Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Shkenca dhe jeta > Fenomene Paranormale

Fenomene Paranormale Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 28-02-2011, 22:20   #1
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,281
Thanks: 3,889
Thanked 1,908 Times in 815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Guri qėndron nė ajer

Kisha kohė qė kisha dėgjuar tė flitej pėr kėtė Gur ndaj dhe e postova kėtu pasi ėshtė vertet tepėr interesant dhe njė mister i pa shpjeguar deri mė sot, guri ndodhet ne Arabin Saudite dhe cdo vit te muajit prill Guri qėndron nė ajer pėr rreth 30 minuta.
Secili mundet tė japi mendimet e tijė dhe ju lutem mos na sillni postime copy paste.
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2011, 22:22   #2
AAO
Against All Odds
 
Avatari i AAO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Tiron
Posts: 3,327
Thanks: 267
Thanked 501 Times in 314 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 85
AAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėmAAO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

kush e merr vesh. noshta forca shtytese e noi presioni nentoksor e ben te rri ne ajer??
AAO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2011, 23:17   #3
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 18 Times in 17 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Ka kohe qe kam degjuar per kete histori dhe eshte e vertete e kam pare edhe ne Youtube ( eshte nje video nese e gjej do ua sjell ) Sado qe shkencetaret kane studiuar mbi te skane arritur dot ne nje perfundim i cili te mund te te shpiegoje kete dukuri. Gjithcka dihet rreth keti guri eshte se Guri ndodhet ne Al Saha ( Arabi) edhe qendron ne ajer 11cm nga toka.
Kjo ndodh nje here ne vit, gjate muajit prill, dhe guri qendron ne ajer per rreth 30 minuta. Nje rast i tille eshte dokumentuar edhe ne Kine. Thone qe 21 vjet me pare, nje Mujahid eshte vrare pas ketij guri ku ai ishte fshehur. Ky incident ndodhi ne muajin prill te vitit 1989. Akoma edhe sot eshte e mundur qe te shikohen njollat e gjakut te fresket mbi gurin gjigand. Por me e habitshmja e te gjithave, nuk eshte guri gjigand qe qendron ne ajer. Me e cuditshmja eshte qe kur ky gur eshte ne ajer, njollat e gjakut behen me te erreta, me te fresketa dhe me te lageshta. Rezidentet lokale jane munduar disa here qe te heqin njollat e gjakut.Megjithate, pas pak kohesh ato shfaqen serish ne gur, automatikisht.
Ky eshte nje mister i vertete.
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2011, 23:32   #4
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 8,026
Thanks: 1,705
Thanked 1,490 Times in 566 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 89
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

edhe guri i Qabes thojn rin ne ajėr ...me pyt ndonje qe ka bo Haxhillak ndoshta e din ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-02-2011, 23:57   #5
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,983
Thanks: 565
Thanked 1,178 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Nuk kisha dėgjuar ndonjėherė dhe zakonisht unė nuk u besoj gjėrave tė tilla, por do tė pėrpiqem tė lexoj mė tepėr pėr kėtė.

Ndoshta ėshtė ndonjė trillim; ndoshta ėshtė njė fenomen magnetik qė ndodh vėrtet; ndoshta gurin e ngrenė artificialisht me mjete tė padukshme pėr tė ēoroditur njerėzit. Nuk di ē'tė them...
.
BATO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2011, 14:03   #6
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Posts: 3,044
Thanks: 5
Thanked 35 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

BATO ka te drejte kur thote qe eshte nje trillim.

Guri real eshte ky ketu:Me nga afer, eshte paraqitur ketu:


C'eshte me e bukura, historia ne qarkullim e ketij guri transformohet perhere, "evolon" per te gjetur versionin me te besueshem dhe me te "gelltitshem".
Ne versionin origjinal te historise, ky gur eshte ne Jerusalem. Ishte guri ku profeti Muhamed qendroi kur filloi ngjitjen e tij drejt qiellit. Legjenda tregon se guri kishte nje "deshire" qe te ndiqte profetin gjate ngjitjes se tij ne qiell por profeti e ndaloi kete gje. Per kete arsye guri qendroi i pezulluar deri dhe sot e kesaj dite.

Duke cituar dike qe shprehet se banon ne ate zone ku eshte dhe ky gur:
This stone is a part of a mountine in Al-Ahsa (East of Saudi Arabia).. I saw some people in Flickr writing some crazy things about it (although all of them were not true). The craziest thing I read about it is that it floats in certain days of the year about 10cm from the ground ^_^ ha-ha-ha-ha
I live beside this place, and never see this crazy thing happen.Fenomeni qe ndodh eshte gerryerja dhe erozioni nga agjentet atmosferike te kombinuar me bombardimin e perhershem nga kokrrizat e imta te reres, te njejtat qe kane krijuar po keto:Natyra nuk ka mrekulli, mrekullite nuk ekzistojne pervecse neper endrra dhe perralla. Ne natyre ekzistojne vetem shpjegime racionale dhe/ose mashtrime. "Mrekullia eshte nje ngjarje e pershkruar nga ata te cileve ju tregua nga njerez te cilet nuk e pane." -- Elbert Hubbard, 1909
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2011, 14:36   #7
gladiola
V.I.P
 
Avatari i gladiola
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Shqiperi...Korce
Posts: 1,715
Thanks: 110
Thanked 127 Times in 67 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 35
gladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėmgladiola i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

O ,Zot!Cudira te cuditshme!
gladiola nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2011, 20:25   #8
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Posts: 1,890
Thanks: 73
Thanked 34 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 15
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Kisha kohė qė kisha dėgjuar tė flitej pėr kėtė Gur ndaj dhe e postova kėtu pasi ėshtė vertet tepėr interesant dhe njė mister i pa shpjeguar deri mė sot, guri ndodhet ne Arabin Saudite dhe cdo vit te muajit prill Guri qėndron nė ajer pėr rreth 30 minuta.
Secili mundet tė japi mendimet e tijė dhe ju lutem mos na sillni postime copy paste.
kam ndegjuar per kete Guri ,interesant.
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-06-2011, 21:59   #9
trestenik
Heavy Metall
 
Avatari i trestenik
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 735
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
trestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėtrestenik ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

kam ndegjuar per ket gur interesant 30 minuta e paska peshen specifike ma te let se ajri.ni here ne vit
trestenik nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2011, 15:15   #10
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,282
Thanks: 181
Thanked 426 Times in 278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Nuk ka asnje cudi ketu. Edhe une kam ngritur gure ne ajer. Tani, jo per gjysme ore, por per 10-15 sekonda kane fluturuar ata pare se te binin perseri ne toke. Bile njeri do kishte fluturuar per 16 sekonda, po te mos ishte xhami i dritares se teto Selmase qe ia nderpreu fluturimin.

Opo ju cuditeni kot. Ruset ngriten nje stacion te tere pezull ne hapesir per 15 vjete dhe nuk thane Zoti eshte nga Rusia, kurse Arabet pa ngritur gure ne ajer, por vetem duke ngritur perralla thone Zoti eshte nga Arabia.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-06-2011, 17:16   #11
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,282
Thanks: 181
Thanked 426 Times in 278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Rera PO!
Rera ngrihet ne ajer ne Arabi sa here qe fryne ere, por jo guret. Mos kane ngaterruar grimcat e reres me guret ne arabi, sic ngaterrojne ne myzeqene tone mullarin me malin.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-07-2011, 13:45   #12
Regina
Away.
 
Avatari i Regina
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,446
Thanks: 546
Thanked 731 Times in 419 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga peshkaqeni33 Shiko postimin
Nuk ka asnje cudi ketu. Edhe une kam ngritur gure ne ajer. Tani, jo per gjysme ore, por per 10-15 sekonda kane fluturuar ata pare se te binin perseri ne toke. Bile njeri do kishte fluturuar per 16 sekonda, po te mos ishte xhami i dritares se teto Selmase qe ia nderpreu fluturimin.

Opo ju cuditeni kot. Ruset ngriten nje stacion te tere pezull ne hapesir per 15 vjete dhe nuk thane Zoti eshte nga Rusia, kurse Arabet pa ngritur gure ne ajer, por vetem duke ngritur perralla thone Zoti eshte nga Arabia.
Hhahahahaahahaaah

Epo guri kur e hedh ne ajer qendron nuk eshte dicka e fshehte, por me e keqja eshte nuk dihet kujt i bie ne koke.
Por hidhe de hidhe ate gur te shkeren, le te bjere ku te bjere, ska rendesi, por jo te godase nje pate.
Prsh
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-07-2011, 13:48   #13
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 9,708
Thanks: 0
Thanked 591 Times in 204 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 168
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Regi pse tallesh ti me Gurin e cmuar ..?

do ti thyej kockat po behu cik serioze ...kot kjo ..

Sa per temen ...kur do iki ne Arabin Saudite do e bej nje foto me kte gurin e do ua sjell .. Hajde ejvalla
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-07-2011, 13:49   #14
Regina
Away.
 
Avatari i Regina
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,446
Thanks: 546
Thanked 731 Times in 419 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Mire do besh, ne fund te fundit nje prove pa fallsifikime do te kemi,
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 05-07-2011, 14:02   #15
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,282
Thanks: 181
Thanked 426 Times in 278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Pershendetje Regina!

Me beri pershtypje kjo puna e gurit qe qendron ne ajet per 30 min per cdo vit. Dhe pikerish diten qe guri duhet te ngrihet ne ajer arabet nuk lene asnje vizitor t'a shikoj. Une besoj se edhe ne epoken e gurit njerzit do ken patur veshtiresi te medha te besonin vertetsin e gureve qe qendrojne ne ajer. Thua te kene qene me te mencem njerzit atehere?! Sepse shoh se tani ka njerez qe i besojne akoma keto marifetet arabike te mesjetes.

Keta arabet nga nxehtesia neper shkretetira, shohin kudo cudira.Skishte pune tjeter Zoti, por te zinte e te bridhte shkretetirave dhe te bente mrekullira per tu mbushur mendjen Beduineve qe te besonin.... Ja ku eshte Evropa, dy hapa larg! Pse nuk erdhi ne Evrope ai?! Si psarajse eshte Evropa. C'donte ne shkretetir ZOTI?!

Nuk thon kot te zuri vapa. I zinte vapa Beduinet dhe shihnin ne mirazhet e shkretetires gure te medhenj, bile male te tere ne ajer. Dhe meqenese ateher nuk ishin shkencerisht te shpjegueshme mirazhet e shpjegonin me ane te zotit.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-04-2012, 19:11   #16
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,735
Thanks: 8,248
Thanked 2,609 Times in 1,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mandi Shiko postimin
Kisha kohė qė kisha dėgjuar tė flitej pėr kėtė Gur ndaj dhe e postova kėtu pasi ėshtė vertet tepėr interesant dhe njė mister i pa shpjeguar deri mė sot, guri ndodhet ne Arabin Saudite dhe cdo vit te muajit prill Guri qėndron nė ajer pėr rreth 30 minuta.
Secili mundet tė japi mendimet e tijė dhe ju lutem mos na sillni postime copy paste.
Nqs ky fenomen do ishte i vertete (aq me teper qe u perseritka cdo prill) ku jane spektatoret, media, turistet, vendasit, kureshtaret , kameramanet...per me teper ata qe besojne ne miracles of allah?!

Nje miracle po ndodh dhe asnje njeri rrotull?!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-04-2012, 08:55   #17
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Pėr habi,s'ka fjalė!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-07-2013, 16:23   #18
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,796
Thanks: 2,310
Thanked 2,663 Times in 1,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Edhe une kisha degju per kete guri, por paska qene me t'futme.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2014, 18:59   #19
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 167 Times in 126 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Guri ne fjal ka permbajtje magnetike,dhe gjat kohes kure graviteti i forces bie guri edhe bie ne tok,me rritjen e molekulave ,qe burimin e kan diku nen gure-nen siperfaqe te tokes , pra ne brendi te tokes forca terheqese rritet,kshtu qe pikat magnetike ne prill jon me aktive si rrjedhoj e lageshtis ne toke ose per rrjedhoj e nji ndryshimi klimatik.Nuk e besoj qe ka nji magji ne fizik perveq proceseve te natyrshme , ani pse na duket nji trik ose nji mrekulli ne vete.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-03-2014, 20:57   #20
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 32 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Guri qėndron nė ajer

Une mesa e di ai eshte meteor, apo pjese e ndare e nje meteori kur eshte perplasur ne Toke. Rrin pezull mbi toke se forca gravitacionale nuk e terhek mjaftueshem.

Te pakten keshtu e pat sqaruar nje arsimtar imi i gjeografise


.
Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur