• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit!

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
24,859
Pikët
113
Une nuk mendoj kshu si ty. Edhe po te jete kshu sic thua, seshte e drejte te sjellesh kte energji negative.

ForcaShqipri
Na shkoi jeta duke ja bere qejfin vetes dhe ne fund aq shume deklasohemi sa behemi me turp :D
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
20,600
Pikët
113
Sipas gazetareve tane injorante ,nje nder benefitet e daljes ne vend te pare per Shqiperine do te ishte edhe ngjitja ne vazon 3 per kualifikimet e boterorit. Ne fakt sot u shpallen vazot dhe vazhdojme te jemi ne vazon 4. Kosova ne vazon 5.Gazetare leshi.
Ska rendesi vazo, per boteror,

Ne fakt kemi ne kombetare, lojtare qe luajne ne Champions Leage dhe EuropaLeage, plus luajne me ekipe te ligave te famshme boterore....

Thjesht kemi bevoje per nje trajner qe ti veje te luajne si skuader dhe te japin 100 te tyre,..

P.s

Shiko lojtaret e Xhermanise, me Bayernin, 5 kuoa per nje dore, dhe i japin 8 gola Barcwlones,

Me Xhermanine hane kallomin, 6-0. Si para 89 vjeteve....
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,774
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Ska rendesi vazo, per boteror,

Ne fakt kemi ne kombetare, lojtare qe luajne ne Champions Leage dhe EuropaLeage, plus luajne me ekipe te ligave te famshme boterore....

Thjesht kemi bevoje per nje trajner qe ti veje te luajne si skuader dhe te japin 100 te tyre,..

P.s

Shiko lojtaret e Xhermanise, me Bayernin, 5 kuoa per nje dore, dhe i japin 8 gola Barcwlones,

Me Xhermanine hane kallomin, 6-0. Si para 89 vjeteve....
Vazo ka shume rendesi,sepse nese do ishim ne vazon 3 do mund te shmangnim disa skuadra te forta dhe praktikisht do kishim 3 vazo poshte vetes,pra 3 ekipe teorikisht me te dobeta se ne.
 

shoku_tanku

I am the chosen one
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
27,046
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Ska rendesi vazo, per boteror,

Ne fakt kemi ne kombetare, lojtare qe luajne ne Champions Leage dhe EuropaLeage, plus luajne me ekipe te ligave te famshme boterore....

Thjesht kemi bevoje per nje trajner qe ti veje te luajne si skuader dhe te japin 100 te tyre,..

P.s

Shiko lojtaret e Xhermanise, me Bayernin, 5 kuoa per nje dore, dhe i japin 8 gola Barcwlones,

Me Xhermanine hane kallomin, 6-0. Si para 89 vjeteve....
Sulmin e ka rregulluar mire Reja po nuk duhej te humbisnim ekuilibrat ne mbrojtje.Kane probleme me kthimin mbrapa,i kap kollaj ne kundersulm.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
20,600
Pikët
113
Vazo ka shume rendesi,sepse nese do ishim ne vazon 3 do mund te shmangnim disa skuadra te forta dhe praktikisht do kishim 3 vazo poshte vetes,pra 3 ekipe teorikisht me te dobeta se ne.
Sk te beje fare ajo,

Pervec grupit te pare dhe te dyte, grupi trete dhe kater jane pak a shume nje nivel. Varet nga gjendja momentale dhe brezi i lojtareve.

Bjellorusia qe ne rrafen dy here, perpara ketyre kishte vnje grup lojtaresh te mire, si Hleb, qe e bleu edhe me Barcelona.

Ne skuadrat e te rinjve te italise, ke plot djem shqiptare, qe luajne per Juventus, Inter, Milan, Roma, Lazio, Fiorentina, Torino, Empoli, Sasuolo, e me radhe.

Ne Angli po ashtu, Gjermani,..

Pra lenda e pare, e mire eshte.

Thjesht duhet qe prinderit ti kene dhene shpirtin shqiptar.

P.s

Se kemi edhe cunin e @Bad_Teacher , qe po pergatitet ne Amerike...lol

Po ishallah, fusim ne skuader edhe ndosnje Arberwsh, Arvanitas, apo shqipo Turqie, athere po do behemi tamam, skuader Mbareshqiptare.
 
Last edited:

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,774
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Sidoqofte do dalin lojtare te rinj te tjere,sic ndodhi me Kumbullen,Vrionin e te tjere.
 
Last edited:

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,774
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Ky eshte grupi ku ben pjese Shqiperia per eleminatoret e boterorit. Ndeshjet zhvillohen nga Marsi 2021 deri ne Dhjetor 2021.
 

murik

peace and love
Anëtar
Jul 28, 2015
Postime
3,774
Pikët
113
Vendndodhja
philadelphia
Do luajme vendin e pare me angline.
Sikur ti mernim nje pike Anglise ne ndeshjen e dyte ne Tirane do te ishte nje fillim shume i mbare.Ndeshjen e pare e kemi ne Andorre. E shoh shume te veshtire.Vetem Polonia mund te pretendoje te mari pike ndaj Anglise.
 

shoku_tanku

I am the chosen one
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
27,046
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Sikur ti mernim nje pike Anglise ne ndeshjen e dyte ne Tirane do te ishte nje fillim shume i mbare.Ndeshjen e pare e kemi ne Andorre. E shoh shume te veshtire.Vetem Polonia mund te pretendoje te mari pike ndaj Anglise.
Do i marim tre pike ne angli dhe nje pike ketu.Polonise do ti marim 6 pike.
 

Rex

Gjitholog
Anëtar
Sep 1, 2010
Postime
15,167
Pikët
113
Nuk eshte short i keq per Shqiperine. Nuk ka kundershtar te lehte nga vazot 1 dhe 2.

Kosova me tre kundershtar qe nuk e kane njohur. U hap debat politik ne Spanje.
 
Top