Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Arti i kuzhinės

Arti i kuzhinės Cilat janė ushqimet dhe gatimet tuaja tė preferuara ? ''Mė thuaj se ēfarė ha, tė tė them se ēfare je.''

Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 29-04-2012, 10:34   #1
Skydive
Moderator

Data e antarėsimit: Mar 2012
Postime: 2,802
Shuma e pikėve qė jep: 29
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Erezat,perdorimi dhe kuptimi i tyre

Miremengjesi

E hapa kete Teme,per arsye se shpesh me ka ndodhur te has ne enigem
Si pershembull mbreme:

Un akoma sja kam marre doren sic duhet gatimit,gatuaj por kur i krahasoj ato qe bej une me ato qe kam ngrene tek Nena ime jane si nata me diten

Nuk dua te ystifikomen,ndoshta shume Femra do kritikojn me komentet e tyre,por ja eshte keshtu sic eshte
Mbas Studimeve,gjith diten ne pune,ne mbremje pertoja te beja gjellera vetem per veten time,keshtu qe e kisha me te lehte te haja perjashte ose ndonje sallate apo Fruta,gjate dites ne puna haja ne kantine

U mesova me ate regjim,por do ti tani qe krijova Familje dashje pa dashje me duhet ti futem guxhines,gje qe e bej me kenaqesi dhe me vjen mire kur im shoq gjithmone me thote,hmmmmmmmmmm te lumshin duart e ke bere shume te mire
E shikoj qe ne sy qe sme thote te verteten

Tani kalojm te Erezat

Kam filluar te gatuaj allaShqiptareshe
Mbreme me thote Amorja.Zemra me ka shkuar mendja per Japrak
I them,ska problem
Shpejsh e shpejt te Dyqani Turkut bleva ca gjethe rrushi,kthehem ne shtepi dhe marr mamin ne Telefon
Mi shpjegon si duhet ti bej,gjate kohes qe ajo fliste une shkruaja qe ti mbaja mend
Ne fund me tha,mos harro ti hedhesh NENEXHIK
mire mire une
Pastaj u mendova,po cfare dreqi eshte ky NENEXHIK?
Pastaj seshte vetem te ky Nenexhiku,por kam degjuar qe me thone ca Ereza qe se kam idene cfare jane dhe ku perdoren

Keshtu te Dashura Nikoqire do ishte mire te shkruanim per Erezat dhe perdorimin e tyre
Jam shume e bindur se ketu ka Femra madje edhe meshkuj qe e qajne gatimin
Ju Pershendes nga Zemra dhe flm per informacionet qe do te sillni
i vjetėr 29-04-2012, 15:12   #2
Hello Kitty
★ ☆ Done and done ☆ ★

Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 5,545
Shuma e pikėve qė jep: 55
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Erezat,perdorimi dhe kuptimi i tyre

Nenexhik eshte dhjosma me duket (ndoshta jam gabim).
Foto e bashkangjitur
Kliko imazhin pėr njė versioni mė tė gjerė. Emri: Nenexhik.jpg Shikimet: 955 Madhėsia: 14.4 KiloByte  
i vjetėr 29-04-2012, 15:32   #3
Skydive
Moderator

Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm

Rrofsh goca
Po do tja u dija per Flm nqs edhe ndonje shpjegim
psh per cfare perdoret,ku hidhet etje etj
se kam fjalen vetem per nenexhikun por ne pergjithsesi

ja psh.kripen,piperin di ku ti perdor

Menden te kulaci me duket
i vjetėr 29-04-2012, 17:03   #4
Hello Kitty
★ ☆ Done and done ☆ ★

Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 5,545
Shuma e pikėve qė jep: 55
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm

Stern, une nuk ja them fare per gatim. Shyqyr qe kam Landin qe gatuan, se perndryshe do gatuaja nje here ne jave, do hanim dy here te njejten gjelle dhe the rest of days just order food by phone.

Mua me thuaj per larje, hekurosje, lyerje shtepie, doktor Adhamudhi per vitamina dhe minerale, shtrirje pllakash, renovime ne shtepi, interiror design, landscaping, nisje (vozitje) makinash te medha, non-stop driving pa gjume (per 2-3 dite), non stop taxi driver...etj - keto di una.

Ne te gjitha marr 10 me yll, pervec gatimit. Jo ne nuk di, por e urrej me kuptimin e plote te fjales gatimin.

Por per ty te jap nje keshille: hap google dhe shiko receta aty.
i vjetėr 29-04-2012, 18:24   #5
Skydive
Moderator

Thumbs up Pėrgjigje e: Erezat,perdorimi dhe kuptimi i tyre

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin
Stern, une nuk ja them fare per gatim. Shyqyr qe kam Landin qe gatuan, se perndryshe do gatuaja nje here ne jave, do hanim dy here te njejten gjelle dhe the rest of days just order food by phone.

Mua me thuaj per larje, hekurosje, lyerje shtepie, doktor Adhamudhi per vitamina dhe minerale, shtrirje pllakash, renovime ne shtepi, interiror design, landscaping, nisje (vozitje) makinash te medha, non-stop driving pa gjume (per 2-3 dite), non stop taxi driver...etj - keto di una.

Ne te gjitha marr 10 me yll, pervec gatimit. Jo ne nuk di, por e urrej me kuptimin e plote te fjales gatimin.

Por per ty te jap nje keshille: hap google dhe shiko receta aty.
Haahaha qenkemi njesoj,un prandaj e hapa kete teme Qe te Merja info nga ju?ku mbeti e Sonja sofres LInda se ajo e qan gatimin
i vjetėr 29-04-2012, 18:52   #6
Mistrece
V.I.P

Data e antarėsimit: Aug 2011
Vendndodhja: S'ta them.
Postime: 5,392
Shuma e pikėve qė jep: 45
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm

Ne fakt as une nuk ja them per gatim, por japraket i mbaj mend si behen se ndihmoja mamin tim kur i bente.

Tirona, si fillim ziej gjethet e rrushit (nese nuk i blere te ziera) per afersisht 30 min, ne menyre qe te mos ngjiten me njera-tjetren. Hiqi nga uji dhe leri te ftohen.

Pastaj merr oriz ( mbaj mend qe per 120 gjethe rrushi duhej afersisht 1 kg oriz) dhe ne nje tepsi bashkoje me nenexhikun ( grije ne copeza te vogla fare, te imta), qepe te njoma ( edhe ato te grira mundesisht sa te me vogla) dhe po te duash edhe mish te grire.

Perzieji bashke dhe fillo mblidh preparatin me gjethen e rrushit. Vendosi ne menyre te rregullt ne tenxhere dhe kur t'i kesh mbledhur te gjitha shto uje aq sa t'i mbuloje japraket. Siper veri nje pjate qe duron te nxehtin ne menyre qe te mos prishen japraket. (Kujdes, veri pjate jo kapakun).

Per sa i perket erezave, perveē nenexhikut mund t'i shtosh edhe koper ( keshtu e quajne andej nga ne, nuk e di si thone me norme letrare).
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-04-2012, 19:06   #7
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon

Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Postime: 1,436
Shuma e pikėve qė jep: 21
HELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyer

Edhe une te them te drejten isha pyke fare per gatim ne fillim e gjithe lagjia e dinte kur beja une gjelle se binte here te djegur haha pastaj avash avash ja mora doren...
kur u martova nuk e haroj pyetjen qe i bera mamit ..o ma pse duhet te gatuaj vetem gruaja ne shtepi...a te keqen mami po shtepia duhet te bjere nje cik here femer se burri nuk ka cfare te do....
mamka time ka mend te vjetra

Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim