Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 17-07-2010, 20:39   #1
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Ngjarje te verteta!

Pershendetje ..

E hapa kete Teme se ca spo degjojme cdo dit ,cdo ore e cdo minut.. jeta ka plot surpriza te mira e te keqe ..ketu do hedhim vetem Ngjarje te verteta...pastaj komentet i dini ju .
Ju flm!


Shqiptari kapet duke blere 3000 paund nje femer!

Nje
foto e bere nga sektori i mbikeqyrjes se policise britanike ka zbuluar
nje shqiptar duke dhene 3000 paunde (3300 euro) ne dore per te blere
nje femer si skllave seksi te dy te tjere, ne “London Oxford Street”.
Malli ishte nje vajze 20-vjecare, e cila pritej t’i sillte pronarit te
ri 100.000 pound (110 mije euro) ne vit, duke pasur marredhenie
seksuale 25 here ne dite me klientet.

Saktesisht,
fotoja e publikuar nga gazeta prestigjoze "The Sun", tregon nje
shqiptar qe i dorezon shumen e sterlinave dy te tjereve, per te blere
vajzen qe shfaqet ne te majte te fotos, per shtepine e vet publike.
Nderkohe mesa eshte bere e ditur prej autoriteteve britanike, dy burrat
kane nje rrjet prej 9 bordellosh. Vajza ishte me fat, pasi policet kane
vepruar menjehere per te ndaluar grupin e trafikanteve shqiptare, qe
tani jane denuar me nje total prej 63 vjetesh burg. Pikerisht, ata qe
po shesin vajzen jane Izet Fejzullahu, 32 vjec, dhe Agran Demarku, 22.
vjec, ndersa bleresi eshte Gazmet Turku. Fejzullahu eshte ndeshkuar me
14 vjet per kontroll prostitucioni; Demarku, i cili me vete ka pasur
edhe te vellain Fatmir, ka marre 18 vjet (po aq sa tjetri), ndersa
Turku eshte ndeshkuar me 14 vjet per aktivitetin e bordellos. Kurse
vajza lituaneze, tani eshte kthyer ne familjen e vet.
Por...
jo te gjitha kane pasur fatin e saj. Policia angleze ka deklaruar se qe
prej vitit 2003, 4000 femra jane tafikuar ne Britani per prostitucion.
Disa kane ardhur me deshire, por shumica jane marre me force, apo me
dinakeri duke i premtuar fillimisht pune normale. Sidomos ne rritje
raportohet se eshte trafikimi i vajzave nga Europa Lindore.
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:41   #2
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Babai perdhunon vajzen!!

Babai mė pėrdhunon prej 11 vitesh. Nuk mundem tė duroj mė kėtė gjendje. Kam tentuar disa herė tė vras veten. Nuk kisha forcė ta denoncoja krimin se mė kėrcėnonte mua dhe nėnėn”. Rrėfimi rrėqethės i njė 18-vjeēareje nga Kukėsi me banim nė fshatin Laknas nė periferi tė kryeqytetit, ka ngritur nė kėmbė policinė. Brenda pak orėsh nė pranga ka pėrfunduar babai monstėr, 58-vjeēari Ramadan Isufaj. I akuzuari pėr krimin makabėr ka mohuar kategorikisht tė ketė pėrdhunuar vajzėn e tij. Duke parė dy qėndrime tė kundėrta, tė vajzės qė pretendon se ėshtė viktimė e pėrdhunimit, dhunės fizike dhe psikike tė babait tė saj, si dhe mospranimin e akuzės nga 58-vjeēari, burime policore thanė se po hetojnė pėr vėrtetėsinė e denoncimit tė 18-vjeēares. Sipas tė njėjtave burime, denoncimi mund tė jetė bėrė dhe pėr ndonjė hakmarrje tė mundshme ndaj Isufajt, kjo pėr faktin se vetėm njė javė mė parė ai ka pohuar se ka gjetur gruan e tij, Shpresa nė shtrat me njė person tjetėr.
Denoncimi
Me lot nė sy, tejet e terrorizuar, 18-vjeēarja ka mbėrritur nė komisariatin nr.5 tė policisė, ku ka denoncuar pėr pėrdhunim babanė e saj, Ramadan Isufaj. Vajza ka pohuar se ėshtė pėrdhunuar nga i ati qė nė moshėn 7-vjeēare. Sipas policisė, pėr 11 vite me radhė 58-vjeēari dyshohet se nė mėnyrė sistematike ka kryer marrėdhėnie seksuale me vajzėn, duke e kėrcėnuar se do ta vriste nėse e denonconte. Madje, duke mos duruar turpin si dhe dhunimin nga i ati, 18-vjeēarja ka tentuar tė vetėvritet disa herė. Pasi kanė marrė rrėfimin e tė dhunuarės, specialistėt e Seksionit tė Luftės Kundėr Krimeve Seksuale dhe Lirisė sė Personit, kanė mbėrritur nė shtėpinė e Ramadan Isufajt duke i vėnė prangat kryefamiljarit. Babai i katėr vajzave, mė e vogla prej tyre 15 vjeēe, akuzohet se ka ushtruar dhunė fizike dhe ndaj bashkėshortes sė tij, Shpresa Isufaj, 43 vjeē. Nė fakt, vetė i akuzuari pretendon se denoncimi ndaj tij ėshtė bėrė me qėllim nga vajzat, pėr fshehur tradhtitė e sė ėmės.


Hetimi
Dyshimet e forta se denoncimi ndaj 58-vjeēarit ėshtė bėrė me qėllim qė tė fshihet tradhtia bashkėshortore, ka bėrė qė policia tė hetojė nė disa pista. Pėr tė zbardhur historinė e ndodhur nė familjen kuksiane, sė pari policia do tė vėrtetojė nėse vajza ėshtė pėrdhunuar sistematikisht. Ekspertiza e mjekoligjorėve do tė hedhė dritė mbi kėtė fakt. Njė tjetėr pistė qė po hetohet ėshtė dhe fakti i denoncimit pėr tė shpėtuar tė ėmėn. Aktualisht mbi supet e babait tė katėr vajzave rėndojnė akuzat e “kryerjes sė marrėdhėnieve seksuale nė gjini ose nėn kujdestari”, “shkaktim tė vetėvrasjes sė mbetur nė tentativė” dhe “dėmtimeve tė tjera me dashje”.
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:42   #3
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Histori shqiptare ne shtetin fqinje!

Ja pse eshte mire te jesh shqiptare:
Tė nxehtit e Athinės ėshtė shumė mė munduese se nė Tiranė, por ja qė ėshtė deti dhe sikur e rregullon frymėmarrjen e kėtijė qyteti gjigand. Plazhet janė tė panumėrt. Plazhet e ishujt e shumtė i japin mrekulli turistike gjithė Greqisė...
Shumė shqiptarė plazhin e bėjnė nė Glifadha. Autobuzi u mbush plot nė atė fundjavė. Njerėzit ngjiteshin duke kontrrolluar veten. Aty pranė meje njė grua mbi tė gjashtėdhjetat mezi po mbahej, por askush nuk ia kish qejfin pėr t’i liriuar ndonjė vendulje... Dy djem me qime tė ngrira pėrpjetė, mbanin nga njė vajzė mbi gjunjė, duke e rrituar akoma temperaturėn e stinės...
Njė vajzė fytyrimtė 15-16 vjec, u ngrit nga vendi ku qe ulur pranė dhe pa nxjerrė zė e mori nga krahu gruan e moshuar pėr tek vendi i saj. Gruaja u ul e pasi u qetua ca pyeti vajzėn:
-Si tė quajnė vajza ime?
Vajza e pa nė sy, buzėqeshi lehtė dhe ngriti supet nė moskuptim.
-Emrin, emrin dua!- e pyeti sėrisht gruaja nė gjuhėn e saj .
Vajza u skuq e tėra, sic mund tė skuqet njė vajzė shqiptare e porsaardhur.
-Shqiptare jeni ?- e pyeti dikush nė shqip.
-Po ! tha vajza si e zėnė nė faj...
-Ėshtė shqiptare dhe nuk di greqisht – i tha ai gruas.
Ajo e pa me cudi, bėri kryqin, u ngrit nė kėmbė, duke u mbajtur nga dora e vajzės, dhe e puthi nė ballė...”, shumė mirė, shumė mirė shqiptare e vogėl...”
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:45   #4
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Tema e pare ka qene MALOK Kafshe.
E dyta bishe.
E treta na hape zorret e barkut
lg
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:45   #5
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Cifti me i ri shqiptar

Ata janė ndoshta ēifti
me moshėn mė tė vogėl nė Shqipėri. Ajo quhet Floresha dhe sapo ka
mbushur 13 vjeē, ndėrsa ai mban emrin e njė artisti tė njohur nė
Hollivud. E thėrrasin Ēaknorris Mustafai dhe ėshtė 14 vjeē. Qė nga
gushti i kėtij viti banojnė tė vetėm nė njė shtėpi private nė lagjen “5
Maji” Elbasan. U njohėn, u dashuruan, u fejuan dhe u martuan si tė
gjithė ēiftet e tjerė, ndonėse ligjėrisht tė pacelebruar.
Njohja dhe lidhja
“U
njohėm kur ishim nė shkollė. Unė shkoja nė shkollėn “Xhaferr Kongoli”,
ndėrsa ai nė shkollėn “Qemal Haxhihasani”. Mė kishte ndjekur disa herė
nga pas. Por unė i fshihesha gjithmonė. Njė ditė mė ndaloi nė rrugė dhe
mė tha “tė dua dhe mė pėlqen tė martohem me ty”. Unė i thashė qė tė
vinte tė mė kėrkonte nė shtėpi. Isha dhjetė vjeēe kur mė propozoi”,
tregon Floresha. Burri i saj bėhet xheloz, tenton ta ndalojė, e qorton,
madje edhe e kėrcėnon. Por ajo kėnaqet dhe qesh, sepse i pėlqen t’i
kujtojė ēastet qė kanė kaluar para fejesės bashkė.
Ēaknorris
Mustafai ka njė shtėpi tė madhe, aq sa ai dhe nusja duken si kukulla
brenda saj. Shtėpia ka korridorin e madh, kuzhinėn, dhomėn e pritjes
dhe dhomėn e gjumit. Mė e kompletuar duket dhoma e gjumit. Brenda saj
ndodhen tė gjitha takėmet e njė ēifti tė vėrtetė. Tė vegjlit janė tė
destinuar ta pėrballojnė tė vetėm jetėn. Prindėrit e tyre janė
emigrantė nė Greqi.

Jeta e ēiftit
Jeta
e tė miturve nis qė herėt nė mėngjes. Ajo rregullon krevatin dhe fillon
nga punėt e shtėpisė. Pasi lahen dhe pastrohen, hanė mėngjesin bashkė.
Nė orėn 8 Ēaknorris niset pėr nė punė. Merret me tregti rrobash. Rrobat
i sjellin prindėrit nga Greqia. Pasi mbaron punėt e shtėpisė, nė treg
shkon edhe Floresha. E ndihmon tė shoqin tė bėjė pazar, tė dijė tė
flasė me klientėt dhe tė bėjė llogaritė. Shesin deri nė orėn 15:00,
kohė kur mbyllet edhe tregu. Floresha ka kohė tė lirė mėson edhe
abetaren, pėr tė mos qenė analfabete. Pas njė dite tė lodhshme burri
shtrihet nė krevat dhe nusja pas tij.


E ardhmja
Dashuria
duket shumė e fortė. “Gjatė kėsaj kohe e kam dashur shumė Ēaknorrisin.
Ai ėshtė ēapkėn. Unė e kuptoj qė mė do, ndaj i vij nga pas dhe ia
plotėsoj tė gjitha tekat”, thotė Floresha. “Kur tė mbush 16 vjeē, duhet
tė lind fėmijė. Jemi tė pacelebruar, por pa problem. Nė kėtė moshė unė
duhet tė lind, ndryshe Ēaknorrisi edhe mund tė mė lėrė, nėse nuk bėhem
nėnė. Pavarėsisht moshės, unė ndjehem njė grua si gjithė tė tjerat dhe
mė pėlqen tė administroj burrin dhe shtėpinė”.
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:47   #6
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Tė lidhura me zinxhirė 22 vjet

Pas ngjarjes nė Fier, ku njė djalosh 26-vjeēar me probleme mendore jetonte i lidhur me zinxhirė pėr 3 vjet nė njė kolibe tė qenit, njė skandal edhe mė i madh shėnohet nė Maqellarė tė Dibrės. Dy motrat, Thėllėnza (38) dhe Fidane Keshi (49) mbahen tė lidhura plot 22 vjet nė shtėpi, nga babai.

Babai i motrave, 70-vjeēari Dinė Keshi, ka deklaruar se vajzat janė agresive dhe tė rrezikshme pėr banorėt, prandaj edhe ėshtė detyruar qė t’i lidhte. Sipas babait tė vajzave, ato vuajnė nga probleme mendore, ndonėse pavarėsisht kėsaj nuk mjekohen.

Familja Keshi jeton nė kushte tė mjerueshme ekonomike. Vajzat aktualisht marrin vetėm pension invaliditeti. Ato jetojnė dhe ushqehen nė shtėpi, edhe pse tė lidhura gjatė gjithė kohės. Babai i tyre tregon se nėna e vajzave ka vdekur para shumė vitesh, ndėrkaq ai, meqė nuk kishte mundėsi qė t’i ruante i lidhi me zinxhirė.

Pak ditė mė parė zbulohet njė rast tė ngjashėm qė tronditi mbarė opinionin shqiptar. 26-vjeēari Fatmir Rashu pėr 3 vjet mbahej i lidhur me zinxhirė nė njė kolibe qeni, nė fshatin Levan tė Fierit. Lajmi i nxiti reagimin e institucioneve lokale.
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:49   #7
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

29 vjeēari ka 21 fėmijė dhe 11 gra!
SHBA
29 vjeēari ka 21 femije dhe 11 gra!
Desmond Hatchett eshte vetem 29 vjet, ka 21 femije me 11 gra te ndryshme. Femija me i vogel sapo i ka lindur, derisa me i madhi eshte 11 vjet, shkruan gazeta britanike “The Telegraph”.
"Thjesht ka ndodhur”, ka thene babai krenar nga Tennessee i cili ka perfunduar ne gjyq, sepse nuk kishte paguar alimentacionin per femijet e tij. Eshte interesante qe gjate nje viti i kane lindur kater femije, nje nene me te i ka dy femije, derisa mediat e kane quajtur rekorderin amerikan. "Desmondi nuk mund te perkujdeset per te gjithe femijet, prandaj shteti Tennessee duhet te angazhohet", ka thene Kieth Pope, avokati i Desmondit. Babai krenar ne fund u ka thene gjykatesve se nuk do te kete me femije
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:49   #8
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga belle_vie Shiko postimin
Tė lidhura me zinxhirė 22 vjet

Pas ngjarjes nė Fier, ku njė djalosh 26-vjeēar me probleme mendore jetonte i lidhur me zinxhirė pėr 3 vjet nė njė kolibe tė qenit, njė skandal edhe mė i madh shėnohet nė Maqellarė tė Dibrės. Dy motrat, Thėllėnza (38) dhe Fidane Keshi (49) mbahen tė lidhura plot 22 vjet nė shtėpi, nga babai.

Babai i motrave, 70-vjeēari Dinė Keshi, ka deklaruar se vajzat janė agresive dhe tė rrezikshme pėr banorėt, prandaj edhe ėshtė detyruar qė t’i lidhte. Sipas babait tė vajzave, ato vuajnė nga probleme mendore, ndonėse pavarėsisht kėsaj nuk mjekohen.

Familja Keshi jeton nė kushte tė mjerueshme ekonomike. Vajzat aktualisht marrin vetėm pension invaliditeti. Ato jetojnė dhe ushqehen nė shtėpi, edhe pse tė lidhura gjatė gjithė kohės. Babai i tyre tregon se nėna e vajzave ka vdekur para shumė vitesh, ndėrkaq ai, meqė nuk kishte mundėsi qė t’i ruante i lidhi me zinxhirė.

Pak ditė mė parė zbulohet njė rast tė ngjashėm qė tronditi mbarė opinionin shqiptar. 26-vjeēari Fatmir Rashu pėr 3 vjet mbahej i lidhur me zinxhirė nė njė kolibe qeni, nė fshatin Levan tė Fierit. Lajmi i nxiti reagimin e institucioneve lokale.
Bravo
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:50   #9
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Shoqja dhe perdhunimi!!


Ne moshen 16 vjecare u njoha me nje djale qe ishte 18 vjec. Me pelqeu
shume dhe folem disa here . Ai ishte shoku I ngushte I shoqes time me
te ngushte, dhe ajo me shtynte qe ta takoja edhe me shume. Kaluan disa
muaj dhe djali emigroi ne Itali. Mendoja se s’do ta shihja me; mirepo
ai erdhi pas nje viti. Ate vere qe ai erdhi une bera nje nga vizitat e
mia te rregullta tek shtepia e shoqes sime. Kur mberrita te shtepia e
saj ajo me tha te prisja per te ne dhomen e saj dhe ashtu bera. Po
prisja per te dhe ne vend qe te vinte ajo kishte derguar djalin qe
pelqeja te dhoma. Me tha te zhvishesha por nuk pranova sepse si c’do
vajze shqiptare kisha moralin dhe reputacionin te mbaja. Po ai nuk
vonoi shume dhe me perdhunoi . Po qaja dhe I lutesha po ai sdonte t’ia
dinte . Pas nje ore ai iku dhe ashtu me lot ne sy dola nga dhoma me
carcafin tere gjak dhe I thashe shoqes time se Zoti do t’ia kthente te
keqen qe me kishte bere mua. Dhe ashtu ndodhi. Kaluan 3 vite dhe une po
shkoja ne shkolle te larte ne ate kohe. Ishte shume e veshtire per mua
te beja jete normale pas asaj ngjarjeje po I dhashe force vetes dhe me
ndihmen e te dashurit tim tani ja dola. Nje dite degjova nga njerez te
ndryshem se nje vajze ne shkoder kishte vrare veten. Pyeta se kush edhe
u shokova kur degjova se ishte shoqja qe e kishte bere te mundur
perdhunimin tim. Me thane se kishte ngele shtatzene dhe nga turpi
kishte vrare veten. Thelle ne shpirt me erdhi keq per te edhe pse e
meritonte. Per djalin qe me perdhunoi degjova se ishte futur droges e
krimeve te ndryshme ne Itali.Sic e permenda me pare tani kam nje te
dashur qe me do dhe me respekton. Me ka ndihmuar qe te kaloj dhe kete
ngjarje kaq te tmerrshme qe me ndodhi mua. Keshtu qe te gjithe: Kini
kujdes nga shoqeria sepse jo gjithkush eshte I sinqerte!
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:51   #10
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Tema e pare ka qene MALOK Kafshe.
E dyta bishe.
E treta na hape zorret e barkut
lg
Na hape zorret? sme kane ndodhur mua po jan ngjarje te verteta nese ke ndonje histori jepi hidhe
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:52   #11
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga belle_vie Shiko postimin
Shoqja dhe perdhunimi!!


Ne moshen 16 vjecare u njoha me nje djale qe ishte 18 vjec. Me pelqeu
shume dhe folem disa here . Ai ishte shoku I ngushte I shoqes time me
te ngushte, dhe ajo me shtynte qe ta takoja edhe me shume. Kaluan disa
muaj dhe djali emigroi ne Itali. Mendoja se s’do ta shihja me; mirepo
ai erdhi pas nje viti. Ate vere qe ai erdhi une bera nje nga vizitat e
mia te rregullta tek shtepia e shoqes sime. Kur mberrita te shtepia e
saj ajo me tha te prisja per te ne dhomen e saj dhe ashtu bera. Po
prisja per te dhe ne vend qe te vinte ajo kishte derguar djalin qe
pelqeja te dhoma. Me tha te zhvishesha por nuk pranova sepse si c’do
vajze shqiptare kisha moralin dhe reputacionin te mbaja. Po ai nuk
vonoi shume dhe me perdhunoi . Po qaja dhe I lutesha po ai sdonte t’ia
dinte . Pas nje ore ai iku dhe ashtu me lot ne sy dola nga dhoma me
carcafin tere gjak dhe I thashe shoqes time se Zoti do t’ia kthente te
keqen qe me kishte bere mua. Dhe ashtu ndodhi. Kaluan 3 vite dhe une po
shkoja ne shkolle te larte ne ate kohe. Ishte shume e veshtire per mua
te beja jete normale pas asaj ngjarjeje po I dhashe force vetes dhe me
ndihmen e te dashurit tim tani ja dola. Nje dite degjova nga njerez te
ndryshem se nje vajze ne shkoder kishte vrare veten. Pyeta se kush edhe
u shokova kur degjova se ishte shoqja qe e kishte bere te mundur
perdhunimin tim. Me thane se kishte ngele shtatzene dhe nga turpi
kishte vrare veten. Thelle ne shpirt me erdhi keq per te edhe pse e
meritonte. Per djalin qe me perdhunoi degjova se ishte futur droges e
krimeve te ndryshme ne Itali.Sic e permenda me pare tani kam nje te
dashur qe me do dhe me respekton. Me ka ndihmuar qe te kaloj dhe kete
ngjarje kaq te tmerrshme qe me ndodhi mua. Keshtu qe te gjithe: Kini
kujdes nga shoqeria sepse jo gjithkush eshte I sinqerte!
Po ja ul vlerat vetes,nejse keshtu eshte mbase...
shnet
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:53   #12
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Ish-deputet pėr 12 vjet, sot shet ēikėrrima nė treg!!

Bardhyl Berberi
POGRADEC

Ish deputetin pėr tre legjislatura nė Kuvendin Popullor nga viti 1970 deri nė vitin 1982 dhe njėherazi edhe " Hero i Punės Socialiste" Maliq Menkshin .Ai ndonse ka kaluar tė 65 vitet e jetės sė tij qėndron ēdo ditė duke shitur kinkaleri qė nga tharėse flokėsh, hekura me korent dhe sende tė pėrdorimit vetiak. Maliqi ėshtė njė burrė i qeshur dhe i respektuar ..Madje shumė klientė i drejtohen tezgės sė tij duke thėnė ende buzagas se "do t`i bėj xhiro deputetit .."
Po kush ėshtė Maliq Menkshi ? Ka lindur nė njė fshat tė thellė tė Mokrės dhe qė nė moshėn 12 vjeē ka filluar tė punojė. Fill pas klasės sė shtatė fillon tė punojė si minator nė Pishkash dhe mė pas nė minierėn e Gurit tė Kuq. Gjithmonė ka qėnė nė pararojė ndonėse shumė i ri nė moshė nė vitin 1970 propozohet pėr deputet nė zonėn nr 166 tė Mokrės. Dhe do tė zgjidhet deputet pėr tre legjislatura rrjesht nga viti 1970 deri nė vitin 1982.
Por thotė Maliqi duke qeshur a e di se ēfarė priviligjesh kemi pasur nė ato vite nga tė qėnit deputet? Privilegji i vetėm ishte se kur shkonim nė Tiranė pėr séance parlamentare udhėtonim pa lekė me tren apo autobus dhe merrnim 40 lekė dietė nė ditė ku futej edhe fjetja edhe ushqimi qė konsumonim gjatė ditėve qė qėndronim nė parlament..
Mbaronte séanca parlamentare i hipja trenit dhe vija nė Pogradec hiqja kostumin e deputetit dhe vishja kostumin e minatorit dhe shkoja atje nė ballė tė galerisė dhe nxirrja hekur.
"Atėherė nė parlament ngriheshin probleme nuk rrihej ujė nė hava si kėta deputetėt e sotėm. Tė them tė drejtėn mė vjen turp kur shikoj ato qė ndodhin nė atė sallė ku unė kam qėnė i ulur pėr 12 vjet. Ju rroftė shkolla deputetėve tė sotėm se nuk kanė pikė etike dhe pikė integriteti".


Maliqi kujton njė moment kur ai ka kundėrshtuar vetė Enver Hoxhėn pėr problemet e tufėzimit. "Unė thotė Maliqi si deputet i Mokės dhe pėrfaqsues i tyre nė Kuvendin Popullor nuk e zbatova kėtė direktivė e cila ishte shumė e rėndė pėr Mokrėn e cila mbante frymėn gjallė vetėm me blegtori .."
"I thashė Enver Hoxhės se ėshtė e gabuar kjo direktivė pėr Mokrėn pasi Mokra ėshtė krahina mė e thellė dhe fshatrėt janė tė varfėr dhe mė atė pikė qumėsht dhe bulmet mbajnė frymėn gjallė". Enveri tha "Mokrėn mos e trazoni deputeti i saj ka tė drejtė".Si e more guximin? Po unė nuk kasha asnjė priviligj ēfarė do tė humbja? Unė minator nė ballė tė galerisė isha, ndėrsa kėta deputetėt e sotėm i pari i ēdo krahu i komandon si ato kukullat e kartonit po doli njėri nga rrjeshti i fluturon rroga e majme, makina luksoze bizneset qė komandojnė ...
Ky isht rrėfimi i shkurtėr i ish-deputetit Maliq Menkshi. Ndėrkohė ka ardhur njė grua e moshuar dhe i kėrkon njė hekur me korent por shėnoje emrin i thotė Maliqit se lekėt do t`i sjell kur tė marr pensionin. Maliqi nxjerr njė fletore ku ėshtė njė listė e gjatė me emra qė kanė marrė me listė sende ...
Dhe pas kėsaj mė tregon pėr njė dyqanxhinė Ēėrravė. "I kishin hapur dyqanin dhe i kishin vjedhur... vetėm ca paketa duhan. Vjedhja nuk ishte kryer pėr ato pak paketa por ishte marrė fletorja e borxhlinjve nė sirtar, e cila kishte mbi 20 milion lekė tė vjetra borxhe... Besoj thotė ai se nuk ka shumė nevojė pėr koment"
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:55   #13
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Nė Karbunare tė Lushnjės lindja e njė viēi jo normal ka shokuar tė gjithė banorėt e zonės.


Nė familjen Kasapi, pas 7 lindjesh normale, lopa pėrmes operacionit ka sjellė nė jetė njė viē qė peshonte 40 kg, por ēudia ishte e madhe kur u vu re se viēi kishte 6 kėmbė dhe dy organe seksuale, femėror dhe mashkullor.
Veterineri i zonės, Kudret Gjyshja e komenton kėtė fillimisht si shkak tė grupit tė njėjtė tė gjakut dhe sė dyti injeksionet hormonale, tė cilat kanė sjellė kėtė ērregullim.
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 20:59   #14
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Kam pershtypjen se kombi shqiptar femeror ka humbur ....eshte kthyer ne burra..
Nejse ben vaki...
po pres lajmin se kam haberin fare 5,6,7 e vijon
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 21:00   #15
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
Kam pershtypjen se kombi shqiptar femeror ka humbur ....eshte kthyer ne burra..
Nejse ben vaki...
po pres lajmin se kam haberin fare 5,6,7 e vijon

ahahhahahahaahhahaha tani e more vesht ti lol ne fakt eshte per te ardhur keq..jo per tqesh
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 21:05   #16
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga belle_vie Shiko postimin
ahahhahahahaahhahaha tani e more vesht ti lol ne fakt eshte per te ardhur keq..jo per tqesh
I kap gjonat me vonese,fatmiresisht
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 21:10   #17
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga SystemA Shiko postimin
I kap gjonat me vonese,fatmiresisht
Me mire vone se kurre
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 21:14   #18
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga belle_vie Shiko postimin
Me mire vone se kurre
Denke ich auch mal...aber warum den nicht?
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 21:17   #19
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Posts: 13,675
Thanks: 2,466
Thanked 6,789 Times in 2,118 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 191
Beaute ka mbyllur reputacionin
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

SistemA di dhe un te flas Frengjisht lali ..mrena mundesive thuje shqip ate qe the
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 17-07-2010, 21:21   #20
SystemA
Banned
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Posts: 39,754
Thanks: 10,742
Thanked 5,942 Times in 4,024 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Pėrgjigje e: Ngjarje te verteta!

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga belle_vie Shiko postimin
SistemA di dhe un te flas Frengjisht lali ..mrena mundesive thuje shqip ate qe the
Mendoj dhe une perse jo,dakord
kjo ishte
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur