Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 10-03-2013, 15:06   #1
Drejtėsia
Anėtar i ri
 
Avatari i Drejtėsia
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Vendndodhja: Nė botėn e sprovave !
Posts: 9
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Drejtėsia ėshtė nė rrugė tė mbarė
Kėngė Fetare Muslimane nga Adem Ramadani

Adem Ramadani -- njė ish kėngėtar mjaft i njohur nga shkupi i cili me disa prej albumeve te tija para disa vitesh ka korrur suksese te mėdha deri atė ditė kur ai vendosi te perqafoj fort Islamin dhe ne atė menyr te distancohet nga muzika duke filluar te kendoj Ilahi me pėrmbajtje Islame ne gjuhėn Shqipe.


Kjo zemra ime gjithmone ne heshtje te ka kerku
imamin tende ne cdo krijese e kam hetu
cdo cast per ty une meditova pa pushu
ky shpirti im su be rahat ty te ka besu

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im i meshirue

Ti qe mekatet mi mbulon
kur devijoj une me udhezon
kur une pendohem Ti me don
kur une semuren Ti me sheron

E sa mekate mbi token Tende i kam ba
e fajlet e tua i zuna thjeshte un si asgje
sa i padrejte isha me ty une o All-llah
Ti me dhe shume te mira
e une ta ktheva me gjunah

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im i meshirue

Ti qe mekatet mi mbulon
kur devijoj une me udhezon
kur une pendohem Ti me don
kur une semuren Ti me sheron

Ta ktheva shpinen e te harrova krejt o Zot
ti prap me ushqeve e me furnizove mot per mot
kufi me caktove e une i shkela hiq pa ndal
harrova vdekjen harrova diten kur kem me u ngjall

Sa shum gabova
sa e sa her te kam hidheru
ti prap me deshe
o Zoti im i meshirue

ti qe mekatet mi mbulove
kur devijova me udhzove
kur u pendova me pranove
ti ej rrahmeni qe me meshriove
Drejtėsia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-03-2013, 15:09   #2
Drejtėsia
Anėtar i ri
 
Avatari i Drejtėsia
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Vendndodhja: Nė botėn e sprovave !
Posts: 9
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Drejtėsia ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Kėngė Fetare Muslimane nga Adem Ramadani


Rridhni rridhni rrėke o lote e mi sonte n'ket nate mallin nga zemra dua ta shfrij rridhnij pa nda o lot ckarkoj mekatet per shum mot,ti je aj qe i ndegjon gjith lutjet tona o zot lutjen time ty ta drejtoj n'kto or te vona ti je aj qe i degjon gjith lutjet tona o zot lutjen time ty ta drejtoj n'kto or te vona

aaaaaaaaaaaaaaaaa
cmallu cmallu ti o shpirti im'as vet se di sa koh kalove ti ne robri cmallu me zotin tėnd sa koh ti ke ce se permend,ti je aj qe i degjon gjith lutjet tona o zot lutjen time ty ta drejtoj n'kto or te vona ti aj qe i ndegjon gjith lutjet tona
Drejtėsia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur