• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Pershendetje

Mandi

ஜ۩۞۩ஜ
Staff member
Anëtar
Feb 8, 2009
Postime
10,824
Pikët
113
Vendndodhja
Mire se erdhe Aleks!
Kalofsh mire ketu.
 

je suis de retour

je suis de retour
Anëtar
Apr 5, 2021
Postime
24
Pikët
3
Kuptimi i fjalës hobe
  • hobé,-ja emër i gjinisë femërore; numri shumës; -(të) copë zakonisht prej lëkure, e lidhur me dy rripa në të dyja anët, që përdoret duke e rrotulluar për të gjuajtur me gurë të vegjël; / term në histori; mjet i tillë, që shërbente si armë.

  • hob,-i emër i gjinisë mashkullore; numri shumës; -e(t) dëshirë a qejf për të bërë një punë të veçantë.
+++++++++++++++++

Nga konteksti, pyetja duhet te jete per te paren.
 

Nicktjeter

Per aspera ad astra.
Anëtar
Sep 24, 2013
Postime
8,526
Pikët
113
Kuptimi i fjalës hobe
  • hobé,-ja emër i gjinisë femërore; numri shumës; -(të) copë zakonisht prej lëkure, e lidhur me dy rripa në të dyja anët, që përdoret duke e rrotulluar për të gjuajtur me gurë të vegjël; / term në histori; mjet i tillë, që shërbente si armë.

  • hob,-i emër i gjinisë mashkullore; numri shumës; -e(t) dëshirë a qejf për të bërë një punë të veçantë.
+++++++++++++++++

Nga konteksti, pyetja duhet te jete per te paren.
Pyete apo konfirmove?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
45,504
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Miresekeardhur & kalofsh kendshem ne forum .

Ps... Je vertete anetar i ri apo thjeshte me nje emer te dyte ? 😀
 

[email protected]

♡ KaFe Pa SHeQeR ♡
Anëtar
Apr 11, 2010
Postime
11,860
Pikët
113
Vendndodhja
N'shpin Time :P
Kuptimi i fjalës hobe
  • hobé,-ja emër i gjinisë femërore; numri shumës; -(të) copë zakonisht prej lëkure, e lidhur me dy rripa në të dyja anët, që përdoret duke e rrotulluar për të gjuajtur me gurë të vegjël; / term në histori; mjet i tillë, që shërbente si armë.

  • hob,-i emër i gjinisë mashkullore; numri shumës; -e(t) dëshirë a qejf për të bërë një punë të veçantë.
+++++++++++++++++

Nga konteksti, pyetja duhet te jete per te paren.
Kush ishe me pare ?
 
Top