Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-04-2010, 15:00   #1
Forum-Al
Aty ku shqiptarėt mblidhen
 
Avatari i Forum-Al
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Forum
Posts: 547
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 7 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Forum-Al do tė bėhet i njohur mjaft shpejtForum-Al do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
10 emrat e webfaqeve mė tė shtrenjtė

10 emrat e webfaqeve u ble sė fundmi nė 2006 pėr njė ēmim tė raportuar prej 14 milionė dollarėsh, por cilėt emra janė nė dhjetėshen e parė?

1. Insure.com, 2009, 16 milionė $

Ky emėr u ble nga QuinStreet, duke e bėrė kėtė shitjen mė tė madhe ndonjėherė pėr njė emėr faqeje ueb, duke ia kaluar dhe sex.com. Ai u ble fillimisht nga Insure.com pėr 1.6 milionė $ nė Dhjetor 2001. Faqja ueb siguron sigurim jete, makine dhe shėndeti midis tė tjerave.

2. Sex.com, 2006, 14 milionė $

E blerė nga Gary Kremen, themeluesi i faqes ueb tė takimeve Match.com, nė 1994. Ka qenė subjekt i njė beteje tė gjatė ligjore, por mori ēmimin pėr ēmimin mė tė lartė pėr njė emėr faqeje ueb nė 2006. Tani ėshtė nė ankand.

3. Fund.com, 2008, 9.99 milionė £

Kompani interneti e tregtimit publik qė operon nė shėrbimet financiare. Siguron informacion nė opsionet e fondeve tė investimit, jep opinione eksperti dhe lejon pėrdoruesit tė ndėrtojnė aksione financiare (portofol). Ka debat nėse Fund.com apo sex.com mban rekordin pėr ēmimin mė tė lartė pėr emėr faqeje ueb.

4. Porn.com, 2007, 9.5 milionė $

Shumė vetė-shpjeguese.

5. Business.com, 1999, 7.5 milionė $

Motor kėrkimi pėr biznese dhe doracak uebi (web directory) themeluar nė 1999 nga Jake Winebaum, njė ish kryetar i Walt Disney Internet Group, dhe Sky Dayton, themelues i Earthlink. Nė Korrik 2007 business.com, kompania, iu shit publikuesit tė Faqeve tė Verdha RH Donnelly pėr 345 milionė $.

6. Diamond.com, 2006, 7.5 milionė $

Pėr tė mos u ngatėrruar me kompaninė e sigurimeve tė makinave, Diamond.com thjesht shet stoli diamanti. U ble nga shitėsi i argjendarive nė internet ice.com.

7. Beer.com, 2004, 7 milionė $

Njė motor kėrkimi pėr birrė, pėrgatitje birre, shijet, tė reja birre, histori birre dhe lojėra pijesh.

8. Israel.com, 2008, 5.88 milionė $

Quajtur si “burimi juaj i parė dhe mė i mirė pėr informacione rreth Izraelit”. Ai u ble nė 1994 nga Joel Noel Friedman, njė 46 vjeēar ēifuto-amerikan. Mė shumė se pėr qėllim fitimi, ai fillimisht e bleu emrin e faqes nga frika se mund tė keqpėrdorej nga dikush tjetėr.

9. Casino.com, 2003, 5.5 milionė $

Faqe kumari nė internet. Pėrsėri shumė e qartė.

10. Toys.com, 2009, 5.1 milionė $

U ble vitin qė shkoi nė ankand nga ToysRUs. Tė gjithė ndaluan ofertat nė 3 milionė $, por kompania e lodrave dhe National A-1 Advertising, pronarė tė emrave tė faqeve ueb si free.com, boys.com dhe divorce.com vazhduan ofertat e tyre derisa shitėsi fitoi.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarėt mblidhen!
Forum-Al nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 19-04-2010, 19:44   #2
Angel`BoY
Atje ku ti nuk je :)
 
Avatari i Angel`BoY
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Tirane
Posts: 172
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
Angel`BoY ėshtė nė rrugė tė mbarė
Pėrgjigje e: 10 emrat e webfaqeve mė tė shtrenjtė

Hajde Cmime hajde keta Behen te pasur vec me shit faqen
__________________
Demoralize the enemy from within by surprise, terror, sabotage, assassination. This is the war of the future.
Adolf Hitler
Angel`BoY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur