Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Bota Shpirtėrore > Musliman

Musliman Kėtu janė tė ftuar tė gjithė besimtarėt muslimanė.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 06-06-2010, 21:05   #1
PuffetiNa
MbetiTeThemiNaIshteNjeher
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 9,344
Thanks: 0
Thanked 74 Times in 21 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 153
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Njė djalė i vogėl

Njė
djalė i vogėl iu ngjit nėnės sė tij nė kuzhinė njė natė derisa ajo po
bėnte gati darkėn dhe ia dorėzoi njė copė letre ku ky kishte shkruar
diēka nė tė.

Nėna pasi i thau duart me pėrparėsen e saj filloi ta lexojė copėzėn e letrės ku shkruante:

Pėr kositjen e kullosės: 5 euro
...
Pėr pastrimin e dhomės sime kėtė javė: 1 euro

Pėr atė qė kam shkuar nė dyqan pėr ty: 0.50 euro

Pėr atė qė e kam ruajtur vėllanė e vogėl derisa ti ishe nė shitblerje: 0.25 euro

Pėr hedhjen e mbeturinave nė kontejner: 1 euro

Pėr sjelljen e njė dėftese tė mirė: 5 euro

Pėr fshirjen dhe rregullimin e oborrit: 2 euroGjithsej mė ke borxh: 14.75 euro
Hėmm!
Nėna filloi ta shikonte tė birin derisa ai rrinte pranė saj dhe sikur
ia lexonte kujtimet qė i silleshin asaj nėpėr kokė. Ajo e kapi lapsin,
e ktheu sė prapthi letrėn qė e kishte shkruar i biri dhe shkroi:


Pėr nėntė muaj qė tė kam bartur nė bark derisa ti rriteshe: falas (gratis)


Pėr tė gjitha netėt qė kam ndenjur pa gjumė, jam kujdesur dhe jam lutur pėr ty: falas
Pėr tė gjitha kohėt e zahmetshme dhe pėr tė gjithė lotėt qė mė ke shkaktuar ti pėrgjatė viteve: falas

Pėr tė gjitha netėt e mbushura plot tmerr dhe shqetėsimet qė kam pasur: falas


Pėr lodrat, ushqimin, teshat madje edhe fshirjen e hundėve tua: falas, bir.

Kur t’i mbledhėsh krejt kėto, ēmimi i dashurisė sime pėr ty ėshtė: falasKur
pėrfundoi sė lexuari atė qė kishte shkruar e ėma, sytė iu mbushėn me
lot dhe duke e shikuar drejt nė sy tė ėmėn i tha: “Nėnė, vėrtet tė dua
shumė”. E mori lapsin dhe me germa tė mėdha shkroi nė letėr: “E PAGUAR”.
__________________
Ne nuk mund tė bėjmė Gjithēka...
Se gjithēka bėn vetėm ZOTI!
Por mund tė bėjmė diēka dhe vetėm me ndihmėn e ZOTIT!
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur