• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Amerika mbas Trump-it!

Status
Temë e mbyllur.

thirsty

V.I.P
Anëtar
Mar 15, 2011
Postime
31,070
Pikët
113
c’ma kujtove. 🙈


“Mora pushkën dola malit,
Të luftoja për atdhe,
Ku ta dija unë i varfri,
Se armiku ishim ne.

Mora pushkën, dola malit
Të luftoja per liri,
Ku ta dija une i shkreti
Se armiku ishe ti.

Mora pushkën dola malit
Të luftoja ne furtunë;
Ku ta dija une i ngrati
Se armiku isha unë.”
Perserisin cfare u ushqen media

Te pakten te ishin te bukur si ky :p
 

YOKO

V.I.P
Anëtar
Feb 6, 2011
Postime
29,043
Pikët
113
Unë e di ndryshe epopenë për luftëtarët myzeqar.

Leu strea eja
Të kërkon epopeja
Të luftosh për liri
Me m*t e gjak ndër deja

Leu strea doli malit
Të luftojë për liri
Po ç'e do s'ja mbajti b*tha
Dhe u kthye prap në shpi
Lere pastaj ate te Sh. Musarait. 😜
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
12,975
Pikët
113

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,179
Pikët
113
Të ziun Mano e ndjekin komunistët ngado që vete. 😜
Ku do vesh tani, ku do e përplasësh kokën? 🤣
Per fatin tim te mir a te keq une jam me i madh se c'ishin prinderit e mi. Jam ne gjendje te mbroj lirin time deri ne fund! E kam provuar se cfar do te thote te mos jesh i lire! Mos ardht puna deri aty thuaj!
 

Mano

V.I.P
Anëtar
Aug 8, 2011
Postime
13,179
Pikët
113
Gjithnjë do jet njëri që do humbi zgjedhjet dhe ky që humb gjithnjë do ket këta miliona me vete.
Kjo nuk do të thot se duhet të rrëmbejnë armët, zgjidhjet jan gjithmonë ligjore.
Edhe ushtarakët që thoni ju i janë betuar kushtetutës, Amerikës dhe flamurit dhe jo personit Donald Trump.
Ndryshimi midis shqiptareve dhe amerikaneve eshte se keta te fundit japin jeten per lirine e tyre! Eshte kaq e thjeshte.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
61,490
Pikët
113
Shko moj ti,kukumjacke.
-Bequa është burr plak, mos do ta tërheqësh për dore zotrote rrugëve të Tiranës? Më thirr këtu drejtorin a ministrin a kë keni këtu
-Urdhëro xhaxho
-Kush je ti drejtorevica?
-Jo përgjegjësja
-Nuk keni ndonjë burr që të merrem vesh?
-Jo
-Prandaj venë punët Qorap këtu.
 

cool_shqype

cun per s'mari
Anëtar
Jun 5, 2011
Postime
40,157
Pikët
113
Vendndodhja
ne NYC
Sa per juve amerika behet komuniste si Cuba,ju nuk patet komunizmin enverian per 50 vjet rastesisht.Me te shtrydhe ty dalin dhjet sekretar partije prej teje.lol
Po te shtysh e paguash njerezine qe te spiunojene njeri tjetrin, te vesh pleren e shoqerise qe te te gjege sipermarrjen private e tu besh cdo dite jeten sketere njerezve me presione te ndryshme, qe te thaush se u merr femijet keryre e atyre e i mbyll neper kampe riedukimi....keto dhe shum e shum kafshrina te tjera qe i kemi jetu dikur keto ti i shef neper filma dhe qet kapalla ketu.....

Keto llakaqisin neper pohimet e tyre edhe ata qe te dhane aprovimin sepse te tille kane qene e kane mbetur.....spiune e dashakeqas, shpirtzinj dhe kore e lerosur ne shoqeri.

se me te shtrydh ty del nje nopran karagjoz e provokator pa ngjyre por me ftyre, qe krruhet per sherr edhe kur sta var njeri me te kthy pergjigje edhe pse disa here u mundova dikur por e pashe qe je nje individ me te meta si ne logjike por edhe ne formulim......je i neveritshem e ste ndohmoj dot.

me shum respekt per nje qe se meriton po te them qe me mire mos me cito me....shiko punen tende me mire.
 

Akrepi

Anëtar
Anëtar
Jan 3, 2012
Postime
61,490
Pikët
113
Ndryshimi midis shqiptareve dhe amerikaneve eshte se keta te fundit japin jeten per lirine e tyre! Eshte kaq e thjeshte.
Ashtu është por varet si e koncepton lirinë.
Ju po e konceptoni lirinë aktualisht duke vendosur diktatin mbi të tjerët.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
12,960
Pikët
113
Mos ji kaq i sigurt.Amerika nuk eshte vene ndonjehere ne proven e nje agresioni te jashtem.
Te shohim se cfare do bejne tani nese do luftojne apo jo. Sepse akuza qe eshte bere eshte me e renda qe mund te behet. Ne keto kushte nje popull ose do nenshtrohet ose do rrembeje armet dhe do luftoje. Mundesi te trete nuk ka.
 
Status
Temë e mbyllur.
Top