Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Temė e mbyllur
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 08-03-2009, 01:40   #1
LoLiTa
Super Anėtar
 
Avatari i LoLiTa
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: U.S.A
Posts: 127
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
LoLiTa ėshtė nė rrugė tė mbarė
Question Pse gabimet e mashkullit harrohen ..........

Pse Gabimet E Mashkullit Shqiptar Harrohen E Te Femrave Nuk Harrohen ?

Te Ne Shqiptart Gjithmon Ka Gjen Ce Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Fatkeqsi Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt No Big Deal ???

p.s very curious
__________________
HeAvEn SeNt
LoLiTa nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 08-03-2009, 10:32   #2
orkidea
Super Anėtar
 
Avatari i orkidea
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: n'ajer
Posts: 217
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
orkidea ėshtė nė rrugė tė mbarė
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Shume e thjeshte :
- Ne psikozen e femres shqiptare eshte ngritur prej vitesh me Shume kujdes (prej meshkujve)ideja e inferioritetit ndaj seksit te kundert,
Ti Bej C'te Duash S'ka Gje Zemer, Mjaft Te jesh me mua

Ka thene e mjera grua gjithe jeten
Tani s'besoj se qendron me i njejti Raport As gruaja S'di te fale aq lehte
orkidea nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 09-03-2009, 13:30   #3
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Posts: 648
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
r00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

orkidea kjo psikoz nuk esht ngritur por por ka ekzistuar si fakt dmth e shpjeguar shkencerisht dhe filozofikisht
femra=qenie inferiore nese e krahason me mashkullin
per me teper lexo shopenhauerin i cili ka qen filozof doktor shkencetar etj etj
pikerisht barizmi social i femres me mashkullin ka sjell kto drama ne shoqerin boterore te sotme ku njerzimi po shkon drejt vetzhdukjes sepse familja po zvogelohet si term e po del term jasht mode ngaqe fmit sot edhe bab edhe non kan mamin qe njiher qe mori kontrollin dhe barazin e nxjer babin ne rol figuranti lol o e veshtir ta pranosh po kjo esht natyra femres shum agresive dhe mizore
r00t nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-03-2009, 16:15   #4
ida
Anėtar i ri
 
Avatari i ida
 
Data e antarėsimit: Mar 2009
Posts: 1
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
ida ėshtė nė rrugė tė mbarė
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

pershendetje te gjitheve.per mu ky meendim qe gabimet e meshkujve harrohen e te fremrave jo eshte i gabu.kjo vjen se femra prej kohesh eshte konsideru me inferiore se meshkujt.kjo normalisht sduhet te ekzistoje me ne mendjet tona te pakten per ne te rinjte.femra sot esgte shume lart.ka shembuj qe tregojne se femrat jane me te forta ne karakter se meshkujt.gabime ben kushdo.ato duhet te harrohen kur nuk sjellin dem te madh per vet individin e per ata qe e rrethojne.se gabimi behet e padash.varet nga rrethanat.me e rendesishmja eshte qe secili nga ne duhet te kete te qarte konceptin "gabim"e te dije te gjykoje drejt veprimin per ta konsideru gabim apo jo.
ida nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-03-2009, 19:15   #5
Mikela
V.I.P
 
Avatari i Mikela
 
Data e antarėsimit: Mar 2009
Vendndodhja: U.S.A
Posts: 337
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Mikela ėshtė nė rrugė tė mbarė
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

lolita nice e the po per emndimin tim si femra dhe mashkulli bejne gabime po keshtu qe dhe gabimet qe bejne duhet te jene dhe duhen te konceptohen ne menyre te njellojte si te femra dhe te mashkulli une jam me mendimin se dhe po te beje mashkulli gabim se harroj njesoj si ne jane dhe ato mos me keq po he[psh kur nje goce ben gabim ai se harron kurre ate gje dhe e hedh poshte ne jete dhe sdo ta shikoje me po kur djali ben gabim shkon me 100 dhe vjen ne shpi sikur ska ndolll as gje ca do te thoje kjo se goca do ta pranoje kurrr jo se sjane me te mire po jane me keq se vajzat ]
Mikela nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 10-03-2009, 22:44   #6
borana
Anėtar
 
Avatari i borana
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: U.S.A
Posts: 82
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
borana ėshtė nė rrugė tė mbarė
Re: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Stealth Shiko postimin
orkidea kjo psikoz nuk esht ngritur por por ka ekzistuar si fakt dmth e shpjeguar shkencerisht dhe filozofikisht
femra=qenie inferiore nese e krahason me mashkullin
per me teper lexo shopenhauerin i cili ka qen filozof doktor shkencetar etj etj
pikerisht barizmi social i femres me mashkullin ka sjell kto drama ne shoqerin boterore te sotme ku njerzimi po shkon drejt vetzhdukjes sepse familja po zvogelohet si term e po del term jasht mode ngaqe fmit sot edhe bab edhe non kan mamin qe njiher qe mori kontrollin dhe barazin e nxjer babin ne rol figuranti lol o e veshtir ta pranosh po kjo esht natyra femres shum agresive dhe mizore
Nje pyetje per ty Stealth....Cfare te ben te mendosh ty qe barazimi ndermjet burrit dhe gruas po na dergon drejt zhdukjes ėė Me vjen keq po me duket budallallek per tu thene njehere . Cfare deshe ti qe gruaja e mjere te jete jatagan per kembet e burrit gjithe jeten e ėė
borana nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-03-2009, 16:52   #7
NRG
Super Anėtar
 
Avatari i NRG
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Anywere!
Posts: 109
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
NRG ėshtė nė rrugė tė mbarė
Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Thonë: Mashkulli mund te lahet me nje pike uje ndersa femres i duhet nje det i tere
Moralin nxirjani vete!
__________________
LiVe yOuR LifE!
NRG nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 11-03-2009, 17:58   #8
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Posts: 648
Thanks: 0
Thanked 4 Times in 4 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
r00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentėr00t ėshtė vėrtetė talentė
Re: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

borana sme ėudit fakti qe per ty diėka qe nuk arrin ta kuptosh mund te jet budallallek ti perseri pa e kuptuar vet ne menyren me te pambrojtur qe mund te behet po rishpreh ate qe kam shkruar me lart pra inferioritetin e femres ndaj mashkullit
Kodi:
Cfare deshe ti qe gruaja e mjere te jete jatagan per kembet e burrit gjithe jeten e ėė
dmth ti pranove qe gruaja qenka jatagan dhe ste pelqen ky fakt ja prej nga rjedh gjith problemi botes sot lufta midis sekseve e cila ka pasur dhe dot ket gjithmon nji fitues nese njerzimi do vazhdoj ekzistencen
r00t nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 19-01-2011, 17:52   #9
Mandi
ஜ۩۞۩ஜ
 
Avatari i Mandi
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: €
Posts: 6,281
Thanks: 3,900
Thanked 1,908 Times in 815 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 100
Mandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėmMandi i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga LoLiTa Shiko postimin
Pse Gabimet E Mashkullit Shqiptar Harrohen E Te Femrave Nuk Harrohen ?

Te Ne Shqiptart Gjithmon Ka Gjen Ce Nqs Femra Ka Ber Noj Gabim Ose Ka Pas Fatkeqsi Ne Jete Nuk Harrohen .............Por Te Mashkujt No Big Deal ???

p.s very curious
Eha Lolita ne keto vite spo pysin me po i falin dhe po i mbajn ne pellemb te dores lol
__________________

Mandi nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-01-2011, 12:44   #10
E_PAKAPSHME
V.I.P
 
Avatari i E_PAKAPSHME
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 292
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
E_PAKAPSHME ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

une kam mendimin tim, dhe ju mund te me kunderviheni gjithsesi,. Mendimi im eshte, se mashkulli gjithmone gabon ne menyre instiktive, nuk eshte se e ka menduar thelle, ndersa gabimet e femres nuk harrohen, pasi femra te shumten e rasteve te gabimit ajo i ben pasi i ka menduar mire,por gjithsesi une eci mbi parimine e barazised, dhe fakti qe mashkullli ben gabime instiktive, nuk do te thote qe eshte i falshem nga femra,,,
__________________
☻/♥......I LoVe YoU
/▌
/ \

(●̮̮̃•̃) (●̮̮̃•̃) .. Me & You in♥♥♥
/█\ ♥/█\

(Æ`v“Æ) ͡๏̯๏
`·.ø.·“
ø.·“... ø.·“Ø) ø.·*Ø)
(ø.·“ (ø.·“ .·“ øø.·ØÆ`· ..
♥ Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√
E_PAKAPSHME nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 21-01-2011, 12:45   #11
E_PAKAPSHME
V.I.P
 
Avatari i E_PAKAPSHME
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 292
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
E_PAKAPSHME ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ida Shiko postimin
pershendetje te gjitheve.per mu ky meendim qe gabimet e meshkujve harrohen e te fremrave jo eshte i gabu.kjo vjen se femra prej kohesh eshte konsideru me inferiore se meshkujt.kjo normalisht sduhet te ekzistoje me ne mendjet tona te pakten per ne te rinjte.femra sot esgte shume lart.ka shembuj qe tregojne se femrat jane me te forta ne karakter se meshkujt.gabime ben kushdo.ato duhet te harrohen kur nuk sjellin dem te madh per vet individin e per ata qe e rrethojne.se gabimi behet e padash.varet nga rrethanat.me e rendesishmja eshte qe secili nga ne duhet te kete te qarte konceptin "gabim"e te dije te gjykoje drejt veprimin per ta konsideru gabim apo jo.
ku e ke gjet ket avatar,jahahaha, sa kam qesh
__________________
☻/♥......I LoVe YoU
/▌
/ \

(●̮̮̃•̃) (●̮̮̃•̃) .. Me & You in♥♥♥
/█\ ♥/█\

(Æ`v“Æ) ͡๏̯๏
`·.ø.·“
ø.·“... ø.·“Ø) ø.·*Ø)
(ø.·“ (ø.·“ .·“ øø.·ØÆ`· ..
♥ Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√
E_PAKAPSHME nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 14-07-2012, 18:25   #12
Hello Kitty
❤☆҉‿★ Ŧђαήк „☺ů ★☆҉‿❤
 
Avatari i Hello Kitty
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Posts: 9,737
Thanks: 8,257
Thanked 2,609 Times in 1,358 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 187
Hello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėmHello Kitty i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Titulli: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga ida Shiko postimin
Obobobobo...! Kesaj i them avatar une!

Nuk e mohoj, gjoksin e paska fake por te bukur, ate qe ka e ka!
__________________
$ € $ ... ♥♫ - ♥♫
Hello Kitty nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 14:48   #13
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,791 Times in 2,119 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Kush e tha ket?
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 20:00   #14
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Sepse meshkujt e kane burrerine ti pranojne gabimet e tyre ndersa femrat nuk kane pike burrerie...
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 20:23   #15
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,472
Thanks: 0
Thanked 30 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Sepse meshkujt e kane burrerine ti pranojne gabimet e tyre ndersa femrat nuk kane pike burrerie...
Ik ore mbushu
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 20:28   #16
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Misty-Blue Shiko postimin
Ik ore mbushu
Tani...c'eshte e verteta ka edhe ndonje femer qe e ben si burrat po keto jane te rralla
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 20:32   #17
Misty-Blue
Pėrjetėsisht tė Panjohur
 
Avatari i Misty-Blue
 
Data e antarėsimit: Mar 2012
Posts: 1,472
Thanks: 0
Thanked 30 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 37
Misty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėmMisty-Blue i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga shoku_tanku Shiko postimin
Tani...c'eshte e verteta ka edhe ndonje femer qe e ben si burrat po keto jane te rralla

Ka, te keqen ka.....
__________________
t'i dua sytė,
kanė thonjė tė mprehtė,
paqen,
gjer nė shpirt ma ējerrin.
Misty-Blue nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 20:36   #18
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Posts: 10,443
Thanks: 0
Thanked 14 Times in 14 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 67
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Misty-Blue Shiko postimin
Ka, te keqen ka.....
E tu befsha,e...e poshter
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 20:56   #19
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,983
Thanks: 565
Thanked 1,178 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse Gabimet E Mashkullit Harrohen ..........

Stealth, tė dhashė njė reputacion pėr postimin nr.3. Aq shumė na ngjasojnė mendimet saqė po mė dukej sikur e kisha shkruar unė.

Mė vjen mirė kur shoh qė ka ende njerėz me kėmbė nė tokė, edhe pse tė paktė.
BATO nuk ndodhet nė linjė  
i vjetėr 18-07-2012, 21:28   #20
BATO
______
 
Avatari i BATO
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Posts: 5,983
Thanks: 565
Thanked 1,178 Times in 616 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 116
BATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėmBATO i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Pse gabimet e mashkullit harrohen ..........

Zhame, mendimi im pėr temėn ėshtė pothuajse si ai i Stelthit, prandaj m'u duk e kotė qė tė pėrsėrisja tė njėtat fjalė.

Dikur edhe unė fluturoja, por fati deshi tė mė sillte mė kėmbė nė tokė dhe jam i lumtur pėr kėtė. Asgjė nuk ka mė shumė vlerė se kjo.

Dhe kur zbrita nė tokė, mė erdhi keq pėr vitet e kaluara dhe energjitė e kota tė shpenzuara nė ajėr.
BATO nuk ndodhet nė linjė  
Temė e mbyllur

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur