Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Diskutime shoqėrore

Diskutime shoqėrore Kėtu mund tė diskutojmė rreth problemeve tė ndryshme qė has shoqėria sot.

Pėrshėndetje Vizitor!
Nėse ju shfaqet ky mesazh do tė thotė se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini tė shihni pjesėn me tė madhe tė seksioneve dhe diskutimeve tė forumit, por akoma nuk gėzoni tė drejten pėr tė marrė pjesė nė to dhe nė avantazhet e tė qėnurit anėtar i kėtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI qė tė dėrgoni postime dhe mesazhe nė Forum-Al.
Regjistrohu
Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė
i vjetėr 20-07-2010, 15:52   #1
Beaute
The King's Daughter
 
Avatari i Beaute
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Postime: 11,033
Thanks: 3,586
Thanked 3,318 Times in 2,076 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 68
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė?

A ėshtė e mundur tė njohim tė ardhmen tonė? Ka nga ata qė thonė po. Ka nga ata qė thonė se fati i ēdo njeriu ėshtė shkruar tashmė dhe se ekzistojnė persona qė janė nė gjendje ta lexojnė. Por, a mund t'u besohet profetėve dhe profecive tė tyre?

Nga India, nė Amerikėn e Jugut, nga Nostradamusi deri tek Mayat, tė gjithė duket se tregonė njė datė tė saktė pėr atė qė shumėkush e quan dita e Fundit tė Botės: 21 Dhjetori 2012.

A ėshtė e mundur qė kalendarė tė ndryshėm dhe popuj tė largėt nga njėri-tjetri, flasin pėr tė njėjtėn datė prej mijėra vitesh tashmė? Ēfarė do tė ndodhė me saktėsi? Sipas disave, ėshtė njė sekret i shkruajtur nė gur dhe i fshehur prej shekujsh.

Ka shumė mistere qė janė tė lidhur me numrin shtatė. 7 janė shenjat e apokalipsit, qė kur tė shfaqeshin tė gjitha, sipas librave fetarė do tė shkaktonin fundin e botės. Natyrisht, shpresojmė qė kjo tė mos ndodhė, Apokalipsi i Shėn Xhovanit ėshtė njė prej librave mė tė vėshtirė pėr t'u deshifruar dhe ai e ka origjinėn nė shekullin e parė pas Krishtit.

21 Dhjetori 2012 ėshtė njė datė, e cila pėrkon me fundin e Kalendarit Maya. Kalendari Maya ka shumė karakteristika tė ngjashme me tonat, ka javė dhe muaj qė pėrsėriten, ka orė dhe ditė qė pėrsėriten, por ndėrkohė qė kalendari ynė ka vitet qė nuk pėrsėriten dhe, tė cilėt shkojnė drejt pafundėsisė, vitet nė kalendarin maja pėrfundojnė pikėrisht nė 21 dhjetor tė vitit 2012.

Por gjėja, qė tė habit mė shumė ėshtė se edhe nė popuj tė tjerė, nė qytetėrime tė tjerė dhe nė besime tė tjerė fetarė parashikohet pikėrisht kjo datė si dita e fundit tė botės.

Megjithatė, ėshtė njė zotėri qė quhet Nostradamus, i cili thotė se "Kujdes! Aty nuk do tė marrė fund bota, por do tė ketė njė zbulim tė madh dhe bota do tė pėsojė njė ndryshim tė madh dhe qė nga ai moment e tutje do tė ketė 400 vite paqe. Atėherė, ēfarė ėshtė profecia e famshme e 2012?

E premte 21 dhjetor. Viti 2012. Eshtė kjo data qė profecitė e lashta e tregojnė si ditėn e fundit tė botės. Ka nga ata qė parashikojnė apokalipsin apo Armagedonin. Por ka tė tjerė qė flasin pėr njė epokė tė madhe kozmike, njė erė e re paqeje dhe harmonie.

Nė secilin prej kėtyre rasteve, shenjat paralajmėruese duket se kanė nisur tė manifestohen. Dhe gjithēka qė njerėzit po pėrpiqen tė interpretojnė ėshtė e shkruar tashmė qė nė kohėt e lashta, nė gurė dhe nė kalendarė tė fshehtė tė njė populli tė lashtė amerikan: Majat. Po ēfarė thonė ekspertėt mė tė mėdhenj tė profecive?

Geoff Stray, autor i "2012: ekstazė apo katastrofė" thotė se, "populli i lashtė mezoamerikan i Majave kishte njė kalendar jetėgjatėsia e tė cilit ishte 5125 vite. Fillonte nė 3114 para Krishtit dhe pėrfundonte nė 2012".

Prej kohėsh ishte ngritur pyetja, se cila ishte domethėnia e tij, por shpjegimi ėshtė gejtur vetėm kohėt e fundit falė njė profecia Maja qė ishte ruajtur nė fshehtėsi. Njė zbulim nė qytezėn e vogėl tė Tortugeros, nė njė send antik qė mban pikėrisht datėn 21 dhjetor 2012 dhe e tregon pikėrisht si ditėn e fundit tė kalendarit. Tre kalendarė pėrmbajnė tė dhėna qė tregojnė pikėrisht atė ditė.

Carlos Barrios, njė studiues i Majave dhe pjesėtar i grupit qė merret me studimin e kalendarėve tė lashtė thotė se ka hyrė nė kontakt me botėn e Majave pėrmes kėshillit tė tė lashtėve. "janė pikėrisht ata qė mė kanė mėsuar gjithēka", thotė ai. "Mė kanė bėrė njė Hihmajer", domethėnė ai qė numėron ditėt. Bota e Majave nuk ėshtė zhdukur asnjėherė, ka patur gjithmonė njė vazhdimėsi.


Ka ende kėshilla tė urtėsh qė ruajnė sekretet e lashtė. Falė 23 viteve tė kaluar nė brendėsi tė tyre mund tė pohoj se, sot kam tė qartė shumė gjėra dhe se jam futur nė thellėsi tė shumė sekreteve. Pėr ne, ekziston njė spirale me cikle qė pėrsėriten nė mėnyrė precize. Pikėrisht kėshtu jemi nė gjendje tė bėjmė profecira mbi tė ardhmen.

Dhe mund tė them se, profecitė e Majave janė gjithmonė tė sakta dhe kanė njė gradė tė jashtėzakonshme precizioni. Janė tė shumtė shembujt. Duke filluar qė nga viti 1992, ka patur njė periudhė nėntė vjeēare qė ka sjellė njė seri ndryshimesh.

Qė nga viti 2001, ka patur ngjarje tė cilat i kishim lajmėruar dy vjet mė herėt. Si pėr shembull sulmi i Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės nė Irak. Ne kemi bėrė njė studim dhe kemi qenė nė gjendje tė japim njė datė tė saktė. Edhe atentatin kundėr kullave binjake e kishin paralajmėruar, pasi kishim dhėnė njė periudhė prej pesė ditėsh, nė tė cilat do tė kish mundur tė ndodhte. Nė fakt, sulmi ndodhi nė ditėn e pestė.

Pra, ishte parashikuar, ishte studiuar. Ne kishim profetizuar gjithashtu se, qė nga gushti i vitit 2001 e tutje do tė kish patur ngjarje, tė cilat nė fakt janė verifikuar. Kishim parashikuar qė do tė ndodhnin katėr gjėra: Njė tėrmet, vrasja e njė diktatori, njė pėrmbytje e madhe si dhe njė sulm kundėr sistemit, njė sulm terrorist".

Eshtė e sigurtė se profecitė astronomike tė Majave deri mė sot kanė rezultuar jashtėzakonisht shumė tė sakta, si pėrshembull eklipsi diellor i gushtit tė vitit 1999. Ai ishte parashikuar pesė mijė vite mė parė, me njė gabim prej vetėm 33 sekondash. Por ka edhe mė.

Tė njėjtat profeci mund t'i gjesh nė tekstet e shenjtė tė popujve tė largėt dhe tė lashtė dhe nė qytetėrime, tė cilėt nuk kanė pasur asnjėherė kontakte tė drejtpėrdrejta me Majat. Si ėshtė e mundur atėherė qė profeci tė ndryshme tė bashkėrendojnė pėr ngjarje tė ndryshme tė historisė sė njerėzimit?


Geoff Stray thotė se "prej vitesh, Torah pėrfshinte praktikisht gjithēka qė ndodhte nė botė. Megjithatė, kohėt e fundit disa rabinė e kanė studiuar, duke vėnė nė pėrdorim njė superkompjuter dhe mėnyra dekodimi.

Duke zbėrthyer disa mesazhe tė koduar, ata kanė arritur tė gjejnė aty profeci pėr ngjarje botėrore, qė kanė ndodhur realisht, si pėrshembull atentati kundėr Itzhak Rabin, kryeministri izraelit. Eshtė zbuluar se data, emri i vrasėsit dhe vendi i vrasjes kanė qenė tė gjithė tė koduar nė tė njėjtin kod tė Biblės.

Kėtu ka patur gjithashtu informacione edhe nė lidhje me kometėn qė u pėrplas nė Jupiter. Por, kėtu ka edhe parashikime tė tjerė nė lidhje me kometa. Njėra, sipas librit thuhet se do tė godasė tokėn nė vitin hebraik 5777, ekuivalenti i 2012".

Carlos Barros thotė se, "edhe profecitė e tibetianėve tė lashtė koincidojnė nė mėnyrė ekzakte me ato tė Majave. Flasin pėr njė periudhė, nė tė cilėn ėshtė i domosdoshėm ndryshimi. Por edhe kulturat e Amerikės Qendrore dhe ato tė indianėve tė Amerikės Veriore kishin profeci tė ngjashme.

Profecitė janė ekzaktėsisht tė njėjta. Ka shumė koincidenca edhe me kultura tė tjera, si pėrshembull ajo Judeo Kristiane dhe me atė islamike, me atė hindu si dhe atė kamboxhiane. Kemi tė njėjtin vizion.

Tė gjithė profecitė flasin pėr kėtė cikėl qė po jetojmė dhe qė ka nisur nė 2001, e sipas tė cilit do tė hyjmė definitivisht nė 2012. Pra, bėhet fjalė pėr kultura dhe pėr popuj qė nuk janė takuar asnjėherė e qė megjithatė kanė tė njėjtat profeci. Pra, nuk mund tė jetė njė koincidencė".

Edhe fiset amerikano-latinė Opi nė Jugperėndim tė Shteteve tė Bashkuara kanė profeci qė kanė tė bėjnė me fundin e botės tonė dhe hyrjen nė njė botė tė re. Njė detaj i kėtyre profecive tė tyre parashikon riardhjen nė kėtė botė tė paraardhėsve tė tyre tė lashtė, tė cilėt i kanė dhėnė dikur jetė qytetėrimit tė tyre.

Ka shumė teori dhe hipoteza nė lidhje me atė se, cili ėshtė ylli ngjyrė blu Kachina, i cili sipas profecive tė fiseve Hopi mendohet tė jetė njė trup qiellor qė merr forma njerėzore, i cili nė mėnyrė ciklike ka hyrė nė sistemin tonė diellor, ėshtė larguar dhe tashmė ėshtė duke u afruar.

Ndoshta mund tė bėhet fjalė pėr Kometėn Hale-Bopp, e cila u shfaq nė vitin 1997 e cila ka qenė kėtu mes nesh 54 mijė vjet mėparė, gjithashtu 12 mijė vjet mė parė nė epokėn e pėrmbytjes sė madhe si dhe dy mijė vjet mė parė nė kohėn e lajmėrimit tė ardhjes sė Krishtit.

Tregues tė ndryshėm tė ēojnė nė tė njėjtėn datė. Por, ēfarė do tė ndodhte ekzaktėsisht nė kėtė datė nė kėtė datė, nėse kėto profeci do tė rezultonin tė vėrteta? "Ka shumė tregues qė mund tė na bėjnė tė mendojmė pėr njė gjendje tė re vetėdijeje", thotė Geoff Stray. "Do tė ketė ndoshta njė epokė tė re tė njerėzimit, e cila mund tė jetė mė optimiste me shumė gjėra tė mira. Dhe 21 Dhjetori 2012 nuk do tė jetė apokalipsi, apo shkatėrrimi i botės".

Eshtė thjeshtė njė datė, njė datė precize nė tė cilėn do tė ndodhė njė ndryshim, do tė ndryshojė njė cikėl. Do tė jetė njė periudhė qė do tė karakterizohet nga shumė ndryshime nė ekonomi, nė shoqėri, nė marrėdhėnien me natyrėn. Kėshtu, kjo botė e re do tė ndryshonte mėnyrėn tonė tė tė menduarit, mėnyrėn tonė tė tė jetuarit, mėnyrėn tonė tė krijimit tė marrėdhėnieve me njėri-tjetrin, qė do tė thotė se do tė niste kėshtu njė botė e re njerėzish tė iluminuar.


Mendimi juaj ?
__________________
Burrat Udhėheqin Botėn, Ndėrsa Gratė Udhėheqin Burrat.
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2010, 07:18   #2
Heily
BuRreLse
 
Avatari i Heily
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: Ku tme doje e bardha zemer
Postime: 363
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 10
Heily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuarHeily ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

une sbesoj se do permbyset bota....
__________________
Dikur besoja verberisht por tani kam filluar te eci me moton: Gjithkush duhet ta meritoje besimin tim...
Heily nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 22-07-2010, 10:08   #3
Guns_N_Roses
Super Anėtar
 
Avatari i Guns_N_Roses
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Vendndodhja: shpia ime :)
Postime: 138
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 7
Guns_N_Roses ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

te ndodhi cte doj por tpresi der me 26..se me 25 kam datlindjen
__________________
BaBy I Love Your Way, But Im Qefli Femrash!!! :)
Guns_N_Roses nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2010, 17:57   #4
Marina
NiNi
 
Avatari i Marina
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: N'prishtin
Postime: 749
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 10
Marina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentėMarina ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Mos e vrisni menjen se asigjo ska per te mdodh
__________________
Tironse Mo,,,Si Tirona se bo nona !!! ;)
Marina nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2010, 18:04   #5
malick
Analfabet
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 112
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
malick ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

kush di anglisht le te shohe kete video, dhe kupton te gjith idiotizmat e katastrofisteve, ufologeve per 2012, te cilet mbjellin frike te kote tek njerezit qe nuk kane njohurite te pakten mesatare te fizikes dhe astronomise te shkolles se mesme.

http://www.allthingsscience.com/vide...o-End-In-2012-
malick nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2010, 18:07   #6
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Postime: 782
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Kam shkruar me qinda e miliona herė mbi kėtė spekulim. Nuk dua ta bėj sėrish, pasi mė duket e kotė. Nėse do bazoheshim nė kalendaret, Aztec, Maya, Krilik, Egyptian, Greek, bota do ishte pėrmbysur disa herė, pasi llogarit janė tė ndryshme nga kultura tė ndryshme, nga besimi tė ndryshme dhe mėnyrė jetese tė ndryshme. Levizje ka, po ashtu dhe boshti ka lėvizur, dhe pllakat tektonike kanė shfaqur fryrje artificiale tė forcave magnetike, qė ndodhin shumė shpesh tėrmete. Por nuk duhet tė alarmohemi aspak, nga ndryshimet klimaterike apo ndryshimet e ndryshme nėpėr shtete tė ndryshme, qė kan gati shekuj apo dekada qė nuk kan ndodhur. Kėto probleme vijn nga shtimi i popullsisė dhe ndotja e tepėrt, njė faktor kyē nė klimėn dhe eurozionin, po asgjė alarmante. Ne duhet tė alarmohemi sė tepėrmi pėr prishjen e zinxhirit jetėsor, i cili po sjellė zhdukjen e shumė specieve, tė cilat kanė njė rol tė rėndėsishėm nė jetėn shtazore dhe prishja e habitatit gjenetik ndikon negativisht nė ecurin e jetės.

P.s Mua nuk mė tremb aspak kjo datė, pėrkundrazi do mundohem tė festoj nėse do tė jem mirė deri atėherė, pasi e tanishmja dihet, e ardhmja nuk dihet.
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2010, 18:17   #7
malick
Analfabet
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 112
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
malick ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

eshte shume e vertete ajo qe thone ufologet, qe toka diellli dhe qendra e galaktikes do jene ne perfect alignment. dmth ne vije te drejte ne dhjetor 2012, por ajo qe nuk thone ufologet e planetit nimburu(hahahahaha) eshte qe kjo ndodh cdo vit. ahahahahahahahahahaha
malick nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2010, 18:24   #8
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Postime: 782
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Citim:
por ajo qe nuk thone ufologet e planetit nimburu
Pse ja deformon emrin, astrologėve dhe astronomėve!

Nibriu, planeti i 12-tė (qė nga data qė ėshtė thėnė ky emėr jan gjetur dhe nja 30,000 tė tjerė). lol
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2010, 18:47   #9
J-W
J-W-R-Unlimited
 
Avatari i J-W
 
Data e antarėsimit: Jun 2010
Postime: 2,999
Thanks: 152
Thanked 188 Times in 129 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 30
J-W ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Shyqyr qe e kemi zemren e forte se sa here kan then qe do permyset bota, do kishim vdek. Fundja edhe po mori fund kjo bote, nuk eshte ndonje hata e madhe , sa e sa planete shuhen ndoshta cdo dite ? Edhe toka e ka fundin e vet. Per dicka me vjen keq, qe jemi shum prapa ne teknologji per te realizuar anije gjigande kozmike , ku njerzit te mund te evakuojne dhe te eksplorojne planete te tjere per jetesen e njeriut
__________________
Nuk ėshtė shenjė e mirė kur je keq !!
J-W nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 01-10-2010, 19:11   #10
USA NR1
United State of Albania
 
Avatari i USA NR1
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: uhu sa larg
Postime: 1,926
Thanks: 132
Thanked 172 Times in 63 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 13
USA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithėUSA NR1 ėshtė njė emėr i njohur pėr tė gjithė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

e paskan shtyre nje vit valla, duhet te jete 2011 lol
USA NR1 nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 02-10-2010, 12:16   #11
ediplus
Super Anėtar
 
Avatari i ediplus
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Me kembe ne toke
Postime: 135
Thanks: 0
Thanked 2 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
ediplus do tė bėhet i njohur mjaft shpejt
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

bobo si film horror qenka
ediplus nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:03   #12
Apollyon
Super Anėtar
 
Avatari i Apollyon
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: periferi
Postime: 147
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Apollyon ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Ka gjera qe mund edhe te na vrasin para 2012.. Jetoni momentin o njerez, se vetem Bibla e Kurani thone "te ardhmen nuk e di asnje pervec zotit, por fundi i botes esht afer" Te tila predikime kemi vite qe i degjojm, na kan ca "shtresen e ozonit" me nder me thene trapin LOL
__________________
Makarona me mish.
Apollyon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:05   #13
Jolene
B➕ (be positive)
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 7,546
Thanks: 4,246
Thanked 5,498 Times in 2,401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Apollyon: Thuaj deshiren e fundit
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:15   #14
Apollyon
Super Anėtar
 
Avatari i Apollyon
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: periferi
Postime: 147
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Apollyon ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Roxy Shiko postimin
Apollyon: Thuaj deshiren e fundit
Ta kalojm naten bashke?

__________________
Makarona me mish.
Apollyon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:17   #15
Jolene
B➕ (be positive)
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 7,546
Thanks: 4,246
Thanked 5,498 Times in 2,401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )Zbardhi, kshuqe ska shume kohe
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:24   #16
Apollyon
Super Anėtar
 
Avatari i Apollyon
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: periferi
Postime: 147
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Apollyon ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Deshira fundit duhet plotesu.. Skur edhe 1 ore.. ahaha
__________________
Makarona me mish.
Apollyon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:27   #17
Jolene
B➕ (be positive)
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 7,546
Thanks: 4,246
Thanked 5,498 Times in 2,401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

hahahahaha

O c`me ngeli ne dore ky mua

Ishalla permbyset bota me shpejt
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:30   #18
Apollyon
Super Anėtar
 
Avatari i Apollyon
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: periferi
Postime: 147
Thanks: 0
Thanked 3 Times in 2 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 6
Apollyon ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Te ngela ne dere jo ne dore ahahaha

Vetem 5 minutaaa jo me shumeee, plotsoma deshiren te jesh me muuu ahahaha
__________________
Makarona me mish.
Apollyon nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:30   #19
SubZ
A Legend Never Dies
 
Avatari i SubZ
 
Data e antarėsimit: Aug 2010
Vendndodhja: Underground
Postime: 782
Thanks: 0
Thanked 12 Times in 12 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 9
SubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentėSubZ ėshtė vėrtetė talentė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

Kėsaj i thon, vetė e kėrkoja po se doja
__________________
जीव हस अनुरज
Live Laugh Love
Jetė Qesh Dashuri
SubZ nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-10-2010, 00:36   #20
Jolene
B➕ (be positive)
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 7,546
Thanks: 4,246
Thanked 5,498 Times in 2,401 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 441
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Fundi i botes ( 21 Dhjetor 2012 - Ēfarė do tė ndodhė? )

hahahahahaha

Iken me stil. . . . . . pa ba zhurme
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur