Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Thashetheme

Thashetheme Thashetheme-t e pėrditshme.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 19-06-2010, 19:04   #1
Forum-Al
Aty ku shqiptarėt mblidhen
 
Avatari i Forum-Al
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Forum
Postime: 540
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 8
Forum-Al do tė bėhet i njohur mjaft shpejtForum-Al do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Labi dhuron njė autoambulancė pėr rajonin e Ferizajt

Labinot Tahiri i ka dhuruar njė autoambulancė spitalit rajonal tė Ferizajt, pėr tė cilėn ky institucion i shėndetėsisė kishte shumė nevojė.

“Megjithėse spitali rajonal i Ferizajt ėshtė nė shėrbim tė 250 mijė banorėve tė kėsaj ane, deri tash ka pasur nė dispozicion vetėm dy autoambulanca tė vjetra, dhe me kėtė qė na dhuroi Labi e kemi zbutur sado pak gjendjen.

Kjo ėshtė ndihma e dytė e tij pėr spitalin pasi qė Labi ka dhuruar edhe me herėt katėr bombola me rregullator tė oksigjenit tė cilat janė tė nevojshme pėr sallė tė operacionit”, ėshtė shprehur Dr. Metushi pėr “Zėri”.

Ndėrkaq kėngėtari Labi tha se pėrkundėr dėshirės qė rastet emergjente tė jenė sa mė tė rralla, ka dėshirė qė brenda mundėsive tė ndihmojė spitalin e Ferizajt.

“Falė Zotit dhe mjekėve tė spitalit tė Ferizajt, babai im ėshtė ende nė jetė pas atakut qė pati nė zemėr para dy vjetėsh”, ka thėnė Labi.Forum-Al.com
Aty ku shqiptarėt mblidhen!
Forum-Al nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur