Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-06-2010, 18:25   #1
Heily
BuRreLse
 
Avatari i Heily
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Ku tme doje e bardha zemer
Postime: 344
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Heily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Teleskopi nė Arizona “mposht” HubbleNjė teleskop tokėsor ka nxjerrė jashtė loje teleskopin Hubble qė i ka dhuruar shkėncės sė astronomisė mijėra imazhe nga Universi.

“Large Binocular Telescope” qė ndodhet nė Malin Graham tė shtetit Arizona nė SHBA ka arritur tė fotografojė imazhe 3 herė mė tė detajuara krahasuar me teleskopin Hubble.

Sė shejti ky teleskop do rrisė edhe mė shumė kapacitetin dhe cilėsinė e tij pasi do montohet njė sistem optik edhe nė syrin e tij tė dytė. Kur kjo tė ndodhė nė vitin 2011, ai do tė jetė 10 herė mė i fuqishėm se Hubble.
__________________
Dikur besoja verberisht por tani kam filluar te eci me moton: Gjithkush duhet ta meritoje besimin tim...
Heily nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-06-2010, 19:36   #2
utopia
V.I.P
 
Avatari i utopia
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Postime: 612
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 12
utopia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėutopia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėutopia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėutopia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėutopia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėutopia ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Teleskopi nė Arizona “mposht” Hubble

interesante ...
__________________
Solo i morti sanno il vero significato di pazienza!
utopia nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur