Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 22-11-2010, 07:26   #1
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,553
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Post ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po behet dhe meĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po behet dhe me mish qingji ose vici )

Per 4-persona

- 1 kg qepe te vogla

-4 kokra domate qe jane ne kuti

-vere te bardhe guzhine 2 goda 1/2

- nje koker hudher te madhe e grijme ne copa te vogla

- piper ,,arre muskat,, rigon ,, krip ,,

-dy luge vaj ulliri ,, dafine 5 gjethe

PERGATITJA

Marrim skuqim mishin ne zjare te avashem,mbasi eshte skuqur mishi hedhim qepet.

I skuqim mire edhe qepet sa te behen ne gjyre te verdhe,pastaj hedhim domatet qe jane ne kuti nga ato kuti 400 gr.Iperziejme mire mire qe gjella te dale ne lyre.

Pastaj hedhim te gjitha erezat qe jane shenuar ne flete,pastaj hedhim veren e baredhe dhe e leme deri sa te avulloje ,Mbasi ka avulluar edhe vera i shikojme qepet qe kane zjere apo jo,ne qoftese nuk kane zjere atehere i hedhim 1 gode 1/2 uje te ngrohte dhe e leme sa te nxjere lyren . Dhe kjo gjelle eshte gati per tu servirur. Kjo gjelle behet edhe ne tave duke e pjekur ne furre.

Po ju shpjegoje me poshte si pergatitet per ne furre.

Marrim thellezat dhe e skuqim mire pastaj i hedhim vere te bardhe deri sa ti mbulojme.

i leme te ziejne sa te shterohet i gjithe lengu.Pastaj i marrim dhe i vendosim ne tave.

Ne tenxhere vendosim qepet e qeruara koker po te jene te medhaja do ti ndajme ne kater pjese. I skuqim ne zjarre te avashem deri sa te skuqen mire pastaj i hedhim domatet sa te dalin ne lyre. Pastaj i hedhim te gjitha erezat ,dhe i perziejme. Marrim veren dhe e hedhim mbi qepe deri sa te mbulohen i leme 10minuta te ziejne. Mbasi kane zjer 10 minuta i hedhim ne taven ku kemi thellezat . Pastaj e vendosim taven ne furre ne temperaturen 200 grad c. Duhet te kemi parasysh qe mos te na digjen qepet edhe thellezat do ti kthejme gjate pjekjes. Kur ta vendosim ne furre ti hedhim 1gode1/2 uje do ti hedhim e kripe qe ta marri mire shijen. Kjo lloje tave behet me te gjitha llojet e shpendeve sidomos me lepur te eger
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:29   #2
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

Sea, kur do me ftosh ndonje dite per dreke?
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:35   #3
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,553
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

dbh haha sedi kismet ..mua me pelqen ēomlek me mish qingji ose viēi... njammm
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:38   #4
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SEa Shiko postimin
dbh haha sedi kismet ..mua me pelqen ēomlek me mish qingji ose viēi... njammm
Kurse mua me pelqen me te dyja llojet e mishit, jam tip i thjesht, e ha mishin pa dallim rrace.
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:41   #5
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,553
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

dbh nuk e kam provuar me mish lepuri prandaj haha une dalloj mishin e derrit
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:52   #6
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Posts: 607
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SEa Shiko postimin
dbh nuk e kam provuar me mish lepuri prandaj haha une dalloj mishin e derrit
Njeriu duhet te jete i hapur ne jete per eksperienca te reja. Une te sjell lepurin dhe ti beje comlek.

Derrin ta haj kush te doje tjeter!

dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2010, 07:57   #7
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,553
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

oke sille ti lepurin se e bejme hmm
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2012, 04:18   #8
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,735
Thanks: 8,248
Thanked 2,609 Times in 1,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

Na kujtove femijerine qe hanim comlek me qepe me lepur te eger dhe berxolla nga mish derri te eger. Kishim nje komshi qe ishte gjahtar, qe na jepte gjithmone sa here kapte gjah.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2012, 07:07   #9
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Talking Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SEa Shiko postimin
dbh haha sedi kismet ..mua me pelqen ēomlek me mish qingji ... njammm
Cna hape oreksin....lol
Po e provoje nje here ne fundjave,m.gj-se nuk ka ate shijen e shelegeve ne AL.
PS: me ka marre malli per nje qingj te pjekur ne hell.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 31-03-2012, 11:59   #10
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Cna hape oreksin....lol
Po e provoje nje here ne fundjave,m.gj-se nuk ka ate shijen e shelegeve ne AL.
Po me pelqen cfar kam gatuar,por si guzhunier jam ZERO.
Nejse copat e qingjit u blene tek turku.
Mbase sma ka hedhur......
mjam.mjam!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-04-2012, 08:20   #11
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: ĒOMLEK ME QEP E MISH LEPURI OSE SHPENDESH SI thelleza,mellenja,etj.( po

Tash po e shoh se nuk je kėrkah.Ke nisur vetvetes t'i pėrgjigjesh?!Habi e madhe!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur