Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Toleranca fetare

Toleranca fetare Kėtu mund tė diskutojmė rreth kontributit qė duhet tė japin komunitetet fetare nė ushqimin e tolerancės fetare midis shqiptarėve si dhe pėr rolin e fesė nė ēėshtjen tonė kombėtare.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 09-08-2013, 08:08   #1
Gon!
IllyrianMuslim
 
Avatari i Gon!
 
Data e antarėsimit: Sep 2011
Posts: 6,355
Thanks: 645
Thanked 576 Times in 220 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 72
Gon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėmGon! i pazėvėndėsueshėm
Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse!BELFAST – “Gjyshi do tė shkojė nė parajsė vetėm nėse bėn seks me mua”. Kėto janė fjalėt qė njė prift britanik i ka thėnė njė fėmije 7-vjeēar, teksa vogėlushi po rrėfente shqetėsimet e tij pėr shėndetin e gjyshit.

Kėto detaje tronditėse u bėnė publike gjatė procesit gjyqėsor nė ngarkim tė priftit tė pandehur. Mėsohet se prifti James Martin Donaghy i kishte mbushur mendjen vogėlushit se nė rast se do ti tregonte tė tjerėve pėr atė qė kishte ndodhur mes tyre, lutjet e tij nuk do tė realizoheshin dhe gjyshi nuk do tė shkonte nė parajsė.

Sipas gazetės “Belfast Telegraph”, prifti 55-vjeēar James Martin Donaghy ėshtė dėnuar pėr 17 krime seksuale, tė ndodhura nė harkun kohor tė 17 vjetėve, prej vitit 1983 deri nė vitin 2000.

Ballkanweb
Gon! nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 08:36   #2
Loreal
V.I.P
 
Avatari i Loreal
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 5,716
Thanks: 772
Thanked 719 Times in 320 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 103
Loreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėmLoreal i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Psikopat i ndyre,te rrije ne burg deri sa te ngordhe tani.
Loreal nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 10:22   #3
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,256
Thanks: 19
Thanked 1,722 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Eshte denuar per 17 krime seksuale dhe ende qendronte si prift !!!!
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 10:38   #4
Ganimet
V.I.P
 
Avatari i Ganimet
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Vendndodhja: Ne toke
Posts: 5,379
Thanks: 197
Thanked 166 Times in 125 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 26
Ganimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarėGanimet ka shumė pėr tė qenė krenarė
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

tani ku do vete gjyshi!Vertet e kan tepruar kta priftrinjet.Genjejn ,dhe ne fund gjushi prap ne ferr ė .
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=jE_nX_SSPKM
Ganimet nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 11:46   #5
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,888
Thanks: 30
Thanked 141 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Islamiket e forumit po qajne hallin e pedofileve kur profetin e kane pedofil , kjo po qe eshte e forte

http://www.youtube.com/watch?v=w89hUoroOcICitim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Gon! Shiko postimin
Edhe nje gje, ne diskutim preferoj qe te bejme vetem krahasime mes librash, jo te marrin shembuj nga njerez te cmendur te botes.
Ku humbi ky debatuesi shpifes dhe genjeshtar ? Qenka duke bere hipokritin me fjalet e veta
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 11:50   #6
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,365
Thanks: 230
Thanked 452 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Daniell100,nuk eshte e ndershme mendoje te gjejm arsye per ti mbuluar vepra te pista!!....vepra te pista ka pasur ne te kaluaren ,por do te ket prap..mendoj se e keqja gjithmon do te egzistoj perderisa cytja djallzore egziston ne shpirtin e njerzve ruana zot!..prandaj duhet te jemi te arsyeshem mos ta ndjekim rrugen e djallit !!..ishalla keso lajme nuk lexojme me!!
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 11:56   #7
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,888
Thanks: 30
Thanked 141 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

A e sheh ti qe ketu nje fetar i qelbet kerkon te ofendoje nje komunitet te tere katolikesh shqiptare me kete teme gjoja per tolerance fetare kur kjo veper nuk i perket as komunitetit katolik shqiptar e as mesimeve biblike, por nje vehabist i ndyre i hap tema dhe te tere keta fansat e talebaneve vijne ketu ne teme e bejne gjasme sikur po u dhimbsen viktimat e pedofilise ku siē e thashe raste ne fene islame ka qe te profeti per pedofili lere pastaj myslimanet se ēfare u punojne femijeve , duke i dhunuar vajzat me dhjetra here pa bere akoma 18 .
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:04   #8
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,256
Thanks: 19
Thanked 1,722 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Daniel00 - cfar argumenton ai videoklip qe e ke postu, ajo eshte nje fyrje ndaj te gjithe fes islame, sepse po akuzon kote nje profet, kurse priftin e hoxhen akuzoj sa te duash kur jane gabim.
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:17   #9
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,888
Thanks: 30
Thanked 141 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Eh mer lumi ti na besonke nje fe pa e njohur as moralin e asaj qe beson ? Kjo eshte absurde dhe askush nuk e beson kete ! Cdo mysliman duhet te pranoje ato qe ka bere profeti i tyre qe e mbajne per te shenjte dhe njeri te Zotit .

Burimet islame , hadithet qe jane te pranuara nga i gjithe komuniteti islam thone qe :

Evidenca islame pėr moshėn e Aishes

Pėr shkak tė injorancės sė shumė muslimanėve, ndoshta pėr shkak tė leximit tė shfajėsimeve “moderniste” si ato tė pėrmendura mė sipėr, njė vėshtrim tek ajo se ēfarė thonė burimet islame nė lidhje me moshėn e Aishes kur ajo u martua me Profetin (paqja e Zotit qoftė mbi tė) ėshtė i nevojshėm. Atėherė, pėrpara se tė kalojmė nė njė analizė tė fakteve, sė pari vendosim cilat janė faktet autentike islame. Nė kėtė pikė, duhet tė pėrmendim se ėshtė krejt pa dobi nga kėndvėshtrimi islam tė thuhet se mosha e Aishes nuk gjendet nė Kuran, sepse tekste tė Islamit janė dy, ato tė Kuranit edhe ato tė Sunetit (hadithet), dhe vetė Kurani na tregon pėr kėtė. Tani, ēfarė burimet autentike islame thonė mund tė jetė zhgėnjyese pėr disa muslimanė “modernist” apo “tė kulturuar” sepse ka katėr hadithe nė Sahih Buhari dhe tre hadithe nė Sahih Muslim tė cilat qartėsisht thonė se Aishja ishte nėntė vjeē nė kohėn kur u bė martesa e saj me Profetin (paqja e Zotit qoftė mbi tė). Kėto hadithe, me vetėm ndryshime tė lehta, thonė si mė poshtė:

“Aishja (radijallahu anha) tregon se Profeti (paqja e Zotit qoftė mbi tė) u fejua (zeuexh) me tė kur ajo ishte gjashtė vjeē dhe u martua (nikah) (konsumimi i martesės) me tė kur ajo ishte nėntė vjeē, dhe pas kėsaj ajo qėndroi me tė pėr nėntė vjet.” (Sahih el-Buhari, v. 7, l . 62, n. 64)

Prej katėr haditheve nė Sahih el-Buhari dy janė treguar nga Aishja (7:64 dhe 7:65), njė nėpėrmjet Ebu Hishamit (5:236) dhe njė nėpėrmjet Urues (7:88). Tė tre hadithet nė Sahihun e Muslimit kanė Aishen si treguese. Tė gjithė hadithet nė tė dy librat tregojnė se fejesa e saj ndodhi kur Aishja ishte gjashtė vjeē dhe martesa (konsumimi i martesės) kur ishte nėntė vjeē. Njė tjetėr hadith me kryesisht tė njėjtin tekst (metn) ėshtė transmetuar nė Sunenin e Ebu Daudit. S’ka nevojė tė thuhet se kjo evidencė ėshtė, duke folur islamikisht, dėrrmuese dhe muslimanėt qė e mohojnė kėtė nuk bėjnė gjė tjetėr veēse sakrifikojnė ndershmėrinė e tyre intelektuale, fenė e pastėr ose tė dyja.

Kjo evidencė pra u fiksua, nuk duket sa ka shumė vend pėr debat rreth moshės sė Aishes midis besimtarėve muslimanė. Deri nė momentin qė dikush do tė provojė qė nė gjuhėn arabe “nėntė vjeē” do tė thotė diēka tjetėr se “nėntė vjeē” atėherė ne duhet tė jemi qartė dhe tė qėndrueshėm nė besimin tonė se ajo ishte nėntė vjeē kur konsumoi martesėn.
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:19   #10
YOKO
V.I.P
 
Avatari i YOKO
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: guess
Posts: 16,051
Thanks: 4
Thanked 3,303 Times in 2,182 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 174
YOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėmYOKO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

http://www.youtube.com/watch?v=kAcwzrwsEnc
__________________
Freud says there are no accidents.
YOKO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:20   #11
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,256
Thanks: 19
Thanked 1,722 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Nese une e besoj ket fe, pa e njohur moralin e kesaj feje (sipas teje), si mundesh me njoft ti moralin e fes time, kur ti nuk beson qe Muhamedi ka qene profet ?
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:26   #12
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,256
Thanks: 19
Thanked 1,722 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Ja pyetje per ty Daniel dhe ty Alkoma, pergjijguni kesaj video : e keni me titra shqip, plus flitet per Jezusin ( Isa-in ), profetin dhe shtyllen e fes se juaj.

http://www.youtube.com/watch?v=CHf4pcG7EL4
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:30   #13
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 110
Thanked 245 Times in 68 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga daniel00 Shiko postimin
A e sheh ti qe ketu nje fetar i qelbet kerkon te ofendoje nje komunitet te tere katolikesh shqiptare me kete teme gjoja per tolerance fetare kur kjo veper nuk i perket as komunitetit katolik shqiptar e as mesimeve biblike, por nje vehabist i ndyre i hap tema dhe te tere keta fansat e talebaneve vijne ketu ne teme e bejne gjasme sikur po u dhimbsen viktimat e pedofilise ku siē e thashe raste ne fene islame ka qe te profeti per pedofili lere pastaj myslimanet se ēfare u punojne femijeve , duke i dhunuar vajzat me dhjetra here pa bere akoma 18 .
Zoti gjithmone i ka ndeshkuar ata qe bejne pislliqe: Pedofilia, homoseksualizmi, prostitucioni i organizuar, imoralet, droga, njerzit e ligj, vrasesit, etj...
Sodoma dhe Gomorra eshte nje fakt qe Zoti ndeshkon padrejtesite.
Zhdukja e qyteeterimeve dhe e kombeve te ndryshme si psh gjigandet jane fakte te ndeshkimit hyjnor te Zotit kunder te keqes.
Permbytja e Noeut eshte fakt i ndeshkimit te Zotit ndaj mekatit.

Do te kete dhe nje ndeshkim tjeter hyjnor ndaj kesaj bote kur kjo e fundit te mbushe kupen dhe ky ndeshkim eshte plaget e pershkruara ne librin e apokalipsit.

Pastsaj do te jete ndeshkimi perfundimtar ndaj djallit, demoneve, dhe nejrezve te ligj te cilet nuk donin te pendoeshin.

Por per ata qe pendohen seriozizsht ka falje dhe hir nga Zoti e megjithate duhet te korrin ate qe kane mbjelle.

I drejtohem tani hapesit te temes dhe gjithe forumit, pa dallm duke futur veten time brenda.

Une uroj qe ky prift te marre jo vetem denimin e merituar gje qe varet nga ligjet e shtetit ku jeton por te pendohet sinqerisht dhe te kerkoje shpetimin e shpirtit te vet sepse mishi i tij do te marre denimi e merituar me patjeter dhe lavdi Zotit per kete. Qe secili te marre denimin e merituar kur ben nje veper penale. Por dashte Zoti te pendohet qe te shpetohet.

Pse e them kete?

Sepse te gjithe njerezit neper bote dhe duke perfshire kete forum nuk jane me te mire se ky prift mekatar.
Te gjithe jemi mekatar dhe bejme mekate.
Le te mos i permendim tani ketu ne kete forum se nuk ja vlen te permendim mekatet e njeri tjetrit.

Por uroj qe te mos shikoni vetem mekatin tek vetja juaj dhe tek te tjeret as te mos krahasoni veten me te tjeret. Ne kete bote nuk ka njerez te mire.
Por vetem mekatare te llojeve te ndryshme

Zoti pret nga te gjithe ne mekataret qe te pendohemi dhe te pranojme pastrimin nga mekati me ane te gjakut te Jezusit.
Ne menyre qe kushdo qe ka shans te vazhdoje jeten jo vetem te falet por edhe te ndryshoje por ata qe nuk mund te jetojne me te falen te pakten te shpetohen nga ferri.
Ferri eshte nje vend i perjeteshem ku do te shkojne te gjithe ata mekatare qe nuk pendohen.
Por ata qe pendohen dhe besojne tek Jezusi do te falen e megjithate duhet te korrin ate qe mbjellin. Nese vret ose vjedh duhet te denohesh sipas ligjit, nese ben deshmi te rreme duhet te denohesh sipas ligjit , nese shpif ose mashtron me qellim me hile per te perfituar dhe per ti marre buken te varferit duhet te denohesh sipas ligjit, nese perdhunon duhet te denohesh ssipas ligjit, dhe ka shume mekate te tjera qe duhet te denohesh sipas ligjit

Dhe secili qe mekaton dhe shkel ligjin duhet te ndeshkohet.

Ligji pra eshte i drejte dhe i mire sepse na mbron na udhezon dhe na meson te njohim Zotin.
Por e theksoj kete, Por ligji mbani mend qe nuk e ka aftesine te shpetoje dhe te fale.
Ligji nuk te fal

Nese ben nje gabim, ligji te ndeshkon dhe nuk te fal.

Atehere ligjit i mungon dicka .

Ligjit i mungon Hiri, dhe Jezusi tha une erdha per te plotesuar ligjin.
Jezusi eshte HIRI.
Ai na fal dhe na shpeton jo nga veprat e keqia qe ne bejme cdo dite, sepse ato te ndeshkojne, vete veprat tona na gjykojne dhe ndeshkojne dhe na cojne tek ligji, vete zemrat tona na gjykojne per te keqiat tona. Vetem kush e ben zemren gur do te mbylle veshet ndaj zerit te zemres dhe nuk do te degjoje me gjykimin e saj.
Por falja dhe shpetimi nuk vijne nga ligji as nga rregullat as nga feja as nga organizatat por vetem nga hiri dhe dhurata e Shpetimit te Perendise qe eshte ne Krishtin Jezus.

Sepse Perendia nuk e dergoi Jezusin per te denuar boten por qe bota te shpetohet permes tij, Sepse Perendia e deshi aq shume boten sa qe edhe pse te gjithe jane mekatare , Perendia dergoi Birin e Tij dhe e ofroi si ofrim si sakrific zevendesuese ne vendin tone.
Sepse Perendia e deshi kaq shume boten sa dha Birin e Tij te Vetmlindurin , qe kushdo qe Beson tek Ai te mos humbase por te kete jeten e perjeteshme.

Daniel dhe te gjithe ju qe po lexoni. Ai prifti marrte denimin e merituar ketu ne toke per ate qe ka bere edhe sikur vdekje me qene.
Por lutem qe Zoti te shpetoje shpirtin e tij nga ferri.
Kete lutje e bej edhe per te gjitha ju ose ata qe nuk jane penduar akoma dhe nuk kane besuar tek Jezus Krishti si Zot dhe shpetimtar. I CIli eshte i vetmi qe vdiq per ju dhe jep jeten e Perjeteshme.

Jezusi tha : Une jam jeta e Perejteshme. Une jam rruga e verteta dhe jeta.

Zoti ju shpetofte.

Ju sugjeroj qe te shikoni kete film me metrazh te shkurter me titra shqip qe te kuptoni me mire punen e hirit dhe ligjit .

Qofshin te ndeshkuar perhere ata qe bejne te ketilla gjera dhe Zoti i shpetofte shpirtrat e tyre nga ferri i perjeteshem..
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:33   #14
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,888
Thanks: 30
Thanked 141 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Ndonje koment per faktet ke Lumi ? Faktet lexohen njesoj , e pelqeve pedofiline profetike apo jo , e njejta gje eshte . Do te sjell edhe aplikimin ne realitet ?

Le ta kuptoje kush te doje , syte qe nuk duan te shohin , s'kane per te pare e as llogjika perverse s'ka per te kuptuar ndonjehere . Pedofilia eshte nga Allahu . Le te mos ngreme shume pluhur per kaq gje , edhe ti ishe ai qe t'u dhimbs ai viktime e atij priftit pedofil pastaj ?

Girls ready for marriage at 12 - Saudi Grand MuftiA girl is ready to marry at 10 or 12 years of age according to Islam, London-based Al Hayat reported Sheikh Abdul-Aziz Al

Nje vajze eshte gati per martese ne moshen 10 ose 12 sipas islamit thote Sheiku Abdulaziz al Sheikh

http://www.arabianbusiness.com/girls...ti-455146.html
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:34   #15
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 110
Thanked 245 Times in 68 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=gfQaGE7gNj8

Perballja Finale me Perendine e cdo mekatari te kesaj bote.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:34   #16
CR7
Undisputed
 
Avatari i CR7
 
Data e antarėsimit: Mar 2013
Posts: 13,256
Thanks: 19
Thanked 1,722 Times in 893 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 198
CR7 ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Daniel - pergjigju lidhje me at video klip qe e postova, mos e injoro ?

http://www.youtube.com/watch?v=CHf4pcG7EL4
__________________
And what's this shit about us meant to be together?
That type of shit'll make me not want us to meet each other
CR7 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:35   #17
Fehmikaciu
Saratoga...
 
Avatari i Fehmikaciu
 
Data e antarėsimit: May 2013
Vendndodhja: Prishtinė
Posts: 6,365
Thanks: 230
Thanked 452 Times in 206 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 69
Fehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėmFehmikaciu i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga daniel00 Shiko postimin
A e sheh ti qe ketu nje fetar i qelbet kerkon te ofendoje nje komunitet te tere katolikesh shqiptare me kete teme gjoja per tolerance fetare kur kjo veper nuk i perket as komunitetit katolik shqiptar e as mesimeve biblike, por nje vehabist i ndyre i hap tema dhe te tere keta fansat e talebaneve vijne ketu ne teme e bejne gjasme sikur po u dhimbsen viktimat e pedofilise ku siē e thashe raste ne fene islame ka qe te profeti per pedofili lere pastaj myslimanet se ēfare u punojne femijeve , duke i dhunuar vajzat me dhjetra here pa bere akoma 18 .
Populli shqipetare e dallon te keqen ne starte ,ket te keqe kuptohet e bejne njerzit qe nuk ja dojne te miren popullit ton!!,NUK KA FUQI NE PLANET QE MUNDET TA ZBEHE UNITETIN KOMBETARE!!!!,pra nuk mundet askushe te ndaj BASHKJETESEN TON!!!,,,,,,te mallkuar qofshin ata qe mundohen te bejne nje veprim te till!!
__________________
VENI VIDI VICI !-Unė nuk luftova 10-vite ne GALI QE SENATORET TE NDERTOJN VILA DHE PALLATE,POR PER LAVDIN E ROMES!!(GAJ JUL CEZARI-44 p.e.s )
Fehmikaciu nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:41   #18
daniel00
Kakulukiam
 
Avatari i daniel00
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Diktatrojska
Posts: 3,888
Thanks: 30
Thanked 141 Times in 92 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 57
daniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėmdaniel00 i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Zoti gjithmone i ka ndeshkuar ata qe bejne pislliqe: Pedofilia, homoseksualizmi, prostitucioni i organizuar, imoralet, droga, njerzit e ligj, vrasesit, etj...
Sodoma dhe Gomorra eshte nje fakt qe Zoti ndeshkon padrejtesite.
...
Alkoma ti zgjatesh me fjale nga Bibla qe jane fjale jete , kurse keta kane per qellim vetem qe te akuzojne te krishteret , se jo me kot eshte hapur kjo teme tek toleranca fetare , sepse kjo teme nuk ka asgje per te toleruar , dhe dihet qe gjithesekush kerkon denimin e pedofileve dhe te njejtit vehabist kur ja vura si kusht konsiderimin e pedofilise si te neveritshme, i njejti ishte ky qe nuk pranoi dhe beri bisht e pergjigje nuk ktheu sepse ky hipokrit dhe pervers nuk mund t'i denoje keto gjera dhe nga ana tjeter ky po na benka moralin ndaj te krishtereve .

Dhe sa per sqarim katoliket shqiptare nuk e kane ne tradite , dhe une nuk di nje rast te vetem pedofilie nga prifterinjte katolik ne shqiperi dhe dihet qe as feja e tyre nuk e toleron e as e nxit por vetem sa e denon nje abuzim te tille te urryer , por vehabistet i dine keto te gjitha o Alkoma dhe qellime i ushtareve te Bishes eshte qe te shpifet per krishterimin dhe jo ndonje keqardhje pasi keta i urrejne te krishteret duke u nisur qe nga vargje kurani e lere pastaj se si i mesojne hoxhallaret xhihadist keta neper xhamia .
__________________
Nėse jeni nė botė tė pėrshkruani tė vėrtetėn, lėrjani elegancėn rrobaqepėsit
daniel00 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 12:48   #19
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 110
Thanked 245 Times in 68 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Lumi Shiko postimin
Daniel - pergjigju lidhje me at video klip qe e postova, mos e injoro ?

http://www.youtube.com/watch?v=CHf4pcG7EL4
Lumi po te jap pergjigjen time.

1. Te gjithe njerezit ne bote kane mekatuar pa perjashtim duke te perfshire ty, mua Danielin dhe madje edhe Profetet pa perjashtuar Muhamedin( edhe ky ka mekatuar).
Jemi te gjithe njesoj para Zotit dhe te gjithe jemi mekatare.
Te gjithe meritojme te ndeshkohemi nga ligji per mekatet tona. Ndoshta nuk kemi bere ata qe ka bere ky prifti e megjithate kemi bere gjera te tjera. Lumi kjo i perfshin te gjithe njerezit e kesaj bote qe lindin nga nje bab dhe nga nje nen.
Por vetem njeri nuk ka lindur nga asnje bab dhe por qe ka ardhur ne kete bote prej nje gruaja. Ai nuk ka lindur sic ne lindim por ka zbritur nga nje bote tjeter ne boten tone.
Emri i Tij eshte Jezus.
Ky Jezusi nuk ka lindur si njerezit lindin
Njerezit lindin permes frytit te marrdhenies intime mes nje cifti
Kurse Jezusi ka lindur nga nje e virgjer.
Kjo eshte fakt qe Jezusi nuk i perket kesaj botes tone mekatare.
Dhe kjo eshte aresyeja pse Ai asnjehere nuk mekatoi.
Madje kur engjejt i thane marise lajmin ata e quajten bebin Jezus qe do te lindte ''I Shenjti''
Vete Jezusi ne debat me fetaret e asaj kokha tha: Une nuk jam nga kjo bote, prandaj Ati im nuk eshte nga kjo bote. Ati im eshte ne qiej.
Kurse Ati juaj eshte djalli- Ai u tha kete farisenjve.

Atehere:
Jezusi pa mekat, lindur nga nje e virgjer, erdhi nga nje bote tjeter, dinte cdo gje, bente mrekulli, falte mekatet, kishte autoritet te pranonte njerezit ne parajse, dhe me e bukura eshte se ishte i perjeteshem, pa fillim dhe pa mbarim.

Pse erdhi ne boten tone?

Mqns ligji na ndeshkon dhe mekatet tona nuk falen prej ligjit por ndeshkohemi, atehere ligjit i mungonte hiri. Kete hir e solli Jezusi per te plotesuar ligjin.

Lumi nqs po me ndjek me thuaj po dhe do te vazhdoje .
Nqs jo do te pres deri sa te kesh ndjekur pergjigjen time deri tani e cila nuk ka perfunduar.
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 09-08-2013, 13:11   #20
Alkoma
Jezusi Shpeton
 
Avatari i Alkoma
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Shqiperi
Posts: 2,570
Thanks: 110
Thanked 245 Times in 68 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 34
Alkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėmAlkoma i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Prifti- 7- vjecarit: Nese ben seks me mua gjyshi do te shkoje ne parajse

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Alkoma Shiko postimin
Lumi po te jap pergjigjen time.

1. Te gjithe njerezit ne bote kane mekatuar pa perjashtim duke te perfshire ty, mua Danielin dhe madje edhe Profetet pa perjashtuar Muhamedin( edhe ky ka mekatuar).
Jemi te gjithe njesoj para Zotit dhe te gjithe jemi mekatare.
Te gjithe meritojme te ndeshkohemi nga ligji per mekatet tona. Ndoshta nuk kemi bere ata qe ka bere ky prifti e megjithate kemi bere gjera te tjera. Lumi kjo i perfshin te gjithe njerezit e kesaj bote qe lindin nga nje bab dhe nga nje nen.
Por vetem njeri nuk ka lindur nga asnje bab dhe por qe ka ardhur ne kete bote prej nje gruaja. Ai nuk ka lindur sic ne lindim por ka zbritur nga nje bote tjeter ne boten tone.
Emri i Tij eshte Jezus.
Ky Jezusi nuk ka lindur si njerezit lindin
Njerezit lindin permes frytit te marrdhenies intime mes nje cifti
Kurse Jezusi ka lindur nga nje e virgjer.
Kjo eshte fakt qe Jezusi nuk i perket kesaj botes tone mekatare.
Dhe kjo eshte aresyeja pse Ai asnjehere nuk mekatoi.
Madje kur engjejt i thane marise lajmin ata e quajten bebin Jezus qe do te lindte ''I Shenjti''
Vete Jezusi ne debat me fetaret e asaj kokha tha: Une nuk jam nga kjo bote, prandaj Ati im nuk eshte nga kjo bote. Ati im eshte ne qiej.
Kurse Ati juaj eshte djalli- Ai u tha kete farisenjve.

Atehere:
Jezusi pa mekat, lindur nga nje e virgjer, erdhi nga nje bote tjeter, dinte cdo gje, bente mrekulli, falte mekatet, kishte autoritet te pranonte njerezit ne parajse, dhe me e bukura eshte se ishte i perjeteshem, pa fillim dhe pa mbarim.

Pse erdhi ne boten tone?

Mqns ligji na ndeshkon dhe mekatet tona nuk falen prej ligjit por ndeshkohemi, atehere ligjit i mungonte hiri. Kete hir e solli Jezusi per te plotesuar ligjin.

Lumi nqs po me ndjek me thuaj po dhe do te vazhdoje .
Nqs jo do te pres deri sa te kesh ndjekur pergjigjen time deri tani e cila nuk ka perfunduar.
Gjithsesi po vazhdoj per Lumin ne nje teme tjeter qe do te hap vete ne lidhje me Videon qe Lumi ka postuar ketu dhe do te sjell pergjigjen time per te gjitha pyetjet ironike te sheikut ne video.

Tema eshte shume e mire , uroj dhe hapesin e temes per temen.
kam dhene pergjigjen time ne lidhje me temen . Pra Gon, Lum, E kushdo tjeter pergjigjen time ne lidhje me temen e keni .
Ne lidhje me videon e Lumit do te hapim teme tjeter sepse keshtu e prishim fare temen, duke futur brenda nje teme 100 tema te ndryshme.
Nese do flasim per pedofiline flasim per pedofilin nese do te flasim per Jezusin Zot , flasim ne nje teme tjeter.
Paqe
__________________
Shqiperia Atdhe i dashur

Pse i mbyllim syte kur lutemi...?!! -Kur qajme...??
-Kur enderrojme..??
-Kur puthemi...?!!
... -Sepse, gjerat me te
bukura ne jete nuk
shikohen me sy...
-Por me zemer
Jeta eshte sakrifice, pa sakrifice NUK ka jete.
Nuk ka Zot tjeter pervec Trinise dhe Jezusi eshte Biri i Perendise.
Alkoma nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur