• Përshëndetje Vizitor!

    Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

    Regjistrohu !

Video me karakter Islam!

Anëtar
Sep 2, 2014
Postime
11,025
Pikët
113
Vendndodhja
zemra e alpeve Österreich
Rastesisht pashe kete videon e ketij Imamit dhe nuk e di pse ligjerata e tij mu duk disi prej diletanti ku mbizoteron nje doze e tepruar religjoze dhe shume pak elementi historik apo analiza e paster e ngjarjeve te kohes sic e lyp shkenca e historise pra pa ndikime fetare.
Opinioni im eshte qe ky duhet te merret me shume me punet e fese dhe me pak me historine e Egjyptit te Lashte .
Edhe pse ne video nuk permendet, (nuk e kuptoj perse) besoj qe ai perpiqet te shtjelloje figuren e madhe te Faraonit Ramses II, duke e nxjerre ate jashte kontekstit te kohes.
Ramses II sundoi ne Egjyptin e lashte nga viti 1279 bC.- 1212 bC pra afro 70 vjet. Ai ishte i biri i Seti I dhe pjese e Dinastise se XIX te Egjyptit te Lashte.

 
Top