• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Moderna jep rezultatet e testit.Vaksina kunder covid 19 eshte 94.5% efikase.

73ka

V.I.P
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
1,533
Pikët
113
73ka. MIremengjes. Une nuk u morra me ty. U morra me temen.

Kjo me poshte jo per ty.
Po s'e keni kuptuar shume shpejt do e kuptoni e liria e njerezimit ka vdekur me kohe. Dhe jo se ka vdekur vete, por se vete njerezimi ka hequr dore prej saj duke j'u versulur vetvetes. Perderisa njerezimi eshte bere armik me egzistencen e tij ... liria eshte nje perralle e bukur,qe egziston vetem ne kokat e njerezve dhe behet realitet vetem ne qoftese shkon dhe jeton i vetem ne shkretetire. As qe...po as qe e pjerdh me njeri lirine e njerezve si koncept. Kush qahet lart e poshte, gazetaruce apo ku di une, pyetjen j'a u shtrova me siper. Me c'te drejte kombe apo njerez te caktuar shkojne dhe i hedhin bomba lirise se dikujt tjeter vetem se ai komb na prodhonka bazen e heroines apo na paska nje sistem me ne krye nje komunist ? Fjala qe bije...Nuk eshte asgje Afganistani per prodhim droge krahasuar me Hollanden.

Sa per vaksinen ??? Po u vendos vaksinim ne mase per njerezimin (jo helm te ke vaksina por dhe superhelm),nuk do kete njeri byce te thote : une nuk e bej vaksinen apo nuk vaksinohem, sepse te vine te marrin zvarre dhe te ngopin dopio vaksine (ne byce dhe ne tru) duke te cilesuar si rrezik potencial infeksioni per njerezimin.

Kemi shkuar shume larg njerez. Shume larg. E perseris. Kjo eshte rruge pa kthim. Ne do rrojme dhe do shohim nje bote ndryshe nga ajo qe jemi mesuar te shohim sot. Dhe ky eshte vetem fillimi. Shume shpejt si fillim eksperimenti, Europa apo dhe bota e ''qyteteruar'' do te kerkoje te gjeje dhe te vere ne pune, masa parandaluese apo mbrojtese per te ndalur falangat e emingranteve qe vazhdojne dhe vine ne Europe, mbasi forcat militare perfshire dhe te vendeve te Europes, qe nha 1990 j'u kane hedhur bomba mbi shtepite ,te dashurit, femijet dhe lirine e tyre. Nje nga keto masa do jete dhe vaksinimi me pasaporte genetike.
Sa inad me vjen se pajtohem me ato qi thu!
 

73ka

V.I.P
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
1,533
Pikët
113
Dolën rracë më e fortë ata... Ju kthyen normalitetit pa vaksinë
Se besoj, ata futen panikun per me ju dhane shkak dhe leje majtistave te botes Evropiane per me justifiku rregullat diktatoriale qe kan fute ne fuqi!
Futju frigen njerzve dhe ata kan me lshu lirine e tyne per pak siguri.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
42,721
Pikët
113
Vendndodhja
?
Per mu un tham se qmendunia ashte normalizu! George Orwell ne disa shikime.
qmendunia😆 ( u cracked me up with this one 🤣 ) u mean it has become a normal thing now .😆
 

73ka

V.I.P
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
1,533
Pikët
113
qmendunia😆 ( u cracked me up with this one 🤣 ) u mean it has become a normal thing now .😆
Jo vetem ktu zana shikjo se adhe aty ku je ashte e njajte!
Leshojne te burgosunit per frigen e covitit por te fusin ne burg po nuk rrespektove rregullat!
Sa e sa qmendina te tjera si kjo ka?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
42,721
Pikët
113
Vendndodhja
?
Jo vetem ktu zana shikjo se adhe aty ku je ashte e njajte!
Leshojne te burgosunit per frigen e covitit por te fusin ne burg po nuk rrespektove rregullat!
Sa e sa qmendina te tjera si kjo ka?
Yeap I agree with u on this one .

Stay away from troubles at this period of time se e han kot .. that means from extreme propaganda as well . 😝😜
 

73ka

V.I.P
Anëtar
Mar 27, 2015
Postime
1,533
Pikët
113
Per ato te cilet mendojne se nuk ka shprese: Para pak ditve kaloi ligji ne Danimarke per vaksinim me kusht per te tan popullin! Pati rreagim te madh negativ dhe e terhoqen ligjin.
 
Top