Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Lajmet e ditės

Lajmet e ditės Kėtu mund tė sillni lajmet e fundit nga media rreth ēėshtjeve tė rėndėsishme tė Shqipėrise dhe trojeve tė saj.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 27-10-2012, 17:45   #1
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Aktivistėt e AK-sė bllokojnė kalimin e Agimit tė Artė

Aktivistėt e Aleancės Kuqezi bllokuan me barrikada urėn e Dragotit nė rrugėn qė tė ēon drejt Manastirit tė Kėlcyrės aty ku neonazistėt grekė tė “Agimit tė Artė” kanė paralajmėruar mbajtjen e festimeve me rastin e 28 tetorit, ditės sė ēlirimit tė Greqisė.

Deputetėt e partisė radikale greke dhe mbėshtetėsit e tyre parashikojnė tė vizitojnė varrezat e kėtij Manastiri, ku pretendohet se janė varrosur ushtarė grekė tė rėnė gjatė Luftės sė Dytė Botėrore.

Aleanca Kuqezi kėrkoi tė premten nga qeveria qė tė mos lejojė futjen nė Shqipėri tė anėtarėve tė partisė neonaziste greke pėr tė shkuar nė varrezat e ushtarėve grekė nė Kėlcyrė. Pėrmes njė deklarate pėr shtyp, Aleanca Kuqezi theksoi se nėse nuk e ndalon shteti ardhjen e tyre, kėtė gjė do ta bėjnė aktivistėt e kėsaj partie. Me kėtė rast, nuk ėshtė ēudi qė drejtuesit e kėtij subjekti politik tė bėjnė ndonjė deklaratė nacionaliste pėr atė qė e quajnė Vorio Epiri, apo pėr minoritetin grek nė Shqipėri.

Disa herė Aleanca Kuqezi ka denoncuar prirjet nacionaliste tė fraksioneve tė caktuara tė politikės greke, pėr tė pėrvetėsuar zonat e Shqipėrisė dhe pėr tė kėrkuar nė OKB aneksimin e tyre brenda vijave kufitare helene.

http://www.botasot.info/shqiperia/19...gimit-te-arte/
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 17:48   #2
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

“Agimi i Artė” grek rekruton maqedonas
Publikuar: 25.10.2012 - 14:05
Shkup, 25 tetor - Partia neofashiste greke “Agimi i Artė” po rekruton qytetarė sllavomaqedonas nė radhėt e saj pėr tė luftuar ēėshtjen maqedonase.

Kjo bėhet e ditur sot nga gazeta “Dnevnik” nė Shkup, e cila ka nxjerrė edhe planin e pėrgaditjeve tė kėsaj partie neofashiste me njerėz nga Maqedonia, tė cilėt do tė jenė ithtarė tė saj, transmeton INA. Nė shėnjeshtėr tė kėsaj partie janė banorėt lokal tė njohur si pakicė maqedonase qė jeton nė zonat kufitare dhe kryesisht nė territorin e njohur si Maqedonia e Egjeut, qė shtrihet kryesisht nė territorin grek. “Agimi i Artė” tashmė ka hapur edhe njė seli tė saj nė kėtė zonė dhe ėshtė vėnė nė kėrkim tė ithtarėve tė saj.

Banorėt e minoritetit maqedonas kanė shprehur shqetėsimet e tyre pėr gazetėn “Dnevnik” duke theksuar se jeta dhe identiteti i tyre do tė jetė nė rrezik tė madh nga kjo lėvizje neofashiste greke, e cila synon tė ērrėnjos emigrantėt dhe tė huajt nė Greqi.

http://www.koha.net/?page=1,15,120510
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 17:50   #3
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Agimi i Artė, “karshillėk” Aleancės Kuqe e Zi me flamur grek nė kufi


Tiranė – Nisma e Aleancės KuqeZi pėr tė vijėzuar kufirin me Greqinė ka turbulluar ndjeshėm partinė neonaziste “Agimi i Artė”. Ata i janė kundėrpėrgjigjur nismės sė djemve tė AK duke vendosur flamurin grek nė Ngushticėn e Korfuzit, mbi njė far.
Siē raporton GSH, nė videon e postuar pėr kėtė ngjarje, ata thonė se: “Lėvizja jonė ėshtė njė pėrgjigje ndaj sfidave tė vazhdueshme shqiptare pėr ēėshtjen e ndarjes sė kufijve detarė”.
Pėr ironi edhe nė parullėn e grekėve shkruhet: “Jo shitjes sė pasurive kombėtare”.
Ndėrkohė GSH raporton pėr njė skandal nė ceremoninė pėrkujtimore tė Aristotel Gumės. Deputeti i parlamentit grek, Kristo Papa ka lėshuar thirrje antishqiptare nga Himara.
Deputeti i partisė neonaziste tė “Agimit tė Artė”, ka qenė i pranishėm nė ceremoninė e zhvilluar mė datė 12 gusht nė qytezėn bregdetare. Ai ka shfrytėzuar kėtė mundėsi pėr tė deklaruar se Himara ėshtė tokė greke dhe se Epiri ėshtė njė. “Nė shumė raste thonė qė ky gjak duhet tė jetė gjaku i fundit dhe urojmė qė tė jetė kėshtu, por kjo tokė, Himara, toka greke, ka treguar nė shekuj tė shekujve se ka gjithmonė heronj dhe gjithmonė jep djemtė e saj mė tė mirė, kurban pėr lirinė”, u shpreh pėrpara varrit tė Aristotel
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 17:53   #4
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

“Agimi i Artė” kundėr mėsimit tė shqipes nė shkollat greke

Valė sulmesh dhe kėrcėnimesh nga neonazistėt e “Agimit tė Artė”, pėr futjen e gjuhės shqipe nėpėr shkollat greke. Pas vendimit tė marrė nga Bashkia Domoko nė kryeqytetin grek Athinė, qė nė shkollat e kėsaj bashkie tė fillojė tė jepet edhe gjuha shqipe, reaguan menjėherė pjesėtarėt dhe kėshilltarėt e partisė neonaziste greke “Agimi i Artė”, tė cilėt kėrcėnuan kreun e Bashkisė se, “nėse nuk hapen shkolla dhe kisha ortodokse greke nė Epirin e Veriut dhe krahinat me minoritarė grekė, nuk do tė lejojnė qė fėmijėt e emigrantėve shqiptarė tė mėsojnė gjuhėn shqipe”.

Sipas “Agimit tė Artė”: “kryetari i bashkisė nė vend tė shikojė tė kujdeset pėr fėmijėt grek, pėr ngrohjen nėpėr shkolla, pėr tė vėnė autobusė pėr kėta fėmijė, na nxjerr vendime tė tilla tė pa pranueshme”. Pas kėsaj ka reaguar Stelios Siros, kryetari i bashkisė Domokos, nė Athinė, i cili tha: “Mėsimi i gjuhės shqipe nė kėto shkolla do tė zhvillohet njė herė nė javė dhe vetėm njė orė. Ky vendim ėshtė marrė nė kuadėr tė fqinjėsisė sė mirė dhe parashikohet nė konventėn e Kėshillit tė Integrimit tė Emigrantėve. Mėsimi do tė zhvillohet tė fundjavė dhe do tė mund tė ndjekin mėsimdhėnien fėmijė tė emigrantėve tė ligjshėm dhe me dokumente tė rregullta”, ka sqaruar kryebashkiaku Siros.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 17:56   #5
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

AK: Neonazistėt do festojnė ēlirimin e Greqisė nė Kėlcyrė

Aleanca Kuqezi ka akuzuar qeverinė shqiptare se po bėn pazar me qarqet radikale greke. Akuza e AK-sė vjen pas bėrjes publike tė lajmit se, nesėr aktivistė tė Partisė Agimi i Artė do tė festojnė ēlirimin e Greqisė nė Kėlcyrė. Kėtė fakt, AK e ka cilėsuar tė papranueshėm, pasi Kėlcyra dhe Pėrmeti, ėshtė tokė shqiptare.

“Ditėn e shtunė pritet tė mbėrrijnė nė qytetin e Pėrmetit pėrfaqėsues tė organizatave qė synojnė destabilizimin e Jugut tė Shqipėrisė nėn emrin e lėvizjeve pėr ēlirimin e tė ashtuquajturit Vorioepir. Kėto organizata do tė tubohen nė Grykėn e Kėlcyrės tek Manastiri i famshėm ku vendosen eshtrat e ushtarėve grek, tė cilat i nxori prifti i Kosinės. Ditėn e nesėrme kėto organizata dhe shumė individė do tė manifestojnė duke pretenduar se Pėrmeti dhe Kėlcyra janė tokė greke dhe sipas tyre djepi i Vorioepirit, e cila duhet t’i bashkohet Greqisė”, thuhet nė deklaratėn e AK-sė.

Kjo forcė politike pretendon se, "qeveri po bėn pazar me qarqet radikale greke", dhe se, "do t'i ndalojmė vetė neonazistėt nė kufi". AK kėrkon reciprocitet diplomatik ndaj Greqisė, ku sipas saj pėr ēdo ēam tė kthyer, tė ndalohet njė grek.

http://shekulli.com.al/web/p.php?id=6610&kat=87
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 17:59   #6
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Ish-kreu i “Omonias”, shfaqet nė Korēė nė ditėn e ēlirimit tė Greqisė


Korēė- Ish- kreu i “Omonias” nė Korēė, Naum Disho, i cili pėr sa kohė qė kėrkohej nga policia, nuk u shfaq nė publik qoftė edhe njė herė tė vetme, ndėrsa qarkullonin zėra se ai ose ishte fshehur, ose ishte arratisur drejt shtetit grek. Pėr kėtė arsye, atij iu desh ta harronte Korēėn pėr njė periudhė kohore mjaft tė gjatė, sepse nė tė kundėrt e priste arrestimi. Gjykata e Rrethit Gjyqėsor Korēė, por edhe ajo e Apelit e kishin dėnuar me 1 vit burg.

Por, sė fundi Disho pati guximin tė dilte nė mejdan. Ndoshta do tė vazhdonte tė qėndronte i fshehur nė rast se Gjykata e Lartė nuk do t’i kėrkonte Apelit rigjykim tė ēėshtjes sė ngritur ndaj tij pėr dhunimin e varreve e banorėve tė Boboshticės. Pėr kėtė arsye, Disho gjeti si rast tė volitshėm tė shfaqej nė publik ditėn e ēlirimit tė Greqisė, si pėr t’u treguar njerėzve se ai gjatė kėsaj kohe nuk kishte qenė i fshehur, edhe pse rezultonte i shpallur nė kėrkim

Por qė dalja e tij nė publik tė pėrcillte edhe mesazhin e duhur, sė pari i duhej tė ishte i pranishėm nė Boboshticė, pikėrisht aty ku banorėt e fshatit e akuzonin pėr dhunimin e tė parėve tė tyre, pėr nxjerrjen e eshtrave nga varri, pėr betonimin e varrezave etj. Nė ceremoninė fetare nė nderim tė dy ushtuarve grek tė vrarė, ku ishin tė pranishėm kreu i konsullatės greke nė Korēė, Janis Pedhjosis, kreu i PBDNJ-sė, Vangjel Dule, pėrfaqėsues tė “Omonias” dhe deputetė tė partisė "Demokracia e re" nė Greqi, do tė shfaqej edhe ish-kreu i “Omonias”, Naum Disho sė bashku me Maria Antoninie tė “Demokracisė sė Re”

Megjithatė ēėshtja Disho ende nuk ėshtė marrė nė shqyrtim nga Gjykata e Apelit dhe pėr rrjedhojė ende nuk dihet cili do tė jetė vendimi i saj. Pėr kėtė arsye, Disho pati mundėsinė tė ndiqte ceremoninė fetare tė organizuar nė manastirin “Zgjimi i Shėn Mėrisė”, pa shfaqur ndonjė shqetėsim, duke treguar kėshtu se kishte qenė i pafajshėm.

Gjithsesi, nė rast se Gjykata e Apelit e gjen fajtor, atėherė mbetet tė shihet nėse Disho do tė largohet nga Korēa, siē bėri herėn e parė apo do t’u dorėzohet uniformave blu pėr tė vuajtura dėnimin te burgu i Drenovės

Shumėkush mendon se ai mund tė fitojė pafajėsinė, pasi eshtrat e tė parėve tė shqiptarėve tashmė janė bėrė si eshtrat e “Gjeneralit tė ushtrisė sė vdekur”.

/Shekulli Online /Vepror Hasani/
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 18:04   #7
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

AK, protestė nė KėlcyrėAktivistėt e Aleancės Kuqezi bllokuan kalimin nė Urėn e Dragotit nė Tepelenė, pėr tė penguar kalimin atje tė pėrfaqėsuesve tė partisė sė ekstremit tė djathtė grek, Agimet e Arta.

Ishte lajmėruar se nė ceremonitė qė do zhvilloheshin nė Kėlcyrė tė Pėrmetit do merrnin pjesė edhe aktivistėt ekstremistė grekė pėr tė pėrkujtuar ushtarėt grekė tė rėnė nė luftėn italo-grekė.

Disa dhjetėra mbėshtetės tė Aleancės Kuqezi u grumbulluan pėr disa orė nė Urėn e Dragotit pėr tė protestuar ndaj “marshimit tė fashistėve grekė", siē i etiketuan ata drejt territorit shqiptar, pėrfaqesuesit e ekstremit tė djathtė grek "Agimi i Artė".

Protesta u mbajt ndėrsa kėtė fundjave mbahen ceremonitė pėrkujtomore nė varret e ushtarėve grekė nė Kėlcyrė dhe Bularat. Protesta e paralajmėruar nė vigjilje tė ditės pėrkujtimore tė luftės italo-greke ka qenė e qetė dhe e shoqėruar me simbole kombėtare. Ura e Dragotit dhe faqja e kodrės ishin mbuluar me flamuj kombėtarė, ndėrsa e gjithė zona ishte siguruar me forca tė shumta policie.

"Kėta fashistė vijnė kėtu nė territorin shqiptar ēdo vit, pėr tė bėrė pelegrinazh antishqiptar. Aleanca Kuqezi kėrkon qė tė respektohet nė kufi reciprociteti, ashtu si ndodh me ēamėt tė ndodhė edhe me shtetasit grekė. Kuqezinjtė e Kėlcyrės urdhėrojnė qė kėta manifestues grekė, nėqoftėse nuk e bėjnė do tė pėrballen me furinė e kuqezinjve tė Kėlcyrės", thotė Augen Xhaferraj, pėrfaqėsues i AK-sė nė Kėlcyrė.

Dita e “jo”-sė qė Greqia i ktheu Italisė gjatė Luftės sė Dytė Botėrore e qė pasoi me luftėn mes dy vendeve, por qė u zhvillua nė kufirin shqiptaro-grek, pėrkujtohet me ceremonitė nė varrezat e ushtarėve grekė.

Nė Kėlcyrė ėshtė zhvilluar njė nga betejat mė tė mėdha mes ushtarėve grekė dhe italianė dhe nė kėtė qytezė tė vogėl tė rrethit Pėrmet nisin ceremonitė pėrkujtimore qė pėrfundojnė nė Bularat, ku ndodhet njė varrezė e ushtarėve grekė.
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 18:08   #8
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

AK, protestė nė Kėlcyrė - Top Channel Albania - News - Lajme


http://www.youtube.com/watch?v=gKKBaJwylwk
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 18:26   #9
bindi
dolcinio
 
Avatari i bindi
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Ne bregdet
Posts: 1,882
Thanks: 5
Thanked 10 Times in 8 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 19
bindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarėbindi ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Edhe keto te aleances kuq e zi,sa organizojne protesta me mire do benin qe te organizojne ca cuna te shkadhet dhe te stervitur mire ,qe tu thejn brinjet mire e mire ktyre te ashtuquajtur neo-nacist grek.
bindi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 20:10   #10
Socio
VIP
 
Avatari i Socio
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 7,279
Thanks: 6,271
Thanked 4,818 Times in 1,970 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 128
Socio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėmSocio i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga bindi Shiko postimin
Edhe keto te aleances kuq e zi,sa organizojne protesta me mire do benin qe te organizojne ca cuna te shkadhet dhe te stervitur mire ,qe tu thejn brinjet mire e mire ktyre te ashtuquajtur neo-nacist grek.
'Like' e ke !
Socio nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 20:37   #11
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Po ta bejne ne Kelcyre pa gje nuk dalin.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 20:52   #12
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 36,350
Thanks: 9,598
Thanked 8,714 Times in 5,133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 475
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SERAFIM DILO Shiko postimin
Po ta bejne ne Kelcyre pa gje nuk dalin.
E bėnė ata nė Kėlcyrė.
Bile edhe ai majmuni qė e kishin dėnuar me njė vit burg pėr pėrdhosje tė varreve dhe qė mbas vendimit ishte aratisur nė Greqi kishte ardhur dhe po festonte.
Ne kemi qeveri qė e shet "trapin" dhe popull qė tė rruan trapin.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 21:05   #13
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Posts: 9,596
Thanks: 0
Thanked 27 Times in 24 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 53
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E bėnė ata nė Kėlcyrė.
Bile edhe ai majmuni qė e kishin dėnuar me njė vit burg pėr pėrdhosje tė varreve dhe qė mbas vendimit ishte aratisur nė Greqi kishte ardhur dhe po festonte.
Ne kemi qeveri qė e shet "trapin" dhe popull qė tė rruan trapin.
Nuk e dija Akrep,se u be kohe qe nuk i ndjek gjerat.Po kelcyriotet kan qen te "rezikshem"..
Edhe se shprehja e fundit eshte realitet.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 21:35   #14
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,796
Thanks: 2,310
Thanked 2,663 Times in 1,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Une besoj se Shqiperia ka shume njerez qe jane te gatshem per te mbrojtur dinjitetin e vendit, por eshte e dukshme se atje ka pasur mungese te organizimit. Si duket kete detyre po e merr persiper AK-ja dhe une i pergezoj per vullnetin dhe gatishmerine e tyre.
Po te mos ishte AK-ja, edhe sivjet do te kalonin manifestimet ne qetesi te plote, ashtu sic ndodh cdo vit.
Sot, edhe pse te pakte ne numer, AK-ja arriti qe me protesten e saj te perbej lajm ne mediat shqiptare dhe rrjedhimisht te vetdijesoj qytetaret per absurditetet qe po ndodhin ne Shqiperi. Besoj se vitin e ardhshem protestes do ti bashkengjiten me shume shqiptare dhe te arrijne te bllokojne keto manifestime qe realisht jane kercenim i integritetit dhe sovranitetit territorial te Shqiperise!
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 22:04   #15
Akrepi
Anėtar
 
Avatari i Akrepi
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 36,350
Thanks: 9,598
Thanked 8,714 Times in 5,133 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 475
Akrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėmAkrepi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Rri o Illyrian mos na hap barkun me gjithė AK-nė, njė tum si gjith tė tjerėt ėshtė.
Akrepi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2012, 22:13   #16
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,796
Thanks: 2,310
Thanked 2,663 Times in 1,460 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 315
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
Rri o Illyrian mos na hap barkun me gjithė AK-nė, njė tum si gjith tė tjerėt ėshtė.
Se paku po merren me pune konkrete. Te tjeret kane harru edhe cilit komb i takojne.

Keto iniciativat e vogla qe i ndermerr AK-ja per ne jane shume te mireseardhura o Akrep. Po te mos ishin keta, ministri serb do te vinte ne Tirane dhe do te kthehej ne Serbi pa ja zene syri asnje flamur shqiptar.

Ajo proteste, edhe pse simbolike, neve ne Kosoves na ngrohu zemren.
__________________
Оptimus orator est qui minimis verbis plurimum dicit
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2012, 10:08   #17
Rina
☼☼☼☼☼
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 1,590
Thanks: 9
Thanked 32 Times in 25 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
Rina ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Citim:
Deputetėt e partisė radikale greke dhe mbėshtetėsit e tyre parashikojnė tė vizitojnė varrezat e kėtij Manastiri, ku pretendohet se janė varrosur ushtarė grekė tė rėnė gjatė Luftės sė Dytė Botėrore.
Ky skenar te ngjan ne skenarin serb te vidovdanit, te cilet cdo vit vijne te vizitojne gazimestanin ne kosove per njefare lufte heroike (te rreme) qe na e paska ba shkjet diku ne Kosove dhe permes asaj lufte te rreme, herojve te rreme, ta deklarojne pronesine e tyre.

Ngjashem edhe Janullatosi krijoi mitin per heronjte e rreme dhe ndertoi varrezat memoriale greke te rreme ne token e Shqiperise dhe ja ku e kemi skenarin serb te Greqise ne token shqiptare.

E shqiptaret flejne.
Rina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2012, 11:35   #18
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Posts: 5,282
Thanks: 181
Thanked 426 Times in 278 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 105
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Akrepi Shiko postimin
E bėnė ata nė Kėlcyrė.
Bile edhe ai majmuni qė e kishin dėnuar me njė vit burg pėr pėrdhosje tė varreve dhe qė mbas vendimit ishte aratisur nė Greqi kishte ardhur dhe po festonte.
Ne kemi qeveri qė e shet "trapin" dhe popull qė tė rruan trapin.


Pervec kryeministrit.
Aaaa, ate nuk te lejoj te ma shash. Ai e sheh te ardhmen edhe pa pire hashash.

Vai forte Scorpione!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2012, 12:04   #19
MR ZEID
ALLAHU EKBER
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: DALLAS TEXAS
Posts: 292
Thanks: 1
Thanked 5 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
MR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejtMR ZEID do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Sikur te ishin shqype kosove ne ato krahina, greket do ishin raf si gamori ne dahon.
Por shqipeve te shqiperis u ka ndaluar pulti se rahuri ketu e 60 vjet para.
Cfar pret nga nje popull qe emigron ne greqi.
__________________
Kuran 2-163. Zoti juaj (qė meriton adhurim) ėshtė njė, All-llahu, nuk ka zot pos Atij qė ėshtė mėshirėplotė, gjithnjė mėshiron.
MR ZEID nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 28-10-2012, 14:29   #20
Dardan.Ks
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Apr 2012
Posts: 1,197
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Dardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolareDardan.Ks ka njė atmosferė spektakolare
Pėrgjigje e: Agimi i Arte Greke, sulmon shqiperin

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Illyrian rex Shiko postimin
Se paku po merren me pune konkrete. Te tjeret kane harru edhe cilit komb i takojne.

Keto iniciativat e vogla qe i ndermerr AK-ja per ne jane shume te mireseardhura o Akrep. Po te mos ishin keta, ministri serb do te vinte ne Tirane dhe do te kthehej ne Serbi pa ja zene syri asnje flamur shqiptar.

Ajo proteste, edhe pse simbolike, neve ne Kosoves na ngrohu zemren.
Edhe te forumi i vllehut priftit ortodokse zagarit te janullatit albos kam pase rrespekt per ty, Illyrian rex


Ju ve pike gjerave,

Ak mund te jet si te tjeret por ne krye te saje ka shqiptare e jo si PS nje kokerre vllehu qe nga themelimi i saj ,
Dardan.Ks nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur