Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 21-02-2012, 15:40   #21
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Koha do t'i qesi tė gjitha nė dritė,por pasi ka lėpirė kocėn nė atė post goxha shumė,ėshtė dashtė ato t'i zbardhė e jo t'i ruaj sekrete,t'jemi real.
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-02-2012, 19:27   #22
Regina
Away.
 
Avatari i Regina
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 2,446
Thanks: 546
Thanked 731 Times in 419 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Regina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin
ke te drejt
ama besoi se e ke lexue e nuk e paske vrejt


– Gazetari gjerman, Norbert Giesder, ka realizuar njė intervistė me Kadri Veselin, ish- shef i Shėrbimit Informativ tė Kosovės (SHIK).Boton nė tėrėsi intervistėn dhe pėrshkrimin qė i bėn figurės sė Veselit gazetari gjerman nė portalin “Grand Tourisme”.
Sigurisht qė e kam lexuar, dhe e kam vėne re. Por njė gjė duhet tė merrni parasysh. Sa herė qė sillni "copy paste" nga ndonjė gazetė ose faqe interneti, mė e mira ėshtė, qė tė pėrmbajnė edhe burimin e saktė tė lajmit ose informacionit, nga janė marrė.
Kėshtu qė, ėshtė mė e lehtė tė orientohesh, dhe tė dish prej kujt janė marrė kėto shkrime ose copy paste. Pėr kėtė burim, "Grand Tourisme"; A nuk do tė ishte mė mirė dhe burimi i saktė i kėsaj gazete qė e ka botuar kėtė material?!

Anėtari Llapi!

Nuk ėshtė dhe aq e lodhshme tė sillni dhe burimin e lajmeve, pėrpara se ti postoni nė forum. Atė burim, shkruajeni ne fund tė lajmit ose informacionit, me qėllim qė anėtaret tė jenė nė dijeni, pėr ēfarė po diskutojnė. Shpresoj qė tė jemi kuptuar.
Regina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 21-02-2012, 22:51   #23
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Ju Flet Kadri Veseli
per emisionin “Pressing” te KTV-se


KADRI VESELI pjesa e I
http://www.kohavision.net/video/press-ing/3578/


KADRI VESELI pjesa e II-tė
http://www.kohavision.net/video/press-ing/3585/
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-02-2012, 13:09   #24
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 3
Thanked 30 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Mbeta pak mbrapa ktyre ceshtjeve te Kosoves qe kan dal kohet e fundit.

Ja cfar thot Bota Sot

'

Bota Sot

--

Si u vranė komandantet e UĒK-sė qė luftuan nė Kosovė dhe si morėn komandėn “parashutistėt” e Tiranės?

Gazmend Islami

UĒK-ja e Tiranės dhe UĒK-ja e themeluar nė Kosovė?

Njė enigmė qė duhet pėr tu sqaruar, njė e panjohur pėr tė gjithė ata qe merren me historikun e njė periudhe qė ka bėrė ndėrrimin e historisė me tė re tė Kombit . Kjo temė ėshtė dashur qė moti tė sqarohet, por dikush ėshtė frikėsuar, dikush ėshtė kėrcėnuar , e dikush ka pasur pėrfitime nga kjo heshtje.

Lidhjet e Zahir Pajazitit me Adem Jasharin

Kjo mjegull e madhe vėshtirė dhe ėshtė pėr tu sqaruar . Ajo ēka i dallon kėta politikanė qė thirren nė emėr tė UĒK-sė, nga tė tjerėt ėshtė se ata nuk besojnė qė njė ngjarje nga jeta e tyre tė ketė ndikuar nė zhvillimet negative tė jetės sė dikujt tjetėr. Kjo garniturė e quajtur dhe e vetėshpallur UCK- ė, dhe Shtabi i saj janė tė aftė tė mėsojnė gjėrat e fshehura qė i pėrkasin gjendjes reale. Nėn ndikimin e propagandės kanė arritur tė hipnotizojnė shume njerėz dhe jam shumė i bindur, qė po ta dinin ata realitetin do tė ndihen tė turpėruar se ēka kanė bėrė kėta gjate periudhės se luftės dhe pasluftės . Nga ana logjike mund tė sillte njė lufte brenda vet UĒK-sė, por pėr momentin do tė ishte vetėvrasje pėr UĒK- nė, dhe bazėn e saj tė ndritshme. Nė kėto anė shihej rebelimi i hapur, gati se nuk ishte ardhur qė vetėm armėt mes veti tė mund tė zgjidhnin konfliktin nė mes atyre qė luftonin me vite brenda Kosovės disa komandantėve parashutist tė ardhur nga jashtė. Nė asnjė mėnyrė nuk duam qe tė bėjmė tė njėjtėn analizė duke lidhur ngushtė njėra me tjetrėn. UĒK-ja e krijuar brenda Kosovės dhe ajo e Tiranės qė pėr dikė janė tė pandashme, por ne realitet janė krejt dy pjesė tė ndara qė mė shumė ka sjellė fatkeqėsi, sesa bashkėpunim tė mirėfilltė tė kėtyre dy shtyllave, qė tash mbanin luftėn e UĒK-sė, njėra ndeshej me armikun e tjetra bėnte planet nė Tiranė se si tė merrej pushteti pas pėrfundimit tė luftės. Dikush mund tė pyet po, pse? Sepse nuk po kuptoj se ēfarė ndryshimi ka kur Shtabi dhe SHIK-u ishin krijuar nga UĒK-ja , por pėr tė bėrė njė elaborim tė gjithė kėsaj, ėshtė njė temė qė duhet shkruar nė njė libėr, mirėpo kėsaj radhe do tė mundohem qė nė formėn mė tė mundshme e tė thjesht tė bėjmė disa sqarime.
1.Nė bazė tė hulumtimeve tė literaturės historiografike tė bėrė shihet qartė se barrėn kryesore tė luftės e mbante linja e Llapit nė krye me Zahir Pajazitin dhe shtylla tjetėr nė Drenicė me Komandantin Adem Jashari dhe Rexhep Selimin e qė ky i fundit ishte gjenerator i bashkimit tė kėtyre grupeve, ndėrsa Nait Hasani ishte nė cilėsinė e koordinatorit nė mes djemve qė e bėnin luftėn nė Kosovė dhe atyre qė vjelin frytet e tyre nga jashtė, duke bėrė plane dhe veprime dhe duke i kushtėzuar kėta nga brenda. Kishte divergjenca tė mėdha sepse djemtė qė luftonin brenda nuk pajtoheshin dhe as qe donin tė dėgjonin pėr Komandantet e vetėshpallur jashtė Kosovės. Nė bazė tė tė dhėnave thuhet se si themelues tė UCK-se janė: Zahir Pajziti, Rexhep Selimi, Xheladin Gashi, Nait Hasani nga brendia e Kosovės nė koordinim edhe me Adem Jasharin. Mirėpo duke e ditur qė Nait Hasnai i pėrkiste LPK-se ai pėr ēdo gjė duhej ta informonte Xhavit Halitin, Azem Sylen dhe siē shkruhet me vonė nė biografit tė ndryshme thuhet se ne takimin mbajtur nė Tirane kanė marrė pjesė: Azem Syla,Kadri Veseli,Xhavit Haliti,Nait Hasani,Xheladin Gashi, dhe aty ėshtė vendosur pėr luftėn dhe janė marre vendime tė rėndėsie tė veēantė, e veēanta e kėsaj ėshtė se po fillonte njė epokė e re ,,

Nait Hasani hesht, se ndihet i frikėsuar

Shihet qartė se Zahir Pajziti pėrpos Ismet Abdullahut nuk ka dashur tė takohet me kėta qė ishin jashtė vendit,, sepse ai e dinte qė njė ditė do tė vij deri tė pėrplasja me kėta tė fundit. E kėto pėrplasje shihen menjėherė sapo u morėn vendime,, shumė herė kishin kėrkesa dhe mundoheshin tė dirigjonin luftėn nga jashtė por kjo nuk i bėnte pėrshtypje Komandantit qė merrte vendime nė nivel tė Kosovės pa i pyetur Parashutistet, qė tė fundit do formojnė edhe SHIK- un. Pėr tė marr mbi vete tė gjitha meritat e atyre qė luftonin brenda. Tash kur kanė kaluar sa vite nga pėrfundimi i luftės ende nuk kemi tė dhėna tė sakta se kush ishin themeluesit e UĒK-sė . Nait Hasani hesht, se ndihet i frikėsuar. Por vijmė nė pėrfundim duke marr parasysh tė dhėnat e atyre qė ishin si guerilėt e parė dhe deklaratėn e Qerim Kelmendit i cili thotė se: pėr shumicėn e guerileve tė asaj kohe: Zahir Pajaziti ishte Komandanti i parė i Shtabit Operativ tė UĒK-sė dhe Komandanti ynė i papėrsėritshėm. Gjithashtu edhe letra e Adrianit pas vrasjes se Zahirit tregon se Zahiri ishte vet Komandant, mė sė miri vėrteton edhe ajo qė pas rėnies se tij kalojnė thuajse 6 muaj deri sa tė koordinohen punėt e atyre qe ishin mbetur si shtylla kryesore.. Nė historiografinė serbe UĒK-ja ishte e pėrberė nga dy grupe operative, njeri grup ishte i shtrirė nė vijėn Podujevė, Prishtinė, Pejė , Gjakovė, Deēan, dhe se udhėheqės i cilės ka ishte Zahir Pajaziti dhe grupi tjetėr qė vepronte nė Mitrovice, Drenice, Kline , Malisheve i cili udhėhiqej nga Rexhep Selimi. Kėtu shihet qartė se edhe armiku kėta tė dy i shihte si njerėzit qė mė shumti kanė bėrė edhe shtrirjen e UCK-sė. Nė bazė tė tė gjitha kėtyre tė dhėnave mund tė vijmė nė pėrfundim se Zahir Pajziti ishte Komandant i parė i Shtabit Operativ deri nė vrasjen e tij. Pas vrasjeve tė dyshimta tė komandanteve mė tė zot qė vepruan brenda Kosovės njė decenie. Kėtu kemi tė bėjmė me dy fraksione brenda UCK-se ajo qė njiheshin si luftėtarėt e lirisė qė ishin brenda Kosovės qė bėnin pjesė; Zahir Pajaziti, Adem Jashari, Rexhep Selimi, Hamez Jashari ,Musa Jashari, Hakif Zejnullahu,Edmond Hoxha, Ramush Haradinaj,Luan Haradinaj, Lah Ibrahimaj,Muje Krasniqi, Adrian Krasniqi, Hasan Zeneli, Avni Ajeti, Ilir Konushevci, Qerim Kelmendi etj por kurrė pa harruar edhe grupin shume tė fuqishėm qė vepronte nė kuadėr tė LKĒK-sė, Bahri Fazliu,Agron Rrahmani, Sali Salihu, Liburn Aliu, Avni Klinaku, Fatmir Humolli etj, kėta djem shumė tė mirė dhe tė guximshėm tė cilėve j’ua preu udhėn Xhavit Haliti duke u ndaluar furnizimin me armatim sepse ata ishin tė vendosur qė tė flijoheshin e jo tė sorollateshin hollėve tė hoteleve tė Tiranės. Frika e madhe i pėrshkonte kėta qė ishin jashtė vendit dhe ndiheshin alergjik sapo dėgjonin emrin e LKĒK-sė.

Grupi i SHIK-ut nė shtabin e Tiranės

2. Grupi tjetri i pėrbėre nga ata qe krijuan SHIK-un dhe Shtabin nė Tiranė ishin: Xhavit Haliti,Azem Syla, Kadri Veseli, Hashim Thaēi dhe struktura e Fatos Nanos dhe SHISH-i shqiptar.
Kjo periudhė donė njė studim tė mirėfilltė nga historian, sociolog, kriminalistė, etj.., sepse ėshtė njė temė qė duhet trajtuar sepse populli e donė qė Historinė e Lavdishme tė Kombit Shqiptar dhe UĒK- nė tė mos e kriminalizojė me disa tė vetėshpallur ‘’Komandant e pėrmbi komandant’’, vetėm ne kėtė formė tė studimit mund t’ua lemė brezave tė ardhshėm njė pasqyrė reale tė asaj qė ishte madhėshtore, tė asaj qė duhet tė krenohen edhe ata kur tė lindin pas 1000 vitesh.

Si u takuan dhe pėr ēka biseduan Zahir paraziti e Azem Syla nė Tiranė mėvitin 1997?

Thuhet se Zahir Pajaziti mė 14 janar 97 ishte takuar me Azem Sylėn nė Tiranė, nėpėrmes Qerim Kelmendit. Zahiri po me atė datė e ishte fjalosur deri nė ekstrem me Azem Sylen. Thuhet se Azem Syla e kishte kėrcėnuar Zahirin nė atė takim tė 14 Janarit. Me 17 Janar ishte kthyer nė Prishtinė shumė i zhgėnjyer nga takimi me Azem Sylen.. Personi i fundit qė duhet tė na sqarojė ėshtė Nait Hasani i cili u burgos me 28 Janar 97, duhet qė ndėrgjegjja e tij tė dalė e ta thotė tė vėrtetėn.

Pjesė e bisedės nė mes tė Zahir Pajazitit e Azem Sylės

Lidhur me bisedėn e zhvilluar nė Tiranė nė mes Zahir Parazitit dhe Azem Syles tregon njė nga figurat kyēe tė UĒK-sė, Qerim Kelmendi ne njė nga intervistat e tij. Ai paraqet njė bisedė shumė domethėnėse tė zhvilluar nė mes Zahir Pajazitit dhe Azem Sylės,
Zahiri: Tė falėnderoj pėr kėrkesėn pėr takim, mirėpo, meqė nuk njihemi, ėshtė e drejtė me pyet se kush jeni ju dhe cili ėshtė qėllimi qė keni kėrkuar takim me mua.
Azemi: Jam njė shok i juaji, qė aktualisht jetoj nė Zvicėr dhe qė ua don tė mirėn.
Zahiri: Tė falėminderit qė na e do tė mirėn, mirėpo mendoj se kjo nuk ėshtė e mjaftueshme dhe ēfarė rėndėsie ka pėr t’u takuar.
Azemi: Unė kam dėgjuar pėr ty, kam dėgjuar shumė, e di se je trim e shkuar trimit, dhe dėshta me folė, se si ka mundėsi, qė kėtė pėrvojė tėnden, ta mbartėsh edhe nė pjesė tė tjera tė Kosovės?
Zahiri: Nuk po tė kuptoj se pėr ēfarė e ke fjalėn, nuk po tė kuptoj...
Azemi: Shokėt nga brenda mė kanė njoftuar pėr trimėritė tuaja dhe mendova se ėshtė mirė tė flasim, tė njihemi dhe...
Zahiri: Unė or mik, nuk po tė njoh, mirėpo mendoj se pėr kėto punė, mė mirė se kudo, flitet nė Kosovė. Kur tė vish nė Kosovė, edhe flasim pėr ēfarė tė duash. Atje bėhen edhe takimet, e kėtu nė Shqipėri, jemi turistė.
Nga takimi mes Zahirit dhe Azemit qė u prezantua me emrin Petriti, shihet qartė se tensionimi kishte filluar qysh nė fillim tė bisedės, dhe si ėshtė e mundur qė Komandanti i Operatives tė mos e njohė “Ish Komandantin e UCK”, pėrgjigjja ėshtė e thjesht se ky ishte komandant i strukturave tė LPK-sė qė kishin bėrė gjithė programin dhe kishin emėruar gjithė strukturėn. Ata vetėm pritnin derisa tu hapet rruga qė ta merrnin kalanė nga brenda.

Shtabi i UĒK-sė i diasporės, rrinte nė Tiranė

Ditėt e pushimit nė Shqipėri ishin tė mėrzitshme. Nuk arritėm tė siguronim asnjė armė tė vetme pėr natyrėn e punės sonė nė Kosovė. (Zahiri ėshtė kthyer nė Kosovė me armėt qė ka shkuar” citat i Qerim Kelmendit)..
Shtrohet pyetja si ėshtė e mundur qė i gjithė stafi i Shtabit tė Diasporės ishte nė Tiranė duke filluar nga Xhavit Haliti, Azem Syla, Kadri Veseli, Ali Ahmti,I brahim Kelmendi dhe te mos kishin asgjė pėr tu dhėnė atyre qe bėnin luftėn brenda Kosovės....
Nė librin e tij Bedri Islami “Enigma e njė vrasje tė trefishtė “ nuk ka mundur tė arrin nė pėrfundim se si ka mundur tė vij deri tek vrasja e Zahir Pajzitit, aty thuhet se nė komisionin e formuar pėr tė sqaruar rrethanat e vrasjes nuk ėshtė gjetur dyshim pėrpos asaj qė Ali Ahemti thotė se ka lajmėruar Ismet Abdullahun, por aty shtrohet pyetja a e ka lajmėruar Zahirin. Nėse do tė kishim njė studim tė mirėfilltė shumė shpejt do tė vinim nė pėrfundim se si dhe kush ndihmoj nė vrasjen e tyre....Sa pėr opinion ėshtė edhe zbardhja e letrės qė e ka dėrguar Adem Jashari tek shokėt e tij nė Dhjetor tė 97, ku ndihet i lanė pas dore dhe i tradhtuar, ajo letėr gjendet diku nė arkivat e LPK-se ,kėtė mund ta dėshmoj Ramiz Lladrovci sjellim fragmente tė nxjerrura nga libri i Bedri Islamit kur merret ne pyetje Azem Syla me rastin e rėnies sė Zahirit dhe letrės se Ademit. Kėshtu zhvillohet biseda e komisionit dhe Azem Sylės Si ėshtė e vėrteta pėr ndihmėn e familjes Jashari dhe pėr takimin me djalin e tij Lulėzimin
- Azem Syla: Te dhėna nuk kam dhe nuk them se nuk ėshtė ndihmuar familja Jashari, por besoj njė qind pėr qind qė ėshtė ndihmuar sikur familjet e tjera
- Ramiz Lladrovci: Njė letėr qe ka dėrguar Adem Jashari ne dhjetor 1997, shkruan se jemi diskriminuar me armatim .Letra ekziston edhe sot
- Azem Syla Nuk di pėr kėtė letėr,di vetėm se ėshtė ndihmuar
- Naser Idrizi: Kur ėshtė bėrė Adem Jashari anėtar i UCK-sė
- Azem Syla: Datė tė sigurt nuk di, po njė di dhe flas me kompetencė se ka qenė ushtar dhe njė ndėr eprorėt nė rrethin e tij dhe e dijė se ka mbajtur lidhje te drejtpėrdrejta me Nait Hasanin njėrin prej anėtarėve tė shtabit tė pėrgjithshėm te UCK-se.
- Kur pyetet se pse Ali Ahmeti pėrjashtohet nga sektori i veēanet dhe me vendim te kujt ėshtė larguar
- Azem syla thotė se: Xhavit Haliti ishte pėrgjegjės i sektorit, sa pėr pėrjashtimin e Abazit. fjala ėshtė pėr Ali Ahmetin thotė se nuk di arsyen, mirėpo kjo ėshtė bėrė pėr shkak tė gabimeve tė mėdha qė ka bėrė.
Kjo bisedė e zhvilluar dhe te dhėnat qė jep Azem Syla janė shqetėsuese, sepse letra e dėrguar nga Adem Jashari shihet qartė qė kėtu bėhej njė kushtėzim dhe pėr kėtė mė sė miri ėshtė tė flasė Ramiz Lladrovci , se ēka pėrmbante kjo letėr. Adem Jasharin kėta e njihnin vetėm si njė anėtar te UCK-se dhe njė epror nga rrethi ku vepronte, pra kėta nuk e kishin as mendimin qė Ademi tė ishte nė strukturat e larta tė UĒK-sė. Pėrjashtimi i Ali Ahmetit nga sektori i veēantė ėshtė pėr tu shqyrtuar sepse ajo mund tė lidhet direkt me vrasjen e Zahirit sepse ai ishte pėrgjegjės pėr linje e Llapit ai duhej ta informonte Ismet Abdullahun, kėtu duhet te sqarohet vet Ali Ahemti apo Ismet Abdullahu. Pra kėtu shihet e vėrteta e kėtyre qė veten e quajtėn Komandant tė parė tė Shtabit tė UĒK-se si Azem Syla. A nuk ėshtė turpėruese qė ky tė komandonte Zahir Pajzitin e Adem Jasharin nga Tirana dhe Zvicra kėto duhet te sqarohen para se ti mbuloj pluhuri.

Si u vra Mujė Krasniqi dhe pse duhet tė zbulohet vrasja e Ilir Konushevcit nė Shqipėri?
4. Edhe vrasja e Mujė Krasniqit nė bazė tė hulumtimeve tė bėra shihet qė para se Muja tė nisej pėr nė Kosovė, kishin marre sugjerime qė tė hynte me 10 deri 15 veta, por a thua kush dha urdhėr tė hyhet me 150 vet?. Ku ishte Kadri Veseli ne dhjetor 98, ai duhet tė pėrgjigjet nė kėtė pyetje. Kush festoj dhe me kanė festoj dhe pėr ēka festohej me 14 Janar. Pse nuk hynė asnjė nga kėta me Mujėn nė Kosovė.
5. Pse duhet zbuluar dhe vrasjen e Ilir Konushefcit, gjeneratorit tė logjistikės sė UĒK-sė, ai ėshtė vrarė brenda territorit tė Shqipėrisė dhe dihen vrasėsit, duhet tė dihet se kush ishin urdhėrdhėnėsit dhe po te analizohen rrethanat e vrasjes se tij tė gjitha pėrpjesėtimet qė mund njeriu tė nxjerr janė se vrasja ka ardhur nga dikush qė Iliri ishte pengės nė ngritjen e tij .
Edhe krejt nė fund do tė pėrfundoja me njė takim tė Ramush Hardinajt nė ‘’Shtabin e Pėrgjithshėm’’, ku ai thotė se unė e dija qė Jakup Krasniqi ishte bėrė zėvendės komandant, por kur u prezantua edhe Sokol Bashota jam ngritur nė kėmbė dhe kam sharė. Ju thashė ju jeni’’ hajna” dhe ia kam mėshuar njė rafal me kallash tavanit . Ju thash me ju nuk do tė punoj kurrė mė, dhe kam dalė jashtė. Pas meje me vrap ka ardhur Sylejman Selimi dhe me ka thėnė. Mirė ja bėre....Gjykoni drejt kush ishte Komandanti i parė i UĒK-se dhe komandantet e tjerė e kush ishin parashutistet qė erdhėn hotelet luksoze. Shpresoi qė ky shkrim tė hap njė dritare tė vogėl pėr hir tė sė vėrtetės...


Shpėrndaje


Komente (35) Kthehu | 22.02.2012


Ni fjal e humorit Phylosof i kohes antike, thosht se nje Rren e mir qendron shum gjat ne Histori e osht shum zor qe te del e verteta ne shesh. Diametralisht ne te kunderten osht me te verteten. Verteten e vret dhe kurr nuk ndegjohet me e verteta. Komandantat e vertet jon vra, pak ball per ball e shumica mas Shpine.

Strellc 22.02


Komandantet qe luftuan ishin Luana .shtabi politik dhe parashutistat e tiranes ishin Kojota.LPK-ja i njeh kojotat

Luani 22.02


O GAZMEND ISLAMI ty tu gzoft ZEMRA e ajo dor kurr mos te pushoft se shkruri vetum te drejten si per syt e ballit ky popull ka nevoj PER TE VERTETEN ,nji fjal e urt thot: ku ka tim ka edhe zjar edhe pse heret i kom lexu dy libra te GANI GECIT ,dhe aty skjarohen do qashtje aj thot dy her ADEM JASHARIT ju ka ndal ne kufi armatimi ,

ballisti gjilan 22.02


po, ti siki lidhje me kto gjarje aspak edhe per teshkruar me kon utakua zahiri nat koh ti jekan besoj ne gjum ne atkoh edhe mus shkruaj kurr ma per senet si vetem ke ndegjua dikun se keto gjera si keshkrua ti sjo aspak te verteta aspak

Emri 22.02


Kriminelet e SHIK-ut,si dhe krimi i organizuar eshte dashur te luftohet me kohe,ose me ligj ose me Kanun te Leke Dukagjinit.Tani si po me duket shume vone ky proces te diskutohet.Sipas thenjeve neper qyetetar,e tek masat e gjera,keto ngjarje i kane keput zemrat e shqiptareve te Kosoves,Me votimin atyre organeve dhe ashtuqujtur SHIKISTAVE,barren e fajt le ta marrin te gjitha partite ,qee kan ditur dhe i kane heshtur ,si,dhe mbi tegjitha barra kryesore e fajit te pa falshem bie mbi votuesit ,te cilet jane mashtruar me nga nje pelene.Por,ajo qe une kisha urdheruar eshte ,qe te bashkohen te gjitha partit dhe udheheqesit e tyre ,t\\"i thonerbise-MJAFT...!!!Bashkohuni ka then Gjergj Kastrioti-Skenderbeu,sepse bashkimi ben fuqine....,,,,,,,Le te mos harrohet Trimi me i madh i te gjitha koherave i yni i paharrueshmi Skender Beu me i famshmi hero ne Evrope...Po me ēudit heshtja e e yndyres se Kosoves,te cilet po me duken se jane semuar nga kolesteroli apo nga HIVI....!?.

Zehil Zagreb Evropa(Dukagjin) 22.02


Shiku dhe Uqk-ja e Tiranes se bashku me SHISH-in kan perpiluar planet per vrasjen e figurave te shquara te shqipėtareve.Jan keta tė cilet kan vrare duke filluar nga Zahiri,Ahmet Krasniqi e tutje. Keta ju kan gezuar me se shumti vrasjes se komandantit Adem Jashari...bile edhe me shum se sa shkijet...ndoshta ju duket destruktive kjo qe po shkruaj por eshte me se e vertetė.Xhavit HalitI, Azem Syla,Kadri Veseli e disa te tjerė jan pergjegjes per shum likuidime politike ne Kosovė. Keta jan tradhetare te UQK-s dhe te Kosoves.Nuk do ti shpetojnė dot pergjegjėsise. Tani po shifet qe per ta shpetuar lėkuren e tyre te derrit jan ne gjendje qe ta shesin edhe Kosove.

Strellci 22.02


nga kjo qe po shihet the thuhet kosova po qeveriset nga vrasesit dhe diktatoret shqiptar I larguam diktatoret serb ndersa kosoven e ekopuan diktatoret shqiptar turp turp turp

mentor 22.02


Jo krejt e kjarte eshte kjo. edhe ne popull kshtu eshte folur me vite. Populli edhe pse nuk i shkruan i dine te gjitha krimet e krahut te Hashim Thaqit.

fatmiri 22.02


O sa te del Ramushi ne liri se dota shifni kesaj rradhe qka dote ben te gjitha vrasjet do te dalin ne shesh e ksaj here ska me gju me kallash perpjet por ka mejav prish trurin ashtu te kalbur kriminelave hajnave tradhetareve me plum ne kok durim edhe pak sa te del Ramushi dote bindeni edhe vet!!!!

Atedheu 22.02


Une prej fillimit e kam logjiku punen e vrasjes se Ademit, Zahirit, Ilirit etj, edhe qysh moti e kam kuptu strukturen organizative. PER NJEREZIT QE MENDOJNE DREJT E QE JANE NORMAL, DIHET SE KETA PARASHITISTA KURR NE JETE NUK KANE QENE ORGANIZUES, THJESHT TE BEN TE KUPTOSH QE NUK KA PAS NDONJE ORGANIZIM. Uēk ka qene e formuar me disa vete brenda Kosoves, e pastaj e kan uzurpu qent e drenices e gjetiu.

mety 22.02


Te pershendes nga zemra z.Gazmend Islami,per artikull.Nuk ka fije medyshje ,por se asht shum e kjart se njeriu vije ne nji medyshje se si asht e munur qe;nga te vetshpallurit komandanta ose edhe parashutista,sot qe te gjith jan ne pozita,dhe se astenji prej tyre nuk u vra,kurse ata te cilet luftuan dhamb per dhamb me armikun siq asht rasti i te madhit z.Ramush Haradinj te i kurdisen gjerat edhe pse dihet mir se meritat dhe trimerin e Ramushit nuk e kan ktafare bllacistat ose parashutistat,e sa per te dhan sqarime si nen nji dihet se aste kush nuk mundet me deshmua se p.sh.ketfare hashen askush seka pa me pushk ne krah,vetem duke dal ne Tiran aty mbas hoteleve e duke shfrytzuar kanjiher duke u mshef mas naj qube sikur cub,dhe se vetem duke shfrytzuar dinakrin dhe tradhtin e shokve ja arriti ku asht tash,dhe se flasin edhe faktet edhe tani se si dhe qka ju sjelli njrezve qe edinte se do ja rrezikojn te qenit ne krye,dhe se pajtohem se ka nevoj te sqarohen shum-e shum gjera,ejokafe-kumsht

Kralanasi . Kukes... 22.02


Kite. Edin xhavit Haliti Hashim. Thaqi, dhe kadri veseli ka edhe tjer por keta. Jan qe jakan. Beun sherrin Familes. Jasharit. Dhe pajaziti e shume te tjerve hashim shume mire e din edhe ata dy qe i permena ma para.

Qobani vrella e gadimes 22.02


Adem Jasharin e kane tradhetuar vet parashutistat e uck s qe jan kan udb ash. Kush e ndihmoj Ademin e rrethuar? Asnje. Keta komandanta, xhavita hashima azema e kadri vesela drejt ne Hage se kan ba gjenocid mbi shqiptaret e pafashem. Turpi i Kosoves

Blerta 22.02


paske marre shenime edhe nga hitorografia serbe .mjafton ky fakt per te then se je duke ja futur kot ne keto analizat tua.nje pyetje cili ishte roli juaj ne keto ngjarje dhe qfare bere ti per kete kosove pse heshte deri tash.

EVELIA QELEBIU 22.02


Kjo esht nji pershkrim i bukur nga bashkpuntoret e srbijes qe ende mundohen ta destabilizojn Kosoven Martire por kot e kan keta MATRAPAZ te ngulitur per ta njolos luften e UQKs UQKj nuk formohet vetum me 6 persona po nji brigad e pregaditur mir

luli ger 22.02


Te lumte dora o zoteri! Po Hajnat dihen ata jane ne kuvendin e Kosoves edhe emer kane por vetem duhet te punoj ligji dhe gjithqka rregullohet. Mu ata qe vrane Komandantet e vertet sot udheheqin ne Kosove. Te gjithe kane emer e ata jane: Jakup \\"Doktori\\";Hashimi; Fatmir Sejdiu; Lutfi Haziri; kurse per parashutista si XHaviti e Azemi e Shiku ne pergjithesi po deshten Fatmir Limaj e Rexhep selimi e tergojn te gjithe historin. Sa per Nahitin mos kerkoni asgje prej tij se ai edhe nuk merret vesh as shqip sigurisht nga frika e ka , i ka hup edhe shqipja. Kur keta trima te futen aty ku e kane edhe vendin do te dalin edhe shume e shume kamandanta te tjere qe vran dhe dhunuan te gjith ata qe ishin per nje Kosove te vertet e jo si kete qe e kemi tani Kosove \\"Kriminale\\"

Hashim Aga 22.02


gazmend ruju se keta gjakepiresa te vrajn sikur bardhyl ajetin ruju mire dhe shume nga keta kriminela halitoviqa syloviqa e hajni i leviskave te dudingenit te cyrihut

istog 22.02


Kur i ndjeri Ibrahim Rugova pat thėnė pėr disa struktura kriminale qė vepronin nė emėr tė UĒK-sė se ?ishin dorė e zgjatur e okupatorit serb? disa u ngutėn qė ta shpallin atė tradhtar. Tė tillėt, tė cilėt mjerisht i kemi nė krye tė Kosovės, sot e shpallin tradhtar Albin Kurtin (!) edhe pse dihet se ky do tė jetė i vetmi qė do ta bėjė realitet ėndrrėn shumėvjeēare tė bashkimit kombėtar!!!

Viti 22.02


ju lumt trima foleni veq te verteten tash po dihet se kesh jan keta te sodit qe jan qeveri te gjthe jan hashimoviqa veq per karrik te gjitha i bajne edhe 10000000000000 fusnota ibajne per karike lypet ni trim ikosoves ektyne hashimoviqave me ja dhane 10 plumba krye tung

resi 22.02


Deshiroj tju pergjigjem per grupin e Muj Krasniqit se neket grup ka qen dhe profesori yn Rifat Mziu mete cilin kur jemi nda ne shqipri pasi unis ukthy dhe meka perqafu dhe filloj te qaj dhe ithash trimrija seka kshtu ngo vlla me tha kurr plumi i armikut sun um rrok vetem plumbit te tradhtis i tutem. Por jam edhe deshmitar se per Muj Krasniqin dhe Rifat Mziun kan ardh disa persona me dy gjipa ne emer te shtabit te UQK-sč qe ti marrin Rifatin dhe Mujen aqik aqik ti fusin gjoja te sigurt ne kosov se jan te renshum gjoja kta dy aty ka fillu te dyshoj RAMBO Vesel Aruqi dhe kathan jo mekusht qe edhe Veseli te shkon meta dhe ata skan pranu kshtu qe kan deshtu qe ti eliminojn dy jav para Muj Krasniqin dhe Rifat Mziun. Dhe fakt tjeter asht kur asht hap Muzeu i tyre ne Drenas deri sa folshin kta qepoj thon veti komandanta rrehin shuplak publiku kurse baba i R.Mziut i thot babes mujs tibile mos rreh shuplak se keta najkan sjell ne prit aj pegjigjet shuj mostenin tjert se un e Di.

Ahmet mziU.Q.K-sĆØ 22.02


Me keqardhje po duhet qdo here me shkrue per keta hajnat qe i thon vetit ish pjestar te UQKkur permendet e mri i disave duhet me then Mendermethan,por qka te bajm nuk eshte koha tash te merremi me felliqtihonet e tyre se thot nje fjal popullore \\"ifelliqti te felliq\\" qdo kush e din se kush eshte Xhavit Haliti dhe shoket e ti si Azem marrja,Hashimi,Kadriu por ti leshojme teposht se vet e thejne qafen pa vonue.Ti kethehemi jetes e mos te lejojme qe Hashimi me kta ta na shesin vendin siq e shiten Mitrovicen.Nese ka nevoje ti rrokim hutat edhe nje here e ti felliqim plumbat ne trupat e tyre te flliqur. lumi.

lum belleja 22.02


une mendoj qe keta ne ket perfshirje ka me vra njani shoqin e historja ka me mbet mit

beqa 22.02


nji shkrim i qellum por edhe i kerkum po kush me izbulue kto marifetlluqe qe i kan ba e ata qe i kan ba sod jan neper poste e te tjeret nuk kan forc e as guxim po koha do ti godas edhe ata te cillet kan dhan urdher ta ndegjij kadri veselin duke fol te shtin me kajt sa i mir asht kan e veq fallsikon histori po ndoshta nrrohet sistemi ndoni her e del naj udhheqs i paster e zbulohen te gjitha me nderime nga noirvegjia

studenica 22.02


Ne kohe te luftes keta qe e udheheqin sote Kosoven vetem sherri u ashte pa se jo hajri,sote keta qeveritar hajna propagandojne se kan qene komandante ne kohe te luftes ne kosove, po e verteta ashte se kane qene komandant te veteshpallur neper kafene te Tiranes.

behari 22.02


Tragjedija ka ndodhur kur uēk-ja qė luftonte pėr ēlirimin e Kosovės,mbrenda nė Kosovė,shantazhohet dhe luftohet nga uēk-ja e hoteleve nė Tiranė.Kjo luftė nė mes dy frakcioneve ka sjellė dėmin mė tė madh gjatė luftės nė Kosovė.Nga Tirana kanė komandue ata qė luftojshin me marr pushtetin pas luftės,kurse nė Kosovė luftojshin ata qė donin ēlirimin e Kosovės dhe nuk ju interesonte pushteti.Pėr fat tė keq tė Kosovės dhe popullit tė saj,gjatė luftės u kryen shumė vrasje mbrenda-shqiptare qė patėn pasoja tė mėdha nė ēlirimin e vendit.Ata qė luftojshin pėr ēlirim dhe pėr shtet dhe respektojshin institucionet e Kosovės nė krye me Dr Rugovėn,ata ndiqeshin dhe vriteshin nga banda komuniste qė nga hotelet e Tiranės porositke vrasjet e patriotėve tė njohur duke filluar nga ministri i mbrojtjes Kolonel Ahmet Krasniqi e deri te bashkė-punėtorėt mė tė ngushtė tė Dr Rugovės.Vrasjet e komandantėve dhe ēlirimtarėve mė tė njohur janė kryer nga banda e kuqe qė ishte vendosur nė Tiranėn e Fatos Nanos dhe .!

IKRASNIQI 22.02


per te zberthyer kete ēeshtje duhet te shikojme edhe lkēk organizate ilegale e cila nuk pajtohej me lpk per shka siē thonin ne programin dhe komunikatat e saj se zgjidhjen e ēeshtjes se kosoves e shihnin permes luftes se armatosur dhe e akuzonin lpk se vetem keshtu mund te jene te bashkur.Keshtu Mentor kaēi dhe grupi i tij lkēk i zbuluar ne prishtine gati ne te njejten kohe me zahir pajazitin do te jete humbje e konsiderueshme per grupet e armatosura.Kishte e grupe te tjera ne dukagjin te cilat i dirigjonte sali ēeku.Historia e luftes se kosoves mund te kuptohet vetem atehere kur mbledhet i gjithe dokumentacioni i plote dhe hulumtohet sepse nga disa deshmitare eshte thene qe udheheqes i grupeve te para guerile ka qene sali ēeku ,ne ate grup adem jashari etj.Pra vetem kur te gjitha keto grupe ti ofrojne deshmite e tyre atehere do te kuptohet edhe e verteta e saj.Edhe para tyne ka pas perpjekje per te bere grupe te armatosura po ato nuk mund te zihet berthama e uēk.

hasan prishtina vushtrri 22.02


keto athue ado te zbulohen dhe ata qe kan kryer ket tradhti me tera keto vrasje ado te denohen.keto jan fokte te verteteta zahir pajaziti asht tradhtuar dhe asht vrar adem jashari po ashtu asht i tradhtuar nga shoket dhe askush si ka dal ne ndihme kesaj familje heroike.

hetuesi 22.02


Z. Islami drejtesia ngadhnjefte mbi te padrejten. Shume gjera i dime, shume jo, kur te vije dita te gjithe do te flasin. Keto vrasje duhet sqaruar, te gjitha pa perjashtim, sepse nga keto vrasje demi ishte i madh ne lufte, eshte i madh ne liri. Nuk paragjykojme, por kerkojme sqarim te tyre. Zhvillimet politike te sotme po i japin te drejte dyshimeve tuaja, por kjo duhet te deshmohet me prova dhe argumente. Pershendetje.

Fati (Vjene) 22.02


Po te kisha qen ne vend tend , pasi qe ke hesht kaq shume kohe, do te kisha hesht edhe me tutje!!!!!!

cafa 22.02


Shaban Arusha ban qudi se si ende su mur ne pytje Sokol Bashota per nji numer vrasjesh kidnapimesh rrahje qe ju kan ber shum njerzve te anes se nahih Klines.Sokol Bashota esht pergjegjs per te gjitha kto qe kan ndodhe prej f.Kijev e deri ne Cerrmjan e deri ne Zahaq te Pejes ne ket rrafshin Sokol Bashota kapas ndikim dhe ka dhen urdhera per kidnapimin e shum njerze dhe vrasjen e tyre.Shaban Arusha i ka njoft disa nga ata te cilet sjan ma ne ket bot te cilet kan kontribu per Kosov.

SHABAN ARUSHA 22.02


Dihet fort mire per keta hajna keta vrases, por pyetja rrjedh kur do te denohen keta berlloga ? kur do filloj drejtesia, po keta te njejtin njerz edhe sot po e fundosin Kosoven ne kaos, po ua dorzojne Kosoven Serbeve me fusnota me rezolut 1244 e kthejn KOsoven si para 10 viteve po keta Hajna milionera do e shesin Kosoven edhe pse kané milionat.Deri kur ma keshtu ???????????????

Bardhyli 22.02


Te gjithe strukturen e UCK e permendi autori , ata qe veprojshin ne Kosove dhe ata ne Tirane, nji pytje per autorin, MEH UKA mos u kane me struktura te UDB qe nuk e permendi autori kurre.

berat sadiku 22.02
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2012, 13:18   #25
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
Mbeta pak mbrapa ktyre ceshtjeve te Kosoves qe kan dal kohet e fundit.

Ja cfar thot Bota Sot

'

Bota Sot

--

Si u vranė komandantet e UĒK-sė qė luftuan nė Kosovė dhe si morėn komandėn “parashutistėt” e Tiranės?

Gazmend Islami

UĒK-ja e Tiranės dhe UĒK-ja e themeluar nė Kosovė?

Njė enigmė qė duhet pėr tu sqaruar, njė e panjohur pėr tė gjithė ata qe merren me historikun e njė periudhe qė ka bėrė ndėrrimin e historisė me tė re tė Kombit . Kjo temė ėshtė dashur qė moti tė sqarohet, por dikush ėshtė frikėsuar, dikush ėshtė kėrcėnuar , e dikush ka pasur pėrfitime nga kjo heshtje.

Lidhjet e Zahir Pajazitit me Adem Jasharin

Kjo mjegull e madhe vėshtirė dhe ėshtė pėr tu sqaruar . Ajo ēka i dallon kėta politikanė qė thirren nė emėr tė UĒK-sė, nga tė tjerėt ėshtė se ata nuk besojnė qė njė ngjarje nga jeta e tyre tė ketė ndikuar nė zhvillimet negative tė jetės sė dikujt tjetėr. Kjo garniturė e quajtur dhe e vetėshpallur UCK- ė, dhe Shtabi i saj janė tė aftė tė mėsojnė gjėrat e fshehura qė i pėrkasin gjendjes reale. Nėn ndikimin e propagandės kanė arritur tė hipnotizojnė shume njerėz dhe jam shumė i bindur, qė po ta dinin ata realitetin do tė ndihen tė turpėruar se ēka kanė bėrė kėta gjate periudhės se luftės dhe pasluftės . Nga ana logjike mund tė sillte njė lufte brenda vet UĒK-sė, por pėr momentin do tė ishte vetėvrasje pėr UĒK- nė, dhe bazėn e saj tė ndritshme. Nė kėto anė shihej rebelimi i hapur, gati se nuk ishte ardhur qė vetėm armėt mes veti tė mund tė zgjidhnin konfliktin nė mes atyre qė luftonin me vite brenda Kosovės disa komandantėve parashutist tė ardhur nga jashtė. Nė asnjė mėnyrė nuk duam qe tė bėjmė tė njėjtėn analizė duke lidhur ngushtė njėra me tjetrėn. UĒK-ja e krijuar brenda Kosovės dhe ajo e Tiranės qė pėr dikė janė tė pandashme, por ne realitet janė krejt dy pjesė tė ndara qė mė shumė ka sjellė fatkeqėsi, sesa bashkėpunim tė mirėfilltė tė kėtyre dy shtyllave, qė tash mbanin luftėn e UĒK-sė, njėra ndeshej me armikun e tjetra bėnte planet nė Tiranė se si tė merrej pushteti pas pėrfundimit tė luftės. Dikush mund tė pyet po, pse? Sepse nuk po kuptoj se ēfarė ndryshimi ka kur Shtabi dhe SHIK-u ishin krijuar nga UĒK-ja , por pėr tė bėrė njė elaborim tė gjithė kėsaj, ėshtė njė temė qė duhet shkruar nė njė libėr, mirėpo kėsaj radhe do tė mundohem qė nė formėn mė tė mundshme e tė thjesht tė bėjmė disa sqarime.
1.Nė bazė tė hulumtimeve tė literaturės historiografike tė bėrė shihet qartė se barrėn kryesore tė luftės e mbante linja e Llapit nė krye me Zahir Pajazitin dhe shtylla tjetėr nė Drenicė me Komandantin Adem Jashari dhe Rexhep Selimin e qė ky i fundit ishte gjenerator i bashkimit tė kėtyre grupeve, ndėrsa Nait Hasani ishte nė cilėsinė e koordinatorit nė mes djemve qė e bėnin luftėn nė Kosovė dhe atyre qė vjelin frytet e tyre nga jashtė, duke bėrė plane dhe veprime dhe duke i kushtėzuar kėta nga brenda. Kishte divergjenca tė mėdha sepse djemtė qė luftonin brenda nuk pajtoheshin dhe as qe donin tė dėgjonin pėr Komandantet e vetėshpallur jashtė Kosovės. Nė bazė tė tė dhėnave thuhet se si themelues tė UCK-se janė: Zahir Pajziti, Rexhep Selimi, Xheladin Gashi, Nait Hasani nga brendia e Kosovės nė koordinim edhe me Adem Jasharin. Mirėpo duke e ditur qė Nait Hasnai i pėrkiste LPK-se ai pėr ēdo gjė duhej ta informonte Xhavit Halitin, Azem Sylen dhe siē shkruhet me vonė nė biografit tė ndryshme thuhet se ne takimin mbajtur nė Tirane kanė marrė pjesė: Azem Syla,Kadri Veseli,Xhavit Haliti,Nait Hasani,Xheladin Gashi, dhe aty ėshtė vendosur pėr luftėn dhe janė marre vendime tė rėndėsie tė veēantė, e veēanta e kėsaj ėshtė se po fillonte njė epokė e re ,,

Nait Hasani hesht, se ndihet i frikėsuar

Shihet qartė se Zahir Pajziti pėrpos Ismet Abdullahut nuk ka dashur tė takohet me kėta qė ishin jashtė vendit,, sepse ai e dinte qė njė ditė do tė vij deri tė pėrplasja me kėta tė fundit. E kėto pėrplasje shihen menjėherė sapo u morėn vendime,, shumė herė kishin kėrkesa dhe mundoheshin tė dirigjonin luftėn nga jashtė por kjo nuk i bėnte pėrshtypje Komandantit qė merrte vendime nė nivel tė Kosovės pa i pyetur Parashutistet, qė tė fundit do formojnė edhe SHIK- un. Pėr tė marr mbi vete tė gjitha meritat e atyre qė luftonin brenda. Tash kur kanė kaluar sa vite nga pėrfundimi i luftės ende nuk kemi tė dhėna tė sakta se kush ishin themeluesit e UĒK-sė . Nait Hasani hesht, se ndihet i frikėsuar. Por vijmė nė pėrfundim duke marr parasysh tė dhėnat e atyre qė ishin si guerilėt e parė dhe deklaratėn e Qerim Kelmendit i cili thotė se: pėr shumicėn e guerileve tė asaj kohe: Zahir Pajaziti ishte Komandanti i parė i Shtabit Operativ tė UĒK-sė dhe Komandanti ynė i papėrsėritshėm. Gjithashtu edhe letra e Adrianit pas vrasjes se Zahirit tregon se Zahiri ishte vet Komandant, mė sė miri vėrteton edhe ajo qė pas rėnies se tij kalojnė thuajse 6 muaj deri sa tė koordinohen punėt e atyre qe ishin mbetur si shtylla kryesore.. Nė historiografinė serbe UĒK-ja ishte e pėrberė nga dy grupe operative, njeri grup ishte i shtrirė nė vijėn Podujevė, Prishtinė, Pejė , Gjakovė, Deēan, dhe se udhėheqės i cilės ka ishte Zahir Pajaziti dhe grupi tjetėr qė vepronte nė Mitrovice, Drenice, Kline , Malisheve i cili udhėhiqej nga Rexhep Selimi. Kėtu shihet qartė se edhe armiku kėta tė dy i shihte si njerėzit qė mė shumti kanė bėrė edhe shtrirjen e UCK-sė. Nė bazė tė tė gjitha kėtyre tė dhėnave mund tė vijmė nė pėrfundim se Zahir Pajziti ishte Komandant i parė i Shtabit Operativ deri nė vrasjen e tij. Pas vrasjeve tė dyshimta tė komandanteve mė tė zot qė vepruan brenda Kosovės njė decenie. Kėtu kemi tė bėjmė me dy fraksione brenda UCK-se ajo qė njiheshin si luftėtarėt e lirisė qė ishin brenda Kosovės qė bėnin pjesė; Zahir Pajaziti, Adem Jashari, Rexhep Selimi, Hamez Jashari ,Musa Jashari, Hakif Zejnullahu,Edmond Hoxha, Ramush Haradinaj,Luan Haradinaj, Lah Ibrahimaj,Muje Krasniqi, Adrian Krasniqi, Hasan Zeneli, Avni Ajeti, Ilir Konushevci, Qerim Kelmendi etj por kurrė pa harruar edhe grupin shume tė fuqishėm qė vepronte nė kuadėr tė LKĒK-sė, Bahri Fazliu,Agron Rrahmani, Sali Salihu, Liburn Aliu, Avni Klinaku, Fatmir Humolli etj, kėta djem shumė tė mirė dhe tė guximshėm tė cilėve j’ua preu udhėn Xhavit Haliti duke u ndaluar furnizimin me armatim sepse ata ishin tė vendosur qė tė flijoheshin e jo tė sorollateshin hollėve tė hoteleve tė Tiranės. Frika e madhe i pėrshkonte kėta qė ishin jashtė vendit dhe ndiheshin alergjik sapo dėgjonin emrin e LKĒK-sė.

Grupi i SHIK-ut nė shtabin e Tiranės

2. Grupi tjetri i pėrbėre nga ata qe krijuan SHIK-un dhe Shtabin nė Tiranė ishin: Xhavit Haliti,Azem Syla, Kadri Veseli, Hashim Thaēi dhe struktura e Fatos Nanos dhe SHISH-i shqiptar.
Kjo periudhė donė njė studim tė mirėfilltė nga historian, sociolog, kriminalistė, etj.., sepse ėshtė njė temė qė duhet trajtuar sepse populli e donė qė Historinė e Lavdishme tė Kombit Shqiptar dhe UĒK- nė tė mos e kriminalizojė me disa tė vetėshpallur ‘’Komandant e pėrmbi komandant’’, vetėm ne kėtė formė tė studimit mund t’ua lemė brezave tė ardhshėm njė pasqyrė reale tė asaj qė ishte madhėshtore, tė asaj qė duhet tė krenohen edhe ata kur tė lindin pas 1000 vitesh.

Si u takuan dhe pėr ēka biseduan Zahir paraziti e Azem Syla nė Tiranė mėvitin 1997?

Thuhet se Zahir Pajaziti mė 14 janar 97 ishte takuar me Azem Sylėn nė Tiranė, nėpėrmes Qerim Kelmendit. Zahiri po me atė datė e ishte fjalosur deri nė ekstrem me Azem Sylen. Thuhet se Azem Syla e kishte kėrcėnuar Zahirin nė atė takim tė 14 Janarit. Me 17 Janar ishte kthyer nė Prishtinė shumė i zhgėnjyer nga takimi me Azem Sylen.. Personi i fundit qė duhet tė na sqarojė ėshtė Nait Hasani i cili u burgos me 28 Janar 97, duhet qė ndėrgjegjja e tij tė dalė e ta thotė tė vėrtetėn.

Pjesė e bisedės nė mes tė Zahir Pajazitit e Azem Sylės

Lidhur me bisedėn e zhvilluar nė Tiranė nė mes Zahir Parazitit dhe Azem Syles tregon njė nga figurat kyēe tė UĒK-sė, Qerim Kelmendi ne njė nga intervistat e tij. Ai paraqet njė bisedė shumė domethėnėse tė zhvilluar nė mes Zahir Pajazitit dhe Azem Sylės,
Zahiri: Tė falėnderoj pėr kėrkesėn pėr takim, mirėpo, meqė nuk njihemi, ėshtė e drejtė me pyet se kush jeni ju dhe cili ėshtė qėllimi qė keni kėrkuar takim me mua.
Azemi: Jam njė shok i juaji, qė aktualisht jetoj nė Zvicėr dhe qė ua don tė mirėn.
Zahiri: Tė falėminderit qė na e do tė mirėn, mirėpo mendoj se kjo nuk ėshtė e mjaftueshme dhe ēfarė rėndėsie ka pėr t’u takuar.
Azemi: Unė kam dėgjuar pėr ty, kam dėgjuar shumė, e di se je trim e shkuar trimit, dhe dėshta me folė, se si ka mundėsi, qė kėtė pėrvojė tėnden, ta mbartėsh edhe nė pjesė tė tjera tė Kosovės?
Zahiri: Nuk po tė kuptoj se pėr ēfarė e ke fjalėn, nuk po tė kuptoj...
Azemi: Shokėt nga brenda mė kanė njoftuar pėr trimėritė tuaja dhe mendova se ėshtė mirė tė flasim, tė njihemi dhe...
Zahiri: Unė or mik, nuk po tė njoh, mirėpo mendoj se pėr kėto punė, mė mirė se kudo, flitet nė Kosovė. Kur tė vish nė Kosovė, edhe flasim pėr ēfarė tė duash. Atje bėhen edhe takimet, e kėtu nė Shqipėri, jemi turistė.
Nga takimi mes Zahirit dhe Azemit qė u prezantua me emrin Petriti, shihet qartė se tensionimi kishte filluar qysh nė fillim tė bisedės, dhe si ėshtė e mundur qė Komandanti i Operatives tė mos e njohė “Ish Komandantin e UCK”, pėrgjigjja ėshtė e thjesht se ky ishte komandant i strukturave tė LPK-sė qė kishin bėrė gjithė programin dhe kishin emėruar gjithė strukturėn. Ata vetėm pritnin derisa tu hapet rruga qė ta merrnin kalanė nga brenda.

Shtabi i UĒK-sė i diasporės, rrinte nė Tiranė

Ditėt e pushimit nė Shqipėri ishin tė mėrzitshme. Nuk arritėm tė siguronim asnjė armė tė vetme pėr natyrėn e punės sonė nė Kosovė. (Zahiri ėshtė kthyer nė Kosovė me armėt qė ka shkuar” citat i Qerim Kelmendit)..
Shtrohet pyetja si ėshtė e mundur qė i gjithė stafi i Shtabit tė Diasporės ishte nė Tiranė duke filluar nga Xhavit Haliti, Azem Syla, Kadri Veseli, Ali Ahmti,I brahim Kelmendi dhe te mos kishin asgjė pėr tu dhėnė atyre qe bėnin luftėn brenda Kosovės....
Nė librin e tij Bedri Islami “Enigma e njė vrasje tė trefishtė “ nuk ka mundur tė arrin nė pėrfundim se si ka mundur tė vij deri tek vrasja e Zahir Pajzitit, aty thuhet se nė komisionin e formuar pėr tė sqaruar rrethanat e vrasjes nuk ėshtė gjetur dyshim pėrpos asaj qė Ali Ahemti thotė se ka lajmėruar Ismet Abdullahun, por aty shtrohet pyetja a e ka lajmėruar Zahirin. Nėse do tė kishim njė studim tė mirėfilltė shumė shpejt do tė vinim nė pėrfundim se si dhe kush ndihmoj nė vrasjen e tyre....Sa pėr opinion ėshtė edhe zbardhja e letrės qė e ka dėrguar Adem Jashari tek shokėt e tij nė Dhjetor tė 97, ku ndihet i lanė pas dore dhe i tradhtuar, ajo letėr gjendet diku nė arkivat e LPK-se ,kėtė mund ta dėshmoj Ramiz Lladrovci sjellim fragmente tė nxjerrura nga libri i Bedri Islamit kur merret ne pyetje Azem Syla me rastin e rėnies sė Zahirit dhe letrės se Ademit. Kėshtu zhvillohet biseda e komisionit dhe Azem Sylės Si ėshtė e vėrteta pėr ndihmėn e familjes Jashari dhe pėr takimin me djalin e tij Lulėzimin
- Azem Syla: Te dhėna nuk kam dhe nuk them se nuk ėshtė ndihmuar familja Jashari, por besoj njė qind pėr qind qė ėshtė ndihmuar sikur familjet e tjera
- Ramiz Lladrovci: Njė letėr qe ka dėrguar Adem Jashari ne dhjetor 1997, shkruan se jemi diskriminuar me armatim .Letra ekziston edhe sot
- Azem Syla Nuk di pėr kėtė letėr,di vetėm se ėshtė ndihmuar
- Naser Idrizi: Kur ėshtė bėrė Adem Jashari anėtar i UCK-sė
- Azem Syla: Datė tė sigurt nuk di, po njė di dhe flas me kompetencė se ka qenė ushtar dhe njė ndėr eprorėt nė rrethin e tij dhe e dijė se ka mbajtur lidhje te drejtpėrdrejta me Nait Hasanin njėrin prej anėtarėve tė shtabit tė pėrgjithshėm te UCK-se.
- Kur pyetet se pse Ali Ahmeti pėrjashtohet nga sektori i veēanet dhe me vendim te kujt ėshtė larguar
- Azem syla thotė se: Xhavit Haliti ishte pėrgjegjės i sektorit, sa pėr pėrjashtimin e Abazit. fjala ėshtė pėr Ali Ahmetin thotė se nuk di arsyen, mirėpo kjo ėshtė bėrė pėr shkak tė gabimeve tė mėdha qė ka bėrė.
Kjo bisedė e zhvilluar dhe te dhėnat qė jep Azem Syla janė shqetėsuese, sepse letra e dėrguar nga Adem Jashari shihet qartė qė kėtu bėhej njė kushtėzim dhe pėr kėtė mė sė miri ėshtė tė flasė Ramiz Lladrovci , se ēka pėrmbante kjo letėr. Adem Jasharin kėta e njihnin vetėm si njė anėtar te UCK-se dhe njė epror nga rrethi ku vepronte, pra kėta nuk e kishin as mendimin qė Ademi tė ishte nė strukturat e larta tė UĒK-sė. Pėrjashtimi i Ali Ahmetit nga sektori i veēantė ėshtė pėr tu shqyrtuar sepse ajo mund tė lidhet direkt me vrasjen e Zahirit sepse ai ishte pėrgjegjės pėr linje e Llapit ai duhej ta informonte Ismet Abdullahun, kėtu duhet te sqarohet vet Ali Ahemti apo Ismet Abdullahu. Pra kėtu shihet e vėrteta e kėtyre qė veten e quajtėn Komandant tė parė tė Shtabit tė UĒK-se si Azem Syla. A nuk ėshtė turpėruese qė ky tė komandonte Zahir Pajzitin e Adem Jasharin nga Tirana dhe Zvicra kėto duhet te sqarohen para se ti mbuloj pluhuri.

Si u vra Mujė Krasniqi dhe pse duhet tė zbulohet vrasja e Ilir Konushevcit nė Shqipėri?
4. Edhe vrasja e Mujė Krasniqit nė bazė tė hulumtimeve tė bėra shihet qė para se Muja tė nisej pėr nė Kosovė, kishin marre sugjerime qė tė hynte me 10 deri 15 veta, por a thua kush dha urdhėr tė hyhet me 150 vet?. Ku ishte Kadri Veseli ne dhjetor 98, ai duhet tė pėrgjigjet nė kėtė pyetje. Kush festoj dhe me kanė festoj dhe pėr ēka festohej me 14 Janar. Pse nuk hynė asnjė nga kėta me Mujėn nė Kosovė.
5. Pse duhet zbuluar dhe vrasjen e Ilir Konushefcit, gjeneratorit tė logjistikės sė UĒK-sė, ai ėshtė vrarė brenda territorit tė Shqipėrisė dhe dihen vrasėsit, duhet tė dihet se kush ishin urdhėrdhėnėsit dhe po te analizohen rrethanat e vrasjes se tij tė gjitha pėrpjesėtimet qė mund njeriu tė nxjerr janė se vrasja ka ardhur nga dikush qė Iliri ishte pengės nė ngritjen e tij .
Edhe krejt nė fund do tė pėrfundoja me njė takim tė Ramush Hardinajt nė ‘’Shtabin e Pėrgjithshėm’’, ku ai thotė se unė e dija qė Jakup Krasniqi ishte bėrė zėvendės komandant, por kur u prezantua edhe Sokol Bashota jam ngritur nė kėmbė dhe kam sharė. Ju thashė ju jeni’’ hajna” dhe ia kam mėshuar njė rafal me kallash tavanit . Ju thash me ju nuk do tė punoj kurrė mė, dhe kam dalė jashtė. Pas meje me vrap ka ardhur Sylejman Selimi dhe me ka thėnė. Mirė ja bėre....Gjykoni drejt kush ishte Komandanti i parė i UĒK-se dhe komandantet e tjerė e kush ishin parashutistet qė erdhėn hotelet luksoze. Shpresoi qė ky shkrim tė hap njė dritare tė vogėl pėr hir tė sė vėrtetės...


Shpėrndaje


Komente (35) Kthehu | 22.02.2012


Ni fjal e humorit Phylosof i kohes antike, thosht se nje Rren e mir qendron shum gjat ne Histori e osht shum zor qe te del e verteta ne shesh. Diametralisht ne te kunderten osht me te verteten. Verteten e vret dhe kurr nuk ndegjohet me e verteta. Komandantat e vertet jon vra, pak ball per ball e shumica mas Shpine.

Strellc 22.02


Komandantet qe luftuan ishin Luana .shtabi politik dhe parashutistat e tiranes ishin Kojota.LPK-ja i njeh kojotat

Luani 22.02


O GAZMEND ISLAMI ty tu gzoft ZEMRA e ajo dor kurr mos te pushoft se shkruri vetum te drejten si per syt e ballit ky popull ka nevoj PER TE VERTETEN ,nji fjal e urt thot: ku ka tim ka edhe zjar edhe pse heret i kom lexu dy libra te GANI GECIT ,dhe aty skjarohen do qashtje aj thot dy her ADEM JASHARIT ju ka ndal ne kufi armatimi ,

ballisti gjilan 22.02


po, ti siki lidhje me kto gjarje aspak edhe per teshkruar me kon utakua zahiri nat koh ti jekan besoj ne gjum ne atkoh edhe mus shkruaj kurr ma per senet si vetem ke ndegjua dikun se keto gjera si keshkrua ti sjo aspak te verteta aspak

Emri 22.02


Kriminelet e SHIK-ut,si dhe krimi i organizuar eshte dashur te luftohet me kohe,ose me ligj ose me Kanun te Leke Dukagjinit.Tani si po me duket shume vone ky proces te diskutohet.Sipas thenjeve neper qyetetar,e tek masat e gjera,keto ngjarje i kane keput zemrat e shqiptareve te Kosoves,Me votimin atyre organeve dhe ashtuqujtur SHIKISTAVE,barren e fajt le ta marrin te gjitha partite ,qee kan ditur dhe i kane heshtur ,si,dhe mbi tegjitha barra kryesore e fajit te pa falshem bie mbi votuesit ,te cilet jane mashtruar me nga nje pelene.Por,ajo qe une kisha urdheruar eshte ,qe te bashkohen te gjitha partit dhe udheheqesit e tyre ,t\\"i thonerbise-MJAFT...!!!Bashkohuni ka then Gjergj Kastrioti-Skenderbeu,sepse bashkimi ben fuqine....,,,,,,,Le te mos harrohet Trimi me i madh i te gjitha koherave i yni i paharrueshmi Skender Beu me i famshmi hero ne Evrope...Po me ēudit heshtja e e yndyres se Kosoves,te cilet po me duken se jane semuar nga kolesteroli apo nga HIVI....!?.

Zehil Zagreb Evropa(Dukagjin) 22.02


Shiku dhe Uqk-ja e Tiranes se bashku me SHISH-in kan perpiluar planet per vrasjen e figurave te shquara te shqipėtareve.Jan keta tė cilet kan vrare duke filluar nga Zahiri,Ahmet Krasniqi e tutje. Keta ju kan gezuar me se shumti vrasjes se komandantit Adem Jashari...bile edhe me shum se sa shkijet...ndoshta ju duket destruktive kjo qe po shkruaj por eshte me se e vertetė.Xhavit HalitI, Azem Syla,Kadri Veseli e disa te tjerė jan pergjegjes per shum likuidime politike ne Kosovė. Keta jan tradhetare te UQK-s dhe te Kosoves.Nuk do ti shpetojnė dot pergjegjėsise. Tani po shifet qe per ta shpetuar lėkuren e tyre te derrit jan ne gjendje qe ta shesin edhe Kosove.

Strellci 22.02


nga kjo qe po shihet the thuhet kosova po qeveriset nga vrasesit dhe diktatoret shqiptar I larguam diktatoret serb ndersa kosoven e ekopuan diktatoret shqiptar turp turp turp

mentor 22.02


Jo krejt e kjarte eshte kjo. edhe ne popull kshtu eshte folur me vite. Populli edhe pse nuk i shkruan i dine te gjitha krimet e krahut te Hashim Thaqit.

fatmiri 22.02


O sa te del Ramushi ne liri se dota shifni kesaj rradhe qka dote ben te gjitha vrasjet do te dalin ne shesh e ksaj here ska me gju me kallash perpjet por ka mejav prish trurin ashtu te kalbur kriminelave hajnave tradhetareve me plum ne kok durim edhe pak sa te del Ramushi dote bindeni edhe vet!!!!

Atedheu 22.02


Une prej fillimit e kam logjiku punen e vrasjes se Ademit, Zahirit, Ilirit etj, edhe qysh moti e kam kuptu strukturen organizative. PER NJEREZIT QE MENDOJNE DREJT E QE JANE NORMAL, DIHET SE KETA PARASHITISTA KURR NE JETE NUK KANE QENE ORGANIZUES, THJESHT TE BEN TE KUPTOSH QE NUK KA PAS NDONJE ORGANIZIM. Uēk ka qene e formuar me disa vete brenda Kosoves, e pastaj e kan uzurpu qent e drenices e gjetiu.

mety 22.02


Te pershendes nga zemra z.Gazmend Islami,per artikull.Nuk ka fije medyshje ,por se asht shum e kjart se njeriu vije ne nji medyshje se si asht e munur qe;nga te vetshpallurit komandanta ose edhe parashutista,sot qe te gjith jan ne pozita,dhe se astenji prej tyre nuk u vra,kurse ata te cilet luftuan dhamb per dhamb me armikun siq asht rasti i te madhit z.Ramush Haradinj te i kurdisen gjerat edhe pse dihet mir se meritat dhe trimerin e Ramushit nuk e kan ktafare bllacistat ose parashutistat,e sa per te dhan sqarime si nen nji dihet se aste kush nuk mundet me deshmua se p.sh.ketfare hashen askush seka pa me pushk ne krah,vetem duke dal ne Tiran aty mbas hoteleve e duke shfrytzuar kanjiher duke u mshef mas naj qube sikur cub,dhe se vetem duke shfrytzuar dinakrin dhe tradhtin e shokve ja arriti ku asht tash,dhe se flasin edhe faktet edhe tani se si dhe qka ju sjelli njrezve qe edinte se do ja rrezikojn te qenit ne krye,dhe se pajtohem se ka nevoj te sqarohen shum-e shum gjera,ejokafe-kumsht

Kralanasi . Kukes... 22.02


Kite. Edin xhavit Haliti Hashim. Thaqi, dhe kadri veseli ka edhe tjer por keta. Jan qe jakan. Beun sherrin Familes. Jasharit. Dhe pajaziti e shume te tjerve hashim shume mire e din edhe ata dy qe i permena ma para.

Qobani vrella e gadimes 22.02


Adem Jasharin e kane tradhetuar vet parashutistat e uck s qe jan kan udb ash. Kush e ndihmoj Ademin e rrethuar? Asnje. Keta komandanta, xhavita hashima azema e kadri vesela drejt ne Hage se kan ba gjenocid mbi shqiptaret e pafashem. Turpi i Kosoves

Blerta 22.02


paske marre shenime edhe nga hitorografia serbe .mjafton ky fakt per te then se je duke ja futur kot ne keto analizat tua.nje pyetje cili ishte roli juaj ne keto ngjarje dhe qfare bere ti per kete kosove pse heshte deri tash.

EVELIA QELEBIU 22.02


Kjo esht nji pershkrim i bukur nga bashkpuntoret e srbijes qe ende mundohen ta destabilizojn Kosoven Martire por kot e kan keta MATRAPAZ te ngulitur per ta njolos luften e UQKs UQKj nuk formohet vetum me 6 persona po nji brigad e pregaditur mir

luli ger 22.02


Te lumte dora o zoteri! Po Hajnat dihen ata jane ne kuvendin e Kosoves edhe emer kane por vetem duhet te punoj ligji dhe gjithqka rregullohet. Mu ata qe vrane Komandantet e vertet sot udheheqin ne Kosove. Te gjithe kane emer e ata jane: Jakup \\"Doktori\\";Hashimi; Fatmir Sejdiu; Lutfi Haziri; kurse per parashutista si XHaviti e Azemi e Shiku ne pergjithesi po deshten Fatmir Limaj e Rexhep selimi e tergojn te gjithe historin. Sa per Nahitin mos kerkoni asgje prej tij se ai edhe nuk merret vesh as shqip sigurisht nga frika e ka , i ka hup edhe shqipja. Kur keta trima te futen aty ku e kane edhe vendin do te dalin edhe shume e shume kamandanta te tjere qe vran dhe dhunuan te gjith ata qe ishin per nje Kosove te vertet e jo si kete qe e kemi tani Kosove \\"Kriminale\\"

Hashim Aga 22.02


gazmend ruju se keta gjakepiresa te vrajn sikur bardhyl ajetin ruju mire dhe shume nga keta kriminela halitoviqa syloviqa e hajni i leviskave te dudingenit te cyrihut

istog 22.02


Kur i ndjeri Ibrahim Rugova pat thėnė pėr disa struktura kriminale qė vepronin nė emėr tė UĒK-sė se ?ishin dorė e zgjatur e okupatorit serb? disa u ngutėn qė ta shpallin atė tradhtar. Tė tillėt, tė cilėt mjerisht i kemi nė krye tė Kosovės, sot e shpallin tradhtar Albin Kurtin (!) edhe pse dihet se ky do tė jetė i vetmi qė do ta bėjė realitet ėndrrėn shumėvjeēare tė bashkimit kombėtar!!!

Viti 22.02


ju lumt trima foleni veq te verteten tash po dihet se kesh jan keta te sodit qe jan qeveri te gjthe jan hashimoviqa veq per karrik te gjitha i bajne edhe 10000000000000 fusnota ibajne per karike lypet ni trim ikosoves ektyne hashimoviqave me ja dhane 10 plumba krye tung

resi 22.02


Deshiroj tju pergjigjem per grupin e Muj Krasniqit se neket grup ka qen dhe profesori yn Rifat Mziu mete cilin kur jemi nda ne shqipri pasi unis ukthy dhe meka perqafu dhe filloj te qaj dhe ithash trimrija seka kshtu ngo vlla me tha kurr plumi i armikut sun um rrok vetem plumbit te tradhtis i tutem. Por jam edhe deshmitar se per Muj Krasniqin dhe Rifat Mziun kan ardh disa persona me dy gjipa ne emer te shtabit te UQK-sč qe ti marrin Rifatin dhe Mujen aqik aqik ti fusin gjoja te sigurt ne kosov se jan te renshum gjoja kta dy aty ka fillu te dyshoj RAMBO Vesel Aruqi dhe kathan jo mekusht qe edhe Veseli te shkon meta dhe ata skan pranu kshtu qe kan deshtu qe ti eliminojn dy jav para Muj Krasniqin dhe Rifat Mziun. Dhe fakt tjeter asht kur asht hap Muzeu i tyre ne Drenas deri sa folshin kta qepoj thon veti komandanta rrehin shuplak publiku kurse baba i R.Mziut i thot babes mujs tibile mos rreh shuplak se keta najkan sjell ne prit aj pegjigjet shuj mostenin tjert se un e Di.

Ahmet mziU.Q.K-sĆØ 22.02


Me keqardhje po duhet qdo here me shkrue per keta hajnat qe i thon vetit ish pjestar te UQKkur permendet e mri i disave duhet me then Mendermethan,por qka te bajm nuk eshte koha tash te merremi me felliqtihonet e tyre se thot nje fjal popullore \\"ifelliqti te felliq\\" qdo kush e din se kush eshte Xhavit Haliti dhe shoket e ti si Azem marrja,Hashimi,Kadriu por ti leshojme teposht se vet e thejne qafen pa vonue.Ti kethehemi jetes e mos te lejojme qe Hashimi me kta ta na shesin vendin siq e shiten Mitrovicen.Nese ka nevoje ti rrokim hutat edhe nje here e ti felliqim plumbat ne trupat e tyre te flliqur. lumi.

lum belleja 22.02


une mendoj qe keta ne ket perfshirje ka me vra njani shoqin e historja ka me mbet mit

beqa 22.02


nji shkrim i qellum por edhe i kerkum po kush me izbulue kto marifetlluqe qe i kan ba e ata qe i kan ba sod jan neper poste e te tjeret nuk kan forc e as guxim po koha do ti godas edhe ata te cillet kan dhan urdher ta ndegjij kadri veselin duke fol te shtin me kajt sa i mir asht kan e veq fallsikon histori po ndoshta nrrohet sistemi ndoni her e del naj udhheqs i paster e zbulohen te gjitha me nderime nga noirvegjia

studenica 22.02


Ne kohe te luftes keta qe e udheheqin sote Kosoven vetem sherri u ashte pa se jo hajri,sote keta qeveritar hajna propagandojne se kan qene komandante ne kohe te luftes ne kosove, po e verteta ashte se kane qene komandant te veteshpallur neper kafene te Tiranes.

behari 22.02


Tragjedija ka ndodhur kur uēk-ja qė luftonte pėr ēlirimin e Kosovės,mbrenda nė Kosovė,shantazhohet dhe luftohet nga uēk-ja e hoteleve nė Tiranė.Kjo luftė nė mes dy frakcioneve ka sjellė dėmin mė tė madh gjatė luftės nė Kosovė.Nga Tirana kanė komandue ata qė luftojshin me marr pushtetin pas luftės,kurse nė Kosovė luftojshin ata qė donin ēlirimin e Kosovės dhe nuk ju interesonte pushteti.Pėr fat tė keq tė Kosovės dhe popullit tė saj,gjatė luftės u kryen shumė vrasje mbrenda-shqiptare qė patėn pasoja tė mėdha nė ēlirimin e vendit.Ata qė luftojshin pėr ēlirim dhe pėr shtet dhe respektojshin institucionet e Kosovės nė krye me Dr Rugovėn,ata ndiqeshin dhe vriteshin nga banda komuniste qė nga hotelet e Tiranės porositke vrasjet e patriotėve tė njohur duke filluar nga ministri i mbrojtjes Kolonel Ahmet Krasniqi e deri te bashkė-punėtorėt mė tė ngushtė tė Dr Rugovės.Vrasjet e komandantėve dhe ēlirimtarėve mė tė njohur janė kryer nga banda e kuqe qė ishte vendosur nė Tiranėn e Fatos Nanos dhe .!

IKRASNIQI 22.02


per te zberthyer kete ēeshtje duhet te shikojme edhe lkēk organizate ilegale e cila nuk pajtohej me lpk per shka siē thonin ne programin dhe komunikatat e saj se zgjidhjen e ēeshtjes se kosoves e shihnin permes luftes se armatosur dhe e akuzonin lpk se vetem keshtu mund te jene te bashkur.Keshtu Mentor kaēi dhe grupi i tij lkēk i zbuluar ne prishtine gati ne te njejten kohe me zahir pajazitin do te jete humbje e konsiderueshme per grupet e armatosura.Kishte e grupe te tjera ne dukagjin te cilat i dirigjonte sali ēeku.Historia e luftes se kosoves mund te kuptohet vetem atehere kur mbledhet i gjithe dokumentacioni i plote dhe hulumtohet sepse nga disa deshmitare eshte thene qe udheheqes i grupeve te para guerile ka qene sali ēeku ,ne ate grup adem jashari etj.Pra vetem kur te gjitha keto grupe ti ofrojne deshmite e tyre atehere do te kuptohet edhe e verteta e saj.Edhe para tyne ka pas perpjekje per te bere grupe te armatosura po ato nuk mund te zihet berthama e uēk.

hasan prishtina vushtrri 22.02


keto athue ado te zbulohen dhe ata qe kan kryer ket tradhti me tera keto vrasje ado te denohen.keto jan fokte te verteteta zahir pajaziti asht tradhtuar dhe asht vrar adem jashari po ashtu asht i tradhtuar nga shoket dhe askush si ka dal ne ndihme kesaj familje heroike.

hetuesi 22.02


Z. Islami drejtesia ngadhnjefte mbi te padrejten. Shume gjera i dime, shume jo, kur te vije dita te gjithe do te flasin. Keto vrasje duhet sqaruar, te gjitha pa perjashtim, sepse nga keto vrasje demi ishte i madh ne lufte, eshte i madh ne liri. Nuk paragjykojme, por kerkojme sqarim te tyre. Zhvillimet politike te sotme po i japin te drejte dyshimeve tuaja, por kjo duhet te deshmohet me prova dhe argumente. Pershendetje.

Fati (Vjene) 22.02


Po te kisha qen ne vend tend , pasi qe ke hesht kaq shume kohe, do te kisha hesht edhe me tutje!!!!!!

cafa 22.02


Shaban Arusha ban qudi se si ende su mur ne pytje Sokol Bashota per nji numer vrasjesh kidnapimesh rrahje qe ju kan ber shum njerzve te anes se nahih Klines.Sokol Bashota esht pergjegjs per te gjitha kto qe kan ndodhe prej f.Kijev e deri ne Cerrmjan e deri ne Zahaq te Pejes ne ket rrafshin Sokol Bashota kapas ndikim dhe ka dhen urdhera per kidnapimin e shum njerze dhe vrasjen e tyre.Shaban Arusha i ka njoft disa nga ata te cilet sjan ma ne ket bot te cilet kan kontribu per Kosov.

SHABAN ARUSHA 22.02


Dihet fort mire per keta hajna keta vrases, por pyetja rrjedh kur do te denohen keta berlloga ? kur do filloj drejtesia, po keta te njejtin njerz edhe sot po e fundosin Kosoven ne kaos, po ua dorzojne Kosoven Serbeve me fusnota me rezolut 1244 e kthejn KOsoven si para 10 viteve po keta Hajna milionera do e shesin Kosoven edhe pse kané milionat.Deri kur ma keshtu ???????????????

Bardhyli 22.02


Te gjithe strukturen e UCK e permendi autori , ata qe veprojshin ne Kosove dhe ata ne Tirane, nji pytje per autorin, MEH UKA mos u kane me struktura te UDB qe nuk e permendi autori kurre.

berat sadiku 22.02
Bota sot eshte gazete qe asnji shqiptar nga Kosova nuk e blen.Ketu e hoqen nga qarkullimi,pasiqe dilte minus!
76643,kutia postare Brari
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-02-2012, 20:22   #26
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Kryeministri lavdėron Kadri Veselin

Kadri Veseli

Prishtinė, 23.02.2012 21:59

Kryeministri i Kosovės Hashim Thaēi, nė emisioninRubikon tė KTV-sė nga AdriatikKelmendi, ka lavdėruar shumė ish shefine SHIK-ut Kadri Veselin.

“Ėshtė njėri nga njerėzit e gjallė qė kabėrė mė sė shumti pėr lirinė dhe pėr Pavarėsinė e Kosovės” ka thėnėkryeministrit. Pasi e ka quajtur mik tė ngushtė tė vetin, Thaēi e kakonsideruar legjitime aspiratėn Veselit pėr t’u marrė me politikė pornuk ka dashur tė tregojė se cili mund tė jetė roli i tij nė partinė qėai e udhėheq, nė Partinė Demokratike.

Akuzat kundėr nė kėtė tij i kakonsideruar tė qėllimshme dhe siē ka thanė ai, u shfaqen mu nė kohėn kurVeslei shfaqi publikisht pretendimet pėr tė hyrė nė politikė.

Lidhur me kandidimin e tij tė mundshėm pėr kryetar tė vendi, Thaēi ka thėnė se pėr kėtė do tė vendosin struktura e partisė.

Hashin Thaėi nė “Rubikon i ka lavėruar shumė edhe pjesėtarėt ekoalicionit tė tij e nė veēanti Begjet Pacollin dhe Mimoza Kusarin,Lila.

Kryeministri i vendit ka folur edhe pėr dy proceset gjyqėsore qė pozhvillohen nė Hagė dhe nė Prishtinė kundėr ish –komandantėve tė luftėsRamush Haradinaj dhe Fatmir Limaj duke shfaqur keqardhje pėr to dhenjėkohėsisht shpresėn se ata do tė do tė dalin fitimtarė nga kėto proces
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2012, 16:12   #27
PLAKU
Mire ėshte puna mire
 
Avatari i PLAKU
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 91
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
PLAKU ėshtė nė rrugė tė mbarė
Krahėhapur pėr Kadri Veselin

Krahėhapur pėr Kadri Veselin
Jeton Llapashtica | 26-02-2012 13:12 zeri

Ish-shefi i Shėrbimit Informativ tė Kosovės (SHIK), Kadri Veseli, pas paralajmėrimeve se do tė futet nė politikė, po pritet krahėhapur nė Partinė Demokratike tė Kosovės (PDK). Tė paktėn askush brenda partisė sė kryeministrit Hashim Thaēi publikisht nuk deklarohet kundėr Veselit, ndėrsa inkuadrimin e tij nė kėtė subjekt politik e shohin si forcim tė partisė me kuadro dhe energji tė re.

Megjithatė, pavarėsisht nga zemėrgjerėsia nė raport me personin qė sė fundi ka paralajmėruar se do t’ia “mėsyjė” politikės, anėtarėt e partisė mė tė madhe nė vend nuk e kanė shumė tė qartė se si do tė futet ai nė PDK dhe ēfarė pozite do tė marrė.

Njėri nga figurat kyēe nė Partinė Demokratike tė Kosovės, Xhavit Haliti, gjatė njė interviste pėr “Zėrin”, qė ėshtė botuar tri ditė mė parė, ka thėnė se Veseli ėshtė i mirėseardhur nė PDK.

“Mirė se vjen” Kadri Veseli!

“Si frikėsohem pėr shumė arsye. Nėn njė, unė e njoh Kadri Veselin nga viti 95/96 kur kam pasur tė bėj me tė dhe e ēmoj shumė kontributin e tij pėr Kosovėn. Unė vlerėsoj dhe besoj qė Kadi Veseli nėse hyn nė politikė, hyn pėr tė konkurruar, nė mesin e atyre qė do tė konkurrojnė nė strukturat politike tė PDK-sė. Dhe unė nuk mund tė kem frikė nga Kadri Veseli, sepse e kam mik dhe ai e ka drejtuar Shėrbimin Informativ tė Kosovės pas lufte”, ka thėnė Haliti.

Anėtari i kryesisė sė PDK-sė, Haliti, mė tutje ka theksuar se Veseli ka qenė njėri prej veprimtarėve dhe luftėtarėve mė tė suksesshėm tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, dhe ndėr personat kyē nė momentet mė tė rėndėsishme nėpėr tė cilat ka kaluar vendi.

“Kadri Veseli e ka kryer detyrėn e vet qė e ka pasur nė kuadėr tė Shtabit tė Pėrgjithshėm dhe e ka marrė detyrėn e vet pėr tė krijuar Shėrbimin Informativ tė Kosovės nė kuadėr tė Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės”, ėshtė shprehur ai.

Veseli mirėpritet edhe nga nėnkryetari i PDK-sė, Hajredin Kuēi. “PDK ėshtė parti e hapur qė vlerėson vlerat e sė kaluarės dhe ndėrton vizionin pėr tė ardhmen pėr ēka zotėri Veseli mirėpritet dhe mund tė jap kontribut”, ka thėnė zėvendėskryeministri Kuēi nėpėrmjet SMS-sė.

Edhe anėtari i Kėshillit Drejtues tė PDK-sė, Shukri Buja, qė aktualisht e udhėheq Komunėn e Lipjanit, e sheh si hap pozitiv inkuadrimin e Kadri Veselit nė kėtė parti.

“Kadri Veseli ėshtė njėri nga figurat kyēe qė ka qenė para luftės, nė organizimin e luftės dhe gjithsesi edhe pas luftės ka dhėnė kontribut bukur tė ēmueshėm nė jetėn nė Kosovė dhe ėshtė i mirėseardhur nė Partinė Demokratike. Unė mendoj se ardhja e Kadri Veselit nė PDK do tė sjellė njė frymė tė re, frymėn e njė vizioni tė ri dhe do ta ndihmojė shumė Partinė Demokratike”, thotė ai.

Sipas tij, qė nga momenti qė Veseli tė futet nė PDK, ai do ta forcojė kėtė parti dhe siē thotė ai, do t’i koordinojė shumė veprime nė Partinė Demokratike tė Kosovės.

“Ėshtė njė personalitet qė e ēmojmė dhe gjithsesi ėshtė njeriu qė i duhet tani PDK-sė”, thekson Buja.

Mirėseardhje pėr ish-shefin e SHIK-ut, Kadri Veselin, shpreh edhe anėtari i kryesisė sė PDK-sė, Hydajet Hyseni.

“Ēdo ardhje nė momentet qė po kalojmė ėshtė e mirėseardhur. Ka nevojė skena jonė politike pėr pasurim aq mė tepėr kur bėhet fjalė pėr njerėz me kapital politik, atdhetar dhe profesional. Ajo qė dua tė theksoj ėshtė se PDK-ja nuk ėshtė pa kuadro tė mjaftueshme edhe me kapital atdhetar, edhe me potencial profesional edhe demokratik e qytetar”, thotė Hyseni, duke shtuar se do tė ishte mirė qė sjelljet e reja nė parti tė sjellin funksionim demokratik.

Veseli kryetar i ardhshėm i PDK-sė?

Tė gjithė personat qė flasin pėr aderimin e mundshėm tė Kadri Veselit nė Partinė Demokratike tė Kosovės thonė se ai mund tė bėhet edhe kryetar i kėsaj partie, por kėtė gjė ata e ndėrlidhin me mundėsinė e vetme nė mes tė tij dhe Thaēit, qė do tė ishte njė marrėveshje e pėrbashkėt.

“Unė pres qė tė jetė Hashim Thaēi (kryetar i ardhshėm, pas kuvendit). Nėse nuk kalon nė ndonjė pozitė politike ku i ndalohet pėr tė qenė kryetar i PDK-sė, prapė do tė jetė Hashim Thaēi”, thotė Xhavit Haliti.

I pyetur nėse Veseli mund tė jetė pasardhės i Thaēit, Haliti thekson se secili njeri qė konkurron pėr tė qenė kryetar i partisė e llogarit veten nėse ėshtė i zoti ose jo qė ta drejtojė partinė.

“Unė nuk do tė kandidoj. Sė pari nuk jam pėrgatitur pėr tė konkurruar pėr kryetar tė partisė dhe unė mendoj se ėshtė e vėshtirė ta konkurrosh. Edhe nėse kam dėshirė, Hashim Thaēi i ka votat nė Partinė Demokratike. Aktualisht ai ėshtė i pakonkurrueshėm”, thotė Haliti.

Sipas tij, PDK-ja ka nevojė qė anėtarėt e saj para se ta sfidojnė njėri-tjetrin tė jenė tė barabartė mes vete.

“Nėse ka mundėsi tė barabarta, atėherė njerėzit mund tė futen nė konkurrencė, po ku nuk ka mundėsi tė barabarta ėshtė problem. Nuk mendoj qė ka mundėsi tė barabarta nė asnjė parti nė Kosovė. Nuk ėshtė e pėrcaktuar mėnyra e konkurrencės nė politikė. Nė zgjedhje nuk ėshtė e pėrcaktuar pėrveē se nė Kuvend, pra nuk ka fushatė ose parafushatė pėr zgjedhje. Derisa nuk ka mundėsi tė barabarta nė fonde tė pėrcaktuara me statut ėshtė problem t’i hyhet konkurrencės”, shprehet ai.

Nga ana tjetėr Shukri Buja thotė se Kadri Veseli mund tė jetė njėri nga kandidatėt e mundshėm pėr kryetar tė PDK-sė. Sipas tij, ai mund ta “zėvendėsojė” Thaēin vetėm nėse ky i fundit vendos qė tė konkurrojė pėr president tė vendit.

“Unė nuk mendoj qė tė kandidoj pėr kryetar, por synimi im ėshtė qė tė jem anėtar i kryesisė, ngase tash jam anėtar i Kėshillit Drejtues”, shprehet ai.

Ndėrsa Hydajet Hyseni thotė se nėse do tė ketė demokraci nė raport me zgjedhjet e brendshme dhe funksionimin e partisė, atėherė hapet mundėsia pėr konkurrencė tė drejtpėrdrejtė.

Mirėseardhje nga frika

Zemėrgjerėsinė e anėtarėve tė Partisė Demokratike tė Kosovės pėr ta pritur nė “gjirin e partisė” ish-shefin e SHIK-ut, analistėt politikė e shohin si frikė qė shumica e anėtarėve tė PDK-sė kanė nga Veseli.

“Mendoj se Hashim Thaēi dhe Kadri Veseli janė dy njerėzit mė tė fortė nė PDK dhe pakrahasimisht mė tė fortė se plot tė tjerė”, thotė analisti Nexhmedin Spahiu.

Ai thekson se nė politikė asnjėherė nuk mund tė ketė mik tė pėrbetuar ose armik tė tillė, prandaj, sipas tij, nė tė ardhmen mund tė ndodhė qė Thaēi dhe Veseli tė jenė kundėrkandidat pėr pozitėn e tė parit tė partisė.

“Unė nuk mund ta paragjykoj kėtė, sepse nuk mund tė dihet, dihet se shumė miq janė shndėrruar nė rival dhe anasjelltas. Nuk mund ta parashikoj kėtė sepse varet prej karakterit tė tė dyve. Derisa e njoh karakterin e Hashim Thaēit pėr shkak tė veprimtarisė sė tij publike, sjelljen e tij ndaj shokėve, aleatėve, kundėrshtarėve tė tij, por nuk e njoh karakterin e Kadri Veselit, sepse nuk e kam parė kurrė me sy, pėrveē dy herė nė televizor”, thotė ai.

Afėrsisht ngjashėm mendon edhe publicisti Shkėlzen Gashi, pėr tė cilin secili anėtar i PDK-sė qė nuk shpreh mirėseardhje pėr Kadri Veselin ballafaqohet me “zhdukje” nga Partia Demokratike e Kosovės.

“Me dalė dikush kundėr Kadri Veselit ėshtė sikur me dalė kundėr Hashim Thaēit, sepse ėshtė e njėjta gjė, ata tė dy kanė thėnė pėr njėri-tjetrin se jemi miq e bashkėpunėtorė”, thotė Gashi.

Hezitojnė tė flasin pėr Veselin


Gazeta tė shtunėn ka kontaktuar me disa nga anėtarėt e organeve udhėheqėse tė Partisė Demokratike tė Kosovės, tė cilėt nuk kanė preferuar tė flasin pėr aderimin e Kadri Veselit, duke kėrkuar qė pėrveē kėsaj, nė asnjė mėnyrė mos t’iu dalė emri nė gazetė.

Kjo situatė, sipas analistėve politikė Spahiu e Gashi, ėshtė tregues i qartė se sa shumė frikėsohen disa anėtarė nga Veseli.

“Te shumica e qytetarėve mendimi pėr Kadri Veselin ėshtė mendim negativ. E pėrveē tjerash, ata (anėtarėt e PDK-sė) qė nuk duan tė flasin pėr tė nuk flasin se e dinė qė ngase mendimi i qytetarėve ėshtė i keq pėr Veslin, me deklarimin pėr tė mund t’i bėjnė dėm vetes”, shprehet Gashi.Zeri komentet 24

HISTORIANI (DUKAGJIN): 26-02-2012 17:23
Thaci, Azem SYLA, Kadri VESELI, Xhavit HALITI, Sami LUSHTAKU, Zharku, Rrustem MUSTAFA, Latif GASHI, e shume te tjere qe nuk po i permendi llogaritni popull i dashur cfare kriminelash e udheheqin KOSOVEN.Me keta kriminela kurre nuk do te keni liberalizim vizash, integrim europian vetem krim e korrupsion do te kemi.

1244 (rks-ja): 26-02-2012 16:53
Po cka pritet ma shume prej kesaj partie kur merret me SHIK-acat dhe ndertohet prej nje filozofie te tille.PDK- ja duhet te reformohet rrenjesisht nga nje parti e shantazhit dhe SHIKUt drejt nje partie te reformuar dhe properendimore. Ashtu edhe do te ndodh, se ashte absurd me te udheheq njerezit qe kane vra njerez dhe kane dosje...Politikanet e ardhshem te PDK-se duhet te jene njerez atdhetare, pra vertet intelektual qe ja dojne te miren atdheut te vet dhe nuk leshoj pe para sfidave te radhes. Keshtu jane edhe disa prises te partive tjera, kur te merresh me fol per fenomenin e krimit, vrasjeve etj, s pari duhet ti referohesh bosit, klanit te tij partiak dhe pastaj te kerkosh pergjegjesi prej qytetareve. Me politikane te tille me dosje nuk mund te konkurosh ne BE.Duhet te pastrohemi prej dosjeve dhe tipave qe e mbajne penge te ardhmen tone.. dikur kane dhane kontribut ne uck dhe ju kane sherbyer sherbimeve sekrete, ok tash eshte tjeter kohe...

makovcalia (makovc): 26-02-2012 16:21
POSHTE TRATHTART E VENDIT PDK EDHE SHIK-UT

zejnullahu (ferizaj): 26-02-2012 16:20
normal qe e pret dur hapur se ky njeri me puntor te vet likfidun intelektual dhe shantazhun te tjer e thaqi hypi kryeminister tu ju falenderu krykriminelit kadri veselit

safeti (prizren): 26-02-2012 16:20
veseli ne pdk po ku per te nuk ka vend tjeter neper partit tjera veq se ne pdk kjo parti e trathtareve te shtetit te kosoves

Qytetari i rezolutes 1244 (Skenderaj): 26-02-2012 16:05
Kadri Veseli,behet edhe kryetar partie ne PDK-en e Hashimit, por neser behet edhe kryeminister, e Hashim Thaci kryetar shteti. Keshtu i kan planet, ishalla nuk ju permbushen. Une si qytetar i rezolutes 1244 i kam dy kryetar, dy kryeministra ,dy parlamentar e nja 300 delegat. Kush jane me te forte se qytetaret e Kosoves me alamet institucione , apo done te Serbise , te Kosoves , krejt lesh e li. Popull primitiv dhe i pashkolluar, pa seder kombetare, nuk shohin pertej hundes, ja bejne qefin vetit, shohin endrra me sy qele,etj etj. Prandaj, BE - ja i ka lene edhe nen Serbi edhe nen Kosove,si qyqet e rremit,keshtu e meritojne, duhet te denohen ,sepse nuk kan lidhje per shtetin dhe per kombin. Shkoni o te mjere ne VV, tek ata mesoni se si duhet te mbrohen interesat kombetare, si duhet te krijohet shteti dhe si te mbrohet shteti. Levizja VV, eshte force e nivelit kombetar dhe vetem me organizimin e saj ju beni balle hajnave dhe matrapazeve te PDK-es,LDK-es,AAK-es dhe AKR-es........

topi (prishtine): 26-02-2012 16:01
Te perbashkuar me nje qellim....?

Leviatani (Diku): 26-02-2012 15:55
"Hashimi e ka themelu SHIK-un", keshtu eshte deklaru Veseli para do ditesh. Para se te filloj te rrefej hollesisht per marifetet e SHIK-ut, Hashoja ia mbyll gojen duke i ofru antaresim e post ne PDK. Keshtu funsionon demokracia kosovare.

emini (prishtine): 26-02-2012 15:48
ende jemi shume large ende jemi teper large per ata edhe na ndodhin gjera si Fuknota etj etjpo si te mos na ndodhin se ? tashe edhe ky futet ne politike edhe bile ndodhe qe edhe kryeminister keshtu kane shkruar gazetat gjermane e dihet se qka ka bere me SHIK un nese kundershton sabahi nuk te qele gjalle vriteshe hajde hajde por deri kur or te mjere populle

Bekimi (Gjilan): 26-02-2012 15:03
O lene kete demagogji po Kadri Veseli gjithmon ka qene ne PDK. Keshe ne demokrate, ani e e ndegjut Hashim zezen ne Rubikon kur tha se une nuk e di a do te futet Kadri Vesli ne PDK ju duhet ta pyetni ate. Jo do te futet ne LDK ja VV Kadri Veseli. Keshtu jane kur diktatoret e aktrojne demokracine. Hjana, kriminel

Leoni (gjilan): 26-02-2012 14:36
Kqyrne ne foto Daja rreke shuplak per nip, e kan ba familjarizum qerdhe te krimit te italis.

llulla (zvicer): 26-02-2012 14:22
neve ne zvicer gjithmon e kemi quajtur cim leshkuqi,pra cim mir se erdhe ne PDK bashk me 1244-shin ,athu a mos qendron ti pas kesaj mrekullie o cimo,spo hi ma fell se kaher njihem.

strellci (strellc): 26-02-2012 14:21
demi (Ulpiane)Koment shum i qėlluar dhe mė se i vertetė.Klm demi...

njani (kosove): 26-02-2012 14:19
JAM I BINDUR SE GJAT LUFTES NE KOSOVE ,MA SHUM KAN VRAR SHQIPTAR KETA KRIMINEL SE SA KAN VRA SHKIJE. SHIHJA FTYREN IDIOTIT HASHIM THAQOVIQIT ( ENVER HOXHES ) DIKTATORIT TE SHQIPTARVE.

cani (Suomi): 26-02-2012 14:00
E ku paskan qen keta dijetar qe u vranė e si ndihmuan KOSOVES kurse popullata ėshtė shtresa ma e pa shkolluar qe ka nji popullė me vjen keq qe e them kte po realiteti ashtė kykurgja Bardhe nuk sheh vetem ZI, aspak nuk din te vleresojė veq ja trus ashtu ke apo ske.ktu 90-95 % e ketyre komenteve qe shkruhen shkruhen veq nga te nime e dikujte , as nuk e njohin THQIN as se njohin Kadrin as JAKUPIN as asnji hiq ktu ashte ajo e keqja e ketij populli,ne dime te vleresojme vetem te kunderten...

ramadan (ITALI): 26-02-2012 13:49
KRIMINELET JAN GJITHMON BASHK

Xhaferi - \'51. (G. - Pd.): 26-02-2012 13:48
Le tė hyjė ku tė dojė Kadri Veseli dhe analfabetėt me hipoteka kriminale, mė m.. nuk bėhet. Po e pat PDK dhe Taē tradhtar. Si e ka lypur e ka gjetur. Bira e minit nuk i shpėton. Kot e ka Kadri krimineli....

Fjolla e Borės (Rahovec): 26-02-2012 13:42
Qellimi kryesor i futjes se tij ne politikė ėshtė mbulimi i krimeve tė rėnda qė i kan bėrė me SHIKun e tyre, por nuk ma merr mendja qė mund ti ikin denimit te merituar perkunder ngazellimit te kryendotesires xhavithaliti

Petrit (Prishtine): 26-02-2012 13:39
Poqese z.Veseli zgjedhet Kryetar i PDK-es ,po del se nga t'gjithe keta anetare te PDK-es ,s'qenka asnje i zoti ta zavendesoj z.Thaqi,por ju duhet nji perforcim alla Veseli.E kemi dite se ne kete parti pervec Hashimit edhe s'ka te tjere ,te denje per KRYETARLLEK.

ADEMI (germany): 26-02-2012 13:32
te lumt kadri veseli vetem perpara sepse pdk ka nevoj per perforcime pasi qe po mundohen qe pdk njerzit e fort qe t'ia largojn nga politika andaj e pres me shum respekt nje ushtarak -politikan me n je vizjon te kthjellt do e keni voten e time dhe te rrethit familjar prsh.adem zekaj

kuksi (gjermani): 26-02-2012 13:31
Kriminel mire se vjen ne qerdhen e krimineleve dhe tradhtareve te popullit nji kriminel dhe hajn ma shum a ma pak nuk ka rendesi ma mut nuk bahet Do te bashkohen edhe ishalla krejt bashk i faron ZOTI

Atdheu (Tiranė): 26-02-2012 13:26
Spiun i cili u bashkohet shokėve tė Shikut,tė cilėt i kanė duart e zhytura nė gjak shqipėtaresh.

Gazi (Antihashim): 26-02-2012 13:26
Krahehapur per njeriun i cili me shik-un vrau shume e shume shqiptare dijetar,ky Veseli me banden e tij shik i frikesoi,kercenoi,shantazhoi shume intelektuale dhe me ndihmen e ketyre banditeve pedeke-ja erdhi ne pushtet dhe normal qe pritet krahehapur por mos mendoni se populli shqiptar i harron keto te keqija shume shpejte shqiptaret do ti ndeshkojne keta horra kriminele..?!(Hashimi-Veseli qdo vikend ne malet e Sharrit ecin dhe bejne plane per likuidimine shqiptareve intelektual,vetem keta dy)!!!

demi (Ulpiane): 26-02-2012 13:20
Modeli Putin-Medvedev po instalohet edhe ne Kosove!
PLAKU nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2012, 16:44   #28
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Te gjithe qelbsat,vijne nga Jugosllavija!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2012, 20:07   #29
PLAKU
Mire ėshte puna mire
 
Avatari i PLAKU
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 91
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
PLAKU ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

A? Mire o puna mire*
__________________
Mirė o puna, mirė *
PLAKU nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-02-2012, 21:50   #30
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Te gjithė i dėshirojnė mirėseardhje

Ish-shefi i Shėrbimit Informativ tė Kosovės (SHIK), Kadri Veseli, pas paralajmėrimeve se do tė futet nė politikė, po pritet krahėhapur nė Partinė Demokratike tė Kosovės (PDK).

Tė paktėn askush brenda partisė sė kryeministrit Hashim Thaēi publikisht nuk deklarohet kundėr Veselit, ndėrsa inkuadrimin e tij nė kėtė subjekt politik e shohin si forcim tė partisė me kuadro dhe energji tė re.

20:59; 26/02/12 •


Prishtinė - Megjithatė, pavarėsisht nga zemėrgjerėsia nė raport me personin qė sė fundi ka paralajmėruar se do t’ia “mėsyjė” politikės, anėtarėt e partisė mė tė madhe nė vend nuk e kanė shumė tė qartė se si do tė futet ai nė PDK dhe ēfarė pozite do tė marrė.

Njėri nga figurat kyēe nė Partinė Demokratike tė Kosovės, Xhavit Haliti, gjatė njė interviste pėr “Zėrin”, qė ėshtė botuar tri ditė mė parė, ka thėnė se Veseli ėshtė i mirėseardhur nė PDK.

“Si frikėsohem pėr shumė arsye. Nėn njė, unė e njoh Kadri Veselin nga viti 95/96 kur kam pasur tė bėj me tė dhe e ēmoj shumė kontributin e tij pėr Kosovėn. Unė vlerėsoj dhe besoj qė Kadi Veseli nėse hyn nė politikė, hyn pėr tė konkurruar, nė mesin e atyre qė do tė konkurrojnė nė strukturat politike tė PDK-sė. Dhe unė nuk mund tė kem frikė nga Kadri Veseli, sepse e kam mik dhe ai e ka drejtuar Shėrbimin Informativ tė Kosovės pas lufte”, ka thėnė Haliti.

Anėtari i kryesisė sė PDK-sė, Haliti, mė tutje ka theksuar se Veseli ka qenė njėri prej veprimtarėve dhe luftėtarėve mė tė suksesshėm tė Ushtrisė Ēlirimtare tė Kosovės, dhe ndėr personat kyē nė momentet mė tė rėndėsishme nėpėr tė cilat ka kaluar vendi.

“Kadri Veseli e ka kryer detyrėn e vet qė e ka pasur nė kuadėr tė Shtabit tė Pėrgjithshėm dhe e ka marrė detyrėn e vet pėr tė krijuar Shėrbimin Informativ tė Kosovės nė kuadėr tė Qeverisė sė Pėrkohshme tė Kosovės”, ėshtė shprehur ai.

Veseli mirėpritet edhe nga nėnkryetari i PDK-sė, Hajredin Kuēi. “PDK ėshtė parti e hapur qė vlerėson vlerat e sė kaluarės dhe ndėrton vizionin pėr tė ardhmen pėr ēka zotėri Veseli mirėpritet dhe mund tė jap kontribut”, ka thėnė zėvendėskryeministri Kuēi nėpėrmjet SMS-sė.

Edhe anėtari i Kėshillit Drejtues tė PDK-sė, Shukri Buja, qė aktualisht e udhėheq Komunėn e Lipjanit, e sheh si hap pozitiv inkuadrimin e Kadri Veselit nė kėtė parti.

“Kadri Veseli ėshtė njėri nga figurat kyēe qė ka qenė para luftės, nė organizimin e luftės dhe gjithsesi edhe pas luftės ka dhėnė kontribut bukur tė ēmueshėm nė jetėn nė Kosovė dhe ėshtė i mirėseardhur nė Partinė Demokratike. Unė mendoj se ardhja e Kadri Veselit nė PDK do tė sjellė njė frymė tė re, frymėn e njė vizioni tė ri dhe do ta ndihmojė shumė Partinė Demokratike”, thotė ai.

Sipas tij, qė nga momenti qė Veseli tė futet nė PDK, ai do ta forcojė kėtė parti dhe siē thotė ai, do t’i koordinojė shumė veprime nė Partinė Demokratike tė Kosovės.

“Ėshtė njė personalitet qė e ēmojmė dhe gjithsesi ėshtė njeriu qė i duhet tani PDK-sė”, thekson Buja.

Mirėseardhje pėr ish-shefin e SHIK-ut, Kadri Veselin, shpreh edhe anėtari i kryesisė sė PDK-sė, Hydajet Hyseni.

“Ēdo ardhje nė momentet qė po kalojmė ėshtė e mirėseardhur. Ka nevojė skena jonė politike pėr pasurim aq mė tepėr kur bėhet fjalė pėr njerėz me kapital politik, atdhetar dhe profesional. Ajo qė dua tė theksoj ėshtė se PDK-ja nuk ėshtė pa kuadro tė mjaftueshme edhe me kapital atdhetar, edhe me potencial profesional edhe demokratik e qytetar”, thotė Hyseni, duke shtuar se do tė ishte mirė qė sjelljet e reja nė parti tė sjellin funksionim demokratik.

Veseli kryetar i ardhshėm i PDK-sė?

Tė gjithė personat qė flasin pėr aderimin e mundshėm tė Kadri Veselit nė Partinė Demokratike tė Kosovės thonė se ai mund tė bėhet edhe kryetar i kėsaj partie, por kėtė gjė ata e ndėrlidhin me mundėsinė e vetme nė mes tė tij dhe Thaēit, qė do tė ishte njė marrėveshje e pėrbashkėt.

“Unė pres qė tė jetė Hashim Thaēi (kryetar i ardhshėm, pas kuvendit). Nėse nuk kalon nė ndonjė pozitė politike ku i ndalohet pėr tė qenė kryetar i PDK-sė, prapė do tė jetė Hashim Thaēi”, thotė Xhavit Haliti.

I pyetur nėse Veseli mund tė jetė pasardhės i Thaēit, Haliti thekson se secili njeri qė konkurron pėr tė qenė kryetar i partisė e llogarit veten nėse ėshtė i zoti ose jo qė ta drejtojė partinė.

“Unė nuk do tė kandidoj. Sė pari nuk jam pėrgatitur pėr tė konkurruar pėr kryetar tė partisė dhe unė mendoj se ėshtė e vėshtirė ta konkurrosh. Edhe nėse kam dėshirė, Hashim Thaēi i ka votat nė Partinė Demokratike. Aktualisht ai ėshtė i pakonkurrueshėm”, thotė Haliti.

Sipas tij, PDK-ja ka nevojė qė anėtarėt e saj para se ta sfidojnė njėri-tjetrin tė jenė tė barabartė mes vete.

“Nėse ka mundėsi tė barabarta, atėherė njerėzit mund tė futen nė konkurrencė, po ku nuk ka mundėsi tė barabarta ėshtė problem. Nuk mendoj qė ka mundėsi tė barabarta nė asnjė parti nė Kosovė. Nuk ėshtė e pėrcaktuar mėnyra e konkurrencės nė politikė. Nė zgjedhje nuk ėshtė e pėrcaktuar pėrveē se nė Kuvend, pra nuk ka fushatė ose parafushatė pėr zgjedhje. Derisa nuk ka mundėsi tė barabarta nė fonde tė pėrcaktuara me statut ėshtė problem t’i hyhet konkurrencės”, shprehet ai.

Nga ana tjetėr Shukri Buja thotė se Kadri Veseli mund tė jetė njėri nga kandidatėt e mundshėm pėr kryetar tė PDK-sė. Sipas tij, ai mund ta “zėvendėsojė” Thaēin vetėm nėse ky i fundit vendos qė tė konkurrojė pėr president tė vendit.

“Unė nuk mendoj qė tė kandidoj pėr kryetar, por synimi im ėshtė qė tė jem anėtar i kryesisė, ngase tash jam anėtar i Kėshillit Drejtues”, shprehet ai.

Ndėrsa Hydajet Hyseni thotė se nėse do tė ketė demokraci nė raport me zgjedhjet e brendshme dhe funksionimin e partisė, atėherė hapet mundėsia pėr konkurrencė tė drejtpėrdrejtė.

Mirėseardhje nga frika

Zemėrgjerėsinė e anėtarėve tė Partisė Demokratike tė Kosovės pėr ta pritur nė “gjirin e partisė” ish-shefin e SHIK-ut, analistėt politikė e shohin si frikė qė shumica e anėtarėve tė PDK-sė kanė nga Veseli.

“Mendoj se Hashim Thaēi dhe Kadri Veseli janė dy njerėzit mė tė fortė nė PDK dhe pakrahasimisht mė tė fortė se plot tė tjerė”, thotė analisti Nexhmedin Spahiu.

Ai thekson se nė politikė asnjėherė nuk mund tė ketė mik tė pėrbetuar ose armik tė tillė, prandaj, sipas tij, nė tė ardhmen mund tė ndodhė qė Thaēi dhe Veseli tė jenė kundėrkandidat pėr pozitėn e tė parit tė partisė.

“Unė nuk mund ta paragjykoj kėtė, sepse nuk mund tė dihet, dihet se shumė miq janė shndėrruar nė rival dhe anasjelltas. Nuk mund ta parashikoj kėtė sepse varet prej karakterit tė tė dyve. Derisa e njoh karakterin e Hashim Thaēit pėr shkak tė veprimtarisė sė tij publike, sjelljen e tij ndaj shokėve, aleatėve, kundėrshtarėve tė tij, por nuk e njoh karakterin e Kadri Veselit, sepse nuk e kam parė kurrė me sy, pėrveē dy herė nė televizor”, thotė ai.

Afėrsisht ngjashėm mendon edhe publicisti Shkėlzen Gashi, pėr tė cilin secili anėtar i PDK-sė qė nuk shpreh mirėseardhje pėr Kadri Veselin ballafaqohet me “zhdukje” nga Partia Demokratike e Kosovės.

“Me dalė dikush kundėr Kadri Veselit ėshtė sikur me dalė kundėr Hashim Thaēit, sepse ėshtė e njėjta gjė, ata tė dy kanė thėnė pėr njėri-tjetrin se jemi miq e bashkėpunėtorė”, thotė Gashi.

Hezitojnė tė flasin pėr Veselin

Gazeta tė shtunėn ka kontaktuar me disa nga anėtarėt e organeve udhėheqėse tė Partisė Demokratike tė Kosovės, tė cilėt nuk kanė preferuar tė flasin pėr aderimin e Kadri Veselit, duke kėrkuar qė pėrveē kėsaj, nė asnjė mėnyrė mos t’iu dalė emri nė gazetė.

Kjo situatė, sipas analistėve politikė Spahiu e Gashi, ėshtė tregues i qartė se sa shumė frikėsohen disa anėtarė nga Veseli.

“Te shumica e qytetarėve mendimi pėr Kadri Veselin ėshtė mendim negativ. E pėrveē tjerash, ata (anėtarėt e PDK-sė) qė nuk duan tė flasin pėr tė nuk flasin se e dinė qė ngase mendimi i qytetarėve ėshtė i keq pėr Veslin, me deklarimin pėr tė mund t’i bėjnė dėm vetes”, shprehet Gashi./Zeri/ Lajmonline
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-02-2012, 12:59   #31
Morrison
V.I.P
 
Avatari i Morrison
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: me kembe ne toke
Posts: 712
Thanks: 9
Thanked 10 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 39
Morrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėmMorrison i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Llapi, njerez qe jane akoma gjalle eshte veshtire te quhen figura te shquara te kombit. Mbi te gjitha duhet te kene dhene kuntribut mbarkombetar per historine dhe per kulturen e kombit... kjo gje vlersohet nga i gjith kombi dhe jo vetem nga nje pjese e tij. Pshm, ne ditet e sotme figure e shquar kombetare e afirmuar nga gjith shqiptaria eshte Rexhep Qosja (pavarsisht se eshte gjalle). Tema do hiqet nga "Figurat e Shquara Shqiptare" sepse nuk e meriton te jet aty.
__________________
I know one thing, that I know nothing
Morrison nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-02-2012, 13:23   #32
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Morrison Shiko postimin
Llapi, njerez qe jane akoma gjalle eshte veshtire te quhen figura te shquara te kombit. Mbi te gjitha duhet te kene dhene kuntribut mbarkombetar per historine dhe per kulturen e kombit... kjo gje vlersohet nga i gjith kombi dhe jo vetem nga nje pjese e tij. Pshm, ne ditet e sotme figure e shquar kombetare e afirmuar nga gjith shqiptaria eshte Rexhep Qosja (pavarsisht se eshte gjalle). Tema do hiqet nga "Figurat e Shquara Shqiptare" sepse nuk e meriton te jet aty.
me vjen mire qe te pakten po i lejoni diku ne nji qosh te keti forumi temat per ishe prisit e UĒK-se
po ku ka njerz tier qe kan kontribue ma shum se prisit e UĒK-se more njerz po ata e liruan gjysmen e kombit
dhe e ben shtetin e dyt shqiptar more njerz
po atje tek figurat e shquara te kombit
leju vend atyre qe jan nga shqiperija e qe kan lufte per nji mahall
mier bre burr se di perse gjith ket perqarje e ndarje e beni ketu
po nejse forumi i juaj eshte
beni si te doni veq drejt e mier nuk e kini me siguri

as kadria as thaqi as komandanti i pergjithshem azem syla
nuk paskan vend atje
e sipas teje ata qe kan shkrue naj prrall a naj enderr paskan vend
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2012, 11:11   #33
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri VeseliThaēi mirėpret Kadri Veselin nė PDK

Publikuar: E hėne 26 Mars 2012
Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, nė njė intervistė pėr RTK, duke folur pėr zhvillimet e fundit, ka thumbuar pothuajse tė gjithė kritikėt e qeverisjes sė tij, veēmas pėr fusnotėn. “Edhe LDK edhe UĒK kanė pasur fusnota”, ka thėnė Kryeministri, duke kėrkuar nga themeluesit e LDK-sė ta shpjegojnė kėtė. Ai ka komentuar edhe vendimin pėr rastin Kleēka, duke e quajtur vendim tė drejtė.
"Ka pasur padrejtėsi vazhdimisht me ngritjen e aktakuzave ndaj luftėtarėve tė UĒK -sė e cila ka zhvilluar njė luftė tė drejtė. Pretendimi pėr tė bėrė baraspeshė mes luftės ēlirimtare dhe asaj gjenocidiale ėshtė i padrejtė. Limaj edhe nė Hagė e ka fituar betejėn. Edhe ditė mė parė, vendimi i drejtė pėr Limajn dhe bashkėluftėtarėt e tij dhe tė mitė", ka thėnė Kryeministri, raporton Indeksonline. Thaēi nuk ėshtė pėrgjigjur drejtpėrdrejt nėse Limaj ka vend nė qeveri, por ka thėnė se Zv.kryeministri Hajredin Kuēi, i prezanton qėndrimet e qeverisė, i cili pati deklaruar se Limaj e ka vendin nė qeveri.
Edhe pėr ish Shefin e SHIK-ut, Kadri Veseli ka shprehur mirėseardhje nė PDK. "PDK-ja e mirėpret Kadri Veselin. Ai ka dhėnė kontribut, madje para veprimtarisė sė partive politike. Sepse ėshtė njėri prej kontribuesve tė jashtėzakonshėm pėr ēlirimin e Kosovės. Qė nė lėvizjet e para. Unė e kam mik tė mirė. Ėshtė nė vullnetin e tij si dhe kur do tė hyj nė politikė", ka thėnė kryeministri Thaēi.
http://www.kosova-sot.info/politike/...veselin-ne-pdk
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2012, 11:24   #34
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Llapi Shiko postimin


Thaēi mirėpret Kadri Veselin nė PDK

Publikuar: E hėne 26 Mars 2012
Kryeministri i Kosovės, Hashim Thaēi, nė njė intervistė pėr RTK, duke folur pėr zhvillimet e fundit, ka thumbuar pothuajse tė gjithė kritikėt e qeverisjes sė tij, veēmas pėr fusnotėn. “Edhe LDK edhe UĒK kanė pasur fusnota”, ka thėnė Kryeministri, duke kėrkuar nga themeluesit e LDK-sė ta shpjegojnė kėtė. Ai ka komentuar edhe vendimin pėr rastin Kleēka, duke e quajtur vendim tė drejtė.
"Ka pasur padrejtėsi vazhdimisht me ngritjen e aktakuzave ndaj luftėtarėve tė UĒK -sė e cila ka zhvilluar njė luftė tė drejtė. Pretendimi pėr tė bėrė baraspeshė mes luftės ēlirimtare dhe asaj gjenocidiale ėshtė i padrejtė. Limaj edhe nė Hagė e ka fituar betejėn. Edhe ditė mė parė, vendimi i drejtė pėr Limajn dhe bashkėluftėtarėt e tij dhe tė mitė", ka thėnė Kryeministri, raporton Indeksonline. Thaēi nuk ėshtė pėrgjigjur drejtpėrdrejt nėse Limaj ka vend nė qeveri, por ka thėnė se Zv.kryeministri Hajredin Kuēi, i prezanton qėndrimet e qeverisė, i cili pati deklaruar se Limaj e ka vendin nė qeveri.
Edhe pėr ish Shefin e SHIK-ut, Kadri Veseli ka shprehur mirėseardhje nė PDK. "PDK-ja e mirėpret Kadri Veselin. Ai ka dhėnė kontribut, madje para veprimtarisė sė partive politike. Sepse ėshtė njėri prej kontribuesve tė jashtėzakonshėm pėr ēlirimin e Kosovės. Qė nė lėvizjet e para. Unė e kam mik tė mirė. Ėshtė nė vullnetin e tij si dhe kur do tė hyj nė politikė", ka thėnė kryeministri Thaēi.
http://www.kosova-sot.info/politike/...veselin-ne-pdk
Mos beni gabimin e Enverit,qe te hani njeri-tjetrin!
Kupto vrit braret e zagaret.
qe kshu
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 26-03-2012, 13:47   #35
ymer prizreni
V.I.P
 
Avatari i ymer prizreni
 
Data e antarėsimit: Jul 2011
Posts: 1,873
Thanks: 0
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 11
ymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentėymer prizreni ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Me 1998 nė vjeshtėn e vonshme nė Kukės njė plakė duke i uruar ushtarėve tė UĒK-ės sukses,dhe duke i kėshilluar qė tė mos kursejnė asnjė sėrb,dhe mos keni frikė se keni me i qitė fare kėtė farė tė dreqit sepse ka shumė,nė ju merrė malli tė shihni me sy sėrb shkoni nė Tiranėn se atje keni pėr tė parė tė tillė sa tė duash. Ushtarėt u befasuan,por plaku e kishte me tė drejtė kėtė po e tregon koha qė tė tillė i kemi edhe nė forum shembull konkret SystemA, ky edhe nuk i do lumjanėt sepse nė njė kohė ja kemi vrarė 12000 kusheri dhe farefis tė tij sllavė edhe atė pėr vetėm 3 ditė.....
ymer prizreni nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2012, 15:44   #36
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Kadri Veseli, sė shpejti nė krye tė PDK-sė


Brenda muajit korrik 2012, PDK do tė pėrfundojė riorganizimin e saj. Burime tė sigurta pranė kryesisė dhe grupit parlamentar tė PDK-sė, kanė thėnė pėr “shqiperianatyrale.com”, se pėrfshirja e Kadri Veselit nė politike, nuk ka tė bėjė me marrjen e njė posti ēfarėdo Postuar: 14:00; 27/03/12 •

Prishtinė – Kadri Veseli do tė pėrfshihet nė PDK, pėr tė marrė postin e kryetarit tė partisė dhe pėr tė zėvendėsuar kryetarin aktual tė k`tij subjekti politik, Hashim Thaēin.

Veseli ka 15 vjet qė ka punuar ngushtė me CIA-n amerikane dhe ėshtė njė ndėr njerėzit mė tė besuar tė amerikanėve.

Edhe pėrfshirja e tij nė politikė nuk ėshtė bėrė thjeshtė nga dėshira e tij individuale.

Lidhur me Hashim Thaēin, burimet bėjnė tė ditur, se nė fazėn e parė do tė bėhet ndarja e postit tė kryeministrit nga ajo e kryetarit tė partisė, praktikė kjo qė u aplikua nga Fatos Nano dhe PS nė fillim tė viteve 2000.

Veseli gėzon edhe mbėshtetjen e grupeve rivale nė gjirin e PDK-sė dhe ėshtė gjetur si figurė bashkuese midis kėtyre dy grupeve. Lajmonline
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-03-2012, 19:17   #37
Irfan CANA
V.I.P
 
Avatari i Irfan CANA
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 1,856
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
Irfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentėIrfan CANA ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Nė krye tė njė subjekti politik duhet t'vėhet njeriu i drejt,vizionar dhe qė e respekton populli autokton,e jo siē ndodhė shpesh te ne kėtyre viteve:;E do ky apo ai shtet,e t'u aminoj gjithēka ēka u thonė ata.Propozimi duhet t'buroj nga vendi dhe t'punoj pėr tė,ndryshe fiton epitete tė llojllojta siē kemi raste tė shumta!
Irfan CANA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-03-2012, 19:01   #38
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Irfan CANA Shiko postimin
Nė krye tė njė subjekti politik duhet t'vėhet njeriu i drejt,vizionar dhe qė e respekton populli autokton,e jo siē ndodhė shpesh te ne kėtyre viteve:;E do ky apo ai shtet,e t'u aminoj gjithēka ēka u thonė ata.Propozimi duhet t'buroj nga vendi dhe t'punoj pėr tė,ndryshe fiton epitete tė llojllojta siē kemi raste tė shumta!
per fat te mier nuk pyetet UDB-eja per PDK-ne
shko e pyetne ju UDB-en per vetfundosjen
qe vet UDB-eja e krijoi
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-03-2012, 12:17   #39
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Irfan CANA Shiko postimin
Nė krye tė njė subjekti politik duhet t'vėhet njeriu i drejt,vizionar dhe qė e respekton populli autokton,e jo siē ndodhė shpesh te ne kėtyre viteve:;E do ky apo ai shtet,e t'u aminoj gjithēka ēka u thonė ata.Propozimi duhet t'buroj nga vendi dhe t'punoj pėr tė,ndryshe fiton epitete tė llojllojta siē kemi raste tė shumta!
Te isha une krye ju vrisja.
Pastaj ankohu.
Fare e felliqte.
Kta te uck-se jane tolerante.
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 20-04-2012, 18:50   #40
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 3
Thanked 30 Times in 13 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Flet Kadri Veseli

Bota Sot

--

Faruk Gashi pėrfundon nė psikiatri


Njėri prej tė akuzuarve nė rastin Bllaca 2, Faruk Gashi ia ka arritur qėllimit. Ai tashmė ėshtė shtruar nė spitalin psikiatrik. Gjatė seancave tė fundit gjyqėsore, Gashi i dėnuar me 18 vjet burgim nė procesin e parė, ankohej pėr probleme shėndetėsore psiqike pėrderisa avokati tij, Tahir Rrecaj disa herė ka kėrkuar ekzaminime mjekėsore.
Sic duket, ai tashmė ka marrė tretman dhe ėshtė shtruar nė njėrin prej pavioneve tė spitalit psikatrik. Thuhet se ai po pėrjeton halucinacione dhe ka filluar tė mos i njoh njerėzit. (io)


More Sharing ServicesShpėrndaje Share on facebookShare on facebook_like


Komente (73) Kthehu | 20.04.2012


Nė qoftė se vertetohet se eshte 100% i semur psiqikisht, ne vitin tjeter do ta shohim ne Kuvendin e Kosoves si deputet i Bandes se PDK, pasi qe edhe Banditet tjere te Bandes se PDK kane nga nje vertetim si te semure Psiqik. Hashim Apanga, do ta kompletoj edhe me shume Banden...

Sami Shaipi (gjilani) 20.04


LSHONE SE NE PSIKIATRI VRET SHQIPTAR PRAP;;PO QONE NE SERRBI KTHJELLET KY TRADHTAR FARUK KOPILI;;FARUK A NUK PO HAN GJYKATSI VEGET KSAJ RADHE

zhitia llap 20.04


Shum shpejt edhe Thaqi ka me mbaru ne psikiatri.

avni shala 20.04


I ka mesuar Breiviku keta SHIK-istat e m..., keta vrases te pa ndjenja. Thuaj jam i semure psiqikisht edhe shpeton. Rrasjau do pare ne xhep gjyqtareve e prokuroreve bashk me ca mjek, nga milionat qe i ke fituar si ““gjuajtes i krynave““ dhe te qesin bile gorille, se lere me invalid psikik. Jo ne psikiatri, po keta i kisha rrehe kamxhik deri gjaku t“ju kish dale mbi lekure edhe i kisha nkrype, mandej i kisha qite ne midis Prishtines, jau kisha qite lakun ne fyt, qe te mos mund te ulen dhe i kisha lene ne diell 12 ore, pa jau hjek trekendshin, mandej i kisha burgose, jo mi vjerre. Po edhe me i leshu as mendja me per krim nuk ju shkon. Krimineli duhet ta njeh dhunen dhe dhimbjen qe te behet njeri, ani nuk ben dhune me. Tung.

Sherri 20.04


Kur ishte pune me vra Shqiptar shum mir u kon su kon smut hiq po tash kur po e shen se po del e drejta ne shesh po smuhet per tju zbutur denimi po kto jon fore te moqme me randesi kur e ka kry krimin ka qen shum ne gjendje te mir psiqike....

beni 20.04


Bunkeri i te vetequjturit kriminel i penduar Nazim bllaca Duhet ne detaje zberthehhet, analizohet ,studijohet nga ekspertet e zbulimit e te drejtesise dhe as nje imtesi te mos ngelet e pa mertypur mire me dhambet e drejtesise. Shoqerija kosovare ne ditet e sotme perballet me te pa priturat qe nuk i ka njofte as drejtesija e as qytetari.Dihet qe seciles pike ne drejtez i korespondon nje numer dhe sa do afer te jen ato pika mes tyre mund te vihen edhe n, pika tjera.Ligji perbehet prej pikave e numrave korespondues.Ketu ndodhet e keqja ku drejtesija mund te rreshqes ne gabime.Argat te kesai rreshqitje jan avokatet e mbrojtjes te kriminelit qe me te gjitha format perpiqen qe realiteti te mbetet i ngujuar ne bunkerin e kriminelve dhe viktima eshte teper e pa rendesishme se pse i vdekuri nuk flet , nuk paguen,Andaj avokati i kriminelit deperton nepermes pikave, por ban krim per te cilin nuk pergjigjet. .Ndergjegjeja e avokatit eshte e barabarte me ndergjegjen e kryesit te krimit.

mali 20.04


benyyy,Vran shqyptar dhe para lufte ne lufte si mbas luftes, kjo e njeta bande qe shumica e tyne bashke me krye banditet naoisto-enverist, Hashim TH. Xhavit H. Azem S. jan ne pushtet,A e di o benyy dhe ju vllezen shqyptar,kush ashte fajtore ?! na jemi afjtora te gjithe, fajsia bie mbi te gjithe na shqypetaret si koleketive. Pse ia lejuam vetes te biem nen ndikimin e propogandes tinezare,dhe ia lejuam vetit te na sajoin luftar e politikana! Pse shqypetaret nuk pyten kush jan keta bandita qe luajn me fatin ton nga rogneri ish sigurimit enverist e zvicra? kush jan keta qe hudhin gurin e meshefin doren?! Pse nuk pytem kush jan kjo bande me maska qe reklamonte, shprndante trakete lufte permes gazetave e M.zekave, e nuk shifeshin ne front kerkund! Populli masakrohej e keta benin qefe neper zvicer e ne rogner te f.nanos, benin palne si te vrasin kundershtaret shqypetar e te vin ketu ku jan sot! Tash shqyptaret duhet te pysin, cfare duhet te bejen ta asgjesojen kete bande pise.

Uka L. 20.04


Shqyptare mendoni ne cfare niveli kemi ra, kujt i kem besu me na udheheq e kujt ia kemi besu te vete thirren clirimetar te Kosoves dhe te shqyptareve, azem syles,ali ahmetit te smund mentalisht me vertetime nga shteti zvicres. Tashe dhe ushtaret ndjekin komandantat e tyne! Kush nai imponoi keta kriminel psikopata dhe kush i perkrahe,jan te nji niveli me ta. Advokatet rrecet e tyne hajduto kriminelve, pasunohen ne hak te popullit, ne dhimbjet e te afermeve viketimave! Dijeni o Advokata rrece se ne Kosove nuk mund te jetohet me stadarde te dyfishta. Dikush me standarde Amerikane e dikush nen ethet se kush ma vrau djalin, baben, vllaun, nuk mund dikush te pasunohet mbi jeten e tjeterit e dikush te pervlohet nga dhimbja!Kosova ashte e vogel per kesi dallaveresh te pista.Vetem pyes kote:Ka ardhe koha qe shqypetaret ti dallojn Luftaret e vertete nga bandat kriminele?! __________________

Uka L. 20.04


pas luftes pushtetin ne kosove e muarr kinse krahu i luftes qeveria e perkohshme.vetem gjat kesaj periudhe u vrane me shume se 600 shqiptar te pa fajshem...

benyyy 20.04


E more faruk Vegeta!Me nji kamion Veget u bane vrases i Shqiptarve!

jeton londra 20.04


O RRUSTEM GASHI KUR PO KOMENTON PA NERVOZ MIRE PO SHKRUAN KOMENTE PO SOT PASKE QEN PAK NERVOZ PO ME DUKET PERSHENDETJE(MERRE PER TE MIRE KETE KESHILL RRUSTO) PERSHENDETJET E MIA TE SINQERTA

rakoci 20.04


ju ikeni vra njerzt mate mir te kosoves ju jeni armiku ni i shqiptarve tash paske gjet mnyren se qysh mej ik burgut nuk je i vetmi ti se keni bae vrasje nadej shqiptarve ju jeni si milloshi si shkijet kur far ndryshimi skini hiq edhé gjith he ru kan kshtu ikan vrae njezt mate zgjutiit sej ka pas kosova si ne kohen e zogut ashtu ne kohen e fatos nenes enver hoxhes tash mas lufte mor ju hak nven shkive

llapjani 20.04


Po me doket se shum prej juve komentus nuk jeni te e dit qka osht tu ndodh. Kja osht nje manipulim i ligjit qe e perdorin shpesh per me thon qe njeri e akuzum nuk osht normal e nuk munet me denu me ligj. Keto jon sjelljet e Amerikes, qe deri tash osht munu mi mshef hapat. Amerika osht tu i majt keta pisa sikur Limen, Hashimin, Haliti, Sylen e tjere. A e pat qka ndodhi me gjyqtarin ne akuzen kunder Limen, tash e ndrrun kryeprokurorin e e bonen Amerikan vetem per me anulu akuzen edhe me shpall Limen te pafashem. Keto jon trikat qe shum prej juve nuk i dini. Pra osht u rrani me prapagand, apo shpifje qe ju sjell as media, e as tash e thomja. Kuptoneni krejt keto trika jon ne sherbimin e PDK\\\'s edhe per interesin e Dellit apo te Amerikes.

Dardania 20.04


sedi do po munohen qekaq shum me e mbrojt sa qe ska ma! mu qudit me neve !niher ke kryq i UCK e tani bashkpunoj me zavendes komandirin e lipjanit(shkavin) me i nimue UCK me ble veget ! per UCK,e tani vrane e vudhen ,e tash smut !! e dikush shum pe mbron ,edhe po ju thojn atyne qe i myten kan bashkpunue me shkije,hec e bjeri ne fije,avaavavvavavaavavavavaaa

osi. 20.04


Pse ju keni gju njerit ne qafe te gjithe nuk duhet me paragjyku se mundet njeriu me u semu ne situaten ne te cilen eshte gjete i shkreti. Tjetra eshte se kur ai eshte duke menduar se qka kane ba te tjeret e jane ne liri dhe ne parlament po shesin trimni vallahi ja ka me u smu ja sdi qka ka me ba.Nese ka ba krime ka gabu duhet me ja lane drejtesise e jo me e gjyku neper forume te ndryshem me komente sepse njeriu ka familje dhe keto ofendime nuk jane te mira. Duhet te sillemi si njerez dhe secili qka ka ba si ne kete dynja si ne tjetren ka me u lidh per kungji te vete. E ti DESTAN BEGU nga veriu i Mitrovices qka ki me marre ne goje Adem Salihun qka te ka ba ty apo dikujt tjeter, ai ka qene nje luftetare i denje i UQK/se edhe ne moshen e tij dhe ka qen nje trim mbi trima. Ti merre shembullin Hashimin tende dhe na i trego fushe betajat se ku ka luftu ai dhe sa plage i ka ne trup.

selimi 20.04


me i than po te qojm ne beograd i kapercen meniher thot po rri qetu se mir koka

luli 20.04


per komentusin drenasi ti paske mbet shum mrapa mos kta qe pi perkrah te paskan smu trunin me prralla tune hajt se edin populli shum mire meritat esecilit nuk ka nevoj ti me na tregue per trimat eliris se ju pa puna esecilit kjart

JAKUP AGA 20.04


e paskeni gjet menyren se si me e liru nga akuzat(krimet) qe ka bere ju lumte se do ta shpallni Patriot se ka vra spiuna!!!!! e per qudi as ni armik shka!!! ju lumte

psikiatri 20.04


E MORE FARUK A KI PA VETEN NE PASQYRE MOS KI GJAK MAGJUPI; E TASH PO MUNOHESH ME DALLAVERE ME E IK LIGJIT, TY ME MUJT ME TA BA DENIMIN NE AMERIK E MA TA FUT I SHPRIC PERMRAPA,A KA MA FLLIQT SE ME TA VRA ROBIN KY QENEF I FLLIQT,IK SE MA GERRDITE DITEN KUR T PAVA I PAFTYR

loxha e kuqe 20.04


Nuk di a janė tue pėrciell disa komentator pėrkujtimet e Agim ramadanit dhe tė Sali Cekut,ku po del hapur se luftėn dhe organizimin e luftes e paska ba LDK-eja me njerzit e saj e jo Faruk e Mangup,prandaj kot e ka ai dhe tė tjerėt me luejt rolin e tė qmendurit se pa pik dyshimi tė qmendun janė tė gjithė ata qė kanė vra vėllanė,shokun i cili me vetmohimka luftue deri nė flijim,pėr me ia mbrojt fėmijtė e familjen Farukut me shokė e nė fund nė pabesi i vret mizori \\"vėlla\\",e Ju servila shprehni keqardhje e i jepni epitetin e clirimtarit(???!!!).Ta dini JU qė e mbroni Farukun jeni pėr psiatri,a Ai pėr dėnim,dėni,dėnim!NUK DUHET TE KET MESHIRE PER ATA QE VRASIN JASHT LIGJIT,VETEM EGERSINAT VRASIN PA LIGJE,JO NJERIU NORMAL!

Nazmi Berisha-Dyzi 20.04


Pershendetje te perzemerta,Destan Begu.Me pelqej pa mas komenti yte,po o burre, disa shqipfolsfe nuk ju interesojn faktet dhe argumentet, kryesorja me etiketu dhe njollos krejt luften e UQK-se,dhe me i vu ne baraspeshe kolaboristet me djemt e vashat me te mira te kombit,pershendetje vllazrore,Arbeni

Arbeni(Metzingen) 20.04


Komentuesi me emrin LULI po thot \\"dergojeni ne Beograd per analiza e do ta shihni q`ka ka\\".,une themnuk ban me e dergue ne Beograd se e shpallin HERO se ky ka qen dor e zgjatun e Serbis...

Behar Artakolli 20.04


ne Beograd ne analiza mir u kan me qu...

lali 20.04


HHAHAH KREJT KAN MU TRANUE SE JU KA RA XHAKU SYVE SE KUM THAN DHE PRAP THEM XHAKU NUK BAHET UJI KY FAR GASHI KOKA TRANUE AZEM SYLA EDHE AJI E TASH E KAN RADHEN HASHIMI E KAMISHI E TJERT REN QISHTU PO KTA NUK JAN TRANUE TAH PO SHUM MA MOTI QAT DIT KUR KAN SHKREP PLUMBA NE VLLAZNIT EVET QAT DIT JAN TRANUE MIR KISHTE THAN NI KOMENTUES SE MA E MIRA EKSAJ TE KEQJE ASHT QE TE LIROHEN TLIR DHE TI VRAJN NJA KA NJA SI LEPRATSE EDHE KSHTU NESE JAN SHQIPETAR QATA FAMILJAR KTA JAN NXHAK ME ATA QE I VRAJTEN VET KTA GASHI E AZEMI ME KOMPANI. DENIM MA I MADH SE ME U TRANUE SKA JA U PAFSHI HAJRIN EDHE SHERRIN TBERAVE QE I KINI BER.

shpendi 20.04


Kush mundohet ketu me komente me mbrojt Faruk Gashin, nuk po ka vet-dije se pe rradhit veten po ashtu per me kandidatu per nje dhom posaqerisht te asaj psykatrije. Por siq e ceka, keta Komentues te lart permendur nuk jan te vet-dishem e prandaj Zotri Luan Berisha mos u ngut e mos u nxej, se nuk ja vlen mu mar me kesi Komentues, te cilet paguhen per me ja domtu kosoves e besa bes krejt shqiptaris imazhin ne arenen nderkombetare.

Strellci i Vertet 20.04


NDEGJO GEZIM_FRANKFURTI:NOSTALGJIJA PER KOHEN E KALUAR SHUM PO TE MUNOJKA NJERIUN QE E UDHEHEQI UQK_EN QE E BERI RAMBUJEN QE E SHPALLI PAMVARESIN QE E NISI DHE DO TA KRYEJ AUTOSTRADEN QE KA ME NA SHTIE NE EUROP E NATO E QUAN PSIKOPAT? O I MJERI GZIM MJAFT ME KTO PRRALLA SE STI HAN PAZARI E SHYQYR ZOTIT QE JU ANALFABETET JENI PAKEZ NE NUMER SE VAJ HALLI PER KOSOVEN ME PAS SHUM GEZIMA ,..

drenasi 20.04


Te gjitha keto benivicione te Gashit, Hajredin Kuqi po i rregullon me lejen kryeshefit te madh.......... Kush mbaron knaten, ja ngjet edhe vegen!!! Veshtire eshte me ra PESHQIT E MDHENJET NE FURTERE, mue mu prish furterja duke i pritur PESHQIT E MDHENJ:

qendra 20.04


O Sami Shaipi nga Gjilani, nuk di a e ke emrin e vėrtetė apo je duke gėnjyer. Unė jam Luan Berisha dhe po tė premtoi se kam me tė kėrkue dhe do tė takohemi, se si i quan ti njerėzit qė i kanė vra kėta kriminelėt e tu. Pastaj tė afėrmit tanė, ti nuk guxon me i quajtė shpiuna, se po dihet me kend keni bashkėpunue, me faruka, e me dreqen, sepse dreqi dreqin e sjellė nė torishtė sikurse ju qė e sollėt shkjaun.

PĆ«r Sami Shaipin (Gjilan) 20.04


Qe nga fillimi i bombardimeve te NATO-s,ka filluar egzodi i afer 1 milion shqiptareve.Gjate luftes ne Kosove jane vrare ma shume se 12.000 shqiptare,jane kryer afer 20.000 dhunime ndaj grave dhe vashave shqiptare,jane djegur ma se 140.000 shtepi te shqiptareve,eshte plaqkitur pasurija e Kosoves nga bandat kriminele te gjakpirsave serb.Ne diten e qlirimit,ne Kosove kane hure 57.000 trupa te NATO-s,pastaj eshte instaluar misioni i UNMIK-ut me ma se 8.000 polic, shqiptaret e shperngulur jane kthyer neper germadhat e shtepive te djegura,hajnat dhe plaqkitesit e te gjitha kategorive kane vepruar ne Kosove, kolaboracionistet shqipefoles i ka rroke paniku,dhe ne gjithe kete katrahure,kan dale \\"patriotet\\" e tipit te Adem Salihut dhe e kan evidentuar numrin e cakt te shqiptareve te vrare nga struktuarat e SHIK- ut.Dhe tani analfabetet e tipit @nebi coli,dalin dhe i vulosin vrasesit e viktimave shqiptare.Natyrisht,me kete mundohen ti rehabilitojne edhe ata qe me mish e shpirte kan punu per shkij

Destan Begu 20.04


Keta idiota duhet te lihen te lir dhe nji nga nji duhet te vriten ne menyr ma mizore.Se burgu i sotit per tesht privilegj.

dreni-skandinavi 20.04


800 intelektuale shqiptare jane vrare na dora ose ideja e shqiptarit mas luftes ne kosove

driton pisiki 20.04


hahahhaha qfar fore paska bo kishe jam i smut hahahhahahah a me myt njerz ka dit aaa hahhahaha oo krejt fore i kan se keto i bon qeverija e kosoves e hashim thaqit i bon keto se keta jan puntort e ti ,, nermal qe kqyr mej mbrojt edhe ne mbramje i qon neper shtepija te veta edhe ne burgje i rrejn qe jan neper spitale . por jo kjo nuk esht evertet fare oo popull se une vet jam kan neper burgje edhe e di se si shkojn keto pun ..

shtime 20.04


Tė gjithė qė kanė bėrė krime,por edhe ata qė e mbrojnė krimin,qoftė edhe si avokat,do tė pėrfundojnė nė psikiatri.Nė kėtė rast edhe Rrecaj.Por ligji edhe i nėnės natyrė thotė se pasojat i vuajnė edhe pasardhėsit.Andaj pėr hirė tė tyre mos ta mbrojmė krimin.Aq mė keq pėr pak para.

Mala 20.04


faruk gashi bonu burr i fort e mas u lig me shku neper psikiatri se nje koh ke dit me vra gjin te pafajshum ke dit me bo atentate kunder popullit ton te pafajshem qe asgje nuk te kishin borgj po pikerisht ke vra per kapuq te madh vetem qe te kishte ra ne dor nje arm dhe ja ke ngre gishtin pa mendu fare se a do e len dikon pa bab pa vlla pa burr e tjera po shifet sa trimi keni qen ju nuk mun i perballoni burgut fare behesh si pula qe e lag shiu ftyra jota tregon se je ne perfundim e siper faredin gashi kollaj ishte kur egzekutojshe shqiptar te pafajshem ti je njeri shum i lig pa moral pa karakter familjar qendro aty ku je se aty e ki vendin ti ,knaqem kur te shoh kshtu me duar te lidhuna si qenin ne zingjir po te lidhin kshtu e meriton ti edhe nje zingjir ne qaf te nevoitet ty dhe fillo te le si qen kaf kaf kaf ,gjinja levizin te lir e ti je i izoluar kshtu e meriton ti o trim i trimave?o burr i fort?

KING 20.04


si shume po merzitni per 600 spiunat e`vrar!!.secili merzitet per shokun,kolegun e`punve te njejta te bera gjat jetes.kujna i“dhimben spiunet e`likfidur automatikisht indentifikohet me spiunin!!!.Shiku ka ber nje pune modeste:50000-600=49400!!!!.puna e`filluar duhet te qohet ne fund!!.dikush sigurishte ne kete portal thurr edhe vargje poetike per spiunat.Dikush ka hekur keq prej vitit 1968 prej denoncusve,spiunave te udbs!!!,dikush ende nuk harron se kush e“ka spiunur!!.Historia kosoves nuk fillon me 1999..

Sami Shaipi(gjilani) 20.04


tahirr rrecaj eshte drenicak eshte tu idhimt ma shum se nese ky faruku fillon te fol del lamshi krejt ne drit eky eshte ka emson krejt klientin si me aktrue

vetoni 20.04


me siguri njeri prej mjekve qe e ka kontrollu asht antar i SHIK-ut. e ky asht njeku psikiater Nysret Pepaj . asht mase e vertet. edhe ne burgun e dubraves ne istog esht i angazhuar si mjek psikiater.SHIK-ku asht prezent ne gjdo vend e posaqrisht aty ku i duhet me i humb tragjet e vrasjeve qe i ka ber vet SHIK-ku

Noli 20.04


oh ati duhet me ja marr shpirtin me gjilpana e perime me qu ne psikiatri se aj edhe do tjer mi vjerr ne litar

appr 20.04


ma i smut psiqik asht avokati i ti Rrecaj se Gashi se ky gashi asht SHIK i vert i PDK kriminel artist ti Rrecaj mroj kriminelat qe kan vra dikuj djalin ose baben ,dhe doket se pare e madhe tek asht dhan me e rregullu ket pun keshtu krimineli Gashi tash kinse i smut psiqikisht nuk i njef njerzit asht nje kriminel shum i madh

pejƩ 20.04


Psykopatat tani edhe me atest po dalin psykopat, sikur Azem Syla e qe bes te gjith udhheqja e lpk-es. Dmth. se jemi te udhhequr per momentin nga psykopatet. Kjo osht tmerr, per shoqrin kosovare.

Strellci i Vertet 20.04


Me llogjiken e shendosh te gjithe kriminelet jane te semuar menderisht,ketu nuk diskutohet.Por ish prokurori dhe tash avokat faqezi Rrecaj per qellime perfitimi kembengul te e shfajson kete monstrum eshte e pa falshme.Duhet te i hiqet e drejta e avokatis.

pas kodre 20.04


Shume me psikopat eshte AvokatiTahir Rrecaj,se sa FARRUK gashi.Ju ēfare jeni mbushur ne Farruk Gashin,shfrynu ne Advokatin:Tahi rRrecaj se ky eshte kurve ,ia do paret,po ato para duhet t\\\'i zihen ne fyt qenit,i cili mundohet kriminelin ta nxjerre nga kollapsi dhe e paraqet si semuar psiēik.Ju te cilet keni pesuar prej Ti mos t\\\'u mashtrojne rrent e Tahir Rrecit,Tahir Rrecaj eshte dhe ka qene shkaktare i te gjitha ketyre tmerreve.Edhe Advokati duhet me qene tip si ka hije dhe mos ta merr ne qafe popullin.Nuk eshte ky rasti i pare ,po shenimet egzistojne per kete qen,si rrenues i drejtesise.Le more kapsol qysh e ka mbjelle sherrin le ta korre.Se Horllyqet tuaja nuk po pushojne ē\\\'prej luftes e kendej.Grumbullo para ti Rrecaj ,se kane per te mbetur ne fyt.Ai qe e lavdon dhe e shpeton t\\\'keqin ,ate duhet likuiduar.E,ndonese,Tahir Rreci eshte ai qe po e kerkon fundin e Tij.

Magrip Mashkripi(Prishtine) 20.04


O po shtirret kine eshte i smut psiqik se e ka mesusin e mir qe i kan krye krimet bashke Fatmir Xhelilin.Po keta i thojshin Nazim Bllaces i smut,por vet te gjith kan me perfundue ne psikiatri ata te cilet kan ba krime kunder vllezerve ta vet.

Fusnota 20.04


Po shtiret qeni ska sen kur ka dite me vra njerez dine tash me kalxu kush jane shefat

Petiriti 20.04


Hmmm une spo muj kuptoj ktu as gje,ani pse ky kriminel aktron si i smur psiqikisht,pytja lind ku mbeten kriminelt tjer me urdher tkujt punoj ky,ska lidhje pse esht psiqikisht i smur nese kjo po i del e vertet at here qka presin ku po mbet KADRI TEVEQELI si drejtor i pergjithshem i ksaj kompanie kriminale qe dogj zemra tnanave tmotrave dgrave e tthmive shqiptare, mjerim per drejtsin e kosoves,por pa dyshim se ka me ardh nje dit qe dgjith kriminelat do te pagujn gjdo pun qe kan bae o me shpirt dvetin o me thmi dvet,se thon nje fjal popullore gjaki kurr s humbet po veq qka trashet,e dot tju vjen dita ngadal ngadale dgjith meu shperbly me psikiatri apo me burgim per kto pun tpista qe i kan bae

Beni_at78 20.04


Ti qenke ka mėsohesh per psyhopat,por e kemi njė me diplom qė gjindet nė parlament,dhe ka pėr tė mėsuar se si duhet me u bėr psihopat,dhe me qenė prap i punėsuar nė Parlament.Janė ata qė i keni marrė nė qafė pa hak e hile,qė do tė ju vjen e mbramja keq,pėr ata qė pa mėshirė i keni asgjėsue nga jeta.

Zef Doda Ch 20.04


Ti e dine qe krejte jane te verteta trogoji o budallle se ki mu kalbe e shefate tu edhe ne Parlamente kane mrri e ti --- kete here ndegjo e T R E G O-----T E V E R T E T E N

Rustem Gashi 20.04


Ky kriminel nuk e ka vendin ne psikiatri po e ka vendin ne xhehnem se ky ashte kriminele i PDK e SHIK

FATMIRI 20.04


Te gjithe jane PSIKOPATE keta prej Thacit e teposhte..!

gezim/ Frankfurt 20.04


Por sido qė tė pėrfundojė historia e tij,ai ėshtė vetėm njė ndėrsa ka vrarė ai apo me urdhėr tė tij gjithė ata njerėz te! me humbjen e kėsaj qelbėsire nuk shpaguhet asgjė! Tash edhe tallet kinse ėshtė i ēmėndur!!! Ky mė i ēmėndur ishte atėherė kur vrau e dha urdhėra qė tė vrisnin... Ky i sėmurė dhe i sėmuri tjetėr qė ende ulet nė ulėset e kuvendit me vota ose tė vjedhura,ose tė marra me dhunė e shantazh ose tė blera me para! Por tani shtrohet pyetja: nė duar dhe (pa) mėshiren e kujt paskemi qenė,jemi ende pėrderisa i shohim po ato fytyra nė kuvend e nė qeveri dhe nė duart dhe (pa)mėshirene kujd do tė jemi ende pėrderisa tė jenė ata ende aty e nuk bėjmė asgjė pėr ta ndryshuar tė nesėrmėn tonė?!

Nga Zvicra 20.04

..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur