Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Moda & Estetika

Moda & Estetika Si kujdeseni pėr veten dhe cilat janė tendencat mė tė fundit nė botėn e modes?

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 27-11-2010, 11:21   #1
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Postime: 2,167
Thanks: 0
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
SEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarė
Post Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

E njohur si ngjyra e fuqisė dhe pasionit, ngjyra e kuqe i josh meshkujt, kurse gratė tė cilat e mbajnė kėtė ngjyrė i bėn tė paharrueshme.


Edhe kėtė sezon dizajnuesit vendosėn pėr ngjyrėn e kuqe gjatė pėrzgjedhjes sė palltos dhe pikėrisht kjo ngjyrė nuk do tė dalė asnjėherė nga moda.Ana e mirė e ngjyrės sė kuqe ėshtė se ajo funksionon me ēdo kombinim neutral tė veshjes, kurse zgjedhja e vėrtetė e ngjyrės sė kuqe fshihet tek nuancat e saj.Ngjyra e kuqe e theksuar mė mirė u shkon grave bionde dhe qė kanė ngjyrė tė lėkurės tė ēelur. Boja e kuqe e errėt ėshtė ideale pėr brunet, ndėrsa nuancat mė tė ēelura tė sė kuqes, tė pėrziera me ngjyrėn portokalli, u shkon mė shumė zeshkaneve.Kombinimet mė tė mira qė shkojnė me ngjyrėn e kuqe janė ngjyra krem dhe gri e veshjes.Studimet e reja pohojnė se gratė qė veshin veshje me ngjyrė tė kuqe janė mė tė dėshiruara prej burrave.Studiuesit kėtė sjellje e lidhin me instinktin e njeriut, pėrkatėsisht me faktin se nė botėn e kafshėve ngjyra e kuqe ėshtė pjellshmėri dhe periudhė pėr ndėrzim.
Foto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: 1kuq.jpg Shikimet: 142 Madhėsia: 9.6 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: 2kuq.jpg Shikimet: 169 Madhėsia: 24.2 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: 6kuq.jpg Shikimet: 322 Madhėsia: 25.4 KiloByte   Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: 7kuq.jpg Shikimet: 149 Madhėsia: 29.5 KiloByte  
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-11-2010, 17:23   #2
mia@
V.I.P
 
Avatari i mia@
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 364
Thanks: 37
Thanked 79 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
mia@ do tė bėhet i njohur mjaft shpejtmia@ do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Ekuqja terheq, por dhe perdite nuk vishet. Shume rralle kam perdorur veshje me ngjyre te kuqe. Nuk eshte qetesuese si ngjyre, dhe merzitesh shpejt prej saj.
__________________
There must be more to life than having everything.
Maurice Sendak
mia@ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2010, 07:27   #3
E_PAKAPSHME
V.I.P
 
Avatari i E_PAKAPSHME
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Tirane
Postime: 305
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 5
E_PAKAPSHME ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

sa me shkon e kuqja mua......
E_PAKAPSHME nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2010, 13:42   #4
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Postime: 620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga E_PAKAPSHME Shiko postimin
sa me shkon e kuqja mua......
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2010, 13:43   #5
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Postime: 620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Thone qe e kuqja tregon vetbesim...

Kurse jeshilja tregon fusha me bare.
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2010, 15:47   #6
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,834
Thanks: 2,344
Thanked 2,964 Times in 1,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Nuk me pelqen shume ngjyra e kuqe, megjithate kte fustanin e kam vesh para dy ditesh sikur me ka hy ne qef tani ngjyra e kuqe

__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2010, 15:56   #7
mary
DELIRIO
 
Avatari i mary
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: diku ne univers
Postime: 1,144
Thanks: 91
Thanked 65 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
mary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyermary ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

mrekulli ky fustani Roxy.. ti je kjo ne foto?

u pa puna do vishemi gjithmone me te kuqe tani
__________________
I'm never gonna say i'm sorry for the essence of my soul
mary nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-11-2010, 16:01   #8
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,834
Thanks: 2,344
Thanked 2,964 Times in 1,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga mary Shiko postimin
mrekulli ky fustani Roxy.. ti je kjo ne foto?

u pa puna do vishemi gjithmone me te kuqe tani
Ehe un (not) hera e pare qe vesha ngjyre te kuqe... loved it
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-12-2010, 12:03   #9
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Postime: 620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Roxy Shiko postimin
Nuk me pelqen shume ngjyra e kuqe, megjithate kte fustanin e kam vesh para dy ditesh sikur me ka hy ne qef tani ngjyra e kuqe

Ky fustoni qeka gjithe fjongo, a nuk doli ndonje dem me ta zgjidh?
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-12-2010, 12:04   #10
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,834
Thanks: 2,344
Thanked 2,964 Times in 1,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga dbh Shiko postimin
Ky fustoni qeka gjithe fjongo, a nuk doli ndonje dem me ta zgjidh?
A u lodhe fort??
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-12-2010, 12:11   #11
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Postime: 2,167
Thanks: 0
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
SEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

kur do veshi une te kuqee per vit te ri
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-12-2010, 12:12   #12
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Postime: 620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Roxy Shiko postimin
A u lodhe fort??
Hic fare, sesi m'erdhi ashtu vetvetiu!

Sa t'rond e ke doren mi!
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-12-2010, 12:13   #13
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,834
Thanks: 2,344
Thanked 2,964 Times in 1,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

SEa mos e vish me fjongo se qeka e rrezikshme

dbh hahahaha here tjeter mbaje...
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-12-2010, 12:29   #14
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Postime: 620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

do mundohem, zej be per koke t'forumit!
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-12-2010, 12:36   #15
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Postime: 2,167
Thanks: 0
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 22
SEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarėSEa ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

do veshi per vit te ri fustan te kuqe mini me kepuc krem hahaaha lol...
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2012, 13:37   #16
Hello Kitty
★ ☆ Gone and Gone ☆ ★
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 5,833
Thanks: 4,374
Thanked 1,417 Times in 979 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SEa Shiko postimin
do veshi per vit te ri fustan te kuqe mini me kepuc krem hahaaha lol...
Reverse: kepucet e kuqe dhe fundi ngjyre krem.
Foto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: Red shoes.jpg Shikimet: 113 Madhėsia: 24.6 KiloByte  
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2012, 13:47   #17
Noellag
Banned
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 1,046
Thanks: 5
Thanked 256 Times in 176 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Noellag ėshtė njė i shkėlqyerNoellag ėshtė njė i shkėlqyerNoellag ėshtė njė i shkėlqyerNoellag ėshtė njė i shkėlqyerNoellag ėshtė njė i shkėlqyerNoellag ėshtė njė i shkėlqyerNoellag ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

E kuqja eshte shume terheqese per nje femer . Kur shikoj nje femer me fustan te kuq ne rruge, syt e mi ndizen dhe e ndjekin ne cdo hap qe ecen derisa zhduket papritmas... Me pas cdo gje kthehet ne normalitet
Noellag nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2012, 14:46   #18
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 10,751
Thanks: 180
Thanked 1,579 Times in 1,179 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

E kuqja ne veshje eshte shum ngjyre e bukur.Sidomos kombinimi qe i benin katunaret trikos se kuqe me fund roze,me ēarape jeshile e kepuce te bardha, me pelqente shum.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2012, 15:29   #19
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Postime: 2,800
Thanks: 270
Thanked 191 Times in 119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 29
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
E kuqja ne veshje eshte shum ngjyre e bukur.Sidomos kombinimi qe i benin katunaret trikos se kuqe me fund roze,me ēarape jeshile e kepuce te bardha, me pelqente shum.
ska postim nga ty qe mos te ve buzen ne gaz

persa i perket veshjes se kuqe
spara e perdor sepse nuk me shkon fare,preferoj ne veshje ngyrat e kafta dhe te bardha
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-04-2012, 19:58   #20
Buzeqeshje
e larguar diku
 
Avatari i Buzeqeshje
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Ne token e endrrave
Postime: 87
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
Buzeqeshje do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Femrat me veshje tė kuqe janė mė tė dėshiruara

uuuuuuu ckam heq une prej te kuqes nje dite se vesh meeeeeeeee
Buzeqeshje nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur