• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Shqiptarët në Itali

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
31,207
Pikët
113
Edhe CGIL ishte e stisur, mendoj
Patjeter, cdo gje ka nje regji nga pas, qe e kane pergatitur prej kohesh, per te arritur nje qellim

Po degjoja dje, qe qeveria te nxjerre jashte ligjit Forz Nova,

Bile edhe Fratelli DItalia,..

P.s

Ka kthu fleta, deri par 30 vjetesh amerdheika ishte kundera Ruseve, tani o kundra Nacinalisteve evropiane.
 

gesti_7

V.I.P
Anëtar
Jul 1, 2014
Postime
633
Pikët
93
Ka ndonje rregull specifik per femijet mbi 6 vjec kur vijne aty nga Gjermania?
Po mendojme te vijme nja 3 dite ne fund tetori po nuk e dime nese duhet gje apo jo per femijet mbi 6 vjec. Dini gje?
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
14,167
Pikët
113
Patjeter, cdo gje ka nje regji nga pas, qe e kane pergatitur prej kohesh, per te arritur nje qellim

Po degjoja dje, qe qeveria te nxjerre jashte ligjit Forz Nova,

Bile edhe Fratelli DItalia,..

P.s

Ka kthu fleta, deri par 30 vjetesh amerdheika ishte kundera Ruseve, tani o kundra Nacinalisteve evropiane.
Kush do guxojë të jetë no Green...
Do t'a shoallim kulak pa gjyq
 

edlin

V.N.P
Anëtar
Apr 22, 2010
Postime
14,167
Pikët
113
Ka ndonje rregull specifik per femijet mbi 6 vjec kur vijne aty nga Gjermania?
Po mendojme te vijme nja 3 dite ne fund tetori po nuk e dime nese duhet gje apo jo per femijet mbi 6 vjec. Dini gje?
Në behar kush vinte nga Shqipëria i duhej tampon... Po kanë rrjedhur shumë ujra deri tani..
Për Gjermaninë nuk e di..
Shif n6 faqen e ministrisë së jashtme gjermane ça thotë për Italinë
 

doganieri

V.I.P
Anëtar
Jan 3, 2013
Postime
31,207
Pikët
113
Në behar kush vinte nga Shqipëria i duhej tampon... Po kanë rrjedhur shumë ujra deri tani..
Për Gjermaninë nuk e di..
Shif n6 faqen e ministrisë së jashtme gjermane ça thotë për Italinë
Nje robi im, qe ishte ktej nga shtatori, me te dy vaksinat, pyeti si ne gejrmani ashtu edhe ne Ambasaden gjermane ktu, dhe su perfundim, beri tamponin 65 mije leksh nje dite para, se asnji si jepte lergjigje cduhej te bente,..
 
Top