• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,672
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Shuhet endrra per te shkuar ne boteror...

Personalishte mendoj se fajtori kryesor ne kete ndeshje ishte Hysaj! Jo vetem goli ishte nje gabim nga ana e tij, ku edhe mund te evitohej, pooor vini re se cdo top apo dyluftim ky pseudo lojtar e humb dhe e shperdoron. Shporru nga kombetarja porrdhac lojtar. Hap krahun per tjeret sepse kjo nuk eshte ndeshja e pare ku ti je lojtari me i dobet ne fushe. Me besoni, eshte iluzion i gabuar per opinionin e gjer se ky deshtak eshte lojtar i mire. Kemi shume e shume e shume lojtar te rinj me te mire se ky ne kete rol. Kte hapjen e temes se re ja dedikoj kti pis lojtari.
Gjynah te shuhen endrrat tona vetem prej nje individi. Ky nuk ben gabime, ky eshte fajtor sepse ben gabime te perseritura. Shpresoj te largohet sa me shpejte nga kombetarja ky mortje.

Suksese cunave tjer ne vazhdim sepse jane brezi me i mire ne historine tone.
Shpresoj ne eliminatoret e ardhshme per ne Europian te jemi me te sakte per te shkuar aty ku duan zemrat tona.

Forca Shqipri! Jemi me ty edhe kur ti humbet...
 
Last edited:

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,710
Pikët
113
Lexova qe nuk po lushim me do ekipe ka Rusia.

Ose.....provokacija ka polaket,kundra tifozave qe e kane TRURIN sa i lajthi,dhe kryet sa i THI.
Beno....ke pa ti:p
KAQ,
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,268
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Faji i shkon tere skuadres bashke me trajnerin dhe jo thjeshte nje individi.

Ps.. @SystemA Mos ngaterro Skenderbeun me k’to kleckat.😜
 

SystemA

Jam me Shqiperine,dhe ничего против Pоссии
Anëtar
Sep 14, 2010
Postime
59,710
Pikët
113
Faji i shkon tere skuadres bashke me trajnerin dhe jo thjeshte nje individi.

Ps.. @SystemA Mos ngaterro Skenderbeun me k’to kleckat.😜
JO.

Nuk i ngaterroj ASPAK.

Se do dal dhe per tifozat magar apo gjyshrit e tyre...

Während des zweiten Weltkriegs kämpfte eine paramilitärische Einheit von.....
Polen über Frankreich,
bis hin nach Palästina und Nordafrika.

Kta HAJADARAT TANI jane NEO-NAZIS.

KETA deshirojne te krijojne...Hungarine e madhe.

KLM.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,091
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Nuk mund te kryqezosh nje lojtar vetem sepse pesuam nje gol tek krahu i tij. Hysaj ka dhene shume per kombetaren e nje here e nje kohe ka qene madje privilegj me e pas ne ekip. Per shume vite ka qene titullar ke Napoli, nje nga ekipet me te mira te Serie A e tani luan titullar tek Lazio qe gjithashtu eshte nje nga 6-7 ekipet elitare ne Itali. Meqe kemi lojtare te tjere me thuaj nje me te mire se Hysaj qe mund te luaj ne krahun e djathte? Ju shpesh here harroni qe jemi Shqiperia e jo Brazili. Pervec gabimit ne mbyllje te Hysaj dje fajtor tek goli ka qene dhe Berisha qe pesoj gol tek shtylla e tij. Nje portier ne raste te tilla pozicionohet ngjit me shtyllen.
Shqiperia ka krijuar nje baze shume te mire me lojtare te rinj e premtues. Me kete ekip duhet te tentojme patjeter me u kualifiku ne europianin e ardhshem.
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,514
Pikët
113
Duhet që të kuptoni diçka që e thashë edhe dje. E rëndësishme është që Kombëtarja të jetë gjithmonë vendi i dytë ose i tretë në përfundim të ç'do edicioni eliminatoresh. Po qëndruam në mënyrë konstante në këto nivele kualifikimi për Europian por mbase edhe për Botëror do vijë. Ne duhet që me durim ti bëjmë hyzmetin.
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,655
Pikët
113
Duhet që të kuptoni diçka që e thashë edhe dje. E rëndësishme është që Kombëtarja të jetë gjithmonë vendi i dytë ose i tretë në përfundim të ç'do edicioni eliminatoresh. Po qëndruam në mënyrë konstante në këto nivele kualifikimi për Europian por mbase edhe për Botëror do vijë. Ne duhet që me durim ti bëjmë hyzmetin.
Ti je duke ja bere sikur ata qe humbin ne evente dhe thojn si arsyetim, me rendesi pjesmarrja, jo more shok jo, me marr pjes merr cdo kush, po me fitu eshte me rendesi :D
 

King Bardhyl

V.I.P
Anëtar
Mar 24, 2015
Postime
16,514
Pikët
113
Nuk mund te kryqezosh nje lojtar vetem sepse pesuam nje gol tek krahu i tij. Hysaj ka dhene shume per kombetaren e nje here e nje kohe ka qene madje privilegj me e pas ne ekip. Per shume vite ka qene titullar ke Napoli, nje nga ekipet me te mira te Serie A e tani luan titullar tek Lazio qe gjithashtu eshte nje nga 6-7 ekipet elitare ne Itali. Meqe kemi lojtare te tjere me thuaj nje me te mire se Hysaj qe mund te luaj ne krahun e djathte? Ju shpesh here harroni qe jemi Shqiperia e jo Brazili. Pervec gabimit ne mbyllje te Hysaj dje fajtor tek goli ka qene dhe Berisha qe pesoj gol tek shtylla e tij. Nje portier ne raste te tilla pozicionohet ngjit me shtyllen.
Shqiperia ka krijuar nje baze shume te mire me lojtare te rinj e premtues. Me kete ekip duhet te tentojme patjeter me u kualifiku ne europianin e ardhshem.
Unë jam dakord që nuk duhet hapur një temë për të kryqëzuar një lojtar. Megjithatë fakti mbetet që ne kemi pësuar dy gola identik nga polakët për faj të Hysajt. Ka një sjellje prej futbollisti amator në fushë, jo si të një lojtari që luan në Serinë A.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
4,569
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Shuhet endrra per te shkuar ne boteror...

Personalishte mendoj se fajtori kryesor ne kete ndeshje ishte Hysaj! Jo vetem goli ishte nje gabim nga ana e tij, ku edhe mund te evitohej, pooor vini re se cdo top apo dyluftim ky pseudo lojtar e humb dhe e shperdoron. Shporru nga kombetarja porrdhac lojtar. Hap krahun per tjeret sepse kjo nuk eshte ndeshja e pare ku ti je lojtari me i dobet ne fushe. Me besoni, eshte iluzion i gabuar per opinionin e gjer se ky deshtak eshte lojtar i mire. Kemi shume e shume e shume te tjete me te mire se ky ne kete rol. Kte hapjen e temes se re ja dedikoj kti pis lojtari.
Gjynah te shuhen endrrat tona vetem prej nje individi. Ky nuk ben gabime, ky eshte fajtor sepse ben gabime te perseritura. Shpresoj te largohet sa me shpejte nga kombetarja ky mortje.

Suksese cunave tjer ne vazhdim sepse jane brezi me i mire ne historine tone.
Shpresoj ne eliminatoret e ardhshme per ne Europian te jemi me te sakte per te shkuar aty ku duan zemrat tona.

Forca Shqipri! Jemi me ty edhe kur ti humbet...
Shpresoja per me mire por aq ishin mundesite ne ndeshjen e djeshme.
Polaket dominuan mesfushen, aty ku ne ishim me te dobet.dhe dukeshin me te fresket dhe te forte fizikisht se ne.
Roshi eshte lojtar shume i mire por nxjer vetem nje 45 minutsh dhe do preferoja ta fuste ne pjesen e dyte.Lenjani nuk duhet te jete me ne kombetare.Nderrimi i Bajramit u vonua.
Sa per Hysajn....mos ta kryqezojme tani, te gjithe gabojne....eshte lojtar i mire,nuk eshte star.
Mos te harrojm qe ne ndeshjen kryesore shkojm me ekip te pergjysmuar.
E papranueshme sjellja e ca halabakeve ne stadium.
Forca Shqiperi dhe ne sulm per Europianin e ardhshem.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
50,268
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Gabime kishte plot aty nga te tere … dhe me eshte mbushur mendja qe e Kane nga mentaliteti dhe fryerja e madhe ne pergjithesi ( njerez qe ju rritet mendja dhe koka me pak ) they can’t keep their head down and play as a team .: por Kane akoma ate mentalitetin me koke me vete ne porte .
 

Ragnar

Real Madrid
Anëtar
Mar 8, 2013
Postime
31,655
Pikët
113
Shpresoja per me mire por aq ishin mundesite ne ndeshjen e djeshme.
Polaket dominuan mesfushen, aty ku ne ishim me te dobet.dhe dukeshin me te fresket dhe te forte fizikisht se ne.
Roshi eshte lojtar shume i mire por nxjer vetem nje 45 minutsh dhe do preferoja ta fuste ne pjesen e dyte.Lenjani nuk duhet te jete me ne kombetare.Nderrimi i Bajramit u vonua.
Sa per Hysajn....mos ta kryqezojme tani, te gjithe gabojne....eshte lojtar i mire,nuk eshte star.
Mos te harrojm qe ne ndeshjen kryesore shkojm me ekip te pergjysmuar.
E papranueshme sjellja e ca halabakeve ne stadium.
Forca Shqiperi dhe ne sulm per Europianin e ardhshem.
Me habiti se para ndeshjes thojshin ndalohen me fut shisha e blla blla ne stadium, se ku i futen ata, ende mbetet mister.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,672
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Nuk mund te kryqezosh nje lojtar vetem sepse pesuam nje gol tek krahu i tij. Hysaj ka dhene shume per kombetaren e nje here e nje kohe ka qene madje privilegj me e pas ne ekip. Per shume vite ka qene titullar ke Napoli, nje nga ekipet me te mira te Serie A e tani luan titullar tek Lazio qe gjithashtu eshte nje nga 6-7 ekipet elitare ne Itali. Meqe kemi lojtare te tjere me thuaj nje me te mire se Hysaj qe mund te luaj ne krahun e djathte? Ju shpesh here harroni qe jemi Shqiperia e jo Brazili. Pervec gabimit ne mbyllje te Hysaj dje fajtor tek goli ka qene dhe Berisha qe pesoj gol tek shtylla e tij. Nje portier ne raste te tilla pozicionohet ngjit me shtyllen.
Shqiperia ka krijuar nje baze shume te mire me lojtare te rinj e premtues. Me kete ekip duhet te tentojme patjeter me u kualifiku ne europianin e ardhshem.
Ok. Mendimi yt. Nese ke kohe dhe nerva, shiko pak videot ne YouTube te Hysajt ku luan me Shqiperine. Shiko dhe komentet e ne cdo rrjet te mundshem social.
Luan ktu luan aty sme intereson. Une shof ca jep te kombetarja. Mos me repliko nqs nuk shef gabimet qe hysaj ka bo ne cdo ndeshje.
Lojtar qe mund ta zevendesoj Hysajn?
Te gjthe mbrojtesit qe grumbullohen ne perfaqesuese jane me te sakte dhe me te pergjegjshem se ai. Gabimet e tij te perseritura nuk i ka ber asnje tjeter. Po ta theksoj, para se te shkruash prap shiko vidoet e tij ku gabon.
 

Venom

Chill
Anëtar
May 16, 2018
Postime
10,091
Pikët
113
Vendndodhja
Albania
Ok. Mendimi yt. Nese ke kohe dhe nerva, shiko pak videot ne YouTube te Hysajt ku luan me Shqiperine. Shiko dhe komentet e ne cdo rrjet te mundshem social.
Luan ktu luan aty sme intereson. Une shof ca jep te kombetarja. Mos me repliko nqs nuk shef gabimet qe hysaj ka bo ne cdo ndeshje.
Lojtar qe mund ta zevendesoj Hysajn?
Te gjthe mbrojtesit qe grumbullohen ne perfaqesuese jane me te sakte dhe me te pergjegjshem se ai. Gabimet e tij te perseritura nuk i ka ber asnje tjeter. Po ta theksoj, para se te shkruash prap shiko vidoet e tij ku gabon.
Nuk ka lojtare ne bote qe nuk gabon. Ceshtja eshte kur gabon nje mbrojtes kryqezohet sepse pesohet gol e prandaj gjykimet jane te tilla. Video me gabime e komente negative mund te gjesh per cdo lojtar. Mbrojtes te djathte nuk ke asnje me te mire se Hysaj. Me thuaj nje emer sepse mua nuk me vjen ne mend asnje.
 

Clark

Kent
Staff member
Anëtar
Oct 20, 2010
Postime
5,672
Pikët
113
Vendndodhja
Krypton
Shpresoja per me mire por aq ishin mundesite ne ndeshjen e djeshme.
Polaket dominuan mesfushen, aty ku ne ishim me te dobet.dhe dukeshin me te fresket dhe te forte fizikisht se ne.
Roshi eshte lojtar shume i mire por nxjer vetem nje 45 minutsh dhe do preferoja ta fuste ne pjesen e dyte.Lenjani nuk duhet te jete me ne kombetare.Nderrimi i Bajramit u vonua.
Sa per Hysajn....mos ta kryqezojme tani, te gjithe gabojne....eshte lojtar i mire,nuk eshte star.
Mos te harrojm qe ne ndeshjen kryesore shkojm me ekip te pergjysmuar.
E papranueshme sjellja e ca halabakeve ne stadium.
Forca Shqiperi dhe ne sulm per Europianin e ardhshem.
Para se te shkruaja kete opinion per Hysaj, une kam diskutuar me njerez me professional se une dhe shume te tjere sa i perket nje analize futbolli. Hysajn jo vetem qe e kritikojne po lojen e dobet qe ben ne cdo ndeshje, por ne kafene shahet ashtu sic shahet alla shqiptarce nga njerez me pozite te sportit. Me beso @3d1, ky eshte mace e zeze per kombetaren. Faleminderit per aq sa dha ne 2 vitet e para kur erdhi ne kombetare, por ne vazhdim ky ka ber gabime sikur me qen lojtar i Turbines se Cerrikut.
Nejse, respektoj opiniononin tuaj nese per ju eshte ok.
 
  • Like
Reactions: 3d1

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
9,680
Pikët
113
Vendndodhja
My own way
Nuk ka lojtare ne bote qe nuk gabon. Ceshtja eshte kur gabon nje mbrojtes kryqezohet sepse pesohet gol e prandaj gjykimet jane te tilla. Video me gabime e komente negative mund te gjesh per cdo lojtar. Mbrojtes te djathte nuk ke asnje me te mire se Hysaj. Me thuaj nje emer sepse mua nuk me vjen ne mend asnje.
Të gabosh është njerëzore, të përsërisësh të njëjtin gabim është papjekuri.
Sigurisht që nuk kemi yjet e botës, por janë ca detaje që i mëson që në fillore.
1- loja është kolektive (rasti i Manajt që nuk pasoj, të isha unë drejtues nuk puthet me me kombëtaren)
2- kur ke pasiguri në manovrim largoje topin jashtë (Hysaj që spërndridhet para zonës)
Janë gabime elementare që i justifikon njëherë dhe jo përherë
 
Top