Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Media / Politika / Sondazhe > Politika Shqiptare

Politika Shqiptare Cilat janė bėmat e fundit tė politikanėve tanė? A po zgjidhen problemet e shqiptarėve apo po shtohen dita-ditės? Ē’mendim keni pėr aktualitetin shqiptar?

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 07-05-2013, 05:43   #1
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Listat e kandidateve per Deputet..

Po hap tem te re meqe gjerat ndryshuan e nashti i kemi listat e plota..

--

Listat zyrtare me surpriza, Malaj jashtė PS. Berisha fut dhe aleatėt, Rama vetėm PS
TIRANE- Deri nė limitet e afatit kanė punuar selitė e partive pėr listat e kandidatėve pėr deputetė nė kuadėr tė zgjedhjeve parlamentare 2013. Edhe pse oret e dites se sotme kane qene te gjitha momenteje pritjeje, partite zyrtarizuan ne mbremje vone emrat e kandidateve per deputete. Dy kreret e partive me te medha, Berisha dhe Rama ne daljet e tyre per mediat, i vleresuan listat, si lista te fitores me 23 Qershor.
Ajo qe ra ne sy eshte fakti se Berisha ne lista ka perfshire dhe emrat e aleateve, ndersa Rama jo.

Suprizat
E para qė zyrtarizoi listėn me emrat e kandidatėve ishte LSI. Plot 140 emra, por nė tė mungonte emri i tė shumėpėrfolurit, Shezai Rrokaj.

Pas orės 21:00, PS ka qenė ende duke pėrpiluar listat nga ku u mėsuan dhe tė papritura. Arben Malaj dhe Arben Isaraj, vendosin tė kandidojnė tė pavarur. Malaj i zhvendosur nga Vlora drejt Tiranės, pėrjashton veten nga listat e PS. Malaj vendos tė kandidojė i vetėm nė Qarkun e Vlorės. Burime nga PS konfirmojne se botuesi i Shekullit, Koco Kokedhima ėshtė i dyti nė listėn e kandidatėve pėr deputetė tė PS, nė Vlorė. Kurse ne listat e AK, nuk figuron emri i Myslym Pashaj.

Gjatė hartimit tė listave tė PS, ka pasur nervozime. Burime nga PS bėnė tė ditur se para pėrfundimit tė pėrpilimit tė listave, Shkėlqim Cani ka bėrė sherr me Ardit Kajėn, kurse Namik Dokle ka braktisur i nervozuar mbledhjen e kryesisė.

Me hartimin e listave tė PS mėsohet se jashtė mbesin Arben Malaj Arben Isaraj, Albert Caci, Marko Bello, kryetarja e FRESSH, Elisa Spiropali, Petro Koci, si dhe Qemal Minxhozi.

Pavarėsisht lajmeve tė pėrhapura nė media pėr mundėsinė qė deputeti socialist Erion Braēe tė mos pranonte kandidimin nė njė qark tjetėr dhe jo nė Berat, ai ka pranuar tė kandidojė nė qarkun e Fierit.

Burime nga selia e PD, bėnė tė ditur pėr News24, se jashtė listave kanė mbetur emra tė deputetėve si, Rajmonda Bulku, Enkelejd Alibeaj, Jemin Gjana, Lajla Pernaska, Fatos Hoxha. I fundit nė listėn e Tiranės, i 16-ti, ku rrezikon dhe fitoren, ėshtė Ilir Rusmajli.

BERISHA: LISTA JONĖ, E SHKĖLQYER PĖR FITORE. DHE KASTRIOT ISLAMI ATY, SEPSE E MERITON
Ora 23:30-Kryeministri Sali Berisha nė orėt e vona tė mbrėmjes deklaroi se listat e kandidatėve tė deputetėve janė tė plota dhe gati pėr KQZ.

“Listė fitoreje, listė e shkėlqyer fitoreje. Ju keni qarkulluar gjatė gjithė kėtyre ditėve emra dhe kjo ėshtė e drejta juaj. E vėrteta ėshtė se lista shumė shpejt dorėzohet dhe keni gabuar nė shumė raste nė parashikimet tuaja, por kjo ėshtė cėshtja juaj.

I pyetur rreth listave tė PS, Berisha tha: “Nuk kam asnjė koment tė vetėm, se kam qenė i zhytyr nė njė punė intensive tė selisė, mos harroni se ne kemi aleatėt tanė tė vendosur sipas pozicioneve dhe sa i pėrket palės tjetėr, komenti mė i mirė ėshtė ‘no coment’.

Madje kreu i qeverisė nuk mohoi as pėrfshirjen e Kastriot Islamit, pėrkundrazi vlerėsoi maksimalisht figurėn e ish-deputetit socialist.
“Absolutisht e konsideroj njė meritim tė tij, sepse ai u bė njė nga zėrat mė kredibėl, mė tė besueshėm nė mbrojtje tė interesit publik pėr tė cilin e pėrjashtoi dhe kreu i tij. Shumė normale ėshtė pėrfshirja e tij nė listat tona”.

DEBATE NE KRYESINE E PS, ZYRTARIZOHET LISTA E KANDIDATEVE
ORA 22:50 – Ndėrsa mbledhja e Kryesisė sė Partisė Demokratike ėshtė zhvilluar nė qetėsi, nė selinė e PS-sė situata ka qenė mė e tensionuar. Arben Malaj, Arben Isaraj dhe Namik Dokle e kanė lėnė para kohe mbledhjen e Kryesisė. Ndėrsa pati tension e debate tė ashpra edhe ndėrmjet kandidatit pėr deputet Shkėlqim Cani dhe Ardit Kajės.

LISTA ZYRTARE E KANDIDATĖVE TĖ PS
QARKU TIRANĖ
1. PANDELI MAJKO
2. SAIMIR TAHIRI
3. VASILIKA HYSI
4. DITMIR BUSHATI
5. FATMIR XHAFAJ
6. LINDITA NIKOLLA
7. BESNIK BARAJ
8. XHEMAL QEFALIA
9. SADRI ABAZI
10. PARID CARA
11. SPARTAK BRAHO
12. ARTAN GAĒI
13. PJERIN NDREU
14. RAKIP SULI
15. MILENA HARITO
16. DASHAMIR PEZA
17. ENKELEJDA SHKRELI
18. ERVIN BUSHATI

QARKU DIBĖR
1. SHKELQIM CANI
2. ULSI MANJA
3. HASAN CENI
4. ARBEN KESHI
5. ASHIM DOMA
6. EZMERINA HOXHA

QARKU LEZHĖ
1. MIMI KODHELI
2. ARMANDO PRENGA
3. ARBEN NDOKA
4. NDREC DEDAJ
5. MEJREME DELISHI
6. EDUART NDOCAJ
7. KASTRIOT PIROLI
8. MIRELA NELI

QARKU SHKODĖR
1. MIMOZA HAFIZI
2. TOM DOSHI
3. PAULIN STERKAJ
4. NAMIK KOPLIKU
5. SAIT FISHTA
6. GENTIAN PALAJ
7. NIKOLL DEDA
8. ROZAFA ZMIJANEJ
9. MEGI AJTYRESA
10. DJANA BEJKO
11. ZEF ĒUNI
12. PAL LERA
13. JANKO SHELĒAJ

QARKU KUKĖS
1. VEXHI MUĒMATAJ
2. LAVDIM ELEZI
3. RAM HOXHAJ
4. ADEM LALA

QARKU BERAT
1.FIDEL YLLI
2.ERMONELA FELAJ
3.EDUARD SHALSI
4.EDUART BEJKO
5.ARTAN LAME
6.STAVRI CECA
7.ERJON KĖRI
8.ANILA AGALLIU
9.ALMA KULE

QARKU FIER
GRAMOZ RUĒI
EGLANTINA GJERMENI
ERION BRACE
ILIRIAN CELIBASHI
ARMANDO SUBASHI
ERVIN KOĒI
FATOS KLOSI
SPARTAK BRAHO
PIRRO LUTAJ

QARKU DURRĖS
1. BLENDI KLOSI
2. KLODIANA SPAHIU
3. ILIR BEQAJ
4. NAMIK DOKLE
5. GENTIAN BEJKO
6. ARTUR BUSHI
7. SHKELQIM TROPLINI
8. JURGIS ĒYRBJA
9. SOKOL SULA
10. ARDIAN KOKOMANI
11. GĖZIM AGASI
12. TAULAND XHERAJ
13. ERALD HASANAJ
14. ESMERALDA SHKJAU

QARKU KORĒĖ
1. BASHKIM FINO
2. ARTA DADE
3. OLTA XHAĒKA
4. ILIRIAN PENDAVINJI
5. ILIR XHAKOLLI
6. YLLI ZIĒISHTI
7. ARDIT KONOMI
8. ARTUR PORPOLLOGU
9. ANA VERUSHI
10. ADRIATIK BRAĒE
11. ZAMIRA BEQIRAJ
12. ILIR TORRA
13. NADA NASTO

QARKU ELBASAN
1. BEN BLUSHI
2. DAMIAN GJIKNURI
3. EVIS KUSHI
4. ALFRED PEZA
5. TAULANT BALLA
6. MUSA ULQINI
7. ARBEN KAMAMI
8. ILIR BEJTJA
9. LULJETA ARAPI
10. AGIM LEKA
11. KASTRIOT GURRA
12. MEHDI PEPA
13. ALTIN AGO
14. YMER TOLA
15. ROVENA BEQIRAJ
16. SOKOL SKURA

QARKU VLORĖ
1. EDI RAMA
2. VALENTINA LESKAJ
3. KOĒO KOKĖDHIMA
4. LUIZA XHUVANI
5. FATMIR TOĒI
6. ANDREA MARTO
7. EDMOND LEKA
8. SHUAIP BEQIRI
9. MIRA SHEHU
10. SHEME LULO
11. SOKOL BANA
12. GENCI KOJDHELI
13. NEIME GJIKA
14. NORETA KALCUNI
15. INES STASA

QARKU GJIROKASTĖR
1. ARBEN AHMETAJ
2. ERION VELIAJ
3. ANASTAS ANGJELI
4. VLADIMIR KOSTA
5. DASHAMIR KAMBERI

PERFUNDON MBLEDHJA E KRYESISE SE PD-se, ZYRTARIZOHET LISTA
Ora 22:45 - Ka zgjatur rreth 2 orė mbledhja e kryesisė sė Partisė Demokratike, ku u zyrtarizuan emrat e 140 kandidatėve pėr deputetė, qė do tė depozitohen nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve brenda orės 00:00.

LISTA PARAPRAKE E KANDIDATEVE TE PD
QARKU TIRANE
SALI BERISHA
MAJLINDA BREGU
FLORJON MIMA
GERTI BOGDANI
ILIR RUSMALI
TRITAN SHEHU
EDI PALOKA
ARBEN RISTANI
EDUARD SELAMI
HALIM KOSOVA
GRIDA DUMA
KASTRIOT ISLAMI
ASLLAN DOGJANI
VIKTOR GUMI

QARKU SHKODER
JOZEFINA TOPALLI
ARENCA TRASHANI
ASTRIT BUSHATI
BARDH SPAHIA
BENET BECI
NARD NDOKA

QARKU KUKES
FLAMUR NOKA
FATOS HOXHA

QARKU BERAT
GENC POLLO
ASTRIT VELIAJ

QARKU DURRES
EDUARD HALIMI
GENT STRAZIMIRI
IGLI CARA
ALBANA VOKSHI
OSMAN METALLA
OERT BYLYKBASHI
LUFTER XHUVELI
VULLNET TOPALLI

QARKU ELBASAN
ARBEN IMAMI
EDUARD SELAMI
ARBJOLA HALIMI
DASHNOR SULA
AUREL BYLYKBASHI
SYBI HIDA

QARKU FIER
SOKOL OLLDASHI
SHPĖTIM IDRIZI
KOZMA DASHI
BEDRI MIHAJ
FERDINAND MURATI
MYSLIM MURRIZI

QARKU LEZHE
ALDO BUMĒI
MARK MARKU
PAULINA HOTI
GJOVALIN KADELI

QARKU DIBER
SHEREFEDIN SHEHU
ROLAND KETA
EKREM SPAHIA
BEDRI HOXHA

QARKU KORCE
LEONARD OLLI
ELENA QIRICI
EDMOND SPAHO
FATMIR MEDIU
GJERGJ PAPA
FATBARDH KADILLI
VIKTOR DURO
LEDINA ALIOLLI
SORINA KOTI
ADRIANA HYSENBEGASI
ARTAN ZAIMI

QARKU GJIROKASTER
GENC RULI
SPIRO KSERA

QARKU VLORE
ASTRIT PATOZI

RAMA: KRENAR PĖR LISTĖN E KANDIDATĖVE. NANO? E FUNDIT HERĖ QĖ LUHET ME TERMIN, SOCIALIST
Ora 22:30-Kryetari i PS, Rama bėri me dije se PS i hartoi dhe dėrgoi nė KQZ listat me emrat pėr kandidatėt pėr deputetė.
Rama theksoi se skuadra e pėrzgjedhur ėshtė gati tė fitojė nė cdo qark.
“Jemi skuadėr e PS, qė do luftojmė nė cdo qark pėr tė fituar. Ju do keni nė dispozicion emrat, nuk do lexoj listėn e gjatė tė emrave, por do nėnvizoj pak gjėra.
Sė pari dua tė nėnvizoj se jam shumė krenar qė kam pasur privilegjin tė punoj tė bashkėpunoj tė bashkėjetoj me burra e gra tė njė grupi parlamentar qė ėshtė nė pėrfundim tė mandatit tė vet, tė cilėt edhe pse nuk u pėrfshinė nė listėn e skuadrės sė 23 qershorit, nė pėrgjithėsi kanė treguar jo vetėm mirėkuptim, pėr zgjedhjen e bėrė, por dhe ndjenjė tė fortė pėrkatėsie ndaj PS.

Tėrthorazi, por pa e zėnė nė gojė emrin e Arben Malaj, Rama shtoi se shumė prej kandidatėve edhe pse nuk u pėrfshinė nė lista, sot dėshmuan se tjetėr bėjnė e tjetėr thonė.
“Duke pranuar madje nė disa raste tė pėrfshihen nė pjesė jo drejtpėrdrejt fituese dhe duke treguar se janė pėr atė thonė qė thonė dhe jo bėjnė, dhe sic ėshtė fatkeqėsisht sic bėjnė nė raste tė tjera, qė bėjnė e thonė tjetėr gjė, pėr tė qenė gjithēka, por jo tė vėrtetė. Dėshiroj tė falenderoj dhe shpreh konsideratat mė tė larta tė gjithė atyre qė nuk ishin nė grupin parlamentar dhe nuk u pėrfshinė nė kėtė skuadėr.

‘Renditja nėpėr lista ėshtė renditje krejt normale dhe nuk do tė thotė pėr asnjė arsye se kush ėshtė i pari vlen mė shumė se i dyti e treti e me radhė”.

I pyetur rreth deklaratės sė Nanos, Rama theksoi se kjo ėshtė hera e fundit qė luhet me emrin e socialistėve.

“Gjėrat kanė qenė gati tregon qė kėshtu duhet tė ndodhte, sigurisht nuk ėshtė hera e parė, besoj se ėshtė e fundit qė me PS, dhe me emrin e socialistėve tė vėrtetė sic kanė qejf tė thonė, luhet. Unė besoj se ėshtė e fundit, ne jemi pėr Rilindje, gjithkush ka tė drejtė t’i japė vetes shansin tė rilindė dhe rilindja ka nevojė pėr njė premisė themelore dhe nuk ka rilindje prej errėsirės dhe pėr errėsirėn”.


“LARGIMI I MALAJ’, NANO: THYEJ ARMĖPUSHIMIN ME PS, NDIHMOJ ARBENIN PĖR FITORE NĖ VLORĖ
Ora 22:00-Ish-kryetari i Partisė Socialiste Fatos Nano u shpreh i indinjuar mbi ‘largimin’ sic e cilėsoi ai tė z. Arben Malaj nga listat e kandidatėve tė PS pėr deputetė.

Tek News24, nė emisionin ‘360 Gradė” tė moderuar nga Artur Zheji, nė njė lidhje telefonike, Nano vlerėsoi se PS po largon vlerat dhe profesionistėt, si me rastin Malaj e Islami. Kjo, -tha ai,- ėshtė dhe arsyeja qė ai do tė prishė armėpushimin me PS.

“Tė shpjegohemi, kam pritur me shumė maturi qė PS tė bėjė detyrėn opozitare me tė gjithė seriozitetin duhur. Dhe nuk kam ndėrhyrė nė fushatė, jo thjesht pėr tė mos dhėnė ndonjė shembull tė karakterit Islami, por jam i bindur qė vendi ka nevojė pėr rotacion, por kaq nuk mjafton, duhet ndryshim i madh nė axhendėn politike dhe tek pėrfaqėsuesit. Ka njė filament qė nuk duhet tė digjet. Largimi i profesionistėve dhe politikanėve nga listat e zgjedhjeve, ėshtė njė filament i djegur dhe unė kėtu thyej ēdo armėpushim me PS dhe familjes socialiste qė i pėrkas.
z Malaj ėshtė mė socialist se unė, mė socialist se Edvin Rama dhe Koco Kokėdhima, dhe i pavarur ose jo unė do jem nė krye tė fushatės sė z Malaj pėr tė mbrojtur me gjithė zjarrminė vlerat dhe filamentet qė do ēojnė Shqipėrinė nė Europė. Neser ne oren 12:00, me Malaj ne konference shtypi”.

Nano u shpreh se guzhina e Ramės duhet t’i kishte bėrė mirė llogaritė.
“Unė besoj se ajo qė do tė ndodhė ėshtė krijimi i njė lėvizje tė fuqishme qė do balancojė konfliktim absurd qė po bėjnė palėt me njėra-tjetrėn me socialistėt. Do vijoj angazhimet e mia nė dobi tė njė komuniteti politik. PS mbart vlera prej 22 vjetėsh nė Shqipėri dhe filamenti qė pėrfaqėson z Malaj nuk mund tė lejohet tė digjet. Jam i detyruar tė pushoj armėpushimin dhe rreshtohem me z Malaj nė mbrojtje tė filamentit tė majtė.

ARBEN MALAJ JASHTĖ LISTĖS SĖ PS-SĖ, KANDIDAT I PAVARUR NĖ VLORĖ
Ora 22:20 -Njė prej figurave mė tė rėndėsishme tė Partisė Socialiste, Arben Malaj ėshtė lėnė jashtė listės sė kandidatėve tė PS-sė pėr deputetė pėr zgjedhjet e 23 qershorit. Teksa doli nga mbledhja e kryesisė sė PS-sė, ku iu komunikua vendimi pėr tė mos e pėrfshirė nė lista, Malaj bėri tė ditur se do tė kandidojė i pavarur nė qarkun e Vlorės.

Malaj theksoi se vendimi qė e la jashtė listės sė PS-sė ishte tėrėsisht individual i kryetarit Edi Rama. “Ky nuk ėshtė fundi i karrierės sime. Falėnderoj tė gjithė pėrfaqėsuesit politikė tė qarkut tė Vlorės. Nuk kam asnjė problem individual me Ramėn. E kam ditur qė nė momentet e para qė lufta qė kam bėrė pėr tė mos ndryshuar Kushtetutėn nė mėnyrė arrogante, e kam ditur qė kur i kam kėrkuar PS-sė tė mos bllokonte funksionimin e Kuvendit. Kur kam nisur njė proces pėr modernizimin e PS, e kam ditur qė do kem njė ēmim pėr kėtė. Nuk mė zhduk dot asnjeri nga politika. Vendimi ėshtė individual i Ramės. Unė nuk mund tė tėrhiqem nga detyrimi pėr t’i shėrbyer vendit tim. Njėra nga kėto ėshtė t’i shėrbej si kandidat i pavarur.”- tha Malaj.

“Shumė nga ata qė Rama i promovon me parafabrikat, nuk kanė asnjė angazhim dhe kontribut, por thjeshtė qė janė tė nėnshkruar, kishin kohė qė dilnin garant se do ta zhduknin Malajn nga politika”- vijoi ai.
Deputeti nuk pranoi tu pėrgjigjej pyetjeve tė gazetarėve, ndėrsa paralajmėroi njė konferencė pėr shtyp ditėn e martė nė orėn 12:00.
Po ashtu jashtė listės sė PS-sė ėshtė lėnė edhe njė tjetėr figurė e njohur e PS-sė, Arben Isaraj.

LSI PUBLIKON LISTEN ZYRTARE TĖ KANDIDATĖVE PĖR DEPUTETĖ
Ora 20:30-Pėrfaqėsuesi ligjor i LSI-sė, Ylli Manjani dorėzoi nė KQZ rreth orės 20:30 listėn e 140 kandidatėve pėr deputetė tė Lėvizjes Socialiste pėr Integrim. Manjani theksoi se lista e LSI-sė ėshtė njė listė pėrfaqėsuese, me personalitete tė njohur dhe tė rinj. Ne listat e LSI mungon emri i perfolur i Shezai Rrokaj.

“Dorėzova listėn e kandidatėve pėr deputetė nė zgjedhjet e 23 qershorit nė emėr tė LSI. Ėshtė njė listė prej 140 personash e konsultuar prej ditėsh nė forumet drejtuese tė partisė. Eshtė njė listė shumė pėrfaqėsuese, shumė simpatike, me tė cilėn LSI futet nė koalicionin e Aleancės pėr Shqipėrinė Europiane me gjithė vullnetin pėr tė ecur mė shpejt drejt Europės. Kemi ndėrtuar njė listė pėrfaqėsuese, kemi shumė tė rinj, kemi personalitete gra nė listė, ashtu siē ka shumė personalitete tė tjera nė fusha tė ndryshme qė pėrfaqėsojnė ekipin e LSI. Sot unė i dorėzova kėto emra, mezi pres datėn 24 qė tė vi tė marr emrat fitues”- theksoi Manjani.

LISTA ZYRTARE E LEVIZJES SOCIALISTE PER INTEGRIM

QARKU TIRANE
1. ILIR META
2. KLAJDA GJOSHA
3. LUAN RAMA
4. YLLI MANJANI
5. ARDIT ĒELA
6. ENDRIT BRAIMLLARI
7. KEJDI MEHMETAJ
8. VIRON BEZHANI
9. SOKOL DERVISHAJ
10. BRUNILDA PASKALI
11. DRITAN HYLLI
12. FATIME GOGA
13. LUAN SALLAKU
14. MIRELA MEKO
15. REXHEP BALLMI
16. RUSTEM MURATI
17. ALMA DYRMISHI
18. EDMOND STOJKU
19. ILIR DASHI
20. EDMOND RRUSHI
21. HASAN HOXHA
22. XHAVIT HALILI
23. MALVINA PALUSHI
24. BESNIK HYSENBELLI
25. PARIT XHIHANI
26. ERIOLA HYSENI
27. EDUART TAFAJ
28. REDI BERBERI
29. MATILDA TYLI
30. MAKSIM LULO
31. RIGERT XHARRI
32. ERIONA BIXHA

QARKU ELBASAN
1. EDMOND HAXHINASTO
2. BUJAR KLLOGJRI
3. MIRANDA RIRA
4. SHKELQIM ELEZI
5. KASTRIOT BELSHI
6. DASHAMIR XHIKA
7. EDLIRA ĒEKREZI
8. ALTIN IDRIZI
9. REXHEP BIĒA
10. FLORIKA TUKA
11. ZENUN BULLARI
12. RUDINA MITA
13. KLAUDIA KRASNIKA
14. VEIZ BOJA
15. BEHAR ALMETA
16. AGRON ROKA

QARKU BERAT
1. NASIP NAĒO
2. GLEDJON REHOVICA
3. SELFO KAPLLANI
4. SILVA CAKA
5. LEFTER KUQO
6. VALBONA PAPA
7. MIMOZA VELIKO
8. EMILJANO KAMSI

QARKU VLORE
1. SHKĖLQIM SELAMI
2. FLAMUR ĒELAJ
3. KATINA GOGO
4. KASĖM CENAJ
5. THODHORI SHIA
6. LUĒIANA KOPRENCKA
7. KLAJDI MATI
8. DIANA MURATI
9. JUNA HOXHAJ
10. KAMBER ZAIMAJ
11. APOSTOL QIRKO
12. BEQIR KASHURI

QARKU SHKODER
1. AGRON ĒELA
2. NORA MALAJ
3. ARTAN BUSHATI
4. SAJMIRA LAĒI
5. RIDVAN HEBAJ
6. EDI SMAJLAJ
7. SENAD HALLUNAJ
8. LUMTURI HOXHA
9. ARJANA VISHNJA
10. MERITA SMAJAJ
11. ALEKSANDER SHYTANI

QARKU LEZHE
1.MONIKA KRYEMADHI
2.PETRIT GJONI
3.GJOK BUNA
4.BIB GJOMARKAJ
5.EDMOND PIROLI
6.ERISI ZAIMI
7.PRENDA SEJDIA

QARKU KUKES
1. APOSTOL GOĒI
2. QEMAL ELEZI
3. PELLUMB BARDHOSHI
4. UKĖ CAMAJ

QARKU KORCE
1. PIRO KAPURANI
2. MIMOZA GUSHO
3. ARBEN MALO
4. PETRIKA LAME
5. JORIDA ROMAĒKA
6. SOKOL VAKO
7. FLOALDA STRATI
8. PALI KRISTO
9. ARSIDESA HYSI
10. ZAMIR DEMIRAJ
11. AFERDITA SULEJMANI
12. GURI MEKO

QARKU DIBER
1. PĖRPARIM SPAHIU
2. AGIM HYSA
3. LUTFIJE META
4. MELAIM DAMZI
5. OLSA SHATKU
6. AGRON DACI

QARKU DURRES
1. LEFTER KOKA
2. EDMOND PANARITI
3. BUJAR DERVENI
4. KRISTO HUTA
5. EDMOND LALA
6. HYSEN LLACA
7. ERMION ARAPI
8. SILVANA MAKSUTI
9. HAJRI NUHU
10. ILIR MEMKO
11. MERITA KUĒI
12. KLODJANA PASHKAJ
13. ERMIRA KOĒI

QARKU FIER
1. PETRIT VASILI
2. ROBERT BITRI
3. ORNELA ZONJA
4. ARDIAN ALUSHI
5. ALBERT SANXHAKU
6. FREDERIK ĒUKO
7. ELINOR SHANI
8. ARBEN ĒUKO
9. AGIM RRASA
10. BARDHI MELI
11. FERDINAND DOKSANI
12. DONIKA CANAJ
13. MAJLINDA KOĒIU
14. SEMELA HOXHA
15. BESMIR GROPA
16. ANILDA ALIAJ

QARKU GJIROKASTER
1. VANGJEL TAVO
2. RESHAT ZIKA
3. SHPETIM SPAHIU
4. ZAMIRA RAMI
5. EDIOLA BRAHA

ALEANCA KUQ E ZI DOREZON NE KQZ LISTEN E KANDIDATEVE
Ora 20:20- Aleanca Kuq e Zi dorėzoi rreth orės 20:45 nė Komisionin Qendror tė Zgjedhjeve listėn e kandidatėve pėr deputetė. Kryetari Kreshnik Spahiu kryeson listėn nė Tiranė. Aleanca Kuq e Zi vendosi tė garojė e vetme nė zgjedhjet e 23 qershorit.
Pėrfaqėsuesi ligjor i Aleancės Kuq e Zi konfirmoi se zoti Myslym Pashaj nuk ėshtė nė listėn e AK-sė, por siē tha ai vijon tė jetė pjesė e Aleancės Kuq e Zi.

LISTA ZYRTARE E ALEANCES KUQ E ZI

QARKU TIRANE
1. KRESHNIK SPAHIU
2. FATMIR GJUZI
3. LUMTURI RATKOCERI
4. ARBEN DERVISHI
5. REDI RAMAJ
6. EDMIR DYMLEKU
7. ALBAN DACI
8. ERION GJERGJI
9. ASIJE KOPRENCKA
10. AUGENT XHAFERAJ
11. ILIR LAKU
12. SHKELZEN NEZAJ
13. BESNIK KOCI
14. MATILDA LACI
15. NURISH KOLA
16. SENA TARELLI
17. INDRIT DEDEJ
18. KLEVIS MURATI
19. HARBI ALIAJ
20. JONID SULA
21. ATHINA NACI
22. HYSEN HUSHA
23. OLIANA AJAZI
24. ONELDA MELE
25. DALLENDYSHE MEĒA
26. BUJAR DORZI
27. JULJAN TEREZIU
28. ADRIANO KADRI
29. MARINELA FECI
30. SULLTANE LERA
31. ROZA HASA
32. ALTIN JANO

QARKU ELBASAN
1. ASLLAN MUSTA
2. AIDA SOKOLI
3. MYSLIM KARRIQI
4. BEKIM ADILI
5. KOCI ZHUPANI
6. ERVIST RAMA
7. MONDI KURTI
8. ILDA HYSENBELLI
9. ENVER HIDRI
10. ETLEVA BRAGJECI
11. GERTIAN HARECARI
12. IVLINA MIZA
13. GENTIAN QOSJA
14. ORJELA SULEJMANI

QARKU GJIROKASTER
1. MUHAREM GUĒE
2. ZAĒE ISLAMI
3. MIMOZA HODAJ
4. VIOMENT KARAGJOZI
5. ILIA PETRO

QARKU DIBER
1. NAIM MUĒA
2. GERDIAN BRAHILIKA
3. MALIQEISKURTI
4. LAIM MANARKOLLI
5. NEZIR KETA
6. DRITA DISHA

QARKU DURRES
1. LISEN BASHKURTI
2. REZARTA ELEZI
3. ARDIAN NDREU
4. ELONA MINA
5. STEFAN ĒERRI
6. GEZIM HASA
7. ILIR VASILI
8. SOKRAT ALLAMANI
9. IRENA MNALLA
10. QEMAL HAXHI
11. JETMIR HAXHILLARI
12. JORILDA MERSIN
13. KLAUDIO TENGU

QARKU FIER
1. ALTIN DAUTI
2. LULE CILI
3. ADRIATIK LEKA
4. ERJON KOTORI
5. ERMAL SALIAJ
6. ENEIDA HOXHA
7. EVIS HASANBELLI
8. ILIRAN KALEMI
9. RAJMONDA CELA
10. NEXHMIJE ZYKA
11. AGIM GREMI
12. ENVER MYFTARI
13. HAMZA SHERJA
14. ALDO PEQINI
15. DHURATA KORRESHI
16. ERGYS IBERSHIMI

QARKU LEZHE
1. JULIAN KOLA
2. RIVELINO ISMALAJ
3. MARINELA PRENDI
4. JETNOR SHERRI
5. PAL BIBA
6. DEDE BUKAQEJA
7. MARIE SEFGJINI

QARKU KORCE
1. KRISTI ANDONI
2. REDI ORGOCKA
3. NERTILA SULENJI
4. JONADER AGOLLI
5. EDISON SULENJI
6. SENTILJANA SINO
7. OLGER MANCE
8. ABIDIN MASLLAVICA
9. EJONA PAHO
10. EART KETI
11. GJERGJ JORGAQI
12. EDMIR XHABEU

QARKU KUKES
1. MISIN BRAHA
2. HALIL KAMBERI
3. JOLANDA SULA
4. ALFRED ISEBERI

QARKU SHKODER
1. BLEDAR METI
2. ORMIR BERDICA
3. VALBONA SAKEJ
4. FRAN PAJA
5. GJERGJ DUSHKJA
6. KLODJANA BERDICA
7. SHAQIR HYSA
8. SOKOL NIKOLLA
9. FLUTURA BYTYCI
10. ALEKSANDER LULA
11. FATBARDH IDRIZI

QARKU VLORE
1. ADRIATIK LAPAJ
2. ANILA AHMATAJ
3. ARJAN ZYKA
4. ANILA HITAJ
5. FLORIANT MUHO
6. NAJADA GJIKSANA
7. YLLI HASKA
8. ULJANOVA GJONAJ
9. PANAJOT LLOJI
10. PJERINA MINGA LAME
11. KADRI SERJANI
12. ALPIN SKENDAJ

QARKU BERAT
1. MARGARITA KOLA
2. RUHIJE BOBO
3. ERION MELENGU
4. ASQERI CELA
5. DRITAN SHALLARI
6. ALTIN MALAJ
7. STILIANO BODE
8. DHIMITRAQ SINJARI

ZGJEDHJET, PRITET PUBLIKIMI I LISTAVE TĖ KANDIDATĖVE. JA EMRAT E ORĖVE TĖ FUNDIT
Ora 07:20 - Nė selinė e PS-sė problemi i kryetarit Edi Rama ka qenė pėrcaktimi i emrit tė nėnkryetarit tė grupit, Erjon Braēe. Ai i ka ofruar kandidimin nė Fier dhe nė Tiranė, por Braēe nuk ka pranuar tė largohet nga Berati. Ndėrkohė ėshtė fiksuar emri i Arben Malajt nė Vlorė, ndėrsa ai i Namik Dokles nė Tiranė e pikėrisht nė Krujė, nė vend tė Eglantina Gjermenit, e cila konkurron kėtė herė nė listėn e Fierit. Burimet nga PS konfirmuan dje se nuk bėhet fjalė pėr pėrfshirjen nė kėto lista tė emrave tė njohur nga LSI, por bėhet fjalė pėr dy-tre emra, jo tė njohur mirėfilli si aktivistė tė LSIsė. Deri mbrėmė vonė ėshtė diskutuar pėr futjen nė listė tė kėngėtares Besa Kokėdhima ose tė Brixhida Kokėdhimės, nė listėn e kandidatėve tė Vlorės.

Vetė kryetari socialist, Edi Rama ka pėrcaktuar tashmė kandidimin si i pari nė listėn e Vlorės. Nga ana tjetėr, tė njėjtat burime thanė se dje janė thirrur nga kryetari i PS-sė disa nga deputetėt qė nuk do tė rikandidojnė. Kėshtu, Marko Bello ka mėsuar dje qė nuk do tė jetė nė listė, Eltar Deda, deputeti i Vlorės gjithashtu. Ndėr emrat qė nuk do tė jenė mė nė listė janė edhe Shega Ligori, Alfred Dalipi, Pirro Lutaj, Agim Leka, Skėnder Hasa, Ilir Bejtja, por edhe Arben Isaraj. Ishte parashikuar qė deputetėt tė prezantoheshin sot, nė njė konventė nė Pallatin e Kongreseve, por nuk ka pasur asnjė lajmėrim dje pėr njė aktivitet tė tillė. Ndėrkohė pritet qė para dėrgimit tė emrave nė KQZ, Rama t'i konsultojė edhe me kryesinė e partisė.

E DJATHTA
Tashmė edhe kryeministri e njėherėsh kreu i PD-sė, Sali Berisha ka fiksuar shumicėn e kandidatėve tė listės sė koalicionit tė djathtė. Ai konfirmoi se vetė do tė kryesojė listėn e qarkut tė Tiranės, ndėrkohė qė u pėrcaktuan edhe pjesėmarrja e 3 deputetėve socialistė, Kastriot Islami, Gjovalin Kadeli e Asllan Dogjani nė listat e PD, pėrkatėsisht nė qarqet e Tiranės, Lezhės e Kukėsit. Ndėrkaq, Topalli do tė kryesojė listėn e Shkodrės, Olldashi nė Fier e Bode nė Korēė. Ai qė deklaroi publikisht largimin, njė ditė mė parė ishte anėtari i Kėshillit Kombėtar, Besnik Jaku, qė akuzoi lidershipin e Partisė Demokratike pėr mosfunksionim tė strukturave drejtuese tė partisė, marrjen peng tė saj nga njė grup i caktuar njerėzish dhe mostransparencė nė vendimet politike, duke pėrfshirė edhe listat e zgjedhėsve. Burime brenda PD-sė bėjnė tė ditur se Eduard Selami do tė kandidojė nė njėsinė nr. 2 dhe prej ditėsh ai ka filluar takimet me zgjedhėsit kryeqytetas. Njė tjetėr prurje e re nė listėn e demokratėve ėshtė kandidimi nė zonėn e 'Kombinatit' tė ish-kreut tė Komisionit Qėndror tė Zgjedhjeve, Arben Ristani, i cili edhe ai ka nisur fushatėn elektorale nė kryeqytet. Nėnkryetarja e bashkisė, Jorida Tabaku, ėshtė njė tjetėr emėr i ri pėr PD-nė, e cila do tė kandidojė njė njėsinė elektorale nr.8. Po ashtu mėsohet se nė Tiranė do tė rikthehet pėr tė kandiduar edhe deputeti aktual i qarkut tė Lezhės, Edi Paloka. Gjithsesi, sot konfirmohen edhe zyrtarisht tė gjithė kandidatėt pėr deputetė tė kampeve kryesore politike.

(m.a/er.nu/d.b/BalkanWeb)
Lidhje te tjera
Listat, Meta: Berisha po tenton tė bėjė diversion brenda opozitės
Zgjedhjet, sot afati i fundit pėr dorėzimin e listave nė KQZ
KQZ regjistron Dritan Priftit si kandidat i pavarur nė Qarkun e Fierit: I plotėson kriteret
Listat e kandidatėve, Sequi: Presim pėrfaqėsimin prej 30% tė femrave
AK, Spahiu: Nė zgjedhje me 140 kandidatė, unė pėrballė Berishės nė Tiranė
“Largimi i Malaj’, Nano: Thyej armėpushimin me PS, ndihmoj Arbenin pėr fitore nė Vlorė
VIDEO: Listat e kandidatėve plot surpriza, LSI zyrtarizon kandidatėt


Kthehu Dėrgo Printo Home
Komento

---------
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 05:53   #2
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Burime nga selia e PD, bėnė tė ditur pėr News24, se jashtė listave kanė mbetur emra tė deputetėve si, Rajmonda Bulku, Enkelejd Alibeaj, Jemin Gjana, Lajla Pernaska, Fatos Hoxha. I fundit nė listėn e Tiranės, i 16-ti, ku rrezikon dhe fitoren, ėshtė Ilir Rusmajli.


------

spo me pelqen largimi i ketyre personave..

sidomos i bulkut qe eshte embleme e demokracise..
as jemin gjana sduhej len jasht..
as alibeja..

rusmajli nuk duhej rrezikuar sepse eshte kapacitet..

nard ndok qelbaniku del ne listen e PD-se..
uaaa

kurse Spartak Braho del 2 her ne liste te PS-se..

Kac Islami ne PD..
e meriton ne fakt..

Baron po cna thua meqe ti merr vesh na qo pune..


.


.
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 06:49   #3
Edvin83
Mjedisor
 
Avatari i Edvin83
 
Data e antarėsimit: Aug 2012
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 3,843
Thanks: 263
Thanked 253 Times in 186 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Edvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarėEdvin83 ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Ej shyqyr qė u zgjodhėn kandidatėt se u bonė kaps 3 milionė shqiptarė...ēfarė njerėzish... a thua se po marrin nga 1 milionė euro secili.
Vend idiotėsh...
Edvin83 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 13:29   #4
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

futja e nard ndokes ne listat e pd-se eshte fundi i pd-se..

kjo nuk i falet berishes..

nard ndoka deri ne 21 janar bile dhe pas..hynte e dilte ne shtabin organizator te 21 janarit..
dmth ishte bejth e brek me kryeorganizatoret e agresionit barbar mbi qeverin e pd-se.. qe do te thote se ishte armik i betuar i pd-se..sjellses se demokracise e stopuses se bllokqenerise..

prandaj jozi duhet te luftoj per flakjen e qelbanikut nard ndoka..
ishte nard ndoka qe me zagarin e tij trafikantin e tritolit qe ja harrova emrin por bledi mund te na e kujtoje..u perpoq te ekzekutonte.. mendimi im qy.. disa nga politikanet kryesore qe po merrnin pjese ne perurim te muriqanit..
e mbani mend besoj kur andej zagari i ndokes me foristrad te mbushur me tritol.. u hodh ne ere..
diku ne rrugen koplik bajz a dicka e tille..
ai terrorist na paskish qen dhe antar i birose se partise se ndokes..
ndoka ather akuzoj berishen e jozin kinse e hodhen ne ere zagarin e tij..

pra ndoka ne list te pd-se eshte fundi i pd-se..

e tmerrshme..

nje mutllėk i tille u be dhe kur ne list te pd-se rradhen e kaluar u cfaq paulin stervin sterkaj..
dhe ai e tregoj me von kur braktisi pd e vate tek ed ruci.. se ishte e do jet nje kulish operativesh te kufirit..

e kisha shum frik kte moment..
mirpo erdhi..

nard kopuk ndoku.. ne list te pd-se..
e tmerrshme..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 14:46   #5
BlueBaron
Kalorės i Lirisė
 
Avatari i BlueBaron
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Nė Tironėn e Ondrrave
Posts: 1,310
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 16
BlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyerBlueBaron ėshtė njė i shkėlqyer
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

A ka dale lista zyrtare e PD ???

Ne TIRONE mungo gjysma kandidateve. Jam kurioz te shof ke ka lone jasht Sala ne Tirone.


Kete rradhe ka per t'ja kall ēadren Vrroma Sales me socialistat qe perzuni dhe i mori Sala shpejt e shpejt, plus ate kokrren e katunarit Nard Ndoka.
Shife kur te kthehen ne PS sa te dali rezultati perfundimtar.

M'2005, mas 3 Korrikut m'tha njoni. Sala osht kokrra trapit. Jozi osht per simpatizantet e PD, po osht Sala qe i ve vulen. Ja ku ja boni mutin Sala me Nard buzgjizen. He, kur m'ka thone Mali qe gadiste vitrinat, Nard Ndokes i ishte bo gjiza me ju krujt me leter zumpare ka turinjt ...
__________________
Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!
BlueBaron nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 15:59   #6
Skydive
V.I.P
 
Avatari i Skydive
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 2,267
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 33
Skydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėmSkydive i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Berisha kėrkon qeverinė pėr herė tė tretė, pėr tė na bindur pse duhet t'ia jepnim herėn e parė.

Rama bashkohet me Metėn.
Topi luan vetėm.
Duka i krimit bashkohet me Mediun.
Malaj mbetet thatė e ringjall Nanon.
M. Pasha largohet nga Aleanca Kuq e Zi.
3 parti komunistėsh tė ndara.
Mbi 70 parti dhe asnjė zgjidhje!
Lista kandidatėsh qė hidhen sa majtas-djathtas, djathtas-majtas.
Tė pavarur qė varen e tė varur qė sillen si tė pavarur.
Tė njėjtat fytyra, pėr zhgėnjime tė reja...

__________________
***Man sieht nur mit dem herzen gut, das wesentliche ist für die augen unsichtbar***
Skydive nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 17:36   #7
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 113 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Kandidatja e PD nė Elbasan, u arrestua nė vitin 2006 pasi vodhi 250 dollarė mallra nė supermarket

Pas lajmit se Kosta Barjaba u arrestua nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės pėr vjedhje, selia e Partisė Demokratike shpėrtheu nė sulme tė njėpasnjėshme.

Ironia ėshtė se nė listėn e kandidatėve tė Partisė Demokratike nė qarkun e Elbasanit ėshtė edhe Irena Progni, e arrestuar nė vitin 2006 nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės pėr vjedhjen e rreth 250 dollarėve mall nė njė supermarket.

Nė gazetėn lokale tė Danvers nė SHBA, nė listėn e arrestimeve tė publikuara nga policia, bie nė sy emri i Irena Prognit, qė aktualisht ėshtė e teta nė listėn e Partisė Demokratike pėr qarkun e Elbasanit.

Ajo ėshtė arrestuar sė bashku me Besa Taēin pasi nė rrjetin e supermarketeve Kohl’s kanė vjedhur 250 dollarė.

“Besa Taēi, 39 vjeē dhe Irena Progni, 33 vjeē, tė dyja nga 9 Hampshire St. janė arrestuar me akuzėn e vjedhjes sė mbi 250 dollarė nė dyqanin Kohl’s, 50 Indipendence Way,” thuhet nė njoftimin zyrtar tė policisė./ep
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 17:38   #8
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 113 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Kandidatja e PD-sė Irena Pogni, e arrestuar nė SHBA pėr vjedhje

Irena Progni, e teta nė listėn e kandidatėve tė PD-sė nė Qarkun e Elbasanit, ėshtė njė nga prurjet e reja tė kėsaj partie pėr zgjedhjet e 23 qershorit.

Menjėherė pas vendosjes sė emrit tė saj nė listėn e kandidatėve, kanė dalė nė dritė edhe informacione lidhur me tė shkuarėn e saj nė SHBA.

Nė maj tė vitit 2006, Progni ėshtė arrestuar nga Policia e Denverit sė bashku me njė person tjetėr, pėr vjedhje nė njė supermarket qė kapte vlerėn e 250 dollarėve.

E intervistuar nga “A1 Report”, Progni pranon ngjarjen, por tregon njė tjetėr version, duke pretenduar se ka qenė njė keqkuptim.
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 18:11   #9
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Posts: 11,538
Thanks: 2,114
Thanked 2,422 Times in 1,338 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 307
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

PS 130 kandidatė, LSI 140, AKZ 140 ndersa PD vetem 66. Interesant!
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 18:39   #10
edlin
V.N.P
 
Avatari i edlin
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 992
Thanks: 148
Thanked 269 Times in 161 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 27
edlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyeredlin ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Kush e di sa ka shku pazari per kandidat n'list...........
edlin nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 20:22   #11
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

star..ku e more lajmin e rrufeshem per prognin..
sot u shpallen listat..sot doli lajmi..
cfar industrie te fort informative ka seli rozja..
u lumte..
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 20:27   #12
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,974
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

hapet llafi
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 20:36   #13
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 18,604
Thanks: 4,421
Thanked 5,251 Times in 3,340 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 242
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
Burime nga selia e PD, bėnė tė ditur pėr News24, se jashtė listave kanė mbetur emra tė deputetėve si, Rajmonda Bulku, Enkelejd Alibeaj, Jemin Gjana, Lajla Pernaska, Fatos Hoxha. I fundit nė listėn e Tiranės, i 16-ti, ku rrezikon dhe fitoren, ėshtė Ilir Rusmajli.


------

spo me pelqen largimi i ketyre personave..

sidomos i bulkut qe eshte embleme e demokracise..
as jemin gjana sduhej len jasht..
as alibeja..

rusmajli nuk duhej rrezikuar sepse eshte kapacitet..

nard ndok qelbaniku del ne listen e PD-se..
uaaa

kurse Spartak Braho del 2 her ne liste te PS-se..

Kac Islami ne PD..
e meriton ne fakt..

Baron po cna thua meqe ti merr vesh na qo pune..


.


.
tu mush menja qe sala ka pjerdh?
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 20:47   #14
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Posts: 2,974
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 31
J-W ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin

Kac Islami ne PD..
e meriton ne fakt..

.
uaaa e meriton thote !! Po c'eshte ay llaf ?!!

E meriton qe cke me te

Cuditem se si nuk ka ardhur te PeDeja Namik Dokle, Skender Gjinushi ,Erion Velia, Spartak Ngjela e tjer
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 21:18   #15
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

ja dhe nje artikull i Koha Jone po per kto muhabetet e listave..

---

Te larguarit nga PS, Braho i LSI kandidon ne Tiranes

Partia Socialiste ka miratuar dje mes shume debatesh listat e kandidateve per zgjedhjet e 23 qershorit. Ne oren 00:00 perfaqesuesi i PS-se ne KQZ dorezoi listen me kandidate duke i dhene fund debatit per renditjen ne lista. Ne listen e PS bie ne sy se anetari i Kryesise se LSI, i cili renditet i sigurt vendin e 13 ne Tirane. Nje tjeter kandidat i LSI-se ne listat e PS-se eshte dhe Sait Fishta ne Qarkun e Shkodres, i cili renditet ne vendin e peste. Nderkohe qe ne liste mungojne shume emra nga grupi i meparshem parlamentar. Duke nisur nga Arben Malaj, Marko Bello, Arben Isaraj, Shega Ligori, Albert Caci dhe mjaft emra te tjere. Por ne liste bie ne sy dhe renditja larg pozicioneve fituese e Alfred Dalipit, i cili ndodhet ne 19 ne Tirane. Gramoz Ruci udheheq listen ne Fier, Pandeli Majko do te kryesoje listen ne Tirane, Ben Blushi ne Qarkun e Elbasanit, ne Korce Bashkim Fino, ndersa Gjirokaster Arben Ahmetaj. Kryesia i ka dhene fund dhe debatit ne lidhje me kandidimin e deputetit Erjon Brace. Ndersa perflitej se do te ishte i penalizuari i madh i listave, Brace rezulton i renditur ne vendin e dyte ne Qarkun e Fierit. Ne Qarkun e Shkodres e para kryeson Mimoza Hafizi, ne Kukes eshte Vexhi Mucmataj, ne Lezhe Mimi Kodheli, ne Durres Blendi Klosi dhe ne Diber Shkelqim Cani. Nderkohe qe lista e kandidateve te PS-se, pas vendeve te para me emra te njohur te politikes pasohet nga emra qe nuk jane te njohur per publikun. Pas hartimit te listave, kreu i PS-se Edi Rama doli ne nje konference per mediat, jo per te dhene emrat, por per te folur mbi menyren sesi u hartuan ato. “PS i hapi rrugen nje fitoreje me nje skuader kombetare qe pa asnje dyshim do te luftoje ne cdo qark per te fituar. Ju do te keni ne dispozicion emrat, por une do te nenvizoj se jam shume krenar qe kam patur privilegj te punoj, te bashkepunoj me burrat dhe grate te nje grupi parlamentar qe eshte ne perfundim te mandatit te vet te cilet edhe pse nuk u perfshine ne listen e skuadres se 23 qershorit”, u shpreh kreu i PS. Rama u ndal edhe tek reagimi i emrave te rendesishem qe nuk u perfshine ne listen e kandidateve per deputete. “Sot kemi bere nje zgjedhje te qarte. Duam nje skuader qe te fitoje dhe neser te tregoje koherence, kohezion qe axhenda kombetare dhe e PS eshte mbi cdo axhende personale. Te tregoje qe jemi ketu se bashku per te bere gjerat qe themi, ndaj jane bere disa zgjedhje per te mos u perfshire ne skuadren e re anetare te kryesise se PS”, u shpreh Rama. Ai shtoi se ka pasur zgjedhje te ndryshme reagimesh ndaj ketij vendimit per te mos u perfshire ne lista. “Sigurisht asnje s’ka qene i lumtur ne kete, por sjellja ka qene e ndryshme dhe perseri jane ndare qartesisht ata qe jane ketu per PS dhe dikush qe fatkeqesisht nuk ka mundur te vazhdoje ne kete rruge dhe nuk ka patur kete”, tha kreu i PS. Rama ka vleresuar dhe ata qe e kane mirepritur kandidimin dhe kane reaguar me pergjegjshmeri edhe ne rastet kur nuk jane kandiduar.

Kryetarja e FRESSH, Spiropali jashte liste

Ashtu si dhe ne vitin 2009, kreu i PS-se u ka rezervuar vende te sigurta ne lista kandidateve qe vijne nga radhet e ish-levizjes Mjaft. Kreu i kesaj levizje, aktualisht Sekretar per Rinine ne PS eshte kandidate i dyte ne Qarkun e Gjirokastres. Olta Xhacka e treta ne Korce. Nderkohe qe bie ne sy mos perfshirja e kryetares se Forumit Rinor Eurosocialisit, Elisa Spiropali ne asnje vend ne listen e Partise Socialiste. Dy dite me pare, nje pjese e anetareve te FRESSH kerkuan kandidimin e Spiropalit, si shenje e vleresimit te ketij forumi per kontributin qe ka dhene gjate viteve te fundit ne opozite.LEVIZJA SOCIALISTE PER INTEGRIM

QARKU TIRANE

1. ILIR META

2. KLAJDA GJOSHA

3. LUAN RAMA

4. YLLI MANJANI

5. ARDIT CELA

6. ENDRIT BRAIMLLARIQARKU ELBASAN

1. EDMOND HAXHINASTO

2. BUJAR KLLOGJRI

3. MIRANDA RIRA

4. SHKELQIM ELEZIQARKU BERAT

1. NASIP NACO

2. GLEDJON REHOVICA

3. SELFO KAPLLANI

4. SILVA CAKAQARKU VLORE

1. SHKELQIM SELAMI

2. FLAMUR CELAJ

3. KATINA GOGOQARKU SHKODER

1. AGRON CELA

2. NORA MALAJ

3. ARTAN BUSHATI

QARKU LEZHE

1.MONIKA KRYEMADHI

2.PETRIT GJONI

3.GJOK BUNAQARKU KUKES

1. APOSTOL GOCI

2. QEMAL ELEZI

3. PELLUMB BARDHOSHIQARKU KORCE

1. PIRO KAPURANI

2. MIMOZA GUSHO

3. ARBEN MALO

4. PETRIKA LAMEQARKU DIBER

1. PERPARIM SPAHIU

2. AGIM HYSA

3. LUTFIJE META

QARKU DURRES

1. LEFTER KOKA

2. EDMOND PANARITI

3. BUJAR DERVENI

4. KRISTO HUTA

5. EDMOND LALAQARKU FIER

1. PETRIT VASILI

2. ROBERT BITRI

3. ORNELA ZONJA

4. ARDIAN ALUSHIQARKU GJIROKASTER

1. VANGJEL TAVO

2. RESHAT ZIKAPARTIA BASHKIMI PER TE DREJTAT E NJERIUT

VLORE

Vangjel Dule

DURRES

Naim Loci

KUKES

Arben Palushi

DIBER

Kujtim Kola

GJIROKASTER

SHKODER

Eugen BajovicPARTIA SOCIALISTE

BERAT

Fidel Ylli

Ermonela Felaj

Eduard Shalsi

Eduard Bejko

Artan Lame

Stavri Ceca

Erjon Keri

Anila Agalliu

Alma KuleDIBER

Shkelqim Cani

Ulsi Manja

Hasan Ceni

Arben Keshi

Arshim Doma

Ezemerina HoxhaGJIROKASTER

Arben Ahmetaj

Erjon Veliaj

Anastas Angjeli

Vladimir Kosta

Dashamir KamberiKORCE

Bashkim Fino

Arta Dade

Olta Xhacka

Ilirian Pendavinji

Ilir Xhakolli

Ylli Zicishti

Ardit Konomi

Artur Propollogu

Ana Verushi

Adriatik Brace

Zamira Beqiraj (Kita)

Ilir Torra

Nada Nasto

SHKODER

Mimoza Hafizi

Tom Doshi

Paulin Sterkaj

Namik Kopliku

Sait Fishta

Gentjan Palaj

Nipoll Dedaj

Rozafa Zmijanej

Megi Ajtyresa

Djana Bejko

Zef Cuni

Pal Lera

Janko ShelcajLEZHE

Mimi Kodheli

Armando Prenga

Arben Ndoka

Ndrec Dedaj

Mejreme Delishi

Eduard Ndocaj

Kastriot Piroli

Mirela NeliKUKES

Vexhi Mucmata

Lavdim Elezi

Ram Hoxhaj

Adem LalajELBASAN

Ben Blushi

Damian Gjiknuri

Evis Kushi

Alfred Peza

Taulant Balla

Musa Ulqini

Arben Kamami

Ilir Bejtja

Luljeta Arapi

Agim Leka

Kastriot Gurra

Mehdi Pepa

Altin Ago

Ymer Tola

Rovena Beqiraj

Sokol SkuraVLORE

Edi Rama

Valentina Leskaj

Koco Kokedhima

Liza Xhuvani

Fatmir Toci

Andrea Marto

Edmond Leka

Shuaip Beqiri

Mira Shehu

Sheme Lulo

Sokol Bana

Genci Kojdheli

Nime Gjika

Koreta Kalcuni

Ines StasaDURRES

Blendi Klosi

Klodiana Spahiu

Ilir Beqaj

Namik Dokle

Gentian Bejko

Artur Bushi

Shkelqim Troplini

Jurgys Cyrbja

Sokol Sula

Ardian Kokomani

Gezim Agasi

Taulant Xheraj

Erald Hasanaj

Esmeralda Shkjau

TIRANE

Pandeli Majko

Saimir Tahiri

Vasilika Hysi

Ditmir Bushati

Fatmir Xhafaj

Lindita Nikolla

Besnik Baraj

Xhemal Qefalia

Sadri Abazi

Parid Cara

Spartak Braho

Artan Gaci

Pjerin Ndreu

Rakip Suli

Milena Harito

Dashamir Peza

Enkelejda Shkreli

Ervin Bushati

Bledar Doracaj

Alfred Dalipi

Sadri Vorpsi

Blerina Gjylameti

Petrit Vargu

Arben Seferaj

Shqair Shehu

Blendi Nallbani

Erjeta Allhysa

Rudolf Xhillari

Ibrahim Kalemi

Afrim Qendro

Lavderim Sahitaj

Petrit Deskaj

Besim RuciFIER

Gramoz Ruci

Erjon Brace

Eglantina Gjermeni

Ilirjan Celibashi

Armando Subashi

Arben Cuko

Pirro Lutaj

Majlinda Bufi

Ervin Koci

Anduel Xhindi

Bujar Cela

Xhevit Bushi

Artur Cobani

Adelina Rista

Antoneta Dhima

Lindita BuxheliKomentet e juaja

--

KJ
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 21:42   #16
Linda
I'm like a star
 
Avatari i Linda
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Posts: 3,529
Thanks: 1,765
Thanked 859 Times in 500 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 114
Linda ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Po listat e PDIU kane dale?

Ne qoftese po,mund te na i sillni?
__________________
Nehmen Sie die Menschen, wie sie sind, andere gibt's nicht.
Linda nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 21:43   #17
BLEDI_SH
V.I.P
 
Avatari i BLEDI_SH
 
Data e antarėsimit: Feb 2013
Posts: 2,747
Thanks: 67
Thanked 113 Times in 47 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 49
BLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėmBLEDI_SH i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Linda Shiko postimin
Po listat e PDIU kane dale?

Ne qoftese po,mund te na i sillni?
PDIU zbardh listėn zyrtare tė kandidatėve nė 12 qarqe
Publikuar mė 07.05.2013 | 19:28

PDIU ka zbardhur ditėn e sotme listėn e kandidatėve pėr deputetė nė zgjedhjet e 23 qershorit. Kėshtu, Tahir Muhedini renditet i pari nė listėn e Tiranės, i ndjekur nga Ėngjėll Cara dhe Vjollca Braho.

Qarku i Durrėsit kryesohet nga Fatmir Voloti, ndėrsa ai i Vlorės nga Dashamir Tahiri. Lista e Lezhės kryesohet nga Aida Shtino. Nė qarqet e tjera renditja e kandidatėve ėshtė si mė poshte:

Qarku Tiranė

TAHIR MUHEDINI

ENGJELL CARA

VJOLLCA BRAHO

HASAN TAHIRI

SERVET MEHMETI

NESHAT MERXHYSHI

TASIM DEMI

KADRI NURIU

AHMET TAIPI

RUKO SAKO

ELMA FECI

HEKURAN HALILI

KRENAR ALIMEHMETI

ELVIS KOSOVA

RIVELINO CUNO

ILJAZ MEHMETI

MEREME CUNGE

KOZETA MESITIQarku Berati

HAJRIE MBRATI

EDMOND ZEQUA

AGURIM LYLA

FATJON ZEJNELI

MANJOLA DEMIRI

MUHAMET BANUSHI

ALMIRA ĒUKU

ERION DACIQarku Dibėr

MAHMUT XHEMBULLA

VERI KURTI

DHURATA ALLIU

ERMAL NUZI

ROLAND ISLAMI

LINDITA SHEHUQarku Durrės

FATMIR VOLOTI

SALI BAJO

JONADA MANO

TASIM BESHO

ABAZ HADO

ANIKA TANE

SKENDER GJONI

ARBEN XHEMALI

HYSEN BAJRAMI

EDLIRA BOJARI

RIZA ALUSHI

KEIDI SEJDIU

EQREM HOXHAQarku Elbasan

AQIF RAKIPI

ILIRIAN SADIKU

LINDITA SENIJA

ARBEN LLALLA

XHEVDET DYRMYSHI

SULEJMAN BRAZHDA

MATILDA OMERI

ARDIAN TANA

ALBERT HAJRULLA

MIMOZA HAMITI

AHMET MEHMETI

DAMAN SINANI

ALBANA EJUP

ANJEZA ISLAMIQarku Fier

OMER MAMO

NUSTRET AVDULLA

BRUNILDA CAMI

HASAN HASANI

DILAVER KAMBERAJ

NEXHMI HYSENI

GEZIM VELIU

BRIZIDA MECO

ERVIN HASANI

TAULANT GRABOVA

LUMTURI SULA

MIRELA BORICI

ARTAN CANAJ

EDUARD MUHO

IMERAN MEHMETI

FATIME ZISOQarku Gjirokastėr

BLEDAR SINA

BENARD MIZIRI

LUEDA SINA

GJERGJI FILO

ELONA FILOQarku Korēė

SPARTAK MERAKU

ARBER KULLA

ANIDA ZHURKA

JETNOR HYSOLLI

OLTA MEJDOLLI

PETRIT BAKO

ERGYS PASHO

MIRELA MATRAKU

EDA KURTI

ALKETA MULLA

ROMARJO ELEZI

GRAMOZ MYRTEZAQarku Kukės

YLBER GJETA

ANJEZA ĒALLPANI

ALBERINA MORINA

ARJAN BREĒANIQarku Vlorė

DASHAMIR TAHIRI

EDMOND ZEJNO

PRANVERA CECO

SHPETIM AVDULI

FATMIR SHERO

RAJMONDA ZOTO

EDMOND RUMANI

FADIL SERJANI

JONIDA ABAZAJ ( ISAJ )

GENTJAN ZENELIQarku Shkodėr

LILJAN IDRIZAJ

XHULJANO MYFTARAJ

EH-SEN JASINI

FAZILET FURRIKU

RREZEARTA JASINI

NAIM DENIKU

HEDIJE HYSENI

DRITAN BRAHIMI

BLERTA MUHJA

ENGJELLUSHE SPADA

LILJANA IDRIZAJQarku Lezhė

AIDA SHTINO

PAL TRASHAJ

BAFTJAR MUSTA

DOLORESA BUSHI

ALFRED IMERAJ

SONILA LLESHI

SONILA ĒERA

/Shekulli Online/Pėrgatiti: E.D/
BLEDI_SH nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 21:46   #18
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Posts: 3,577
Thanks: 1
Thanked 28 Times in 11 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 24
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

u pa puna.. do votonj kte rivelinon..

mos eshte jevg qy?
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 07-05-2013, 23:36   #19
Duaje Siveten
V.I.P
 
Avatari i Duaje Siveten
 
Data e antarėsimit: Feb 2012
Posts: 3,340
Thanks: 193
Thanked 310 Times in 237 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Duaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėmDuaje Siveten i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
u pa puna.. do votonj kte rivelinon..

mos eshte jevg qy?
ri tani edhe ti, mos e luej bithen (sic e ke zakon) ... u derdh "yndyra" e ra ne lakra ...
Duaje Siveten nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 08-05-2013, 03:06   #20
Llapi
Banned
 
Data e antarėsimit: Dec 2011
Posts: 7,553
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 3 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Llapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentėLlapi ėshtė vėrtetė talentė
Pėrgjigje e: Listat e kandidateve per Deputet..

Kandidatja e PD-sė, e arrestuar nė SHBA pėr vjedhje
Nga Express | 07 Maj 2013 22:23Irena Progni, e teta nė listėn e kandidatėve tė PD-sė nė Qarkun e Elbasanit, ėshtė njė nga prurjet e reja tė kėsaj partie pėr zgjedhjet e 23 qershorit.

Menjėherė pas vendosjes sė emrit tė saj nė listėn e kandidatėve, kanė dalė nė dritė edhe informacione lidhur me tė shkuarėn e saj nė SHBA.

Nė maj tė vitit 2006, Progni ėshtė arrestuar nga Policia e Denverit sė bashku me njė person tjetėr, pėr vjedhje nė njė supermarket qė kapte vlerėn e 250 dollarėve.

E intervistuar nga “A1 Report”, Progni pranon ngjarjen, por tregon njė tjetėr version duke pretenduar se ka qenė njė keqkuptimm transmeton Telegrafi.
Llapi nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur