• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Unreal side

Anëtar i ri
Anëtar
Apr 26, 2019
Postime
1
Pikët
0
Tregoni për Faqe interesante qe keni pare ne internet,cilat faqe ju kan lënë përshtypje apo i keni në zotërim të juajat sikur përshembull faqja https://unrealside.com/ që un e përdor kohërat e fundit?
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,749
Pikët
113
Përgjigje e: Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Kam nje problem me nje faqe interneti. Ka disa dite qe kur e hap ne versionin web mund te doje edhe disa ore qe te hapet plotesisht(e bera prove dhe e lash hapur faqen dhe vetem mbas disa oresh u ngarkua plotesisht). Ndersa kur e hap ne variantin mobile hapet krejt normal. Di ndonjeri te me thoje cila eshte arsyeja?
 

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
12,150
Pikët
113
Vendndodhja
Përgjigje e: Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Kam nje problem me nje faqe interneti. Ka disa dite qe kur e hap ne versionin web mund te doje edhe disa ore qe te hapet plotesisht(e bera prove dhe e lash hapur faqen dhe vetem mbas disa oresh u ngarkua plotesisht). Ndersa kur e hap ne variantin mobile hapet krejt normal. Di ndonjeri te me thoje cila eshte arsyeja?
Provo njehere te fshish cookies dhe beje refresh faqes, nqs problemi vazhdon akoma perdore VPN. mund ta shkarkosh ketu versionin free https://www.securitykiss.com/
 

Rrjeti

V.I.P
Anëtar
Dec 11, 2017
Postime
1,781
Pikët
113
Vendndodhja
Aty ku ma do shpirti....
Përgjigje e: Faqe interesante qe keni pare ne internet.

Kam nje problem me nje faqe interneti. Ka disa dite qe kur e hap ne versionin web mund te doje edhe disa ore qe te hapet plotesisht(e bera prove dhe e lash hapur faqen dhe vetem mbas disa oresh u ngarkua plotesisht). Ndersa kur e hap ne variantin mobile hapet krejt normal. Di ndonjeri te me thoje cila eshte arsyeja?
Pyetje interesante. Përgjigjja apo zgjidhja e problemit mund të jetë e natyrave të ndryshme; konstrukcioni apo struktura e ndërtimit të faqes dhe përshtatja për Ueb dhe celular është e ndryshme, andaj edhe shpejtësia e hapjes së faqes mund të jetë variabile.

Faqjja mund të jetë e mbingarkuar me vizitor në momentin e shfletimit


1-Mozilla firedox shfletuesi https://www.mozilla.org/en-US/
nuk përkrah më Java applets > https://java.com/en/download/faq/firefox_java.xml
që d.m.th mund të ndikon në hapjen me vështirsi të faqes në fjalë.

2-Internet Explorer dhe Microsoft Edge shfletuesit e Majkrosoftit/Microsoftit bllokojn apo mund të bllokojn ndonjë faqe në mënyrë automatike nëse e konsideron si faqe të rrezikshme apo nëse është raportuar si faqe e dyshimtë, do thotë faqe me përmbajtje ilegale….

3-Ja ca opsione ku mund të lexohet për shkaqet;

https://www.dreamhost.com/blog/four-common-causes-slow-website/

https://www.bitcatcha.com/blog/10-frustrating-reasons-why-your-website-speed-is-slow/

4-Alternativa e fundit dhe më thjeshta:

Testo hapjen e faqes me disa Ueb shfletues-

https://www.techradar.com/news/the-best-web-browser
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
14,967
Pikët
113
ja edhe une e gjeta nje davaj site tovarish pa ruskie ? interesantja ishte ngaqe mundesh deri ne 5 tituj falas çdo dte te shkarkosh nga ketu ne te gjitha gjuhet. Shkoni larte majtas ke Generell search i jipni titullin e asaj qe kerkoni dhe pastaj paraqiten titujt ne vazhdim.

Gooodl luckyyyyy ``fumato``

 

Hawk

V.I.P
Anëtar
Nov 24, 2014
Postime
12,334
Pikët
113
Vendndodhja
Haemus

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
14,325
Pikët
113
Nuk e di, po mere prej ne Amazon plako. Logjistiken e ka top, nuk ta huq porosine.
E ka gati 60% më shtrenjtë ....
Seç mu pergjigj një "Trusted " që më garanton ....
Të shohim ... mbas tre ditësh... ndoshta nuk luajta bingo , ku i dihet
 

L0v3rm4n

V.I.P
Anëtar
Nov 29, 2019
Postime
7,811
Pikët
113

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
14,325
Pikët
113
Pse nuk e porosit te faqa e tyre se eshte me lire?
amazon eshte dora e dyte dhe te kushton me shume.
Ashtu e bëra ... 73 € + skedë 32 GB + transport 97 € total , përkundrejt 160 € vetëm aparati pa skedë memorie këtu në amazon... Humba ndonjë ore6 me Google translate ... po.. kismet
 
Anëtar
Sep 19, 2020
Postime
4,163
Pikët
113
As interesting as it gets 🙄
 
Top