Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Mjekėsia

Mjekėsia ''Arti i mjekėsisė konsiston nė zbavitjen e pacientit ndėrsa natyra kuron sėmundjen'' Voltaire

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-02-2010, 22:46   #1
4x4
V.I.P
 
Avatari i 4x4
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Postime: 688
Thanks: 13
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
4x4 ėshtė njė gur i ēmuar4x4 ėshtė njė gur i ēmuar4x4 ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Prej duhanit mund tė marėsh Hiv

Duhani, qė tashmė dihet se ka lidhje me disa sėmundje, mund tė rrisė gjithashtu rrezikun e infektimit me HIV, virus qė shkakton sėmundjen e sidės, bėnė tė ditur sot kėrkuesit. Nė njė rishikim tė studimeve qė i pėrket lidhjes midis duhanit dhe virusit HI, mjekėt britanikė thanė se pesė nga gjashtė studime tė cilėt analizuan, treguan se duhanpirėsit kanė mė shumė shanse pėr infektim. Nėntė nga dhjetė studime tė tjera qė kanė tė bėjnė me kalimin nga HIV nė sėmundjen e lartpėrmendur nuk gjetur lidhje me duhanin. Dr. Andrea Furber dhe kolegė e tij, qė bėnė tė ditur zbulimet nė gazetėn pėr "Sėmundjet Seksualisht tė Trasmetueshme", thanė se duhani mund tė rrisė ndjeshmėrinė te virusi HIV, duke modifikur njė mori reagimesh ndaj sistemin imunitar. Kėrkimet treguan se duhani ėshtė shkaku kryesor i vdekjeve tė paevitueshme. Ai rrit rrezikun e infarkteve, problemeve me frymarrjen, mushkėritė dhe llojeve tė ndryshme tė kancerit. Rreth 40 milionė njerėz nė tė gjithė botėn janė prekur nga virusi HIV. Afėrsisht 5 milionė vetė u infektuan nė vitin 2005 dhe mė shumė se 3 milion tė rritur dhe fėmijė vdesin ēdo vit nga sėmundje e SIDĖS
__________________
Loading....
4x4 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-07-2012, 13:03   #2
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 9,636
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 52
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Re: Prej Duhanit Mund Te Maresh Hiv

Po prej Hiv-it mund te maresh nikotin ?
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-07-2012, 16:33   #3
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Postime: 2,285
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Prej Duhanit Mund Te Maresh Hiv

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Po prej Hiv-it mund te maresh nikotin ?
__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 04-07-2012, 17:22   #4
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Postime: 1,898
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 14
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Prej Duhanit Mund Te Maresh Hiv

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Po prej Hiv-it mund te maresh nikotin ?
haha e mundshme eshte
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 20-07-2012, 12:04   #5
tété
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Do te me besh gje vizite?
Postime: 1,728
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
tété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėmtété i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Prej Duhanit Mund Te Maresh Hiv

Me te lujt mendja ndonjehere kur sheh disa pyetje..ha ha ha
tété nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 16-04-2013, 11:47   #6
Nete
V.I.P
 
Avatari i Nete
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 5,213
Thanks: 65
Thanked 55 Times in 28 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
Nete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėmNete i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Prej Duhanit Mund Te Maresh Hiv

Ketij shkrimi...mund ti fusesh vetem nje hahahahaha.
Nete nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur