PDA

View Full Version : Politika Shqiptare


Faqet : [1] 2 3 4 5 6

 1. Kushtetuta e Republikės sė Shqipėrisė!
 2. Kush eshte edi rama
 3. "Analfabetėt me Diplomė" dhe dėmi i gjuhės shqipe..
 4. Ti diskutojme zgjedhjet e Kosoves
 5. Petro Nini Luarasi, Martiri i Gjuhės Shqipe
 6. Urdhėr-arrestet nuk zbatohen, Prokuroria: Tė tria vrasjet nga armėt e Gardės
 7. Martesa e vajzave shqiptare me djallin
 8. Berisha mbėshtet kėrkesėn pėr tabulatet e bisedave
 9. Ndreu: Nuk ėshtė qėlluar mbi turmėn.
 10. Gjirokastėr, 1600 persona lėnė kombėsinė shqiptare, “konvertohen” nė grekė
 11. Perse ėshtė rrethuar Berisha, burri i madh i kombit shqiptar?
 12. Kriminaliteti gjunjezon vendin.
 13. Vetevrasjet ne Shqiperi dhe shteti!
 14. Kosove - "Miu e mundi gjarpėrin!"
 15. Atifete Jahjaga zgjidhet presidente e Kosovės
 16. A duhet te japi doreheqjen Sali Berisha?
 17. Edi Rama:"Do ta kisha pranuar humjen",sikur te kisha humbur..
 18. Rama: Ėshtė marrė peng demokracia
 19. Shprehni nje mendim mbi Ilir Meten.
 20. Ku qendron thelbi i problematikes shqiptare?
 21. Opozita nderron taktik.KOHA PĖR NJĖ DEBAT PUBLIK
 22. Vdiq Ramiz Alia.
 23. Ēiljeta: Nuk e dija se festa ishte e Aleancės Kuq e Zi,unė nuk kėndoj pėr tradhtarėt
 24. Greta Koēi: Sali Berishėn e kam idhull e frymėzim
 25. Aleanca Kuq e Zi
 26. Irfan CANA:Pse nuk kemi mend?
 27. Programi i qeverisė sė republikės sė kosovės 2011-2014
 28. Thaēi: Viti 2012 do tė jetė vit i pėrmbylljes sė pavarėsisė sė mbikėqyrur pėr Kosov
 29. Rreth njohjes sė Republikės sė Kosovės
 30. Flet Kadri Veseli
 31. Adem Demaēi
 32. Tek shqiptaret, clirimtaret behen tradhtar !, ...........
 33. Aleanca Kuq e Zi
 34. Fillon dialogu pėr liberalizimin e vizave
 35. Edi Rama: Ku isha kur u vranė ...
 36. Ekskluzive: Skandal, takimi Maqedoni-Shqipėri pa flamurin shqiptar
 37. “Kamishi” akuzon Kurtin pėr mbajtje korrespodence me serbėt
 38. Ina Rama ne Klan deshtim i turpshem i pucit imagjinar
 39. Fenomeni "Tak Ngjela".
 40. Shqipėria dhe Hungaria, “luftė” pėr Kosovėn
 41. Berisha: Vendet evropiane janė nė krizė sepse nuk kanė modelin tonė ekonomik !
 42. Spartak Ngjela parashikon trazira ne Shqiperi
 43. Kreshnik Spahiu: "20 vjet agjente serbe e greke ne qeveri"
 44. Presioni islamik i Berishes ndaj USA
 45. Fjalimi bombe i deputetit te ps Tom Doshi sot ne parlament
 46. A ka qene Shqiperia "Koloni" Anglo-Amerikane?
 47. Edhe njė “agjent i SHIK-ut” jep dėshmi nė EULEX
 48. Berisha ne Mynih beri vetem reporterin.
 49. Sanino: nga 12 kushte per BE plotesuar vetem 1
 50. Krimi po mbyt Shqiperine.
 51. Maqedoni, kėngė mallkimi pėr shqiptarėt
 52. Shkarkimi i Spahiut, njė kusht i Athinės?
 53. Ndarja territoriale, propozim pėr ndryshim
 54. Rama: Berisha qėndron nė pushtet duke pėrēarė shqiptarėt mes tyre
 55. Berisha, vizitė dyditore nė Azerbajxhan
 56. Kuvend, debate pėr bypassin Fier-Vlorė, PS: U vonua pėr qėllime politike e korruptive
 57. INSTAT-i kalon nėn varėsinė e Kryeministrit, debate ne Kuvend
 58. 5 vjet burg kush dhunon gruan
 59. Berisha: Nė Siri, regjimi po vret protestues tė pafajshėm
 60. Shoqėria civile: Tė liberalizohen drogat dhe prostitucioni
 61. Faleminderit zoti Cooper, por jo
 62. SHBA, mike e patundur e Kosovės
 63. Edhe LDK antiamerikane dhe antievropiane
 64. Thaēi: Marrėveshja e sotme i sjellė shtetit tė Kosovės integrimet evropiane
 65. Marrėveshja e detit - plani sekret i qeverisė shqiptare
 66. Shteti i 223 drejtorėve
 67. Njėsia speciale e kosovės, rosu ka arrestuar gjashtė policė tė mpb tė serbisė
 68. Topi: Berisha, komunist nga 1968!
 69. Mė 2013, Kosova me ushtri
 70. Dioguardi: Marrėveshja e re Prishtinė-Beograd, kthim prapa pėr Kosovėn
 71. Agim ēeku i bashkohet pdk-sė
 72. Berisha agjent i UDB - dokument
 73. Zgjedhjet serbe nė Kosovė, tė papranueshme
 74. Qeveria mirėpret lirimin e limajt
 75. Ja cfare ka ndodhur per 20 vjet ne Shqiperi
 76. PDK Formoj Kabinetin pėr Qeverisje tė Mirė pėr Prishtinėn
 77. Nenforumet Media / Politika / Sondazhe
 78. Shqipėria i shet sekretet e NATO-s te serbėt e rusėt
 79. Lidhjet e PD me Al-Qaeda
 80. Berisha serish turizem fantastike pa skafe.
 81. Sali Berisha: “Duhet tė jemi krenarė qė kemi gjakun e pėrzier me turqit”
 82. Withers flet serish
 83. Edvini do u ktheje pronat ish pronareve..
 84. Marrėveshja detare me Greqinė, Krisafi: Kujdes nė disa pika
 85. Ngjela ben thirrje per nje 97-te
 86. Sali Berisha, me “mafinė” serbe, kundėr Kosovės
 87. Modelja moldave hedh ne gjyq Bamir Topin
 88. AKZ “O Sali, o tradhtar, ti je serb, por jo shqiptar”.
 89. Qeveria per Pronat
 90. Vėllai i vogėl i Kryeministrit po ndėrton kompleks banesash
 91. Udbashi Sali kerkon te shbeje nyjet e historise sone.
 92. Pdk fiton nė ferizaj
 93. Partia e Topit, prezantohet sot Fryma e Re Demokratike
 94. Gjeneral Rrahim Ademi
 95. Behgjet Pacolli
 96. Ne, radikalėt e Jankullovkės
 97. A i duhet Rama Ballkanit?
 98. Familja e Edi Ramės ndan pasurinė
 99. Zgjedhjet serbe, njė hap drejt ndarjes sė Kosovės
 100. Lirohet pėr mungesė provash Ilia Basho
 101. Mocion Mosbesimi per qeverrine e Berishes
 102. MILOSHEVIC KISHTE MĖ SĖ SHUMTI AGJENTĖ NĖ KosovĖ
 103. Takimi Berisha-Rama
 104. Ukė Ibrahim Rugova Nano President
 105. Kuēi thotė se nėse hyn pa leje, Nikoliqi arrestohet
 106. Policia e Kosovės konfiskon targat serbe nė veri
 107. Urime Per humbjen e F.Nanos.
 108. Dosja italiane e pėrgjimeve:“Kajolli narkotrafikant i madh”
 109. Cilin do deshet ...
 110. Regjistrimi i partive politike nė tė ardhmen konform Kushtetutės sė Kosovės
 111. Salijevi dhe Shtepia e Kukullave
 112. Qeveria Thaēi I dhe II
 113. Prohibicioni ne Kosove
 114. Thaēi i pėrgjigjet Nikoliqit: Do tė pėsosh si mė 1999
 115. Vizita e Pritshme e George Tenet
 116. Alibia e Imunitetit
 117. Berisha gėnjeu Kosovėn, Portin e Shėngjinit ia dha Fazlliqit
 118. Modeli Paradigma denigruese sali berisha
 119. %Shkelqimi" i Mardhenieve te RSH me Fqinjet
 120. Njė hap tjetėr drejt ribashkimit
 121. Pėrfundon mbikėqyrja e pavarėsisė sė Kosovės
 122. Negociatat Kosove - Serbi
 123. Erdhen ... Militantat!
 124. Himni i Kosoves me Tekst
 125. Post hashimi
 126. Musliu: Ika nga diktatura e Kurtit dhe e Vetėvendosjes
 127. Si privatizohen ndermarjet pa dhimte PTK
 128. Zbardhet Vrasja e Xh.Mustafės Pritet Arrestimi i Dorasit dhe njė tėrmet nė LDK
 129. Kadri Veseli, Agim Ēeku, Mimoza Kusari ne PDK
 130. ...I krehin studentėt
 131. Miliarderėt shqiptarė dhe ēudia qė nuk zgjati as tri ditė
 132. U qartė Kupa i tu Kosovės
 133. Al-Kaeda kėrcėnon edhe Kosovėn
 134. Rezoluta e KiE pėr "tė burgosurit politik": Shqipėria voton kundėr
 135. Ish- i burgosuri i Spaēit: Berishės Do Ti Behet Gjyqin Njė Ditė
 136. Mbyllet rasti i Dino Asanajt, i ndjeri ėshtė vetėvrarė
 137. Bisedė qenėqe. Tito- Zogolli
 138. Kryeministri aktual dhe Himni i Flamurit
 139. I shesin pronat shkive
 140. Me kryengritje apo me votė?
 141. Mirėsevjen Zonjė e Nderuar! Zoti i bekoftė Klintonėt
 142. UDB-eja dhe Emigracioni Shqiptar Politikė
 143. Kreshnik Spahiu, si kreu i Agimit tė Artė
 144. Si u bė qė nė liri LDK tė vras veprimtarėt e vetė
 145. Ivica Daēiq qava ditėn kur Thaēi shpalli Pavarėsin e Kosoves
 146. Politikanet shqiptar ne personazhet e La Piovra
 147. Kryetari i komunės sė Skėnderajt z.Sami Lushtaku, Qytetar Nderi i Vlorės
 148. Enver Hoxha informon Sali Berishen..
 149. S’e njohin “FARKU-n”
 150. Skandali, Ksera takim me "Agimin e Artė": Himara tokė greke
 151. Spahiu: Referendum pėr bashkimin e Shqipėrisė me Kosovėn
 152. Lirohen Ramush Haradinaj, Lah Ibrahimaj dhe Idriz Balaj
 153. A jeni dakort me Ilir Meten qe te rivleresohet roli E.Hoxhes ashtu si i A.Zogut?
 154. Pergjim Telefonik Hashim Thaci & Sami Lushtaku & Adem Grabovcin & Kadri Veseli & Vlor
 155. Korrupsioni e lista e shteteve per vitin 2012.
 156. Haradinaj:Une kryeminister,Thaqi president
 157. Sa jane te drejta akuzat e Vetvendosjes drejtuar kryeministrit Thaēi
 158. Prokuroria e Shqipėrisė tė hetojė “Dardania Bankėn”
 159. Speciet me te flliquna qe e pengojn Kosoven ne ecje pėrpara
 160. Ikje nga PDK-ja,paralajmrohet nje parti e re
 161. Iliriana Hoxha keshillon Sali Berishen
 162. Mbi Vrasjet ne Kosove..
 163. Sondazhi i ri, PS 9 pikė para PD, AK e treta me 15.20%, FRD dhe LSI nė kuota tė barab
 164. AK: Agimi i Artė ta fiksojė mirė, se nė Shqipėri do i digjet toka nėn kėmbė
 165. Zyrtarėt hajna haptas
 166. Intelektualėt-Ramės: Hiqe pritėn..
 167. Kur kriminelit i hagjohen bateritė
 168. BE: Suksesi i zgjedhjeve, test vendimtar.
 169. PD - Fushata Elektorale Qershor '13
 170. Berisha nė Mynih : Albanofobia kėrcėnon rajonin
 171. Shperdorimi
 172. PS - Fushata Elektorale Qershor '13
 173. Shqiperia dhe Nderkombetaret
 174. Zabiti Shprehet ...
 175. Serbėt mbėshtesin Berishėn ne facebook
 176. Kadilli: Ja prona qė shite, dorėhiqu. Balla: Babai yt pushkatues i Hoxhės
 177. Origjina Serbo-Malazese e Znj. Berisha
 178. SHBA: Ndasitė etnike dhe politike, rrezik i madh pėr Ballkanin
 179. Pakti i fshehtė PS-PD pėr kthimin emrave sllavė
 180. Shqipėria strehon 210 muxhahedinė
 181. Parlamenti i Shqipėriės Liqenasin e bėn Pustec
 182. Pas kujt po fshihen ata qe ja kan me hile kombit shqiptar.
 183. Partia Socialiste 26 milionė lekė borxh tė pashlyera nga 2011
 184. Spahiu: AK partia e parė nė Tiranė. Berisha nė pranga
 185. Sondazh- PDK 32%, LDK 24%, Vetevendosje 21%, AAK 17% etj.
 186. Programi KuqeZI
 187. A do tė shkojė Berisha nė burg?
 188. Presidenti Nishani dekreton nė mes tė natės ndryshimet nė qeveri
 189. PDK-ja e zgjedh zėvendėskryetar Kadri Veselin
 190. Rama-Meta, fundi i politikės elektorale
 191. Thaēi po pėrgatit FSK-nė tė ndėrhyjė nė veri?
 192. SHIK-u trafikoi karburantin pėr avionėt e Millosheviēit nė 1996
 193. Drejtsia vonon pore nuk harron
 194. Rilindja e Edvin Kristaqe Rames ne koalicion me Grekun Vangjel Dule
 195. Incidenti nė Vjenė, MPJ: Rama dhunė verbale e fizike ndaj Egin Cekės
 196. Tahiri publikon foto, Noka nė kafe me shoferin e Frrokut, i pranishėm edhe Ristani
 197. ZGJODHA PĖR JU: Intervistė me Dana Rohrabacher – pėr marrėveshjen Kosovė Serbi
 198. Rehabilitohen Spiune e Sigurimit Para Rrotacionit
 199. Thaēi, spiun i Serbisė prej viteve '80-tė
 200. Paēavuret e poltronistit Arsim Zekolli
 201. Ish-ministri i Nanos, Duka kandidat i Republikanėve pėr deputet, nė Durrės
 202. Fatos Klosi: Kontaktet Berisha-Gazidede me Beogradin kanė ndodhur
 203. Listat e kandidateve per Deputet..
 204. Malaj: Nuk jam mė anėtar i PS, do fitoj me 8500 vota
 205. PS me 20 biznesmenė nė lista, PD me dhjetė
 206. Avdyli: Dėshmova rrejshėm pėr “Grupin e Llapit”
 207. A moj shqipni e mjera shqipni....
 208. Edvin Kristaq Rama hape fushaten ne Vlore
 209. M. Nano Kerkon "CIPE" tek S. Berisha ne Fund
 210. Autostrada e Kosovės fiton Ēmimin Global “Projekti mė i Mirė”
 211. Aktori Lirak Ēelaj do tė jetė kandidat i PDK’sė pėr Kryetar tė Prishtinės
 212. Zv/kryeministri i Serbisė, Aleksandar Vucic: Albin Kurtin e ka lirue Vojislav Kostun
 213. Imami i flet anglisht homologut shqiptar nga Maqedonia
 214. Ilir Meta vs Edvin Rama
 215. Ambasada amerikane ia pret vrullin Berishės: S’ka liberalizim vizash me SHBA-tė
 216. Ukė Rugova nė PDK
 217. Detikuar Politikaneve dhe popullit Shqiptar
 218. Shqipėri, pse hesht...?
 219. Kuēi: Kadri Veseli pėr kryeministėr!
 220. Berisha flet greqisht dhe sulmon Metėn: Do tė mė marrė mua karrigen dhe Ramė
 221. Papunėsia, shqetėsim psikologjik dhe faktik
 222. Berisha: Tė hėnėn mbledhim parlamentin, votojmė 3 ligjet
 223. Blendi Fevziu i papare lol
 224. “Biografia sekrete” e Sali Berishės
 225. Partia Demokratike nuk e njeh Kosovėn si shtet
 226. Shqipėria s'e lė nė “baltė” Kosovėn
 227. DASH: “Kontestimi i zgjedhjeve me dhunė, pėrplasje me SHBA”
 228. Arrihet konsensusi, Kuvendi miraton 3 ligjet.
 229. A i besojnė mė Berishės?
 230. "Trashėgimtarėt", Dėshmitarėt: Ja si u themelua PS
 231. Rikthimi i enveristeve..
 232. Krasniqi krijon partinė e re me Jasharajt dhe Limajn?
 233. Bllaca nė Rend
 234. Informacion mbi partinė "Shqipėria e re"
 235. Azbi Kasaj mallkon sėrish elektoratin: U bėfshi qen e mace
 236. Vrasja e Hajdarit – Lidhjet e familjes sė Liri Berishės
 237. Ē'Do te ndodhe me Saline pas 23 Qershorit?
 238. Nė pdk preferojnė tė fitojė edi rama, ldk dhe aak janė pro sali berishės
 239. Ēerdhe kurvash dhe njė plak i rrjedhur
 240. Shqiptare mbyllni shejtanin ne shishe
 241. Kongresmeni i SHBA: Ligji u shkel, foto ėshtė mashtrim
 242. “Jemi krenar pėr kombin tonė, jemi krenar pėr emrin tonė shqiptar”
 243. SKANDALI/ Milionat pėr teknologjinė nė zgjedhje pėrfunduan nė xhepat e ‘kabinetit’ tė
 244. Buzhala i shan qytetarėt qė i shkruajnė pėr mosvotim tė marrėveshjes
 245. Votimet 2013, a ftohen Shqiptarėt tė zgjedhin midis zeros dhe zeros
 246. SKANDALI/ Qeveria liron pėr zgjedhje kriminelė nga Durrėsi dhe Fieri
 247. Thirrje per kosovaret
 248. Berisha: Heqja e vizave me SHBA premtim serioz, e kam llogaritur
 249. Fushata e PD, Berisha: Kushtoi mė pak se helikopteri i Ramės
 250. Edvini ben thirrje per 97-te