• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Protesta kundër rritjes së çmimeve mbledh qindra qytetarë përpara Kryeministrisë në Tiranë

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,272
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
E shef që njeh njerëzit e gabuar.... e fillon e paragjykon edhe të tjerët
Jo nuk Po paragjykoj fare … it’s the reality .

Tani sipas teje a eshte me mire te refuzosh qe te punosh apo te punosh me pak ? ( meqe Po flasim edhe per kriza) sepse nuk e kuptoj dot k’te konceptin tend .
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,272
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Standartin t'a garanton... në Shqipëri jo... Po kjo nuk do të thotë se njerëzit janë dembela e qylaxhinj
C’fare standarti mo se ju kane rene briret Italise… Po rri tani dhe mos fol jerm.
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
15,067
Pikët
113
Jo nuk Po paragjykoj fare … it’s the reality .

Tani sipas teje a eshte me mire te refuzosh qe te punosh apo te punosh me pak ? ( meqe Po flasim edhe per kriza) sepse nuk e kuptoj dot k’te konceptin tend .
Koncepti im është i qartë, në Shqipëri ka të ardhura të pakta ,nivel jetese të ulët , jo se njerëzit janë dembela ,po se rrogat janë të ulëta e çmimet t9 larta ... madje në raport me rrogat... shumë herë më të shtrenjta edhe se këtej nga ne ...
Psh që t'a kuptosh më mirë.... Nëse ty t8 duhet 30-40 % e rrogës per ushqim, ne Shqipëri tet duhet 100 %
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
15,067
Pikët
113
C’fare standarti mo se ju kane rene briret Italise… Po rri tani dhe mos fol jerm.
Por nga një Lamborgini për kokë mua dy Willi haviar në ditë etj etj...


Çja fut kot.... standart mo të bësh pazarin të paguash drita uje ilaçe të dalësh në fund të muajit pa dhimbje koke
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,272
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Koncepti im është i qartë, në Shqipëri ka të ardhura të pakta ,nivel jetese të ulët , jo se njerëzit janë dembela ,po se rrogat janë të ulëta e çmimet t9 larta ... madje në raport me rrogat... shumë herë më të shtrenjta edhe se këtej nga ne ...
Psh që t'a kuptosh më mirë.... Nëse ty t8 duhet 30-40 % e rrogës per ushqim, ne Shqipëri tet duhet 100 %
Po ne raport me rrogat edhe k’tu ku jam une skandal jane dhe Po behen … por njerezit nuk refuzojne qe mos te punojne per k’te arsye sepse jane rrogat e uleta dhe ky koncept eshte gabim .

Erdhen polaket k’tu dhe punuan me nga £2- £3 - £4 Ora …dhe sot i ke gjoja mjeshter pune .
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
15,067
Pikët
113
Po ne raport me rrogat edhe k’tu ku jam une skandal jane dhe Po behen … por njerezit nuk refuzojne qe mos te punojne per k’te arsye sepse jane rrogat e uleta dhe ky koncept eshte gabim .

Erdhen polaket k’tu dhe punuan me nga £2- £3 - £4 Ora …dhe sot i ke gjoja mjeshter pune .
Si mendon ti ,pse pranonte polaku të punonte me 2 £ ?
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,272
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
@edlin ja fute gjumit perseri ?😆 Ishte e qarte qe ishe zgjuar jerm 🥶 huh gjume te embel .😆
 

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,142
Pikët
113
oreee skam interes un te mesoj asnje lloj teorie ... ne prodhojm vet energji ... madje po te kesh dijeni ti ... energjia qe prodhojm ne shitet ... futu kerko per kte se kan xjerr fakte sa te dush .... per sa i perket naftes ... e di ti qe nafta jon qe nxjerrmi ne nga burimet tona , shkon ne maqedoni dhe punohet atje nderkoh sa e ka naftet maqedonia ??? pse mos ti shfrytezojm ne pasurite qe kemi ? pse duhet te blej shqiperia energji dhe naft ne vendet e tjera kur ne kemi plot burime ktu ??? ateher shteti p robshave , te ngrej hidrocentrale qe te ket energjine e vet , pavaresith se ne me energjin ton jemi po kshu i do trapi rames me bo se e komando tjeter kush ! se ky plera gjat hajdut bagdati esht !
Atehere, po ngelet opsioni te mos i paguajne qitetarat, vendos difekun ne dritare dhe prit kush te vie te arketoj parat e dritave, pleherave edhe keshtu gjosendave te bashkise, nje bertitur; hape rruge, se ta fluturova trurin ne hava.

Po, per ate eshte dhafi pra, prodhimin vetiak te burimeve te energjise, te naftes, jo patjeter duhet ta llogaris me çmimin e Xhirmonise, sa ne Berlin, aq ne Tirane. Pa harruar faktin, thone qe ato nafta prodakshen e administrojne ata te huajt ae u eshte dhene ne konçesion. Ata zoterinjet investitora kane ardhur te fitojne aty dhe nuk ta shesin me çmimi e 1 litre te ujit te glines.

Se aty me vite jane nderruar garniturat politike, qe nuk e ka qethur njeri se çfare behet dhe si shkojne, se jo te planifikojne se çfare ndodhe me pasurite dhe burimet shteterore te vendit, qofshin ato, nafta, energjia, xehet. Kur keta ua japin ne konçesion me çmimin e çamçakuzes, ai tjetri i quajtur investitore, normal qe do rrise çmimin e sherbimit, prodhimit qe ofron ne treg. Nuk i intereson nese don te mesosh ti me teorine i qmimatoreve :LOL: sepse dhe ngaqe ta vendos çmimin ne praktike, te ngelet vetem opsioni; paguaj edhe ik!

Ja purshembudh in Kusova se çfare ka ndodhur, i njejti skenar eshte edhe ke mahalla e juve. Çdo pabukes, e brekegrisur qe ka ardhur ne pushtet, ka shitur asetet dhe burimet vitale te nje vendi, me çmimin e pazarit; qofshin energjia, mineralet, aeroportet, ne Shqiperi edhe burimet e naftes, pa llogaritur se neser ai tjetri i vendos tarifat e tija.

1634165011666.jpeg
 
Last edited:

Pirati

makeyourday and myday holiday !
Anëtar
Sep 28, 2010
Postime
15,142
Pikët
113
Qmimet e fakturave, qe do i paguani edhe ate duke kunduar kenge polifonike ne kor edhe te ja beni hadhadh po te ishte me kaq, se ai zoteria do marre edhe nje borxh 700 milon ojrash te ja vendos siper sikur qershine tortes, e pra ju befte mire!


Qeveria do të kërkojë deri në 700 milionë euro borxh, Ibrahimaj: Borxhi do ndhmojë buxhetin e shtetit.

Qe kur te ikin ke Dubaija ato midhjet e qelbura te qivirise droga, te ua kripos Nusreti biftekun, te mos i ngelen veresi e te ja shkruaj ne deftere.
 

Zana

🇦🇱e....Thjeshte🇦🇱
Anëtar
Oct 21, 2013
Postime
51,272
Pikët
113
Vendndodhja
🌑
Top