• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Lulefytyrat (ngjyrosja e fytyrës)

Hylltar

Pagan Warrior
Anëtar
Jan 8, 2014
Postime
876
Pikët
93
Vendndodhja
Në Fushat e Elyses
Ngjyrosja e fytyrtës ka të bëjë me raste të caktuara festive, dhe ka karakter religjioz. K një kuptim të thellë, një funksion fetar, përmes të cilit arrihet diçka, p.sh. identifikimi i individit me kauzën e hyjnisë së caktuar,
 
Last edited:
Top