Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-12-2010, 12:27   #1
SEa
I Miss You
 
Avatari i SEa
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: marina di massa
Posts: 1,553
Thanks: 0
Thanked 8 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
SEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentėSEa ėshtė vėrtetė talentė
Post Comlek me mish vici


Per 6 persona

1kg mish vici ( tul )

1 kg qepe te njoma

150 gr gjalp,,pak vaj

1 gote vere e bardhe

4-5 domate te pjekura te qeruara e te prera holle

2 thelbinj hudher

2 gjethe dafine

pak rozmarine,,krip piper,,selino

2 karrota,miell

2 specas jeshil prere ne shirita

PERGATITJA

*Nje dite me pare se te gatuani comlekun perzieni ne nje tas,,mishin karroten e grire specat ,,rozmarinen ,selinon

*diten tjeter vendosni tenxheren me fund te trashe me pak vaj e gjysmen e gjalpit,,,lyeni copat e mishit me pakez miell dhe skuqini per pak minuta shuani me vere dhe me lengun e tasit e nje dite me pare me gjith perberesit e atyshem

*skuqni qepet me domatet me pjesen tjeheter te gjalpin per pak minuta ne nje tigan dhe hidhni te mishi

*hidhni kripen dhe piperin ,rregulloni per uje nqse eshte e nevojshme

* i lini te zihen ne zjarr te avashte per 1 ore e gjysem derisa te mbetet pak salce
SEa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur