Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-08-2011, 18:38   #1
fegi
V.I.P
 
Avatari i fegi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 363
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
fegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyerfegi ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Studimi, seksi nuk ėshtė “punė” pėr inteligjentėt

Njė studim i kryer sė fundmi tregon se ata tė cilėt dallohen pėr inteligjencė dhe kanė njė CV tė pasur tregojnė mangėsi nė njė fushė tjetėr, atė tė seksit.
Sociologu Rosemary Hopcroft i Universitetit tė Karolinės sė Veriut nė Charlotte, ka botuar disa studime tė tjera lidhur mė kėto sjellje.
Ai thotė se, “inteligjenca ėshtė e lidhur negativisht me shpeshtėsinė e aktivitetit seksual”, me fjalė tė tjera ata qė janė mė pak inteligjentė kanė marrėdhėnie seksuale mė tė shpeshta.
Studimi tregon gjithashtu se sa mė i lartė tė jetė niveli i arsimit, numri i partnereve qė ke patur nė tė kaluarėn ėshtė mė i vogėl.
Marrėdhėnia negative mes seksit dhe inteligjencės shėnohet qė nė moshėn e adoleshencės, thotė disa studiues.
Kėto sjellje ndoshta shpjegohen me faktin se, njerėzit inteligjentė janė gjithmonė nė lėvizje pėr tė gjetur njė punė mė tė mirė dhe mė tė paguar, duke mbetur kėshtu shumė pak kohė pėr marrėdhėniet intime apo punė tė tjera.Panorama
fegi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2011, 22:22   #2
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, seksi nuk ėshtė “punė” pėr inteligjentėt

Keto studime,jane shume te rendesishme,se jane studime qe duan te tregojne asgjene.Jane si fallxhoret qe duan te shofin filxhanin kur pin kafe ekspres.
Budalla qe nuk ben seks ka,po nje inteligjent qe nuk ben seks nuk ka.(Po edhe po te ket,nuk duhet te jete shume inteligjent,duhet te jete si sociologu Rosemary.Sociolog me emer femre.).
Nje inteligjent mbase ben pak sesks,se harxhon kohen e dites duke studiuar,o duke u marur me diēka tjeter.Po edhe nje punetor qe punon 14 ore,sma ha mendja qe duhet te jete kampion seksi.Por edhe sikur te jete,mos i permendi fjalen pune.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2011, 22:52   #3
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 11 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Studimi, seksi nuk ėshtė “punė” pėr inteligjentėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
Ka nje shprehje : Ju lutem shume, s'ju lejoj te me fyeni inteligjencen...!

Tashme, ata qe kane te drejte te revoltohen...ndoshta kete frazen me lart, mund edhe ta pasurojne me tej ....
Ore ti...( e Kupton vete ti...dikur me thoje qe e thoja, )

*Pasurimi*
|Dembelet" jane te prirur te aktivizojne me shume se aktivet "logjiken" ( aktivizimi i logjikes...Zhvillon inteligjencen )
Kjo ben qe te kete me shume variacion! Shpikin gjithcka per thjeshtim pune dhe perfitim kenaqesish me sa me pak kosto...
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2011, 23:18   #4
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Posts: 1,769
Thanks: 0
Thanked 11 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Studimi, seksi nuk ėshtė “punė” pėr inteligjentėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
??????

Ndoshta e ke fjalen per kete shprehje, mendoj...
Ne mos gaboj, e ke perdorur ne postime ....por nuk me kujtohet gje tjeter.

Te pershendes !
*Pasurimi*.........Nejse...jam pak i ngateruar ne fjale!

Gjithashtu te pershendes!...U be kohe e gjate, e me vjen mire qe ju shoh perseri aktive te gjitheve.
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2011, 23:19   #5
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,965
Thanks: 1,510
Thanked 1,384 Times in 525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, seksi nuk ėshtė “punė” pėr inteligjentėt

sipas studimit qe e paskan ba ekspertat po del se , Shqiptarja , ylli i filmit - Breanne Benson ... krejt "budallicė" qenka..
.. e Serafimi po do ta takoj personalisht , per nje intervistė per gazetat Shqiptare , bile me pat than se do te jet ne faqen e parė te gazetave ...
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2011, 23:32   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 24 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, seksi nuk ėshtė “punė” pėr inteligjentėt

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
sipas studimit qe e paskan ba ekspertat po del se , Shqiptarja , ylli i filmit - Breanne Benson ... krejt "budallicė" qenka..
.. e Serafimi po do ta takoj personalisht , per nje intervistė per gazetat Shqiptare , bile me pat than se do te jet ne faqen e parė te gazetave ...
Me sa di Busave;ka bo me shum lek Breanne Benson duke punuar,se sa sociologu gaj duke studiuar.
Qe Breana eshte me e zgjuar se Rosemary,nuk diskutohet.Ate qe nuk dime eshte se kush ko bo me shume seks;Breana apo Rosemary.
Apo mos i kishte bere studimin...per njerezit qe bejne seks me kafshet.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-08-2011, 23:42   #7
busavata
Dr. pėr Rock & Roll
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Posts: 7,965
Thanks: 1,510
Thanked 1,384 Times in 525 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 87
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Studimi, seksi nuk ėshtė “punė” pėr inteligjentėt

ki te drejt plotėsisht .
__________________
I know it's only Rock 'n Roll but I like it
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur