Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Arti dhe Kultura > Letėrsia shqiptare

Letėrsia shqiptare Diskutime rreth letėrsisė nė Shqipėri . Autorė dhe krijimtaria e tyre.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 14-10-2013, 22:31   #1
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 10,304
Thanks: 3,112
Thanked 5,648 Times in 3,435 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

http://www.alb-observer.com/opinion/...il-kadare.html
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2013, 22:35   #2
drague
me pushime
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 10,304
Thanks: 3,112
Thanked 5,648 Times in 3,435 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 124
drague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėmdrague i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

shkrim interesannt
__________________
E tmerrshme Ledio, ma sekuestruan magazinen
drague nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2013, 23:18   #3
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Postime: 7,543
Thanks: 10,254
Thanked 4,217 Times in 2,449 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 97
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga drague Shiko postimin
shkrim interesannt
Vrrer paska derdhur ky Pirro Prifti more Drague. Cuditerisht gjera qe besohen lehte jane.
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2013, 23:23   #4
Mano
V.I.P
 
Avatari i Mano
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 6,461
Thanks: 1,853
Thanked 2,416 Times in 1,178 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 63
Mano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėmMano i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Qe dikush te fitoj cmimin Nobel duhet te ket dhen nje kontribut shembullor ne fushen e profesjonit te tij ne shkallen boterore. Dhe me ane te ktij cmimi puna e tij perdoret si shembull per tu ndjekur nga te tjeret. Cfar ka ber kadareja per te merituar kete cmim kaq prestigjoz?

Une cuditem se si ju shkonte mendja juve se ai do te fitonte me te vertet. Per adhuruesit e tij duhet te kenaqen me faktin qe ai u konsideru per kete cmi, biles edhe kjo ishte shume.
Mano nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2013, 23:30   #5
busavata
Rebel pa arsye !
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 7,517
Thanks: 1,947
Thanked 2,456 Times in 1,152 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Qe dikush te fitoj cmimin Nobel duhet te ket dhen nje kontribut shembullor ne fushen e profesjonit te tij ne shkallen boterore. Dhe me ane te ktij cmimi puna e tij perdoret si shembull per tu ndjekur nga te tjeret. Cfar ka ber kadareja per te merituar kete cmim kaq prestigjoz?

Une cuditem se si ju shkonte mendja juve se ai do te fitonte me te vertet.
ne gati se te gjith gjykomi sipas shijes , per mua Ismail Kadare asht bile se paku 2 here shkrimtar ma i mirė se sa Günter Grass.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=V0OFF3q4Pxk
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2013, 23:34   #6
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 9,909
Thanks: 173
Thanked 1,559 Times in 1,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Mano Shiko postimin
Qe dikush te fitoj cmimin Nobel duhet te ket dhen nje kontribut shembullor ne fushen e profesjonit te tij ne shkallen boterore. Dhe me ane te ktij cmimi puna e tij perdoret si shembull per tu ndjekur nga te tjeret. Cfar ka ber kadareja per te merituar kete cmim kaq prestigjoz?

Une cuditem se si ju shkonte mendja juve se ai do te fitonte me te vertet. Per adhuruesit e tij duhet te kenaqen me faktin qe ai u konsideru per kete cmi, biles edhe kjo ishte shume.
Qe mbase Kadareja nuk e meriton eshte diskutim o gusto tjeter...Po ēmimi Nobel i letersis,eshte ēmimi me i politizuar,as ēmimi i paqes nuk eshte sa ai i letersis.Ka nja 30 vjet ne mos gaboj qe nuk e ka fituar nje shkrimtar qe ka dhene kontribut ne letersi,me perjashtime te ralla.( E ka fituar dhe Dario Fo,qe mbasi fitoi ēmimin ne Itali e moren vesh qe edhe Dario zhgaraviste,se per te shkuar nuk "di".)
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-10-2013, 23:36   #7
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 9,909
Thanks: 173
Thanked 1,559 Times in 1,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
ne gati se te gjith gjykomi sipas shijes , per mua Ismail Kadare asht bile se paku 2 here shkrimtar ma i mirė se sa Günter Grass.
Shum e vertet.Edhe dihet pse e fitoi Grass.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 10:52   #8
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 10,897
Thanks: 451
Thanked 1,625 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

mbase ja japin tani qe erdhi ps-ja ne pushtet!
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 10:54   #9
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Postime: 9,400
Thanks: 4,684
Thanked 5,004 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Nje nga arsyet pse Kadare nuk e merr dot cmimin nobel eshte se akoma ka shqipetar qe dergojne letra poshte e larte per t'ia pamundesuar marrjen e ketij cmimi.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 11:17   #10
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 10,897
Thanks: 451
Thanked 1,625 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

jo mo se juria e nobelit eshte juri prefesionistesh,ndikohet vetem nga vlerat letrare te vepres dhe jo nga vlerat njerezore te autorit
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 11:24   #11
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Postime: 9,400
Thanks: 4,684
Thanked 5,004 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Nese eshte ashtu pse nuk e fitoj Kadare akoma cmimin?
Deri me tani kete cmim e kane fitu shume maca e kuca, qe per nga vlera letrare nuk qendrojne aspak me larte se Kadare.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 11:27   #12
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 10,897
Thanks: 451
Thanked 1,625 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

po dale re se gjerat jane me radhe..shikohet edhe numri i popullsise..ne jemi vend i vogel..nobelisti duhet ti perkase nje vendi te madh ne menyre qe shitjet te jene te kenaqshme
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 11:31   #13
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Postime: 9,400
Thanks: 4,684
Thanked 5,004 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Atehere Kadare duhet te pres edhe nja 30 vjet, sa te rritemi edhe ca.

Cka jane 30 vjet? Shkojne sa hap e mbyll syte.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 11:33   #14
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 10,897
Thanks: 451
Thanked 1,625 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

ka plot autore qe e kane marre nobelin pas vdekjes dhe askush prej tyre seshte ankuar...ky cka qe ben si shpirt i keq?se ka qene i perkedheluri i regjimit kjo nuk do te thote se do vazhdojne akoma ta perkedhelin...le te prese aty..ka radhe puna..pastaj ka edhe autore te tjere shqiptare qe e meritojne nobelin
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 11:36   #15
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Postime: 9,400
Thanks: 4,684
Thanked 5,004 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Cilet na qenkan ata te tjeret? Lek Plepi a?
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 11:39   #16
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 10,897
Thanks: 451
Thanked 1,625 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Nuk eshta faji im por as i yti qe ke lexuar vetem kadarene...tek e fundit atij i eshte bere me teper reklame..ke poetet disidente..ke kasem trebeshinen,proza e tij eshte nje perle,ke petro markon,ke satiren e dritero agollit e plot te tjere
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i shoku_tanku pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2013, 11:42   #17
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 9,909
Thanks: 173
Thanked 1,559 Times in 1,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Rex Shiko postimin
Nje nga arsyet pse Kadare nuk e merr dot cmimin nobel eshte se akoma ka shqipetar qe dergojne letra poshte e larte per t'ia pamundesuar marrjen e ketij cmimi.
Kjo mund te jet e vertet....Duke njohur natyren e shqiptarit i afrohet se vertetes.I kemi pas dhe i kemi qef letrat anonime.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Postimi i SERAFIM DILO pėlqehet nga
i vjetėr 15-10-2013, 12:00   #18
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Postime: 9,400
Thanks: 4,684
Thanked 5,004 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Nuk eshta faji im por as i yti qe ke lexuar vetem kadarene...tek e fundit atij i eshte bere me teper reklame..ke poetet disidente..ke kasem trebeshinen,proza e tij eshte nje perle,ke petro markon,ke satiren e dritero agollit e plot te tjere
Keta mund te jene poete shume te mire por eshte e kote te pretendohet Nobeli kur dihet se nuk kane arritur qe te kalojne as kufijte kombetar. Kadare eshte i perkthyer ne dhjetera gjuhe te huaja dhe per nga depertimi besoj se mund t'i afrohet vetem Fatos Kongoli.

Si mund te jete ndonjeri prej tyre fitues i cmimit Nobel, perderisa jane autore krejtesisht anonim per lexuesin jo shqiptar.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 12:06   #19
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 10,897
Thanks: 451
Thanked 1,625 Times in 1,197 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 65
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

sa autore te tille anonime ka ne bote...mos publikimi i autoreve per te cilet fola nuk eshte bere per mungese talenti..kadareja ne ate kohe ishte zeri letrar i shqiperise dhe kriteret per karakteristikat e zerit letrar i vendoste byroja..si mund te perktheheshin veprat e nje te denuari per politike,ato vepra ishin te ndaluara edhe ne shqiperi
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-10-2013, 12:11   #20
Rex
◘◘◘♔◘◘◘
 
Avatari i Rex
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: nė fronin tim
Postime: 9,400
Thanks: 4,684
Thanked 5,004 Times in 2,856 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 209
Rex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėmRex i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Pėrse nuk e fitoj ēmimin 'NOBEL' Ismail Kadare?

Por sistemi ka 24 vjet qe ka ndryshuar, pse nuk depertuan gjate kesaj periudhe. Sa i perket Kadarese, ai mund te kete qene i njohur kryesisht ne lindje por afirmimi i tij shkrimtar n perendim ndodhi kryesisht pas renies se monizmit ne Shqiperi.

Numri i shkrimtareve anonim neper bote mund te jete me qindra miliona, prandaj eshte e veshtire qe nje komb i vogel si shqiptaret te nxjerr me shume se nje a dy kandidate serioz per fitimin e ketij cmimi.

Talenti i te tjereve nuk diskutohet, ama talenti eshte vetem njera copez e mozaikut.
Rex nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur