Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota e Kompjuterit > Arti Programimit

Arti Programimit Mėsoni dhe ndihmoni tė tjerėt tė hyjnė nė Artin e Programimit.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 16-02-2009, 20:26   #1
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Postime: 646
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
r00t ėshtė njė gur i ēmuarr00t ėshtė njė gur i ēmuarr00t ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Mushkonja E Microsoftit

Per te gjith ata qe perdorin windows qe pas windows 98 duhet te dini qe mircosoft ka instaluar nji mushkonj activeX control
HWID (Hardware ID) dhe MSID (Microsoft ID) qe e lejon ate te monitoroj te gjitha veprimet tuaja ne webin e microsoft
per ta hequr ket mushkonjen kto jan hapat

per windows 98, 98SE et ME
1.start
2.run
3. shkruani kete komanden regsvr32.exe -u c:\windows\system\regwizc.dll
per ta reaktivuar beni kete=regsvr32.exe -c c:\windows\system\regwizc.dll

per windows 2000
1.start
2.run
3.komanda regsvr32.exe -u c:\winnt\system32\regwizc.dll
per ta reaktivuar=regsvr32.exe -u c:\winnt\system32\msident.dll

per windows xp
1.start
2.run
3.komanda regsvr32.exe -u regwizc.dll
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-02-2009, 02:59   #2
ada
Anėtar i ri
 
Avatari i ada
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Germany
Postime: 10
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
ada ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Re: Mushkonja E Microsoftit

Nqse kerkon pak ne www bie ne sy qe kjo puna mushkonjes e ka nje bisht te vogel nga mbrapa .

Mbasi te keni bere komandat e mesiperme ju nuk mund te instaloni me Service Pack e ardhshme

Per te gjithe qe do kene nje problem te tille , mund te provoni ta zgjidhni me komandat e meposhtme .1. Klikoni Start dhe zgjidhni Run

2. Shkruani regsvr32.exe licdll.dll ne dritaren qe hapet dhe klikoni OK

3: Duhet te vije nje konfirmim ( DllRegisterServer u zbatua me suksen ne licdll.dll )

4. Klikoni OK

5. Klikoni serisht Start dhe zgjidhni Run

6. Shkruani regsvr32.exe regwizc.dll ne dritaren qe hapet dhe klikoni OK

7: Duhet te vije nje konfirmim ( DllRegisterServer u zbatua me suksen ne regwizc.dll)

8. Klikoni OK dhe vazhdoni me instalimin e SP1 ,SP2, SP3 ndoshta dhe SP4
ada nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur