• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Një iluzion i famshëm optik i bazuar në (after-images).

Ilyria

V.I.P
Anëtar
Oct 9, 2021
Postime
596
Pikët
93
Vendndodhja
Ilyria
Uluni te qete ne nje vend ku perqendrimi juaj te jet ne maksimum.
Mund ta shihnin imazhin direkt nga ekrani ose printoeni ne nje flete.
Shikoni per rreth 15 sek. njeren nga 4 pikat qe ndodhet ne qender te figures pa i hequr syte.
Hidhni syte nga faqa e bardhe e murrit.
çfare shikoni?
duhet te shihni nje rreth te bardhe..
perplasini dy/tre here qepallat dhe shihni mire brenda rrethit..

çfare shihni!?
1634263233828.png
 
Last edited:
Top