• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Mbyllet aeroporti i Rinasit për shkak të grevës.

shoku_tanku

Lapis lazuli
Anëtar
Jan 2, 2011
Postime
29,315
Pikët
113
Vendndodhja
ne vithen e peles se hazdisur
Aeroporti i rinasit duhet te quhej Hani stavros!
vetem nga italia ka me qindra e mira denoncime per korrupsion kunder ketij aeroporti !! dhe jane me date , me ore dhe nr e fluturimit! kshu qe ne rinas jane te gjithe per burg!
Ata nuk mere me korrupsion se rrine gjithe diten ne maje te kulles,nuk kane kontakt me pasagjeret.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,579
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E kam thene me kohe qe raste te tilla cenojne stabilititetin e vendit dhe te qytetareve si fillim pastaj prb politike ( nje tregues qe Shqiperia duhet Te vazhdoje me partine aktuale sepse eshte e qarte qe stabiliteti eshte ne fije te perit ) dhe nje veprim i tille eshte nje shqetesim shume I madh qe te bllokosh komplet nje aeroport eshte qysh te bllokosh nje Kufir.. te ngrihen tani Neser policia dhe forcat ushtarake pshm dhe te marrin ne dore kufirin per hesapin e tyre .

Megjithate nga ana e tjeter persa i perket zgjedhjeve nje rast i tille i ka dhene pike Edit ... nese k’to qente e kane bere per k’te arsye por qe ngelet nje skandal shqetesues .
 
  • Haha
Reactions: Noe

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
13,677
Pikët
113
Jo po te sjellin tani operatorin tjeter from Bangladeshi, qe nuk kane degjuar kurre dhe as qe e dine se çfare eshte stressi e as si duket fatiguja 😆
 

par

V.I.P
Anëtar
Oct 30, 2015
Postime
7,692
Pikët
113
Vendndodhja
Diku nëpër Shqipëri, lindur anës së Drinit të Zi.

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Aty eshte xhungel megjithese eshte kompani e subvencjonuar nga shteti ska ligj qe mbron essential workers apo puntoret esencjale qpo qe punojne structurat economise kyce qe mbahen me ligj ne pune, dhe funksjonon si kompani private ku ceo dhe bordi nuk i ulet rroga kur ka emerjenca. Pastaj ca Kompanite private key/active share holder i heqin ceot neqotese underperform.
Pastaj ca kompanie mund te quhet kur skane nje fond reserve. PPP jepen pa nje fare kontrolli. Dhe kan byth te thone si amerika ne 1981 me reganin, 1981 t shofin me dylbi se as nuk i afrohen jo vetem por kane dale disa ligje te tjera per kto raste. Po cte degjosh gallate shqiptare.
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
25,030
Pikët
113
Do ta kesh thene nen ze ose ne gjume si duket. Mire, mire, si e kthen pllaken robi kur i preken interesat. :D
Epo cte bej une, qe ktu jane akoma me vitin 1944, ku partia mbi cdo gje,

E di tu ca vendi ze Shqieria per mjeke ne numer popullsie?

Api pse po ikin te gjothe mjeket dhe infermijeret nga Shqiperia?

Ap do na vine nga Bangladeshi?

Kete thuaj ,..

Apo kane ngelur vetem kasapet?
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,043
Pikët
113
E kam thene me kohe qe raste te tilla cenojne stabilititetin e vendit dhe te qytetareve si fillim pastaj prb politike ( nje tregues qe Shqiperia duhet Te vazhdoje me partine aktuale sepse eshte e qarte qe stabiliteti eshte ne fije te perit ) dhe nje veprim i tille eshte nje shqetesim shume I madh qe te bllokosh komplet nje aeroport eshte qysh te bllokosh nje Kufir.. te ngrihen tani Neser policia dhe forcat ushtarake pshm dhe te marrin ne dore kufirin per hesapin e tyre .

Megjithate nga ana e tjeter persa i perket zgjedhjeve nje rast i tille i ka dhene pike Edit ... nese k’to qente e kane bere per k’te arsye por qe ngelet nje skandal shqetesues .
Kontrolloret jane ne varesi te qeverise, vete ministreja Balluku ka qene drejtoreshe deri ne 2018, si i shton pik Edit? 😆
Edhe gjoba Becheti 110 milion euro i shton pike Edit para zgjedhjeve 😆
 

ana_gend

V.I.P
Anëtar
Mar 5, 2013
Postime
6,501
Pikët
113
Kontrolloret jane ne varesi te qeverise, vete ministreja Balluku ka qene drejtoreshe deri ne 2018, si i shton pik Edit? 😆
Edhe gjoba Becheti 110 milion euro i shton pike Edit para zgjedhjeve 😆
ama e ktheu nje pergjigje ay i gjati tha- bechetti do marri ate qe nuk thuhet - dhe nga stalla vershoi nje jehone e stermadhe duartrokitjesh....

Nderkohe cunat qe ka fut vet balluku i dyte ne pune filluan nje greve krejt papritur si nje rrufe ne qiell te paster.
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,043
Pikët
113
ama e ktheu nje pergjigje ay i gjati tha- bechetti do marri ate qe nuk thuhet - dhe nga stalla vershoi nje jehone e stermadhe duartrokitjesh....

Nderkohe cunat qe ka fut vet balluku i dyte ne pune filluan nje greve krejt papritur si nje rrufe ne qiell te paster.
Loje e piset
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,571
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Loje e piset nga ata qe e iniciuan dhe organizuan.
Te gjithe kontrolloret ,pa perjashtim duhen zevendesuar.Nuk mund tu besohet siguria kombetare njerezve te tille.
Neser mbase u teket dhe kerkojne 10 000 apo 100 000 dollare rroge keta.
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,043
Pikët
113
Loje e piset nga ata qe e iniciuan dhe organizuan.
Te gjithe kontrolloret ,pa perjashtim duhen zevendesuar.Nuk mund tu besohet siguria kombetare njerezve te tille.
Neser mbase u teket dhe kerkojne 10 000 apo 100 000 dollare rroge keta.
Kush e organizoi?

Nuk zevendesohen kaq kollaj. Do trajnime dhe kohe.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,571
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Kush e organizoi?

Nuk zevendesohen kaq kollaj. Do trajnime dhe kohe.
Kush e organizoi?
Tallesh apo e thua kot ...per muhabet.
Shiko kush jane te punesuar aty,pse nisi kontradikta,....dhe do e kuptosh.Ti e di me mire se une por nuk te vjen mbare ta pohosh.
Aty eshte e perfshire gjithe politika shoku,njerezit e tyre jane.
 

anonn945

Super Anëtar
Anëtar
Mar 5, 2021
Postime
103
Pikët
28
Aty ehste partizmi ne vend te partise. Nje i majte qe te thote do marrim puntore nga b
Loje e piset nga ata qe e iniciuan dhe organizuan.
Te gjithe kontrolloret ,pa perjashtim duhen zevendesuar.Nuk mund tu besohet siguria kombetare njerezve te tille.
Neser mbase u teket dhe kerkojne 10 000 apo 100 000 dollare rroge keta.

O mik kta hyjne ne ata qe quhen essential workers. Aty ulen rrogat jo kerkohet ngritje. Me kta essnetial workers nuk mund te besh si te doje bytha ty. Nuk kane se si te kerkojne rritje rroge se kane kontrata paraprake qe ta thone me fjale te ndryshme si ndodh rritja e rroges Ktu kshu funksjonon dhe bordi nuk mund te jete shkel e shko si aty, miku eksiston por jo si aty ka ligje. Aty ehste xhungel qe nuk siguron gjerat me minimale te essential worker.Gjeja tjeter kta jan te subvencjonuara nga shteti, kur je i sovencjonuar nga shteti nuk mund te besh sic te doj bytha ty kur kta i konsideron essential workers dhe kompani ehste ne varsi te shtetit duhet te kete ligje qe ben mbrojten bazike dhe ka dhe lobby qe lobojne dhe unione qe kane kontrata. Nuk mund ti sheklin me kembe se i teket bytha drejtorit mikut te filanit, ktu kompanite nqs jane private ka share holders dhe share holders mund ta heqi drejtorin kur kompania underpreform nuk ka vetem cuts po kaq dini aty. Nuk jane gjerat bardh e zi o mik se ka ligje bota sehste ahstu si aty.Nqs doni kontaibilitet athere le te nxjerrin oline sa i kan rroga drejtori dhe ku shkojne fondet per PPP dhe pastaj flasim.
 

3d1

V.I.P
Anëtar
Aug 5, 2011
Postime
3,571
Pikët
113
Vendndodhja
Tirane
Aty ehste partizmi ne vend te partise. Nje i majte qe te thote do marrim puntore nga b



O mik kta hyjne ne ata qe quhen essential workers. Aty ulen rrogat jo kerkohet ngritje. Me kta essnetial workers nuk mund te besh si te doje bytha ty. Nuk kane se si te kerkojne rritje rroge se kane kontrata paraprake qe ta thone me fjale te ndryshme si ndodh rritja e rroges Ktu kshu funksjonon dhe bordi nuk mund te jete shkel e shko si aty, miku eksiston por jo si aty ka ligje. Aty ehste xhungel qe nuk siguron gjerat me minimale te essential worker.Gjeja tjeter kta jan te subvencjonuara nga shteti, kur je i sovencjonuar nga shteti nuk mund te besh sic te doj bytha ty kur kta i konsideron essential workers dhe kompani ehste ne varsi te shtetit duhet te kete ligje qe ben mbrojten bazike dhe ka dhe lobby qe lobojne dhe unione qe kane kontrata. Nuk mund ti sheklin me kembe se i teket bytha drejtorit mikut te filanit, ktu kompanite nqs jane private ka share holders dhe share holders mund ta heqi drejtorin kur kompania underpreform nuk ka vetem cuts po kaq dini aty. Nuk jane gjerat bardh e zi o mik se ka ligje bota sehste ahstu si aty.Nqs doni kontaibilitet athere le te nxjerrin oline sa i kan rroga drejtori dhe ku shkojne fondet per PPP dhe pastaj flasim.
Ajo qe di une eshte se asnje prej atyre aty nuk eshte per merite,por sepse eshte miku i filanit apo militanti i filanes....dhe kjo eshte gangrena qe e ka gerryer shqiperine.
 

Noe

I vogli Xhines
Anëtar
Sep 22, 2010
Postime
6,043
Pikët
113
Ajo qe di une eshte se asnje prej atyre aty nuk eshte per merite,por sepse eshte miku i filanit apo militanti i filanes....dhe kjo eshte gangrena qe e ka gerryer shqiperine.
Pse nuk arrite ti si qeveri ta zgjidhje kete gangrene per 8 vite? E kupton tani e kujt eshte pergjegjesia?
 
Top