Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Argėtim & zbavitje > Kuriozitete

Kuriozitete Kuriozitete nga mė tė ndryshmet.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 15-04-2011, 10:20   #21
land
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 4,537
Thanks: 33
Thanked 23 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
land ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

duket se gjeta nje me te cilin mund te merrem vesh

ishte koha kur Zeusi lindi ne krete, por zeusi nuk ishte kurre nje zot diell, dhe ndryshimi i orakullit nga perendeshe ne nje zot na tregon sesa e lashte ishte Dodona...thuhet qe te treja priftereshat ishin egjiptiane, ishin te fundit qe ndryshuan rendin e gjerave, me pas erdhen prifterin meshkuj.
by the way, Dodona ka qene orakull te pakten nje mije vjet perpara ardhjes se priftereshave egjiptiane.
Zeusi pushton Dodonen, dhe merr fund matriarkalizmi.

tani po hyjme ne epoken e ujorit.
land nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 10:55   #22
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Postime: 3,045
Thanks: 1,453
Thanked 1,151 Times in 775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Po po. E mbaj mend dhe une nga ajo vizite imja atehere qe ekzistonte nje shqetesim i pergjithshem persa i perket tentativave te Zeusit per te vendosur dominancen e tij ne Dodona. Kishte shume njerez qe raportonin vizione te Zeusit ne forma nga me te ndryshmet, sidomos ne Krete. Nga vende te largeta kishte lajmetare qe flisnin per nje sekret te erret ne Krete, por qe askush nuk kishte jetuar qe ta tregonte. Mbaj mend qe nje tregtar nga Kartagjena fliste per dicka te jashtezakonshme qe ishte pare ne vendin e tij mbi shkretetire, per dy njerez me flatra qe u perpoqen te ndiqnin Apollonin. Dhe fliste te verteten sepse ne Dodone kasta klergjike pershkruante qe kishte ardhur nje njeri me lekure te zhuritur si nga nje zjarr qe pyeti Orakullin per te birin te cilin e kishte humbur. Njerezit kishin frike se ky njeri ishte nje nga shkaqet e inatit te Apollonit kundrejt Dodones. E pyeta Nikandren per te tera keto, por nuk mu pergjigj... Shume me vone e kuptova sekretin e saj. S'kam per ta harruar kurre Nikandren.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 17:51   #23
land
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 4,537
Thanks: 33
Thanked 23 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
land ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Meri Shiko postimin
..............
Fatmiresisht eshte e kunderta, : nuk jam une qe kam postuar e shkruajtur kaq gjate gjate ne kete teme.Preferoj me mire te lexoj....
go on like that girl, po deshe komento, kush po te ndalon
Citim:
Une di nje gje : qe s`di asgje
po, por sokrati ishte gay lol, ca gjera i kishte mire ca te tjera ja fuste kot, histori tjeter kjoCitim:
S`kom koh`
koha gjendet

-----------------

Citim:
Gjithesesi eshte teme interesante, sidomos duke filluar nga postimet e fundit ...
yep
land nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 18:32   #24
Kryeplaku
Kryeplak
 
Avatari i Kryeplaku
 
Data e antarėsimit: Feb 2011
Vendndodhja: Albania
Postime: 1,780
Thanks: 0
Thanked 39 Times in 30 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
Kryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejtKryeplaku do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Nese deshirojme qe te gjitha civilizimet njerezore ti nenshtrojme per disa qellime tona me te larta, se pari do tua marrim fuqine e mendimit te lire, duke i ndare keshtu nga natyra e vertete qe kane. Me shkurtimin e kraheve te fuqise se tyre te lire mendore dhe shpirterore, vemendjen dot tua fokusojme ne gjerat e parendesishme sporadike
Ky eshte parimi i pergjithshem i masonerise boterore qe veten e konsideron si shtrese me e larte dhe me e privilegjuar konspirative qe sundon me tere njerezimin-ELITA. Andaj, asnje lufte dhe krize e madhe boterore, marre se bashku edhe konfliktin aktual te gjoja dy civilizimeve (Lindjes-islame dhe Perendimit-krishtere) nuk eshte aspak realiteti i rrethanave te caktuara shoqerore, por eshte ELITA ajo, qe permes ketij koncepti dhe me nje menyre tejet te sofistikuar manipulon me shumicen.
Nese provizorisht shetisim ne kalendarin e ngjarjeve te rendesishme historike qe kane pasur permasa globale, si arsyetim i ndodhjes se tyre, zakonisht do ta kemi shpjegimin sipas nje logjike boterisht te pranuar akademike, e cila permes propagandes se fuqishme masive, nga njera ane, dhe procesit te organizuar dhe kontrolluar mire te arsimit, nga ana tjeter, vazhdimisht na eshte imponuar si e vertete.
Por, a kemi menduar ndonjehere se karshi ketij realiteti, per te cilen jemi te bindur se eshte ashtu, mund te ekzistoj edhe ndonje e vertete tjeter alternativee
A ka mundesi qe te gjitha keto realitete historike me ndikime dhe permasa te gjera shoqerore, te jane te shkaktuara artificialisht dhe nga ndonje qender e madhe e fuqise boteroree Nese pergjigja eshte pozitive, atehere kush mund te jene ata qe na imponojne realitetin kolektiv te bindjeve tona qe ne i kemie
Jane, ATA, elita shoqerore qe kontrollon te gjitha nivelet globale me permasa boterore.Jane ATA, sundimi i disa me te zgjedhurve qe nuk jemi mesuar tei shohim ne opinion , sepse rolin e tyre medial e kane gjithmone aktoret tjere te kurdisur.
Jane ATA, qe per vete mendojne se ne bote ekzistojne vetem enee dhe ete tjerete.Jane mu ATA qe ndoshta dikush i ka emertuar si;emasonete, emuratoret E lire...e kush e di se si tjeter. Por, sido qe tei kemi emertuar, ATA thjesht jane ELITA.
Sikur na del, ATA vertete jane te padukshem, por tejet te fuqishem. Disponojne jo vetem me ushtri te sofistikuar per elojera me zjarree , por gjate paqes, gjithnje ne veprim, kane ne dore: propaganden, mediat, parate, bankat...
ATA jane zoterues te luftes, dhe meritore te paqes. Kreatore te krizave, dhe pushuesit e tyre. ATA jane arkitekt te erendit Te RI boterore

Tri principet e sundimit te botes!
Dija eshte pushtet. Shfrytezimi i njerezve eshte shume i thjeshte kur ti ke pak me teper njohuri nga se kane ata. Edhe pse njohurite tona jane te shumta, ekzistojne zonat ku ne nuk dime asgje.
Kjo ndodhe, pikerisht, pse ne nuk e kuptojme se sa te rendesishme jane emocionet dhe se ne jemi gjithnje ne kontrollin e emocioneve te shtypura. Kjo ndodh per shkak se pjesa me e madhe e njerezve nuk dine ate qe dine nje pjese me e vogel, pra faktin se gjerat e medha kontrollohen nga gjerat e vogla.
Nese e shikojme historine e perendimit dhe te disa personaliteteve te rendesishme (qe nga Pitagora e deri tek Njutoni) do te shohim se te gjithe ata ishin te mrekulluar nga OKULTIZMI.
Fjala okultizem, e shpjeguara fare thjeshte, do te thote ee fshehtee dhe pjesa me e madhe e njohurive misterioze fshihet ne tekstin dhe simboliken e librave me te falshem fetar te botes , perfshire edhe Biblen dhe Kurean-in. Shume principe te pergjithshme nga keto vepra jane te kuptueshme dhe te pranuara nga masat por ne to ka mjaft gjera qe mbeten te fshehta dhe te cilat ne nuk i dime.
Andaj ELITA, e njeh mire OKULTIZMIN dhe ne menyre te perfeksionuar sherbehet me principet e tij. Ne vazhdim do teiu parashtrojme tri principe simbolike me origjine nga okultizmi, permes se cilave sherbehet ELITA gjate venies se kontrollit te vete mbi njerezimin. Keto tri principe jane: PRINCIPI I piramides, SPIRALES dhe SATURNIT.
- PIRAMIDA - ne masoneri perfaqeson nje forme te struktures politike dhe ekonomike qe i lejon nje grupit te vogel te njerzeve te kontrollojne nje grup me te madh.
Nese e paramendojme nje piramide dhe ne te nje strukture organizative, do te shohim se ata qe jane ne maje te piramides kane fuqine dhe pushtetin e kontrollit me te madh, nga ata qe jane gjithnje e me poshte ka fundi piramidal . Ne maje te saj eshte syri qe sheh, veren dhe regjistron edo gje. Me kete princip piramidal, sot funksionojne shume organizma shteterore , ushtarake dhe korporatat e medha boterore.
- SPIRALA- perfaqeson evolucionin qe ndodh permes nje veprimtarie natyrore ciklike. Pamja rrethore e spirales i referohet natyres ciklike te sistemeve jetesore, ndersa menyra se si spiralja leviz nga qendra e saj edo here sa rrotullohej, paraqet forcen evolutive qe levize ne menyre periodike.
ELITA ka nisur veprimtarine e vete me pak pushtet, por me shume njohuri. Dhe, pak nga pak, sikur tek rrotullimi i spirales, e ka kthyer njohurin e vete te madhe ne pushtet. Ajo, ne menyre permanente investon asetet e veta qe tei rris ato dhe keshtu ne vazhdimesi, derisa ta kontrolloj tere boten dhe njerezimin.
- SATURNI - perfaqeson simboliken e kufizimit te lirive te te tjereve. Sa ma pak dine te tjeret dhe masat, aq me e fuqishme eshte edhe ELITA. Kjo simbolike okultiste perfaqesohet me kete domethenie per shkak te rrethit te tij unazor qe e mbeshtjelle kete planet, ndersa figurativisht nenkupton kufizimet.

Kush jane elita boterore?
Ne nje analize te publicistit te mirenjohur amerikan ADAM PHILIPS, te publikuar me 15.02.1999, me rastin e festes se edites se kryetarite ne ezeri i Amerikese, ne mes tjerash konstatohej se, qe nga viti 1789 dhe presidentit i pare i SHBA-ve, George Washington e deri me sot, nga numri i gjithmbarshem i kryetareve qee kane qene ne krye te timonit te ketij shteti te fuqishem boteror, jane edhe 14 kryetare tjere qe pa dyshim ishin masone.
Qe nga Koha e Washingtonit e deri me sot, masonet kane arritur te futen ne te gjitha nivelet e strukturave politike dhe ekonomike te rendesishme vendimmarrese, si ato amerikane ashtu edhe boterore. Sipas te njejtit autor, vleresohet se masonet ve organizuar mire dhe tejet konspirativ, permes degeve dhe nendegeve te tyre hierarkike, jane te shperndara ne te gjitha shtetet e botes dhe numerojne 4,5 milion anetare.
Hulumtuesi i pavarur britanik DAVIT ICKE, ne librin e vete edhe e verteta do te na lirojee paraqet tabelen e hierarkise sunduese te fuqise ELITE dominuese te botes. Sipas ketij autori hierarkia e elites boterore duket keshtu:
- Ne vendin e fundit, ose te pare nga fundi, eshte i gjithe njerezimi;- Ne vendin e dyte nga fundi, rangohen MEDIAT E SHKRUARA DHE ELEKTRONIKE;- Me PAS organizata e kombeve Te BASHKUARA;- Unioni Evropian dhe blloqet e tregtise globale (nafat etj);- Grupi i Bilderbergut (perbere nga personalitetet me te shquara te elites politike boterore. Ndryshe ne opinion kjo quhet si eqeveria ne hijee);- Instituti Mbreteror Anglez per Pune te Jashtme;- Keshilli Amerikan per Pune te Jashtme;- Komisioni Trelaterar (SHBA-te, Shtetet e zhvilluara te Evropes perendimeore, Japonia nga Lindja);- Tryeza e Rrumbullaket;- (ne vazhdim autori le disa nivele te zbalta) ;
- Me pas renditen organizata e fshafte ekaloresit e Maltese (ne dukje shoqate humanitare bamirese qe kultivon traditen mijevjeeare te ndikimit politik dhe ushtarak ne bote. Si anetare ne rrodhet e saj kurorezohen vetem pjesetaret e familjeve tradicionale aristokrate evropiane) ;- SKULL & BONES (Vellazeri okuliste e me te perzgjedhurve);- iluminatet, ose ete perndriturite ( po ashtu shoqeri, vellazeri e nje rrethi me te ngushte e me te perzgjedhurve);
- Komiteti 300 (Asociacion i ndertuar nga pjesetaret e 13 familjeve me te pasura te botes);Te gjitha keto institucione, vazhdon me tutje autori, ede juree duken se jane publike dhe veprimtaria e tyre nuk eshte jashte vemendjes se opinionit te gjere, por ede factoe,"Jo dhe aq"!
Ne prapavijen e transparences se tyre, fshihet nje veprimtari tejet konspirative e orientuar kah interesat e ngushta te grupeve ELITE.
Sa me shume qe te shkohet kah emaja e piramidese, numri i rrethit te ndikimit ngushtohet vetem ne disa individ. Thuhet ne dy apo tri prej tyre..
Por, sido qe te jete...KUJDES! Sot ne Kosove eshte bota qe sundon permes UNMIK-ut, dhe ne keto momente tejet te rendesishme per fatin historik te Kosoves, patjeter fjalen kryesore do ta kete kjo elite e sipercekur.
Kornizat e rendit te ri boteror kahere jane percaktuar nga ATA, ndaj , nuk duhet te na befasoje asgje...

Rreth pershkrimit te nocionit MASON...Kufizimi i lirise se te menduarit, nenkuptohet si kufizim i i lirise se vepruarit te drejt logjik apo te gjykuarit racional...Kur dikujt i mohohet e drejta e te gjykuarit atij i mohet ne te vertet e drejta e vetvendosjes apo e marrjes se vendimeve qe i pergjigjen situatave te caktuara dhe nevojave perkatese individuale, me nje fjale prej njerzve me identitet personal, masonet krijojne njerez pa identite dhe njerez te cilet nuk jane me vetja e tyre por ata jane marioneta te gjalla.Njeriu deri ne vdekje krijohet dhe me krijim une trumbetoj ne ndryshim, sepse ne ndryshojme dhe ndryshimi yne organik, na sjell ne nje cak, ne nje finish i cili eshte edhe prodhim i ndryshimit...Kesisoji teza se njeriu meson cdo dite, transformohet ne aksiome sepse njeriu ndryshon cdo dite, si ne pikepamje mendore_shpirterore ashtu edhe ne ate fizike. Meqenese njeriu qenka krijese fleksibile dhe trajta apo forma e kerkuar arrihet permes trysnise, qoft ajo fizike apo psikike ose parapsikike, qoft ajo klimatike, ekologjike, ekosistemike, sociale,ekonomike, politike, , athere kriojet premisa se njeriu mund te tjetrsohet prej nje personaliteti ne nje personalitet tjeter, dhe masonet jane te afte apo te prirur qe te bejne apo shkaktojen fenomene te tilla si ne individ apo edhe ne grup, RAJHU I MADH-ADOLF HITLER si pershembull!!!
__________________
Jesus is Love. http://www.youtube.com/watch?v=9E3VVFS_jUg
Kryeplaku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 18:34   #25
land
larguar
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Postime: 4,537
Thanks: 33
Thanked 23 Times in 43 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 78
land ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga gurax Shiko postimin
Po po. E mbaj mend dhe une nga ajo vizite imja atehere qe ekzistonte nje shqetesim i pergjithshem persa i perket tentativave te Zeusit per te vendosur dominancen e tij ne Dodona. Kishte shume njerez qe raportonin vizione te Zeusit ne forma nga me te ndryshmet, sidomos ne Krete. Nga vende te largeta kishte lajmetare qe flisnin per nje sekret te erret ne Krete, por qe askush nuk kishte jetuar qe ta tregonte. Mbaj mend qe nje tregtar nga Kartagjena fliste per dicka te jashtezakonshme qe ishte pare ne vendin e tij mbi shkretetire, per dy njerez me flatra qe u perpoqen te ndiqnin Apollonin. Dhe fliste te verteten sepse ne Dodone kasta klergjike pershkruante qe kishte ardhur nje njeri me lekure te zhuritur si nga nje zjarr qe pyeti Orakullin per te birin te cilin e kishte humbur. Njerezit kishin frike se ky njeri ishte nje nga shkaqet e inatit te Apollonit kundrejt Dodones. E pyeta Nikandren per te tera keto, por nuk mu pergjigj... Shume me vone e kuptova sekretin e saj. S'kam per ta harruar kurre Nikandren.
grate profetesha u quajten pellumba te zinj, sundimi i grave mori fund, ato proklamuan Zeus Amonin zot....Apollo vrau Python-in te birin e Gaia,nenes toke, nenes natyre.

Cudi !pellumbesha Nikandra ishte e bukur por e zeze.
land nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 19:39   #26
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Postime: 4,483
Thanks: 722
Thanked 1,502 Times in 1,016 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Meri...

Keshtu si ty edhe une desh e mora seriozisht njerin qe fliste per mithologjine. Vetem me vone e kuptova qe ai kishte degjuar si emer kete fushe te antikitetit, vetem kur kishte rene ne kontakt me lojrat e Playstation-it.
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 21:00   #27
gurax
Super Moderator
 
Avatari i gurax
 
Data e antarėsimit: Mar 2011
Vendndodhja: Virgo Supercluster, Local Group, Milky Way, Orion-Cygnus Spur, Sol-3, THE UNIVERSE
Postime: 3,045
Thanks: 1,453
Thanked 1,151 Times in 775 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 75
gurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėmgurax i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga land Shiko postimin
grate profetesha u quajten pellumba te zinj, sundimi i grave mori fund, ato proklamuan Zeus Amonin zot....Apollo vrau Python-in te birin e Gaia,nenes toke, nenes natyre.

Cudi !pellumbesha Nikandra ishte e bukur por e zeze.
Shpirti im ndjen vetem dhimbje dhe keqardhje, sa me shume cvarrosen detaje nga nje e kaluar e lavdishme

Land, ti personalisht duhet te gjesh dhe te lexosh 'The maze maker' nga Michael Ayrton, nese e mbaj mend mire emrin, por sjam i sigurt. Nuk e di si dhe kur por *duhet* ta gjesh. Do e vendosesh me pas ne raftin e nderit, te garantoj.
__________________
"I refuse to prove that I exist," says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing". "But," says man, "the Babel Fish is a dead giveaway, isn't it? It proves you exist and so therefore you don't. QED." "Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic. "Oh, that was easy," says man, and for an encore goes on to prove that black is white, and gets killed on the next zebra crossing.
gurax nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 21:52   #28
Muslim brother
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Postime: 66
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Muslim brother ėshtė i njohur nė kėtė pikė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

ja pra shkojm edhe ashtu
masonet jane nje grup-organizat qe mundohen te marrin boten ne dore ata duan qe vetem nga nje vend te sundojn boten dhe ti zhdukin te gjitha fet
si mendon se u zgjedh kryetari i ri kosoves ?
si jetojn? po si jeton nje milioner
Muslim brother nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 15-04-2011, 23:16   #29
busavata
Rebel pa arsye !
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 7,525
Thanks: 1,939
Thanked 2,465 Times in 1,159 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Masonet jan ata te cilet i mbysin femijet ne ujė... duhet me ndalue edhe mi denue rrept pjestaret e ksaj organizate ...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=V0OFF3q4Pxk
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 16-04-2011, 10:36   #30
TBAking
Anėtar i ri
 
Avatari i TBAking
 
Data e antarėsimit: Apr 2011
Postime: 2
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
TBAking ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
Masonet jan ata te cilet i mbysin femijet ne ujė... duhet me ndalue edhe mi denue rrept pjestaret e ksaj organizate ...
Masonet jan te pakapshem ata mund ti denoj vetem fuqia e Allahut.Ata perbejn 6 milion njerez,2 milion ne USA,ata e kan gjyqin e Hages,Fondin Monetar Nderkombetar,gjyqin e Strasburgut,krejt krytart e shteteve te medha nje nder to edhe Barack Obama,si mendon se u zgjodh presidentja e Kosoves Atifete Jahjaga per krejt njerzit ishte e panjofshme ama ajo kishte foto me George Bush.


E kush eshte Georga Bush?

Familja e tij ka post shume te lart ne piramiden masonike.
TBAking nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-11-2011, 23:43   #31
Mistrece
.
 
Avatari i Mistrece
 
Data e antarėsimit: Aug 2011
Postime: 5,778
Thanks: 0
Thanked 2,610 Times in 1,308 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 99
Mistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėmMistrece i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Jamais Shiko postimin
Kush Sundon Boten - Jim Marrs (nje nder te tjeret libra...).
Nder te tjeret...Rendi i Ri Boteror dhe Komploti Boteror i Nikola Nikolov.
__________________
Io sono selvatica di natura
e amo tutto ciņ che mi tenta
e non mi corrompe.
Mistrece nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2011, 00:46   #32
peshkaqeni33
nje ze midis jush
 
Avatari i peshkaqeni33
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Kush tha, qe s'jemi komshinj!
Postime: 4,483
Thanks: 722
Thanked 1,502 Times in 1,016 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
peshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėmpeshkaqeni33 i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Sinqerisht... nuk me intereson ku rrojne e cfare besojne. Jeta eshte teper e shkurter per tį vrare mendjen me humbje kohe te tilla!
__________________
Zoti ne qiell... Une ne det...


(Po ne toke kush do jete?!)
peshkaqeni33 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2011, 18:42   #33
Kavir
Panta Rei!
 
Data e antarėsimit: May 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 56
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 6
Kavir do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Masonėt janė organizatė ēifute qė kanė si synim tė sjellin mbretėrinė e Satanait dhe tė shembin Mbretėrinė e Zotit. Ata bėjnė mesha tė zeza dhe nė ēdo meshė duhet patjetėr tė theret njė fėmijė i krishterė (i pagėzuar) ose njė fėmijė mysliman (i bėrė synet).

Qė tė degjenerojnė besimtarėt e sinqertė dhe tė shkatėrrojnė fenė ta kanė shpikur pijet alkoolike, pornografinė, pedofilinė dhe inkurajojnė pederastinė dhe inēestet.

Ata u shesin tė krishterėve raki qė e kanė pėrdorur mė parė pėr tė shplarė kufomat, dhe u shesin myslimanėve ushqime qė i kanė larė me gjak derri.

Por shumė shpejt do mbushet edhe kupa e Durimit tė Perėndisė. Dita e Gjykimit po vjen (zere se ka ardhur) dhe atėhere ēifutėt masonė do kėrkojnė tė fshihen por nuk do i shpėtojnė dot Syrit tė Perėndisė. Pastaj do dredhojnė dhe do thonė qė i shėrbenin Djallit nga frika apo se ishin tė mashtruar por nuk do i shpėtojnė dot Shpatės sė Perėndisė sė Drejtė.

Pendohuni o njerėz para se tė jetė vonė, se pastaj askush nuk do u shpėtojė dot!
__________________
Jeta nuk ėshtė e drejtė, apo jo?
Kavir nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2011, 04:11   #34
^_^
Anėtar
 
Data e antarėsimit: Nov 2011
Postime: 33
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
^_^ ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Kavir
Drejt per drejte i ke simpati keto masonet ti? Ngelem duke degjuar per to.
^_^ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2011, 04:16   #35
SERAFIM DILO
Anti Busavata
 
Avatari i SERAFIM DILO
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Postime: 9,909
Thanks: 173
Thanked 1,559 Times in 1,149 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 51
SERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėmSERAFIM DILO i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Masonet jane ata qe nxoren europen nga eresira ku kisha katolike e kishte futur.
Liria,barazia,e demokracia,jane idete qe masonet vune ne zbatim per modernizimin e botes moderne.
SERAFIM DILO nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-11-2011, 04:20   #36
busavata
Rebel pa arsye !
 
Avatari i busavata
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Gjilan
Postime: 7,525
Thanks: 1,939
Thanked 2,465 Times in 1,159 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 74
busavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėmbusavata i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Masonet jane ata qė Breannen e benen te luante filma porno ...
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=V0OFF3q4Pxk
busavata nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2012, 11:00   #37
LaZdRaNiii
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Postime: 2
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
LaZdRaNiii ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga T3chn1cal Shiko postimin
Masoneria paraqet organizate te formuar nga rregulla dhe parime jezuite me njė disipline shumė te

ashper.Janė fuqi sunduese e botės,pėrmes qeverive botėrore dhe njerėzve tė tyre te cilėt arrijnė ne

pozitat me te larta dhe e marrin qeverine ku pastaj udheheqin me shtetin.ēdo qeveri qe i

pengon,minohet nga ata.Formulat e tyre sherbejne vetėm pėr qellime materiale dhe pėr rrenimin e

shoqerise ekzistuese.I nderuar anėtar "Hektor" qėllimi i tyre ėshtė mbi kombėtar,supranacional,global

ngase ata kanė pėr qėllim sundimin e botės e jo vetėm te njė vendi apo regjioni.Pra Masoneri

"kombėtare" nuk ka as edhe nuk ekziston diēka e tillė.Roli i tyre ne shoqeri ėshtė tejet i madh ngase ata

janė ata te cilėt qeverisin me shtetin,e duke qeverisur me shtetin kuptohet se i qeverisin edhe qytetaret e

atij shteti.Ata veprojnė sipas agjendes se tyre te famshmem,e cila ėshtė tejet e rrezikshme pėr tė gjitha

shoqėritė ekzistuese.Kjo ėshtė ajo agjende:

1. Shkatėrrimi i tė gjitha qeverive pacifiste
2. Heqja e trashegimise
3. Zhdukja e prones private
4. Zhdukja e patriotizmit
5. Zhdukja e familjes
6. Heqja e relegjionit
7. Krijimi i njė qeverie botėrore

Kjo pika e 7 ėshtė GLOBALIZIMI i famshem qe tani ėshtė perhap me te madhe,e qe ka pėr qėllim

sundimin e botės nga njė qeveri e vetme,qe ne kėtė rast do tė sherbente UN dhe Security Council i

UN.Shumė me lehtė do tė jetė sundimi i botės nga njė qendėr e vetme sesa te sundohej bota veē e

veē,kėshtu qe UN i'a lehteson njė gjė te tillė.

Kush janė MASONET SHQIPTARE?Intersante he!?
Ok,do tė tregoj edhe pse....Ėshtė hera e pare qe flas me emra edhe pse mund te jetė shumė .....
Mason shqiptar ne Kosovė ėshtė politikani me i pasur shqiptar deri me tani z.Veton Surroi,i cili ka pozite

ne PIRAMIDEN E FAMSHME MASONE.Ndėrsa Mason shqiptar ne FYROM ėshtė z.Arben Xhaferi.Pėr me

shumė nuk mund te ju flas edhe pse kam shumė gjėra interesante pėr t'iu treguar,mirėpo pėr

shkaqe....do i'u kisha lutur te me kurseni.
Me kėtė desha te i'u argumentoj se ka masone shqiptare,te cilėt veprimtarine e tyre e zhvillojne pėrmes

Politikes,Mediave,....


Illuminati quhet ndryshe dhe Vellazeria e fshehte ose The Secret Brotherhood.

Elita e kesaj organizate mbi organizatat, ne pjesen me te madhe kane lindur e tille. Pra jane femije te

ish-elites dhe prinderit e tyre kane qene masone, sick akne qene gjysherit dhe stergjysherit.
Ja si eshte shprehur nje nga kreret e Masonve, i grades me te larte:
Eksistojme sot ne kete bote sic kemi ekzistuar prej mijera vjetesh, nje trup i ndricuar humanesh te gjithe

se bashku ne ate qe mundt e quhet Urdheri i Kalvarit. Perbehet nga ata te cilet me forcen e mendimit

dhe ate shpirterore kane arritur te gjejne fatin e fshehte te ketij qyteterimi. E ardhmja e ketij fati
sekret eshte nje Rend Boteror i drejtuar nga nje Mbret me fuqi te mbinatyrshme. Ky mbret i ardhshem

do jete nje pasardhes i denje dhe pjestar i Urdherit te Illuminati, qenie e denje dhe qe i perket nje familje

heronjsh te qenies njerezore. Manly P. Hall 33° Mason

Po e nderpres kete shkrim ketu per ta vazhduar me pas sepse eshte shume i gjate dhe ka elementa te

shumte qe duhen shpjeguar me detaje ne menyre qe te behet i kuptueshem per ate qe skane njohuri te

mjaftueshme ose qe e degjojne per here te pare. Sa per tju mbajtur me ne korrent te ngjarjeve, prej disa

kohesh qarkullon termi NWO ose New World Order ose Rendi i Ri Boteror qe ne menyre paksa te mekur

eshte permendur nga media zyrtare dhe qe ka filluar te kundershtohet haptazi ne qarqet progersive,

shkencore, politike dhe sociale. Hapat e para te ketij NWO jane stabilizuar me krijimin e bashkimit

Europian dhe synimi eshte qe te shtrihet ne te gjithe boten. Mbase ju kujtohen protestat e fuqishme ne

Gjermani para disa muajve gjate mbledhjes se bere nga Bilderbergers ku pati edhe te demtuar nga

demonstruesit. Bilderbergers jane nga grupimet me te fuqishme ekonomike sot ne bote, qe disponojne

mjete financiare dhe politike kaq te pamasa sa mund te rrezojne ne gjunje cdo lloj qeverie brenda 24

oreve.
Per ta mbyllur pjesen e pare te ketij shkrimi dua te shtoj qe familja Bush eshte nje pjestare e Masonve,

madje e Freemasonry. Vete George Bush i riu dhe i vjetri jane pjestare te njeres nga gradat e

freemasonry Skull & Bones dhe po i tille eshte dhe ish kandidati per president John Carry.
Me poshte po postoj foton e Adam Wieshaupt dhe simbolin e Illuminatit qe quhet ndryshe edhe The Cult

Of All Seeing Eye ose Kulti i Syrit qe Sheh Cdo Gje. Ky simbol eshte pjese e simboleve te freemasonry.
Dua te shtoj edhe dicka. Ky simbol i masoneve dhe i Illuminati ndodhet edhe ne kartmonedhen prej 1 $amerikan1 Maji i vitit 1776 eshte data me e rendesishme per planet luciferiane per Rendin e Ri Boteror te

Masoneve te Lire. Ne kete date nje jezuit obskurantist, profesor i te drejtes kanonike ne Universitetin e

Ingolstadt ne Bavari, Adam Weishaupt krijoi nje organizate ose shoqeri sekrete te quajtur Ancient and

Illuminated Seers of Bavaria qe me pak fjale do te thote Profetet e Lashte dhe te Ndricuar (ne kuptimin

mendjendritur) Bavarez ose si term i shkurter nga anglishtja AISB
Illuminati si doktrine u be nje perzjerje e sekreteve masonike (doktrina luciferiane), misticizmi islamik

(Sufism) dhe disiplina mendore jezuite (Hatha Yoga). Nje element shume i rrezikshem ne filozofine e kesaj

organizate dhe doktrines se saj eshte perdorimi shkencor i drogave, hashashi, per te prodhuar nje

gjendje te iluminuar ose te ndricuar te mendjes nje komponent qe lidhet direkt me binomin Knights

Templar (Kaloresit e Tempullit) dhe Order of the Assassins (Urdheri i Vrasesve) qe daton vitin 1050 mbas

Krishtit. (Keto te dyja jane pjese te organizates masone, nje nga shkallet e hierarkise se saj qe do me

duhet ti shpjegoj ne nje shkrim me poshte. )
Illuminimi eshte nje nga elementet me kryesor te Masoneve dhe levizjeve te tjera me karakter okult. Cdo

kandidat i levizjes masone kerkon kete lloj ndricimi mendor dhe kjo gje i premtohet. Sa me lart ngjitet ne

hierarkine e levizjes aq me shume "ndricim" ai merr. Eshte per shkak te ketij objektivi "te ndricimimt" qe

ka kjo shoqeri, pra Masonet, qe AISB u bei njohur nga te gjithe si Illuminati.
Termi Illuminati eshte shumesi i fjales latine illuminatus qe do te thote DIKUSH QE ESHTE I NDRICUAR dhe

ne rastin konkret ka parasysh dike qe ka marre bollekun dhe forcen e mendimit te Masonve te Lire ose

sic njihet rendom ne ambientet e ndryshme sot Freemasonry.
Teknikisht nje Illuminati eshte nje Master Mason qe ka perftuar gjithe njohurine dhe "ndricimin" dhe niveli

i tij i reputacionit apo dhe hierarkise e kalon ate te grades 32 madje edhe 33. (Keto jane gradat me te

larta ne Masonery dhe qe te arrish aty duhet perkushtim, pergatitje dhe dedikim absolut. Darius)

Ja ne cfare nivelesh shtrihen Illuminati

Njerez qe arrijne nivele te tilla njihen si Mjeshtra te Mjeshtrave te Tempullit dhe pervec emrit Illuminati

njihen ndryshe edhe si:


#The Society of the Elect
# Great White Brotherhood
# Argenteum Astrum (Silver Star)
# Order of One
# Torch-bearers
# Invisible College
# Custodians of the Plan
# The Lords of Compassion
# Guardians of the Grail
# Society of Illumined Minds
# World Mind
# Council of Masters
# Hesychasts
# Order of the Perfectibilists
# The Council of All Beings
# Wisemen
# Invisible Order
# Secret Brotherhood
# The Brain Trust
# Crusaders of the Green Cross
# Seekers on the Threshold
# Masters of Wisdom
# The Hierarchy
# Council of Nine
# Fraternitas Saturni
# Hermetic Brotherhood of Light
# All Souls Group
(spo e quaj te nevojshme perkthimin e ketyre emrave sepse jane te thjeshte per tu kuptuar edhe nga ata

qe skane njohuri ne anglisht. Darius)

Deri ketu nuk ka asgje te vecante qe mund te krijoje ndonje pershtypje apo ndjenje paniku per ate qe

degjon Illuminatin per here te pare. Por ja kush jane strukturat e Illuminatit dhe ku shtrihen ato:

Bankat dhe Grupi Monetar

1- Bankat Nderkombetare Qendrore
2- Bankat Qendrore
3- Fondi Monetar Nderkombetar
4- Banka Boterore
5- Banka Nderkombetare e Te Ardhurave
6- Banka Boterore e Kursimeve
7- Korporatat Shumekombeshe
8- Fondacionet

Grupet e Shoqerive Sekrete

# Freemasonry
# Skull & Bones
# Grand Orient Lodge
# Grand Alpina Lodge
# Knights Templar
# Royal Order of the Garter
# Priory De Sion
# Rosicrucians
(Edhe ketu e quajta me vend qe te mos i perktheja emrat sepse keto jane emrat qe njihen sot ne te gjthe

boten. Darius)

Grupet Politike

1- Udheheqesit e Qeverive te vendeve te ndryshme te botes
2- Kombet e Bashkuara
3- Bilderbergers
4- Komisioni Trilateral
5- Keshilli i Mardhenjeve me Jashte
6- Klubi i Romes
7- Instituti Aspen
8- Korija Bohemiane
9- Federatat Rajonale (Nato, EEC, etj)
10-Sindikatat Nderkombetare te Punetoreve

Grupet e Inteligjences

# CIA
# KGB
# British Intelligence
# Mafia/Krimi i Organizuar
# Kartelet e Droges
# Interpol
# Partite Komuniste

Grupet Fetare

1- Keshilli Boteror i Kishave
2- Keshilli Kombetar i Kishave
3- Parlamenti Boteror i Feve
4- Vatican, The Sovereign Military Order of Malta (SMOM)
5- Grupet dhe Kultet e te ashtuquajtures New Age
6- Protestantet Liberal Te Denominuar
7- Unity Church
8- Unitarian / Universalist Church Baha'i
9- Tempulli i Kuptimit

Grupet qe merren me edukimin

# UNESCO
# World Peace Groups
# Planetary Congress
# World Constitution and Parliamentary Assoc.
# Environmental Groups
# Lucis Trust
# World Goodwill
# World Union
# Esalen Institute
# Media Establishment


Masonet me me fame ( shikoni ne foto )

a din qa kokan Masonet thjesht nje Fantazi nje Luft Piskologjike qe bjen Shtet me te Fuqishme ne Bot dhe kan efekte destabilizuse te Personat e Dobet Pisiqikisht hiq sen ma shum une nuk jam duke par tek keto Prralla dhe Fantazi a mundet dikush me ma gjet nje Mason apo qasi Illuminist thjesht gjene nje qe te hyj ketu ne Forum dhe tja shikojm aftesit e tyne se ca jan ne gjendje me ba se sa Mbi Njerzor cenkan dhe sa cenkan me te aft se gjith njerzit e tjer te Botes per apo thjesht nje Grup te Cmendurish Psicopatesh te Pasur qe Manipulojn me njerzit e Varfer te cilet jan per te siguruar Kafshaten e Gojes bine Pre e Mnipulimeve te ketyre Budallenjeve apo Fantazerve qe shohin Filma te Televizionit pfffffffff sipas Logjikes dhe mendjes te Disave Sadam Husein paska qen Mason , sic ndiva Veton Surroi cenka Mason po ashtu i ndjeri Arber Xhaferi po del te kete qen Mason Enver Hoxha po ashtu tashme paska qen Mason Slobodan Milosevic sipas logjikes time shum te thjesht paska qen Mason Moamar El Gadafi tash kohen e fundit eshte edhe nje Mason i famshem ( per mua njeri i cmendur qe Masakron Popullin e vet per Pozit ) Assad ne Siri po leni more ti kqyrmi na do sene qe na bajn jeten ma te let ma te lumtur nje Mesatare Ekonomike me gjet po qfar Masoni te hamamit thjesht FANTAZI dhe CMENDURI cenka kjo gja pffffffff
LaZdRaNiii nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2012, 11:05   #38
LaZdRaNiii
Anėtar i ri
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Postime: 2
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
LaZdRaNiii ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga busavata Shiko postimin
Masonet jan ata te cilet i mbysin femijet ne ujė... duhet me ndalue edhe mi denue rrept pjestaret e ksaj organizate ...
o sen te hamamit o vlla ska te keta njerz te thash njerz te Cmendur Psicopata te hamamit qe jan te Pasur kurgjo tjeter te keta ska jan tipa qe po shikojkan Filma ne TV sic jan nja dy a tre i kam pa kan Pare i gjejen disa persona qe jan zhytur ne Borgje te Medha edhe lujn me jete e tyne si me qen shtaz qe i ndjekin naper qytete me i Vra per pare per qejfin e tyre Logjik e thjesht njerz te Cmendur te Degjeneruar pfffffffff ai qe eshte Mason kejt familen pip pip pip jau bafsha
LaZdRaNiii nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2012, 13:55   #39
Incubus
Anėtar i ri
 
Avatari i Incubus
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Postime: 7
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Incubus ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

Kur njeriu me Ipad dhe Aple ngelet INJORANT
http://www.youtube.com/watch?v=zBmkMU5lI0M
Aty i gjen Masonet.
RIP KOLONEL.
Incubus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 10-09-2012, 16:06   #40
Incubus
Anėtar i ri
 
Avatari i Incubus
 
Data e antarėsimit: Sep 2012
Postime: 7
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
Incubus ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Cfar jane Masonet ? Kush jane ata ? Si jetojne ?

http://www.youtube.com/watch?v=9LTdx1nPu3k
Ne Siri hajde....
Incubus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Tags
masoneria masonet mason

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur