Kthehu pas   Forum-Al.com™ > Tė ndryshme > Moda & Estetika

Moda & Estetika Si kujdeseni pėr veten dhe cilat janė tendencat mė tė fundit nė botėn e modes?

Pėrgjigje
 
Mundėsitė nė temė Mėnyra e shfaqjes
i vjetėr 25-07-2010, 09:51   #1
SmiLey
Only God Can Judge Me!
 
Avatari i SmiLey
 
Data e antarėsimit: Feb 2010
Vendndodhja: Negli occhi suoi! ♥ ♥
Postime: 1,745
Thanks: 0
Thanked 7 Times in 6 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
SmiLey ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte


Nje histori qe perseritet cdo mengjes duke mbajtur frymen per te mbyllur zinxhirin e pantallonave. Problemi qendron te fryrja e barkut. Por cilat jane shkaqet? Nder arsyet me te zakonshme jane dietat e gabuara: shperdorim te yndyres, ushqimeve te skuqura, sodes dhe sheqerit, por edhe alkooli, si dhe menyra e te ngrenit shpejt, duke futur nje sasi te madhe te ajrit bashke me ushqimin.

Toleranca me ushqimin: Ne kete rast eshte e nevojshme te identifikohen ushqimi ose ushqimet qe jane te veshtira per ju, per te absorbuar. Pyetni mjekun tuaj, do te keshilloje ne baze te testeve me te pershtatshme se cilat jane ushqimet qe shkaktojne fyerjen e barkut.

Crregullimi i zorreve: Nje nder mjetet kunder kapsllekut eshte perfshirja ne diete e sasive te medha te ujit dhe te fibrave qe gjenden ne fruta dhe perime. Ne raste kritike, mjeku mund te rekomandoje mjekimin me te pershtatshem.

Ajri ne stomak: Marrja e ushqimeve te caktuara mund te percaktoje pranine e gazrave ne zorre, por ne mjekesine bimore jane produkte natyrore ne shitje te ndryshme qe ndihmojne perthithjen dhe eliminimin e gazrave.

Mungesa e levizjes: muskujt e barkut duhet, si te tjeret, te jene ne nje aktivitet te rregullt fizik qe lejon tonifikimin e tyre.

Pirja e duhanit: Ne kete rast, duhani prodhon enjtje te barkut, sepse ai ben te mundur hyrjen e ajrit ne stomak dhe aktivizon prodhimin e lengjeve te stomakut pa qene nevoja.

Nder shkaqet e tjera te nje barku te fryre eshte edhe stresi, i cili ne menyre te paevitueshme prodhon crregullimeve ne trup. Ndaj gjeni kohe per t'u kujdesur per veten dhe per te evituar minutat tuaja stresante ne mengjes kur vishnin fundet apo pantallonat.
SmiLey nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 25-07-2010, 09:54   #2
Beaute
The King's Daughter
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Vendndodhja: In your eyes.
Postime: 13,525
Thanks: 3,131
Thanked 3,001 Times in 1,828 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 56
Beaute ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

---------Pirja e duhanit: Ne kete rast, duhani prodhon enjtje te barkut, sepse ai ben te mundur hyrjen e ajrit ne stomak dhe aktivizon prodhimin e lengjeve te stomakut pa qene nevoja.---------

Keta tjera i dija po per duhanin emm duhet ta kem parasysh
Beaute nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 03-09-2010, 17:19   #3
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,550
Thanks: 17,009
Thanked 5,500 Times in 3,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Per ATA(O) qe e kane te nevojshme.
Provoheni 3 Muaj te pakten.
Vete nuk e ushtroj!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2010, 14:52   #4
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Postime: 662
Thanks: 4
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
r00t ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Re: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

perveēse vrapit asnji menyre tjeter ska efekt shumica jane komerciale per te rjepur njerezit e shendoshe prej lekeve
__________________
Mė pranė njėri tjetrit
http://lidhuni.com
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2010, 14:59   #5
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,550
Thanks: 17,009
Thanked 5,500 Times in 3,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga baftjar Shiko postimin
perveēse vrapit asnji menyre tjeter ska efekt shumica jane komerciale per te rjepur njerezit e shendoshe prej lekeve
Ku qendron komercializmi ketu????
Provohe,1 here ne 2 dite mjafton.
Sa per vrap....
lg
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2010, 15:24   #6
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Postime: 662
Thanks: 4
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
r00t ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Re: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

skam nevoje te provoj perderisa kam 15 vjet qe ushtroj sport 3 here ne jave minimumi
nga pervoja e ktyre viteve po te tregoj qe perveē vrapit dhe ushtrimeve te barkut te shoqeruara njera me tjetren asgje tjeter nuk ka efekt
__________________
Mė pranė njėri tjetrit
http://lidhuni.com
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2010, 15:46   #7
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,550
Thanks: 17,009
Thanked 5,500 Times in 3,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga baftjar Shiko postimin
skam nevoje te provoj perderisa kam 15 vjet qe ushtroj sport 3 here ne jave minimumi
nga pervoja e ktyre viteve po te tregoj qe perveē vrapit dhe ushtrimeve te barkut te shoqeruara njera me tjetren asgje tjeter nuk ka efekt
Une bej vrape cdo dite minimalja 20km.
Besoj u kuptuam
lg
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2010, 16:06   #8
r00t
V.I.P
 
Avatari i r00t
 
Data e antarėsimit: Feb 2009
Vendndodhja: Monaco
Postime: 662
Thanks: 4
Thanked 11 Times in 9 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 7
r00t ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Re: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

pse sthua ti qe qenke si pec qe behet byreku lol
__________________
Mė pranė njėri tjetrit
http://lidhuni.com
r00t nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 04-09-2010, 17:02   #9
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,550
Thanks: 17,009
Thanked 5,500 Times in 3,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Re: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga baftjar Shiko postimin
pse sthua ti qe qenke si pec qe behet byreku lol
Ketu e ke qelluar lol
por ndjehem plot,me se lol
Pasiqe te tjeret te shofin nga jashte,double lol
fatkeqesisht
lg
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2010, 13:00   #10
Jolene
Myglass Is alwaysHalfFull
 
Avatari i Jolene
 
Data e antarėsimit: Jan 2010
Postime: 6,833
Thanks: 2,342
Thanked 2,962 Times in 1,376 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 399
Jolene ka mbyllur reputacionin
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Vrapin kam provuar dhe jep rezultat, ama kujdes sepse pas nje fare kohe qe trupi mesohet dhe vrapon me shpejt sec duhet mund te krijosh muskuj.

Shyqyr zotit se kam kte problem
__________________
S'gjen dhimbje mė tė madhe nė ke parė,
Njerinė e ndershėm nė mjerim e vaj,
Tek lutet i pėrulur, zemėrvrarė
Dhe ndihmė e shpresė pret nga maskarai.
Jolene nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 27-10-2010, 17:20   #11
bomber
Super Anėtar
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Postime: 171
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 8
bomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuarbomber ėshtė njė gur i ēmuar
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Nuk ka rregulla, barku i madh eshte gjenetik, bej palester sa te duash, e ul barkun per njefar kohe, dy jave po e le, barku rritet perseri.
Me vjen keq per barkderat/barkderet, natyra i keqtrajton
bomber nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 00:42   #12
No Way
Anėtar
 
Avatari i No Way
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Vendndodhja: Larg
Postime: 49
Thanks: 0
Thanked 0 Times in 0 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 0
No Way ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

ahahahhahaha..........Jam dakord...nuk mund te behet lufte me genet....
No Way nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 14-11-2010, 05:10   #13
Vlonjati
Super Anėtar
 
Avatari i Vlonjati
 
Data e antarėsimit: Oct 2010
Postime: 150
Thanks: 0
Thanked 1 Time in 1 Post
Shuma e pikėve qė jep: 5
Vlonjati ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

--Barku bije me ushtrime kardio, nuk kane rendesigenet ne kete rast -- Ushtrimet kardio jane vrapi ne vend , kercimet dhe ushtrimet aerobike ne vend te shoqeruara keto me muzike, sepse muzika te pump up ,por keto ushtrime duhen bere pa nderprerje . Plus edhe vrapimi ne natyre.--Pastaj duhet te besh crunche qe jane ushtrime te cilat ndihmojne per te krijuar six packun (muskujt e barkut ) ---
--------Une bej nga kjo lloj stervitje dhe nuk kam bark, si dhe kam njefare six packu
Vlonjati nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 23-11-2010, 17:57   #14
dbh
V.I.P
 
Data e antarėsimit: Nov 2010
Postime: 620
Thanks: 0
Thanked 6 Times in 5 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 5
dbh ėshtė nė rrugė tė mbarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

>Ajri ne stomak: Marrja e ushqimeve te caktuara mund te percaktoje pranine e gazrave ne zorre, por ne mjekesine bimore jane produkte natyrore ne shitje te ndryshme qe ndihmojne perthithjen dhe eliminimin e gazrave.

Per kete problemin e gazrave ne zorr ka nje metode popullore teper efikase qe shprehet shume bukur me thenien 'pirdh se lirohesh'
dbh nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2012, 17:41   #15
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,059
Thanks: 5,532
Thanked 4,059 Times in 1,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Citim:
Nder shkaqet e tjera te nje barku te fryre eshte edhe stresi, i cili ne menyre te paevitueshme prodhon crregullimeve ne trup. Ndaj gjeni kohe per t'u kujdesur per veten dhe per te evituar minutat tuaja stresante ne mengjes kur vishnin fundet apo pantallonat.
Shume bukur do filloj te mos kem stres prej neser ....
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2012, 17:48   #16
shoku_tanku
patriot
 
Avatari i shoku_tanku
 
Data e antarėsimit: Jan 2011
Vendndodhja: Tiranė
Postime: 12,221
Thanks: 456
Thanked 1,335 Times in 1,034 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 61
shoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėmshoku_tanku i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Citim:
Nder shkaqet e tjera te nje barku te fryre eshte edhe stresi, i cili ne menyre te paevitueshme prodhon crregullimeve ne trup. Ndaj gjeni kohe per t'u kujdesur per veten dhe per te evituar minutat tuaja stresante ne mengjes kur vishnin fundet apo pantallonat.
vetem barkun te fryn stresi ?
shoku_tanku nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2012, 17:59   #17
PuffetiNa
*****
 
Avatari i PuffetiNa
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Postime: 11,059
Thanks: 5,532
Thanked 4,059 Times in 1,827 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 120
PuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėmPuffetiNa i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Shoku , kot nuk thon mos ma fry barkun
PuffetiNa nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2012, 19:05   #18
Brari
V.I.P
 
Avatari i Brari
 
Data e antarėsimit: Jan 2012
Postime: 3,587
Thanks: 27
Thanked 66 Times in 50 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
Brari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarėBrari ka shumė pėr tė qenė krenarė
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Tiranė, ēifti shkon pėr tė blerė unazė, burri e gėlltit, Policia: E ka nė bark

NGA: SPARTAK KOKA


TIRANĖ - Ka dashur tė bėjė dhuratė njė unazė floriri tė shtrenjtė nuses sė tij tė ardhshme, por mėnyra qė ka menduar, ka qėnė tejet e vecantė.

I shtyrė edhe nga pamundėsitė ekonomike, por me dėshirėn e madhe pėr t'i shprehur dashurinė pėrmes njė unaze tė shtrenjte, qė do tė kurorėzonte lidhjen e tyre, 27 vjecari Erjon Cėrriku ka gėlltitur unazėn e pėrzgjedhur, duke e vjedhur nė kėtė mėnyrė atė.

Ngjarja e pazakontė ka ndodhur mbrėmjen e djeshme nė njė argjendari nė kryeqytet. Ka qėnė ora rreth 20:00 e mbrėmjes kur dy personat janė futur brenda argjendarisė pranė kafė ‘Flora’ dhe i kanė kėrkuar argjendarit qė t'iu tregojė unazėn mė tė shtrejntė tė floririt.

Nė momentin qė bashkėshortia e tij po hutonte argjendarin, 27 vjecari Cėrriku ka gėlltitur unazėn. I alarmuar pėr humbjen e floririt pronari ka njoftuar komisariatin numėr 3 pėr ngjarjen.

Pas ekspertizės dhe grafive tė bėra nga ekspertėt mjeko-ligjorė u vėrtetua qė unaza ndodhej nė stomakun e 27 vjecarit me origjinė nga Yzberishti. I arrestuar nė flagrancė, Erion Cėrriku ndodhet nė komisariatin numėr 3, ku burime tė kėtij komisaritati bėjnė me dije se po mbajnė nėn vėzhgim dhe nėn kontroll, derisa nėpėrmjet rrugėve gastrointensinale, tė nxjerrė unazėn 1 milionėshe, tė cilėn e mban nė trup prej mė shumė se 20 orėsh.

I riu ėshtė i njohur pėr policinė pėr vjedhje dhe shitje tė lėndėve narkotike.Tre ditė mė parė Erion Cėrriku u mbajt peng pėr disa orė nga dy persona pėr shkak se 27-vjecari u kishte vjedhur motorrin.

(El.ME/NEWS24/BalkanWeb)
Brari nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2012, 19:43   #19
SystemA
Aktiv
 
Avatari i SystemA
 
Data e antarėsimit: Sep 2010
Postime: 19,550
Thanks: 17,009
Thanked 5,500 Times in 3,706 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 125
SystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėmSystemA i pazėvėndėsueshėm
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

Citim:
Postimi origjinal ėshtė bėrė nga Brari Shiko postimin
Tiranė, ēifti shkon pėr tė blerė unazė, burri e gėlltit, Policia: E ka nė bark

NGA: SPARTAK KOKA


TIRANĖ - Ka dashur tė bėjė dhuratė njė unazė floriri tė shtrenjtė nuses sė tij tė ardhshme, por mėnyra qė ka menduar, ka qėnė tejet e vecantė.

I shtyrė edhe nga pamundėsitė ekonomike, por me dėshirėn e madhe pėr t'i shprehur dashurinė pėrmes njė unaze tė shtrenjte, qė do tė kurorėzonte lidhjen e tyre, 27 vjecari Erjon Cėrriku ka gėlltitur unazėn e pėrzgjedhur, duke e vjedhur nė kėtė mėnyrė atė.

Ngjarja e pazakontė ka ndodhur mbrėmjen e djeshme nė njė argjendari nė kryeqytet. Ka qėnė ora rreth 20:00 e mbrėmjes kur dy personat janė futur brenda argjendarisė pranė kafė ‘Flora’ dhe i kanė kėrkuar argjendarit qė t'iu tregojė unazėn mė tė shtrejntė tė floririt.

Nė momentin qė bashkėshortia e tij po hutonte argjendarin, 27 vjecari Cėrriku ka gėlltitur unazėn. I alarmuar pėr humbjen e floririt pronari ka njoftuar komisariatin numėr 3 pėr ngjarjen.

Pas ekspertizės dhe grafive tė bėra nga ekspertėt mjeko-ligjorė u vėrtetua qė unaza ndodhej nė stomakun e 27 vjecarit me origjinė nga Yzberishti. I arrestuar nė flagrancė, Erion Cėrriku ndodhet nė komisariatin numėr 3, ku burime tė kėtij komisaritati bėjnė me dije se po mbajnė nėn vėzhgim dhe nėn kontroll, derisa nėpėrmjet rrugėve gastrointensinale, tė nxjerrė unazėn 1 milionėshe, tė cilėn e mban nė trup prej mė shumė se 20 orėsh.

I riu ėshtė i njohur pėr policinė pėr vjedhje dhe shitje tė lėndėve narkotike.Tre ditė mė parė Erion Cėrriku u mbajt peng pėr disa orė nga dy persona pėr shkak se 27-vjecari u kishte vjedhur motorrin.

(El.ME/NEWS24/BalkanWeb)
He mer njeri se te tjeret jane pedofile me genin?
Apo jo?
Ste ndahem une ty,qelbs!
SystemA nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
i vjetėr 12-05-2012, 20:10   #20
HELEN OF TROY
Jeta vazhdon
 
Avatari i HELEN OF TROY
 
Data e antarėsimit: Apr 2010
Vendndodhja: prane teje
Postime: 1,433
Thanks: 3
Thanked 33 Times in 18 Posts
Shuma e pikėve qė jep: 21
HELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyerHELEN OF TROY ka njė tė ardhme tė shkėlqyer
Gjendja bazė Pėrgjigje e: Ja disa nga rregullat per te pasur nje bark te sheshte

sekreti me i madh eshte mbylle frikoriferin
__________________
Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...
HELEN OF TROY nuk ndodhet nė linjė   Pėrgjigju pėrmes citimit
Pėrgjigje

Mundėsitė nė temė
Mėnyra e shfaqjes

Rregullat e postimim
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

Kodi HTML ėshtė fikur