• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Ditari i meditimeve.

luleshtrydhe

V.I.P
Anëtar
May 4, 2016
Postime
18,054
Pikët
113
Strawberry fields forever 🥰
Sa jet e poshter ta menosh holl holl e, shkoj e dashurohem me boten, ne vend te dashurohem me ty qe di te shkrush ne poezi te bukura, di ene te te besh qejfin, foto sa here i kerkoj, si mi do her ne natyre e here ne makine hmmmmmm.......... pse kshu me verte 😅, sikur te mund ta komandonim zemren :p-hug-
 

crux

Light is easy to love, show me your darkness
Anëtar
Jan 27, 2011
Postime
18,488
Pikët
113
Sa jet e poshter ta menosh holl holl e, shkoj e dashurohem me boten, ne vend te dashurohem me ty qe di te shkrush ne poezi te bukura, di ene te te besh qejfin, foto sa here i kerkoj, si mi do her ne natyre e here ne makine hmmmmmm.......... pse kshu me verte 😅, sikur te mund ta komandonim zemren :p-hug-
 

Delirium Mind

Ne endrrat e mia djelli me ngroh faqet
Anëtar
Sep 1, 2013
Postime
3,791
Pikët
113
Vendndodhja
Candy Mountain 🍭
Diten qe kerkova te me shkrepnin ket foto, kam qeshur gjith paraditen me nje grup nga Roma (i kisha folur per ti kerkuar ndjese per sjellen e ishit qe i kishte ofenduar pa asnje motiv konkret. Thjesht sepse po kenaqeshin dhe hallakateshin. A thua se ishin aty per pun dhe jo per qef) dhe kam qajtur gjith mbazditen sepse si e "pakujdeshme" qe jam, kujtuam se kisha thyer telefonin ku ishin te gjitha fotot e atij udhetimi (ulerima dhe ofendime pa limit. Sdi te kem ndjere me turp se ate dit). Un nuk e vras shum menjen... ato jan thjesht foto, kujtimet i mbaj ne tru dhe ne shpirt dhe me cfare kisha kaluar ate vit (lart e posht neper spitale), as qe sme binte menja edhe sikur te kthehesha ne shtepi me brek. Por ja qe per te tjere telefoni dhe fotografit per tja treguar botes jan me te rendesishem! Aparenca! Maskat!
Plus qe... gjith eskursionet i kishim ber sepse kisha insistuar dhe paguar une. Sme rrihet nen djell kur mund te leviz dhe te eksploroj boten.
Nejse. Duke u kthyer nga nje ishull ne tjeter, pash qe telefoni ishte gjall dhe ishte ulur thjesht ndricimi ne zero ( ne djell nuk dallohej). Ja thash. Sme kerkoi ndjese. Gjeta 2 balerina domenikane aty dhe e 'detyrova' te kercente me to. Me to dinte te kercente. Kurse gjat nje kursi privat me nje balerine profesioniste e specializuar ne vallzime karaibike(shoqe ime) me mua acarohej dhe ofendonte sepse nuk "sinkronizoheshim" dhe "sdi une". Ama taze me ate kercente per bukuri... me emocione biles (aq shum me ka kapur inati ne te dyja rastet sa qe i kam ber video per mos ti harruar).
Me pas, thash me vete... pse mos ti kerkoj te me bej nje foto?! Fundja eshte dita e pare qe kuptova qe i kisha hapur vet gropen vetes dhe isha hedhur me qef.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,789
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Mi spiace .... :( spero tu stia al sicuro adesso.


Diten qe kerkova te me shkrepnin ket foto, kam qeshur gjith paraditen me nje grup nga Roma (i kisha folur per ti kerkuar ndjese per sjellen e ishit qe i kishte ofenduar pa asnje motiv konkret. Thjesht sepse po kenaqeshin dhe hallakateshin. A thua se ishin aty per pun dhe jo per qef) dhe kam qajtur gjith mbazditen sepse si e "pakujdeshme" qe jam, kujtuam se kisha thyer telefonin ku ishin te gjitha fotot e atij udhetimi (ulerima dhe ofendime pa limit. Sdi te kem ndjere me turp se ate dit). Un nuk e vras shum menjen... ato jan thjesht foto, kujtimet i mbaj ne tru dhe ne shpirt dhe me cfare kisha kaluar ate vit (lart e posht neper spitale), as qe sme binte menja edhe sikur te kthehesha ne shtepi me brek. Por ja qe per te tjere telefoni dhe fotografit per tja treguar botes jan me te rendesishem! Aparenca! Maskat!
Plus qe... gjith eskursionet i kishim ber sepse kisha insistuar dhe paguar une. Sme rrihet nen djell kur mund te leviz dhe te eksploroj boten.
Nejse. Duke u kthyer nga nje ishull ne tjeter, pash qe telefoni ishte gjall dhe ishte ulur thjesht ndricimi ne zero ( ne djell nuk dallohej). Ja thash. Sme kerkoi ndjese. Gjeta 2 balerina domenikane aty dhe e 'detyrova' te kercente me to. Me to dinte te kercente. Kurse gjat nje kursi privat me nje balerine profesioniste e specializuar ne vallzime karaibike(shoqe ime) me mua acarohej dhe ofendonte sepse nuk "sinkronizoheshim" dhe "sdi une". Ama taze me ate kercente per bukuri... me emocione biles (aq shum me ka kapur inati ne te dyja rastet sa qe i kam ber video per mos ti harruar).
Me pas, thash me vete... pse mos ti kerkoj te me bej nje foto?! Fundja eshte dita e pare qe kuptova qe i kisha hapur vet gropen vetes dhe isha hedhur me qef.
 

iDeA

DiNaMiKe
Staff member
Anëtar
Nov 20, 2011
Postime
3,789
Pikët
113
Vendndodhja
BLITZKRIEG
Koha do te kthej tek une, por botekuptimi im te ka nxjerr jasht mode.
Dhe jam e lumtur qe s´kam lejuar qe ti te ndikosh ne zgjedhjet e mia.
:)

 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,078
Pikët
113
Diten qe kerkova te me shkrepnin ket foto, kam qeshur gjith paraditen me nje grup nga Roma (i kisha folur per ti kerkuar ndjese per sjellen e ishit qe i kishte ofenduar pa asnje motiv konkret. Thjesht sepse po kenaqeshin dhe hallakateshin. A thua se ishin aty per pun dhe jo per qef) dhe kam qajtur gjith mbazditen sepse si e "pakujdeshme" qe jam, kujtuam se kisha thyer telefonin ku ishin te gjitha fotot e atij udhetimi (ulerima dhe ofendime pa limit. Sdi te kem ndjere me turp se ate dit). Un nuk e vras shum menjen... ato jan thjesht foto, kujtimet i mbaj ne tru dhe ne shpirt dhe me cfare kisha kaluar ate vit (lart e posht neper spitale), as qe sme binte menja edhe sikur te kthehesha ne shtepi me brek. Por ja qe per te tjere telefoni dhe fotografit per tja treguar botes jan me te rendesishem! Aparenca! Maskat!
Plus qe... gjith eskursionet i kishim ber sepse kisha insistuar dhe paguar une. Sme rrihet nen djell kur mund te leviz dhe te eksploroj boten.
Nejse. Duke u kthyer nga nje ishull ne tjeter, pash qe telefoni ishte gjall dhe ishte ulur thjesht ndricimi ne zero ( ne djell nuk dallohej). Ja thash. Sme kerkoi ndjese. Gjeta 2 balerina domenikane aty dhe e 'detyrova' te kercente me to. Me to dinte te kercente. Kurse gjat nje kursi privat me nje balerine profesioniste e specializuar ne vallzime karaibike(shoqe ime) me mua acarohej dhe ofendonte sepse nuk "sinkronizoheshim" dhe "sdi une". Ama taze me ate kercente per bukuri... me emocione biles (aq shum me ka kapur inati ne te dyja rastet sa qe i kam ber video per mos ti harruar).
Me pas, thash me vete... pse mos ti kerkoj te me bej nje foto?! Fundja eshte dita e pare qe kuptova qe i kisha hapur vet gropen vetes dhe isha hedhur me qef.
Nga te gjitha ndjenjat, pershire edhe ate e te ndjerit e padashur, ajo qe dhemb me shume eshte te ndjerit joadekuate, jo mjaftueshem sepse humbet besimin tek vetja, humbet veten.
 

Delirium Mind

Ne endrrat e mia djelli me ngroh faqet
Anëtar
Sep 1, 2013
Postime
3,791
Pikët
113
Vendndodhja
Candy Mountain 🍭
Nga te gjitha ndjenjat, pershire edhe ate e te ndjerit e padashur, ajo qe dhemb me shume eshte te ndjerit joadekuate, jo mjaftueshem sepse humbet besimin tek vetja, humbet veten.
Te kerkoj ndjese qe te pergjigjem vetem tani.
E di cfare skuptoj? Qe reagoj ne menyre apatike para cfare do lloj padrejtesie qe me behet dhe me pas nxefem me veten. Shoh pasqyren dhe nuk e njoh. Zihem. Nxefem. Pastaj bej dush dhe i rikthehem routines. Pastaj riperjetoj ne loop momente te kaluara ne trurin tim dhe harroj te jetoj.
Ringjall vetem kur ndodhem prane atyre pak njerezve tek te cilet kam besim. Me to jam perseri une dhe me vjen me qesh me shpirt...
Nuk po dal me nga ky labirint.
 

Mistrece

...
Staff member
Anëtar
Aug 21, 2011
Postime
18,078
Pikët
113
Te kerkoj ndjese qe te pergjigjem vetem tani.
E di cfare skuptoj? Qe reagoj ne menyre apatike para cfare do lloj padrejtesie qe me behet dhe me pas nxefem me veten. Shoh pasqyren dhe nuk e njoh. Zihem. Nxefem. Pastaj bej dush dhe i rikthehem routines. Pastaj riperjetoj ne loop momente te kaluara ne trurin tim dhe harroj te jetoj.
Ringjall vetem kur ndodhem prane atyre pak njerezve tek te cilet kam besim. Me to jam perseri une dhe me vjen me qesh me shpirt...
Nuk po dal me nga ky labirint.
Mendova te perdor vetem ikonen e perqafimit per te te thene qe te mirekuptoj por me vjen te te them qe te perqafoj fort! :)
 

Delirium Mind

Ne endrrat e mia djelli me ngroh faqet
Anëtar
Sep 1, 2013
Postime
3,791
Pikët
113
Vendndodhja
Candy Mountain 🍭
Mendova te perdor vetem ikonen e perqafimit per te te thene qe te mirekuptoj por me vjen te te them qe te perqafoj fort! :)
Nuk do ta harroj ket perqafim... me beso 😊
Ne ditet e sotcme, kur dikush shfaq nje siklet...nje shqetesim apo nje gjendje jo te qendrueshme humori, zakonisht hidhen te gjith me komente "be positive" lol
Shum rralle ndodh qe dikush ben dicka reale dhe konkrete, si perqafimi yt tani.
Naten e mire 🤗
 
Top