• Përshëndetje Vizitor!

  Nëse ju shfaqet ky mesazh do të thotë se ju nuk jeni regjistruar akoma. Edhe pse nuk jeni regjistruar ju arrini të shihni pjesën me të madhe të seksioneve dhe diskutimeve të forumit, por akoma nuk gëzoni të drejten për të marrë pjesë në to dhe në avantazhet e të qënurit anëtar i këtij komuniteti. Ju lutem : REGJISTROHUNI që të dërgoni postime dhe mesazhe në Forum-Al.

  Regjistrohu !

Forum-Al.com™ - Aty ku shqiptaret mblidhen!

Rregullorja e forumit

Është e rëndësishme të lexohet dhe respektohet nga të gjithë ne!
Temat
1
Postime
1
Temat
1
Postime
1

Prezantimi juaj

Kush “fshihet” mbas nickname-it tuaj? ”Një fotografi tuajën ? Pse jo.
Temat
781
Postime
17.2K
Temat
781
Postime
17.2K

Përshëndetje & urime

Ju përshendesim dhe ju urojmë qëndrim të mbarë në këtë forum.
Temat
13
Postime
2.5K
Temat
13
Postime
2.5K

Ndihmoni njëri-tjetrin

Jeni te ftuar të kërkoni ndihmën që ju nevojitet dhe do bëjmë të pamundurën që ta merrni atë.
Temat
416
Postime
15.2K
Sub-forums:
 1. Njerëz të humbur
Temat
416
Postime
15.2K

Romancë / Ndjenja

“Kam zbuluar paradoksin se nqs ju doni deri në dhimbje, atëherë nuk mund të ketë më dhimbje, por vetëm më shume dashuri.” Nënë Tereza
Temat
467
Postime
66.5K
Temat
467
Postime
66.5K

YOU

Eros Zone ... 18+
Private

Historia e Shqiptarëve

Historia kombëtare shqiptare dhe ajo botërore ndër shekuj.
Temat
1.8K
Postime
41.2K
Temat
1.8K
Postime
41.2K

Gjuha shqipe

“Gjuha jonë sa e mirë!/ Sa e ëmblë, sa e gjerë!/ Sa e lehtë, sa e lirë!/ Sa e bukur, sa e vlerë!” Naim Frashëri
Temat
279
Postime
19.1K
Sub-forums:
 1. Gramatika
Temat
279
Postime
19.1K

Çështja kombëtare

Në këtë forum diskutohet vetëm mbi çështjen tonë kombëtare dhe interesat shqiptare në trojet etnike dhe në mbarë botën.
Temat
868
Postime
21.1K
Sub-forums:
 1. Figurat e shquara
Temat
868
Postime
21.1K

Folklori Shqiptar

Gojëdhënat, legjendat, këngët popullore, bejtet, këngët për heronjtë jane pasuri kombëtare që shqiptarët duhet t'i trashëgojnë nga brezi në brez. Jepni kontributin tuaj të çmuar në këtë drejtim duke sjellë folklorin e krahinës suaj.
Temat
97
Postime
3.6K
Temat
97
Postime
3.6K

Trojet shqiptare

Çdo gjë mbi trojet shqiptare: Shqipëria, Kosova, Maqedonia, Mali Zi, Çamëria. Çfarë i bën trojet nga vini ju më të veçanta?
Temat
137
Postime
6.3K
Temat
137
Postime
6.3K

Shqipëtarët nëpër botë

“Kam një këngë për të kënduar, e kam një dert për te vajtuar, një sëmundje e pashëruar, e qysh nga shekujt e kaluar./ Qaj moj zemër e plagosur, vajto ti moj nëna plakë, mergimi djemtë t’i ka sosur, e ikin e s’të vijnë më prapë.”
Temat
180
Postime
11K
Temat
180
Postime
11K

Politika Shqiptare

Cilat janë bëmat e fundit të politikanëve tanë? A po zgjidhen problemet e shqiptarëve apo po shtohen dita-ditës? Ç’mendim keni për aktualitetin shqiptar?
Temat
1.5K
Postime
49K
Temat
1.5K
Postime
49K

Problematika Shqiptare

Në këtë forum vizitorët tanë shprehin mendimin e tyre mbi problemet madhore që shqetësojnë gjithë shqiptarët, dhe zgjidhjet e mundshme që mund t'u jepen këtyre problemeve.
Temat
1.3K
Postime
49.9K
Temat
1.3K
Postime
49.9K

Politika Ndërkombëtare

Çfarë mendoni mbi politikën e përdorur nga shtete të ndryshme në rang ndërkombëtar? Cilat janë aktualitetet ndërkombëtare dhe si po ndikojnë ato tek të gjithë ne?
Temat
1.1K
Postime
55.7K
Temat
1.1K
Postime
55.7K

Lajmet e ditës

Këtu mund të sillni lajmet e fundit nga media rreth çështjeve të rëndësishme të Shqipërise dhe trojeve të saj.
Temat
2.3K
Postime
81.8K
Temat
2.3K
Postime
81.8K

Analiza / Shkrime / Opinione

Le të “luajmë” sëbashku rolin e analistit dhe të japim opinionet tona rreth tematikave të ndryshme që hasim përditë.
Temat
1.4K
Postime
37.2K
Temat
1.4K
Postime
37.2K

Votime dhe sondazhe

Keni pyetje që kërkojnë votim nga anëtarët e forumit ? Ju ftojmë t’i sillni këtu.
Temat
159
Postime
30K
Temat
159
Postime
30K

Arti Shqiptar

Gjithçka mbi artin. Në këtë dhomë ftojmë artistët shqiptarë në mërgim të publikojnë pjesë nga jeta dhe vepra e tyre. Kënaqni fansat tuaj por dhe të gjithë komunitetin tonë!
Temat
162
Postime
5.6K
Temat
162
Postime
5.6K

Letërsia shqiptare

Diskutime rreth letërsisë në Shqipëri . Autorë dhe krijimtaria e tyre.
Temat
471
Postime
18.2K
Temat
471
Postime
18.2K

Arti dhe Kultura Botërore

Mendime rreth artit dhe kulturës botërore. Vlerat e pashuara të gjenive botërorë që dhe sot mbeten të paarritshëm. Kultura dhe arti që dallon shtetet duke mahnitur njerëzit.
Temat
314
Postime
6.6K
Temat
314
Postime
6.6K
 • Mano

Kinematografia

Këtu mund të lini përshtypjet tuaja mbi filmat që pëlqeni më shumë, qofshin këta filma shqiptarë apo të huaj. Gjithashtu mund të postoni skupe dhe të reja mbi artistët dhe yjet e Hollywood-it.
Temat
250
Postime
15K
Sub-forums:
 1. Filma Shqiptar
Temat
250
Postime
15K

Enciklopedi

Këtu do ketë informacione nga më të ndryshmet, thjesht emri tregon risin e këtij nënforumi.
Temat
166
Postime
4.2K
Temat
166
Postime
4.2K

Arti Fotografik

Këtu mund të postoni fotografi nga më të ndryshmet.
Temat
172
Postime
24K
Temat
172
Postime
24K

Harmonia fetare

Këtu mund të diskutojmë rreth kontributit që duhet të japin komunitetet fetare në ushqimin e tolerancës fetare midis shqiptarëve si dhe për rolin e fesë në çështjen tonë kombëtare.
Temat
237
Postime
8.2K
Temat
237
Postime
8.2K

Agnosticist & Ateist

Nje zonë e dedikuar për ata që nuk besojnë në fuqitë e mbinatyrshme. Të gjithë janë të mirëpritur, pasi "Ne jemi të tërë ateistë për shumicën e Perëndive që shoqeritë e ndryshme kanë besuar gjatë historisë. Disa prej nesh kanë një Perendi më shumë në atë listë." - Richard Dawkins
Temat
69
Postime
3.7K
Temat
69
Postime
3.7K

Bektashi

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët bektashi.
Temat
34
Postime
745
Temat
34
Postime
745

Katolik

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët katolikë.
Temat
87
Postime
1.4K
Temat
87
Postime
1.4K

Musliman

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët muslimanë.
Temat
284
Postime
6.6K
Temat
284
Postime
6.6K

Ortodoks

Këtu janë të ftuar të gjithë besimtarët ortodoks.
Temat
148
Postime
3.7K
Temat
148
Postime
3.7K

Ungjillor

Ju në fakt, jeni të shpëtuar me anë të hirit, nëpërmjet besimit, dhe kjo nuk vjen nga ju, po është dhurata e Perëndisë, Këtu mblidhemi të gjithë besimtarët ungjillor të të gjitha bashkesive të ndryshme për të bekuar njëri-tjetrin me fjalën e Zotit tonë Jezus Krisht dhe deshmitë tona personale.
Temat
217
Postime
2.9K
Temat
217
Postime
2.9K

Besëlashtët

Feja pellazgo-ilire, perëndi, hyjni, besime, demonë, shpirtra, jeta pas vdekjes, ritualet, misteret, inicimi, vendet e shejta, kremtet e motmotit, heronj, profetë, etj.
Temat
30
Postime
318
Temat
30
Postime
318

Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe të rejat më të fundit nga shkenca.
Temat
531
Postime
13.9K
Temat
531
Postime
13.9K

Filozofia | Psikologja | Sociologjia

Gjithçka që ka të bëjë me misterin me emrin "Njeri".
Temat
458
Postime
18.6K
Temat
458
Postime
18.6K

Mjekësia

''Arti i mjekësisë konsiston në zbavitjen e pacientit ndërsa natyra kuron sëmundjen'' Voltaire
Temat
509
Postime
11.6K
Temat
509
Postime
11.6K

Jurisprudencë

Strukturat dhe konceptet ligjore që përbëjnë të drejtën në terësi.
Temat
58
Postime
1K
Temat
58
Postime
1K

Arkitektura dhe Planifikimi Urban

Projektet e Arkitekturës dhe Lajmet e Zhvillimit Urban.
Temat
25
Postime
1K
Sub-forums:
 1. Tirana
 2. Prishtina
Temat
25
Postime
1K

Infrastruktura

Rrjeti i Autostradave, aviacioni, transporti detar dhe hekurudhor.
Temat
26
Postime
946
Temat
26
Postime
946

Mjedisi

Diskutime mbi Mjedisin.
Temat
154
Postime
3.6K
Temat
154
Postime
3.6K

Ekonomi & biznes

Këtu do të gjeni lajme, studime, statistika, trajnime, dhe informacion të bollshem që ka te bëjë me ekonominë shqiptare dhe atë botërore, si dhe në fushën e biznesit në përgjithësi.
Temat
281
Postime
6.9K
Sub-forums:
 1. Udhëtime
Temat
281
Postime
6.9K

Muzika Botërore

Këtu mund të hidhen temat për muzikën botërore, të zhanereve të ndryshme.
Temat
261
Postime
13.8K
Temat
261
Postime
13.8K

Muzika shqiptare

Diskutime mbi muzikën në Shqipëri.
Temat
220
Postime
7.7K
Temat
220
Postime
7.7K

Diskutime shoqërore

Këtu mund të diskutojmë rreth problemeve të ndryshme që has shoqëria sot.
Temat
1.2K
Postime
105.5K
Sub-forums:
 1. Jeta e natës
Temat
1.2K
Postime
105.5K

Studentët

Nqs keni lajme apo informacione mbi arsimin, studentët, dhe jetën studentore në përgjithësi,ose nqs keni nevojë për ndihmë me studimet tuaja, jeni të ftuar t'i sillni këtu.
Temat
85
Postime
2.4K
Temat
85
Postime
2.4K

Moda & Estetika

Si kujdeseni për veten dhe cilat janë tendencat më të fundit në botën e modes?
Temat
293
Postime
20.9K
Temat
293
Postime
20.9K

Arti i kuzhinës

Cilat janë ushqimet dhe gatimet tuaja të preferuara ? ''Më thuaj se çfarë ha, të të them se çfare je.''
Temat
417
Postime
26.8K
Temat
417
Postime
26.8K

Këndi i vogëlushve

Këtu mund të sillni gjithçka që ka të bëjë me vogëlushet dhe rritjen e tyre.
Sub-forums:
 1. Lojrat e harruara
Private

Sporti shqiptar

Këtu mund të sillni informacion në Shqipëri dhe sportistët shqiptarë brënda dhe jashtë vëndit.
Temat
252
Postime
11.7K
Sub-forums:
 1. Sportistat shqiptarë
Temat
252
Postime
11.7K

Futbolli

Të apasionuarit e futbollit mblidhen këtu për të bërë tifo për skuadrën e zemrës, për tu njohur me rezultatet e ndeshjeve dhe pse jo për të vënë baste.
Temat
249
Postime
21K
Temat
249
Postime
21K
 • Rex

Sporti nëpër botë

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, volejboll, basketboll, boks etj
Temat
64
Postime
1.7K
Temat
64
Postime
1.7K

Sportet amatoriale

Këtu mund te flisni për sporte të ndryshme si, bodybuilding, gjuetinë, peshkimin,vetëmbrojtja etj.
Temat
49
Postime
2.3K
Sub-forums:
 1. Gjuetia dhe peshkimi
Temat
49
Postime
2.3K

Thashetheme

Thashetheme-t e përditshme.
Temat
1.9K
Postime
14.2K
Temat
1.9K
Postime
14.2K
 • Pirati

Kuriozitete

Kuriozitete nga më të ndryshmet.
Temat
1.1K
Postime
12.9K
Temat
1.1K
Postime
12.9K

Gjëzëtari dhe lojëra

Gjëza të ndryshme ( ndërrimor, siandej, prapthi, tetëkahore, vizatimori i bardhë, … si dhe do bëjmë përpjekje që të sjellim edhe fjalëkryqe) edhe gjëza logjike, fjalë të urta, kashelashë etj; lojëra të ndryshme argëtuese – elektronike e ato në internet. Gjithçka vetëm për kënaqësinë tuaj. Argëtim të këndshëm!
Temat
881
Postime
285.7K
Sub-forums:
 1. Lojra
Temat
881
Postime
285.7K

Zona Humoristike

Te qeshim sëbashku: barsaleta dhe humor!
Temat
418
Postime
19.1K
Temat
418
Postime
19.1K

Mbi forumin

Postoni ktu çdo problem që ju jan ankuar userat ose që keni hasur në navigimin në forum.
Temat
234
Postime
9K
Sub-forums:
 1. Sygjerime
Temat
234
Postime
9K
 • Noe

Informatika

Nëse keni nevojë për ndihmë apo keni informacione rreth botës së larmishme të informatikës dhe internetit, ju ftojmë t'i sillni këtu.
Temat
468
Postime
2.9K
Temat
468
Postime
2.9K

Arti Programimit

Mësoni dhe ndihmoni të tjerët të hyjnë në Artin e Programimit.
Temat
93
Postime
308
Temat
93
Postime
308

Sisteme operative

Windows, Mac, Linux, FreeBSD etj...
Temat
59
Postime
373
Temat
59
Postime
373

Webmaster Shqiptarë

Ky seksion i dedikohet tëresisht webmasterave shqiptarë. Këtu mund te bashkbisedoni për tema të ndryshme ose per ngjarje e risi ne arenen ndërkombëtare
Temat
82
Postime
886
Temat
82
Postime
886

Shkarkime

Këtu do gjeni çfarë dëshironi ju për të shkarkuar.
Temat
69
Postime
400
Sub-forums:
 1. Sfonde për kompjuter
Temat
69
Postime
400

Arkivi i Forumit

Te gjitha temat e mbyllura nga prezantimet e anëtarëve, urimet për ditëlindje dhe deri tek ato që nuk mund të diskutohen më, do ti gjeni këtu! Ky forum është vetëm për të lexuar!
Temat
1.1K
Postime
545.2K
Temat
1.1K
Postime
545.2K

Postime të fundit

Temat e reja

Statistikat e forumit

Temat
27,889
Postime
1,947,730
Anëtarët
5,825
Anëtar i ri
xhulio
Top