Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-12-2010, 07:16   #1
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,553
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Post Pule te mbushur me fruta dhe te shtruar me perime.
perbersit

(molle jeshile,ftua,qershi,portokall,bajame ose lajthi)pulen e veme te zieje brenda i hedhim ereza dhe 1 koker limon te prere ne 4 pjese.pasi ka ziere e veme ne nje tave qelqi ose dhe metalike te sperkatur me pak vaj ulliri dhe disa copa gjalpi dhe fillojme te shtrojme perimet(patate te prera holle,speca,karota,feta domate,feta limoni,feta kungulleshke,patelxhan dhe disa feta portokalli per ngjyre,pak majdanos te grire shtojme dhe pak uje dhe pak vere te bardhe per gatim dhe e sperkatim me erzat e perziera)pula mbushet me molle te ndara ne 4 pjese,po keshtu dhe me ftua pastaj hedhim bajamet ose lajthite dhe vendosim feta portokalli dhe me pas vazhdojme me mollet dhe ftuan.keshtu vazhdojme deri sa te mbushet plotesisht me pas e lyejme me gjalpe dhe e mbulojme me leter alumini pulen dhe e futim ne fure per 25 min e shofim dhe ja heqim letren e aluminit.E shofim nese ka mare ngjyre kafe dhe e leme deri sa te marin ngjyre te kuqeremte.me pas "Ju befte mire"
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur