• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Si ndihem ...

Baardy_

V.I.P
Anëtar
May 16, 2017
Postime
1,781
Pikët
113
Vendndodhja
Ne zvicer
Ka shumë faktor që në një mënyrë apo tjetër ndikojnë në gjendjen tonë shpirtërore .
Kjo distancë disa herë merrë konotacione të llojllojshme nga fakti i cilësisë përceptuese .

E Ju, si ndjeheni ? :)

Si ndjehesh sot ?
Edipe
; kjo pyetje është komplekse .
Socrate ; nuk e di
Hippocrate ; përderisa kemi shëndet …
Léonardo da Vinci ;…. ( ky nuk përgjigjet, vetëm falë një buzëqeshje)
Galilée ; diçka rrotullohet rreth një rrethi !
Decartes ; mirë, jam duke menduar .
Spinoza ; në thelb, në substancë mirë ndjehem
Newton ; Pyetje e qëlluar... pikërisht.
Vivaldi ; krejtë m’varret nga stinët …
Diderot ; është e pamundur t’ju përgjigjem me dy fjalë .
Kant ; Kjo është pyetje kritike .
Casanova ; E gjithë kjo është kënaqësi për mua.
Robespierre ; Ju keni katandisur kokat tuaja !
Hegel ; Në totalitet …. mirë
Beethoven ; i shurdhueshëm.... por mirë
Paganini ; I lumtur, por jo mjaftueshëm
Schopenhaeuer ; Nuk është ajo se më mungon vullneti... por ,…
Darwin ; I adaptohem rrethanave
Marx ; do bëhet më mirë, nesër .
Freud ; E Ju ?
Nietzche ; tregjike..! mendova se kuptova … por JO !
Proust ; Le t’i falim pak kohë kohës
Camus ; kjo pyetje është absurde !

E ty , si ndjehesh ?
 

Kasëmi

VI I MCMLXXIII
Anëtar
Aug 13, 2019
Postime
6,628
Pikët
113
Ta tregon Kasemi ty,

:p

Docken,...

P.s

Ate qe vrau Edipin e Shelen me makine,..;)
Folësi, para së gjithash, nuk flet, por flitet, folësi është një shprehje e folësit të supozuar, logjika është emergjente por edhe themelore, përmes folësit shtresohet, ndryshohet, amplifikohet.
 
Top