Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Moda & Estetika

Moda & Estetika Si kujdeseni pėr veten dhe cilat janė tendencat mė tė fundit nė botėn e modes?

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 17-01-2011, 20:26   #1
Just myself
Beautiful Soul
 
Avatari i Just myself
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Ne hapat e jetes ...
Postime: 1,239
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Just myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyerJust myself ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Thuhet se syte jane pasqyra ose dritarja e shpirtit, por nese duken te lodhur dhe me rrathe, ai djali qe te sheh me bisht te syrit mund te mos shkoje dot deri tek shpirti. Ja disa nga keshillat e eksperteve dhe truket e grimit per te pasur sy rrezellites dhe te gjalle gjate gjithe kohes...

Ne te 20-tat: Fillo parapergatitjen

Rrudhat mund te jene ende shume larg kur je ne te 20-tat, por rrathet nen sy nga mungesa e gjumit apo pijet e shumta, mund ta kene vizatuar shpesh fytyren tende. Kjo nuk te plak vertete, por mund te tregoje me te madhe nga c'je. Specialistet sygjerojne te perdoresh nje krem te mire, per te ngadalesuar proceset e plakjes dhe t'i mbash rrudhat larg sa me gjate. Apliko nje krem te lehte, me SPF (faktor mbrojtes ndaj diellit) ne mengjes dhe nje me te ynyrshme ne darke. Per te evituar pucrrat, qendro larg kremerave qe permbajne octyl stearat, qe mund te mbyllin poret dhe te bejne te esh ndjesine e lekures me ynyre. Krahas kesaj, mundohu te flesh te pakten 7 ore gjume, mos pi duhan dhe ha relativisht ne menyre te shendetshme.

Grimi: Ne moshen 20 vjecare, mund te guxosh me cdo gje. Mund te besh nje vije palsi sysh te trashe, ngjyra te ndezura, sy shume te erret. Kjo eshte mosha kur mund te eksiperimentosh, pasi do te krijosh eksperiencen tende, pra, mund edhe te gabosh. Nje gje qe duhet ta evitosh? Grimin e perhershem dhe kujdesu te perdoreh krem me SPF. Mund te perdoresh me bollek edhe xixat.Ne te 30-tat:
Fillo me nje serum

E kemi fjalen per kremin ne forme serumi qe perdoret rrotull syve. Meqe shenjat e plakjes fillojne rrotull syve, mund t'i shohesh rrudhat ne kete moshe. Nje ga shenjat e para jane te ashtuquajtuara kembet e pules, rrudhat e holla ne bishtin e syrit. Pastaj vejn tharja dhe humbja e shkelqimit te lekures. Kjo ndodh sepse ngadalesohet procesi i prodhimit te qelizave te reja. Specialistet keshillojne te investosh ne nje krem sysh te mire per te rinuar lekuren, sic eshte serumi. Ai sherben per te tendosur vijat e holla dhe per t'u dhene ndricim rratheve te zinj. Evito kremerat me klorid natrium, ose izopropil miristale, sepse keta perberes mund te irritojne dhe te thajne lekuren.

Grimi: Eshte koha te fillosh te behesh me strategjike ne menyren se si e aplikon grimin. Fillo te aplikosh nje baze rrotull syve ne fytyre dhe qe do te lehtesoje aplikimin e kremit-puder. Grimierja keshillon gjithashtu qe perdoresh nje korrektor rrotull syrit (anash, poshte dhe ne qepallen e siperme), per te ngritur dhe nxjerre perpara syrin. Evito lapsin e zi, qe mund te te jape nje luk pak me te eger dhe perdor nje ton sysh me ngjyre me te bute. Lapsin dhe rimelin vetem ne qepallen e siperme, e bejne syrin te duket me i ngritur.Ne te 40-tat: Hidrato lekuren

Kur mberrin ne te 40-tat, demtimi nga dielli qe i eshte bere lekures ne moshen 20 vjecare dhe me vone, fillon te dal ne pah. Gjithashtu, procesi i nxjerrjes se helmeve te trupit (qe specialistet e quajne drenimi limfatik) ngadalesohet, gje qe shkakton qeskat dhe hollimin e lekures poshte syve. Meqe edhe prodhimi i yndyres nga lekura ngadalesohet, investo ne nje hidratim te mire dhe nje krem ndricues per fytyren, qe t'i japesh asaj drite dhe gjalleri, qe te mos duket e lodhur.

Grimi: Baza eshte vecanerisht e mire ne kete moshe, por ato qe duhet t'i perdorni me shume jane kremi-puder dhe hidratantet me ngjyre me perberes kunder plakjes dhe tendoses. Pudra mund te theksoje rrudhat e fytyres tende, duke te shtuar dhe duke i pakesuar vitet. Nxirr ne pah syte duke aplikuar nje vije te lehte lapsi ne qepallen e poshtme. Nese ke nje buzekuqe qe te pelqen shume, siper tij shto nje shkelqyes, per t'i bere buzet edhe me te bukura.


Ne te 50-tat: Stop, qepallave me rrudha

Nje shenje e plakjes rrotull syve eshte kur qepallat varen dhe behen me rrudha. Kjo tregon se elasticiteti i lekures ka rene. Specialistet keshillojne qe te perdoresh nje produkt me baze vitamine A ose retinolin, per te tendosur dhe barazuar tonalitetin e lekures. Duke e aplikuar rregullisht, ti mund te pershpejtosh prodhimin e qelizave te reja dhe kolagjenit. Kremi hidratant eshte edhe me thelbesore per nje lekure te mire dhe kremi i nates i duhuri mund te beje mrekulli naten, kur fle gjume.

Grimi: Ne kete rast duhet zbatuar keshilla: Sa me pak aq me mire! Mos perdor ton sysh te erret dhe apliko nje pals sysh jo te erret vetem ne rreze te qerpikeve te siperm. Rimeli mund te jete i zi, por vetem ne qerpiket e siperm dhe me dy shtresa.

__________________
Kristal!

.... Tė tė mashtroj ndoshta kėshtu
dhe tė tė puth tė ik pa kthim
dhe nuk do dine, as ne, askush
harrim ish ky a s’ish harrim ...
Just myself nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2011, 20:30   #2
bomber
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Postime: 171
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
bomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

i hop u is hot
bomber nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2011, 21:25   #3
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,823
Thanks: 2,335
Thanked 2,954 Times in 1,371 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Cna duhen syte kur te mplakemi?

Tani i kena marshallah
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2011, 21:29   #4
bomber
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Postime: 171
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
bomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

io no.

i'm really ugly
bomber nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2011, 21:32   #5
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,823
Thanks: 2,335
Thanked 2,954 Times in 1,371 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Gjej derman
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2011, 21:41   #6
bomber
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Postime: 171
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
bomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

bella e bestia

tu sei bella

come together right now
bomber nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-01-2011, 21:43   #7
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,823
Thanks: 2,335
Thanked 2,954 Times in 1,371 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Shkruj shqip se ngele "bish" gjith jeten
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2011, 01:45   #8
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,040
Thanks: 5,515
Thanked 4,016 Times in 1,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Ne te 20-tat: Fillo parapergatitjen

Rrudhat mund te jene ende shume larg kur je ne te 20-tat, por rrathet nen sy nga mungesa e gjumit apo pijet e shumta, mund ta kene vizatuar shpesh fytyren tende. Kjo nuk te plak vertete, por mund te tregoje me te madhe nga c'je. Specialistet sygjerojne te perdoresh nje krem te mire, per te ngadalesuar proceset e plakjes dhe t'i mbash rrudhat larg sa me gjate. Apliko nje krem te lehte, me SPF (faktor mbrojtes ndaj diellit) ne mengjes dhe nje me te ynyrshme ne darke. Per te evituar pucrrat, qendro larg kremerave qe permbajne octyl stearat, qe mund te mbyllin poret dhe te bejne te esh ndjesine e lekures me ynyre. Krahas kesaj, mundohu te flesh te pakten 7 ore gjume, mos pi duhan dhe ha relativisht ne menyre te shendetshme.

Grimi: Ne moshen 20 vjecare, mund te guxosh me cdo gje. Mund te besh nje vije palsi sysh te trashe, ngjyra te ndezura, sy shume te erret. Kjo eshte mosha kur mund te eksiperimentosh, pasi do te krijosh eksperiencen tende, pra, mund edhe te gabosh. Nje gje qe duhet ta evitosh? Grimin e perhershem dhe kujdesu te perdoreh krem me SPF. Mund te perdoresh me bollek edhe xixat.


Krejt Ok! po sa do qe te perdorish krem kohe kur te vjen me u plak s'ke si i humb rrudhat ....( na ishte sec na ishte ) ..
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2011, 02:22   #9
Meri
...Sans v``.
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Askund...
Postime: 7,376
Thanks: 1,584
Thanked 2,679 Times in 1,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

I ke ne plan 7 ore gjum sonte Puffe_ ??

Une po iher
__________________

Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2011, 02:24   #10
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,040
Thanks: 5,515
Thanked 4,016 Times in 1,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

un sonte...

ti vrap gjum Ok!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2011, 02:32   #11
Meri
...Sans v``.
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Askund...
Postime: 7,376
Thanks: 1,584
Thanked 2,679 Times in 1,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Jo garė me mua per gjumin Puffe_

E ke te humbur bastin, te jesh e sigurt
__________________

Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2011, 02:33   #12
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,040
Thanks: 5,515
Thanked 4,016 Times in 1,810 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 118
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

haha

u tha u be ..Naten ika un haha
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-02-2011, 02:36   #13
Meri
...Sans v``.
 
Avatari i Meri
 
Data e antarėsimit: Sep 2009
Vendndodhja: Askund...
Postime: 7,376
Thanks: 1,584
Thanked 2,679 Times in 1,814 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 92
Meri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėmMeri i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Naten e Mire
__________________

Meri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2012, 14:32   #14
Altruista
Super Anėtar
 
Avatari i Altruista
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Postime: 135
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 3
Altruista do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Falendero natyren per syte e dhuruar.
__________________
Te mesosh dicka te re, bej rrugen qe bere dje...
Altruista nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2012, 15:12   #15
Diellza
Super Anėtar
 
Avatari i Diellza
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 196
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Diellza ėshtė njė gur i ēmuarDiellza ėshtė njė gur i ēmuarDiellza ėshtė njė gur i ēmuarDiellza ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Mos e vrisni mendjen...botox me shumice
__________________
I miss you...
Diellza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-08-2012, 23:48   #16
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,506
Thanks: 16,881
Thanked 5,469 Times in 3,686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Diellza Shiko postimin
Mos e vrisni mendjen...botox me shumice
Sa eshte cmimi?
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2012, 01:59   #17
Hello Kitty
★ ☆ Gone and Gone ☆ ★
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 5,820
Thanks: 4,341
Thanked 1,401 Times in 968 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 58
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga bomber Shiko postimin
io no.

i'm really ugly
Me likey you!


Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Diellza Shiko postimin
Mos e vrisni mendjen...botox me shumice
Taylor Hunter (my favorite one, before not now) and she is only 50 years old.__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-08-2012, 02:10   #18
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,506
Thanks: 16,881
Thanked 5,469 Times in 3,686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Vetem NJISH
Te tjerat jo natyrale.
SHEMTIRA.
Foto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: 72994.jpg Shikimet: 108 Madhėsia: 50.4 KiloByte  
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-08-2012, 22:55   #19
Diellza
Super Anėtar
 
Avatari i Diellza
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 196
Thanks: 0
Thanked 9 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Diellza ėshtė njė gur i ēmuarDiellza ėshtė njė gur i ēmuarDiellza ėshtė njė gur i ēmuarDiellza ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Taylor Hunter (my favorite one, before not now) and she is only 50 years old.
She was really hot! Po si kjo ka plot. Nicole Kidman, Goldie Hawn, etc. e kane bere botox si morning breakfast.
__________________
I miss you...
Diellza nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 06-08-2012, 14:59   #20
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,506
Thanks: 16,881
Thanked 5,469 Times in 3,686 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te kesh sy te bukur ne cdo moshe ...

Akoma pyetje idiote.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur