 24.0 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: abito-a-portafoglio-moda-inverno-2011-gucci.jpg Shikimet: 12872 Madhėsia: 19.4 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: abito-senza-maniche-gucci-inverno-2011.jpg Shikimet: 16037 Madhėsia: 21.2 KiloByte  

__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Sponsor
i vjetėr 11-10-2010, 22:57   #2
Jolene
Away.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,169
Thanks: 1,223
Thanked 1,514 Times in 751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 363
Jolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Me pelqejne shume fustanet e gjata... ngaqe jam edhe e gjate + ngjyra blu esht ngjyra ime e preferuar.
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2010, 23:12   #3
Marina
NiNi
 
Avatari i Marina
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: N'prishtin
Postime: 1,010
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Marina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?,,,,,Vazhdon,,,,,,,,,,,,
__________________
Tironse Mo,,,Si Tirona se bo nona !!!
Marina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2010, 23:15   #4
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Veshur keshtu shkon ne pune/shkolle ? j/k

Me pelqejne, prerje klasike.

Dicka e ketij tipi do ishte perfekt per nje dalje ne pasdite (meqe te pelqen bluja)

__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2010, 23:28   #5
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Postime: 6,884
Thanks: 3,107
Thanked 2,132 Times in 1,098 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Dhe une pelqej ato te thjeshtat, klasike__________________

(^_^)☆ HakunaMatata ☆ (^_^)
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2010, 23:31   #6
MiM@
♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
 
Avatari i MiM@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: N'shpin Time :P
Postime: 6,884
Thanks: 3,107
Thanked 2,132 Times in 1,098 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 46
MiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėmMiM@ i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

__________________

(^_^)☆ HakunaMatata ☆ (^_^)
MiM@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-10-2010, 23:34   #7
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Foto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: amahfouz02.jpg Shikimet: 12000 Madhėsia: 27.4 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: amahfouz03.jpg Shikimet: 19311 Madhėsia: 30.3 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: amahfouz06.jpg Shikimet: 13918 Madhėsia: 30.9 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: amahfouz07.jpg Shikimet: 11936 Madhėsia: 27.7 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: amahfouz08.jpg Shikimet: 12390 Madhėsia: 31.3 KiloByte  

__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2010, 02:17   #8
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Fustanet e ketij dimriFoto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: beige-grey_467x700.jpg Shikimet: 13039 Madhėsia: 45.9 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: lion-dress1.jpg Shikimet: 11898 Madhėsia: 63.1 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: pleated_dress.jpg Shikimet: 14923 Madhėsia: 25.1 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: fRmdLbD63kzLKEq.jpg Shikimet: 28257 Madhėsia: 29.4 KiloByte  
__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 14:09   #9
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 14:13   #10
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 14:16   #11
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 14:20   #12
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 14:23   #13
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 14:28   #14
Perla
MorninĜ ĻighŤ ☼
 
Avatari i Perla
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Cittą Alta
Postime: 110
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 4
Perla ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Ka dhe fustane pubesh__________________
Siamo anime in una storia incancellabile ...
Perla nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-03-2011, 10:34   #15
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeHer
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: .. Ne shtepin ku ngrohem e ftohem dimer vere
Postime: 10,834
Thanks: 2,683
Thanked 2,066 Times in 1,086 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 79
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

__________________
Pray For GAZA
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-06-2012, 09:40   #16
Jolene
Away.
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,169
Thanks: 1,223
Thanked 1,514 Times in 751 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 363
Jolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėmJolene i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-01-2013, 00:30   #17
Meri
...Sans v``.
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: ...
Postime: 8,002
Thanks: 1,181
Thanked 1,863 Times in 1,271 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Me pelqejne keto fustane:

__________________

Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-01-2013, 00:16   #18
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 4,321
Thanks: 0
Thanked 436 Times in 375 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 32
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Ky me pelqen, sidomos ngjyra.
Foto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: yellow.jpg Shikimet: 97 Madhėsia: 32.2 KiloByte  
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2013, 06:08   #19
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 3,560
Thanks: 18
Thanked 58 Times in 45 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

shum te bukura modelet e fustaneve.

veshja ka qellimet e veta..

te mbaj ngroht trupin kur ben ftoht e ta mbaj fresk kur ben vap..

kjo eshte kriesore..
pastaj vjen..
trupi te ndihet rehat ne veshje..
te mos i behet torture veshja..

pastaj dalim tek filozofija e se bukures..

femra e bukur vesh ate veshje qe ja tregon ..qe ja zbulon bukurite..

femra jo e bukur vesh ate veshje qe ja mbulon anet jo te bukura..
qy eshte thelbi i muhabetit..


pra ska mode..
moda eshte majmunllik..

ka pershtatje..

ktu dallojn femrat injorante nga te mencurat..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 11-01-2013, 19:47   #20
doganieri
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Postime: 144
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 2
doganieri do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Modele fustanesh/ Preferencat?

Foli LLesh Ndue Pal Mhili.
doganieri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Bookmarks


Tema po shikohet nga: 1 (0 anėtarė dhe 1 vizitorė)
 
Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB kodi ėshtė ndezur
Smiliet janė ndezur
Kodi [IMG] ėshtė ndezur
Kodi HTML ėshtė fikur

Pėrzgjidh nėnforumin