Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Shkenca > Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Filozofia | Psikologja | Sociologjia Gjithēka qė ka tė bėjė me misterin me emrin "Njeri".

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 29-01-2013, 15:09   #1
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Postime: 2,213
Thanks: 246
Thanked 208 Times in 166 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
Alkoma ėshtė njė i shkėlqyerAlkoma ėshtė njė i shkėlqyerAlkoma ėshtė njė i shkėlqyerAlkoma ėshtė njė i shkėlqyerAlkoma ėshtė njė i shkėlqyerAlkoma ėshtė njė i shkėlqyerAlkoma ėshtė njė i shkėlqyer
Gjendja bazė Si te sillemi me prinderit?!

Ne kete teme kam deshire te paraqes nje video shume te bukur.
Ne bote sot shikojme nje problem social ne shoqeri ku egoizmi vret marrdheniet mes familjareve.

Sigurisht qe rastet kur prinderit jane abuziv me femijet jane te shumta sidomos ne Shqiperi.

Por ketu dua te paraqes nje rast te vecante te egoismit te femijeve ndaj prinderve te tyre kur kalojne ne moshe te vjeter.

Ju mund te jepni nje mendim personal ne lidhje me temen dhe videon gjithashtu.

http://www.youtube.com/watch?v=INQl5eWuNGM
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Dallimi mes Jezusit dhe paganizmit(Jezusi eshte Zot)http://thedevineevidence.com/jesus_similarities.html
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 29-01-2013, 16:17   #2
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 7,544
Thanks: 10,261
Thanked 4,217 Times in 2,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te sillemi me prinderit?!

Vleren prinderve nuk j'ua di kurre, unless nje dite behesh prind vete. E keqja eshte se mendon qe ata do jene aty gjithe jeten, derisa ti te mendohesh te besh dicka qe t'i kenaqesh ata. Vetem humbja e tyre te shkund dhe te sjell ne realitet.

This is a vicious cycle! Ate qe j'u ben prinderve ti, ate do presesh nga femijet e tu!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2013, 00:50   #3
G.Ruci ri
Super Anėtar
 
Avatari i G.Ruci ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Postime: 163
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
G.Ruci ri ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te sillemi me prinderit?!

Me cilet prinder ata qe jane te martuar?
G.Ruci ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2013, 00:58   #4
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Postime: 7,026
Thanks: 0
Thanked 1,239 Times in 1,014 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te sillemi me prinderit?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Hello Kitty Shiko postimin


This is a vicious cycle! Ate qe j'u ben prinderve ti, ate do presesh nga femijet e tu!
Shume interesante kjo! Po pse ndodh gjithmone keshtu? Pse?
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2013, 01:28   #5
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,461
Thanks: 1,854
Thanked 2,416 Times in 1,178 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te sillemi me prinderit?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga YOKO Shiko postimin
Shume interesante kjo! Po pse ndodh gjithmone keshtu? Pse?
Jam me se i sigurt qe nuk ke nevoj per pergjigje, por do ti hedh edhe une ato dy pare mend qe kam, sa per pjesmarrje. Jam i sigurt qe ke degjuar nje thenie ne anglisht 'if i knew then what i know now...' njeriu meson vetem nga eksperienca. Eksperienca fitohet vetem me kohe. Keshtu qe fol sa te duash ti, hyn tek nje vesh dhe del tek tjetri deri sa ta jetojn vet ate qe ju keshillohet, dhe kur arrin kete perjudh te jetes , zakonisht jane ber vet prinder. Keshtu qe deri atehere eshte njisoj sikur te mundohesh te besht 'fole e rruj ve, kap uje meshosh, e shoqa e Zeqos ne maj te thanes...etj, etj,'. Lista vazhdon
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2013, 19:27   #6
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Postime: 5,248
Thanks: 1,820
Thanked 1,069 Times in 791 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te sillemi me prinderit?!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Ne kete teme kam deshire te paraqes nje video shume te bukur.
Ne bote sot shikojme nje problem social ne shoqeri ku egoizmi vret marrdheniet mes familjareve.

Sigurisht qe rastet kur prinderit jane abuziv me femijet jane te shumta sidomos ne Shqiperi.

Por ketu dua te paraqes nje rast te vecante te egoismit te femijeve ndaj prinderve te tyre kur kalojne ne moshe te vjeter.

Ju mund te jepni nje mendim personal ne lidhje me temen dhe videon gjithashtu.

http://www.youtube.com/watch?v=INQl5eWuNGM
Shum e bukur dhe domethenes...Sigurisht se niprit do shkruaj per gjyshin se c far lezoi babai
vertet e bukur.
Pervoja e jetes vertet ėsht mesimi me i mir.
Njeriu gjith jeten nuk i del borgjit prindit te tij sado qe te perpiqet.
Une tani si kom prindet...kom kaluar gogja vite me ta ,pore jom munduar te sillem mir me ta,vertet kam pas prind shembullor.As nji her nuk rri koke ulur shkaku i tyre,pore mbaj koken vertikal sa i perket krenaris per ta.Me ka rastisur ta takoj nji te moshuar te cilit prindrit i kishin jetuar mbi 100 vjeq.Me tha jom femiu i madh i tyre.Qe kure me vdiqen prindet ndihem jetim edhe kure me vdiq babaj i kisha stom 80 vjeq ,dhe ju perloten syt.Edhe mu ne njifar menyre shpia nuk me duket ajo qe ishte sa i kisha prindrit...vertet si thon lejn pleqt shtek te madh.
I lumi ai qe i ka e edhe mjer ai qe i ka,se vertet mund njeriu te ngarkohet me mekate me prind.Vertet shpesh vonohesha per ne mbremje se lakmoja ne ket te mallkuar leku,pore sa her vonohesha,kure hyja ne shpi me thoshin prindet na u kthy shpirti.Zoti i past rehatu mase miri ne parajs...amin.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 30-01-2013, 23:51   #7
G.Ruci ri
Super Anėtar
 
Avatari i G.Ruci ri
 
Data e antarėsimit: Jan 2013
Postime: 163
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 4
G.Ruci ri ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Si te sillemi me prinderit?!

Nje prindereshe ja rriti 4 femije nje mamaje sot!
PRINDeresha sot ka Alzheimer,mamaja e sotme nuk e duron dot!
Kohe te veshtira
G.Ruci ri nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur