PDA

View Full Version : Musliman


Faqet : [1] 2

 1. E verteta e krijimit & evolucioni
 2. Feja Islame
 3. Shoqėrimi me vajza
 4. Islami dhe te drejtat e gruas ne te...
 5. Barazia femėr - mashkull
 6. Mendimet e disa dijetarėve tė Perėndimit lidhur me tė drejtat e gruas nė Islam
 7. Ndarja e obligimeve
 8. Tė drejtat e bashkėshortes
 9. Moskuptimi midis bashkėshortėve
 10. Shkurorėzimi si zgjidhje e fundit
 11. Trashėgimia dhe gruaja para Islamit
 12. Njeriu ndėrmjet frikės dhe shpresės
 13. Uji i Zemzemit ushqyes dhe shėrues
 14. Roli i Islamit nė trojet Shqiptare
 15. Muzgu i Piramidės
 16. Rreth virtyteve tė Profetit Muhamed (a.s)
 17. Poezi, Proza, Ese....fetare
 18. Si mund tė dėshmoni ekzistencėn e botės sė amshuar?
 19. Feja Islame e pėrjashton dhunėn
 20. Njė djalė i vogėl
 21. Tregime Islame
 22. Tetė gėnjeshtrat e nėnės sime
 23. E ujiin e mori ETJA...!
 24. Je si njė fryt, ujite atė!
 25. Video Ilahije-islame
 26. Pse femrat qajne?
 27. Gjenocidi Spanjoll kundėr Hebrejve dhe Muslimanėve nė shek. XIV-XVII
 28. Dita e gjykimit
 29. Kėshillė pėr muajin e ramazanit
 30. Lutje Ne Allah
 31. 10 semundjet qe sheron agjerimi i Ramazanit
 32. Sejdiu dhe thaēi urojnė paqe dhe mirėkuptim nė muajin e ramazanit
 33. Ramazani nė gjermani
 34. Muaji i ramazanit dhe agjėrimi, domethėnia dhe rėndėsia e tyre
 35. Jeta dhe Vdekja!
 36. Hadithe
 37. Namazi
 38. Shenjat e mėdha tė Kijametit
 39. Shkatrimi po afron,Fakte dhe Kosekuenca nga Fundi i botes dhe ardhja e Imam Mehdit (2
 40. Disposita e birrės pa alkool, a ėshtė e lejuar apo jo?
 41. Si ta shfrytėzojmė mė mirė minutėn
 42. Shqipėri - Loja me shaminė...!
 43. Tregim mbi vleresimin
 44. Independent - Ja pse britanikėt po kthehen nė myslimanė
 45. Shqipėri: Kundėrshtohet ndalimi i simboleve fetare
 46. Gjermanėt: Intolerantė ndaj fesė islame
 47. Kurani tani edhe nė hungarisht
 48. F a l e n d e r i m i
 49. Atė qė e dua pėr vete ua dėshiroj tė tjerėve
 50. Terminologjia e Hadithit
 51. Pastroje shpirtin
 52. Ilaē pėr sy i nxjerrur nga Kurani
 53. Nje mekat qe e coi ne Pendim
 54. Njoftim per grat muslimane qka All-llahu ka pergaditur per to prej begative te Xhenet
 55. Moskuptimi midis bashkėshortėve
 56. Nje tregim i vertete per dy vajza!!!
 57. Homeri nė islam
 58. Dialog me murin.
 59. Ardhmėria e thurur me flori
 60. Qielli dhe Toka: Njė perspektivė shpirtėrore
 61. Ndikimi i kur'anit ne botė
 62. A ndėrrojmė jetė pėr ēdo natė dhe ringjallemi ēdo mėngjes?
 63. Si mund tė dėshmoni ekzistencėn e botės sė amshuar?
 64. Universi i Kuranit.
 65. Poliandria(martesa e gruas me shum burra) ne Islam
 66. Renjet dhe roli i Vehabizimit....?
 67. Kritika ndaj silogjizmit aristotelian
 68. Sivjet kremtohet 1440-vjetori i lindjes sė profetit muhammed
 69. Nata e mire e meulidit
 70. Emėrtimi i fėmijėve me emra tė bukur islam
 71. ''Islamizmi perendimor''!
 72. Kėrkesa e tė krishterėve nga Sulltani pėr ta ēliruar Janinėn
 73. Islami dhe ndikimi i tij nė Ballkan
 74. Profeti Muhamed – njeriu qė kush e njohu e respektoi
 75. Mesazhe Kuranore (video)
 76. Kur'ani prin rrugen drejt shkences
 77. Gruaja ne Islam: Te drejtat dhe pergjegjesite e saj
 78. Fe e vėrtetė ėshtė islami.
 79. Islami
 80. - pse islami? -
 81. Letėr rinisė muslimane
 82. Islami ne trojet shqiptare gjate shekujve
 83. Tė meditosh rreth krijesave tė Zotit
 84. Dr. Shefqet Krasniqi - Yrrnek Amerika
 85. Filloi sot muaji i shenjtė i Ramazanit
 86. Konstantja 1,618
 87. Familja garanci e sė ardhmes
 88. Urime Festen e Bajramit
 89. Fiter Bajrami Topi uron besimtaret
 90. Kurani dhe Hadithet (rrefimet).
 91. Jeruzalemi qyteti i profetėve
 92. Kosovari donte tė hakmerrej pėr "gjakun e myslimanėve"
 93. Mrekulli matematikore ne Kuran
 94. MOS U TRISHTO (Psikologjia Islame)
 95. Qabja madheshtore
 96. Meditimi rreth Universit pėr ta kuptuar ekzistimin e Krijuesit.
 97. 7 vjet program festiv “Profeti Muhamed a.s. – Krenaria e Njerėzimit”
 98. Si tė ruhesh (mbrohesh) nga magjia dhe syri i keq (mėsyshi)
 99. Terapija pėr shėrimin nga sėmundja e xhinve/shejtanve
 100. Ajetet e Rukjes,me shkronja Arabe,dhe me shkronja Latine,dhe njė kėshillė pėr gjith..
 101. Islami sipas Ahmed Hulusit
 102. Ahmed Hulusi "All -llahu i lajmėruar nga Muhammedi (s.a.v.)"
 103. Shkenca moderne zbulon mrekullitė e reja nė Kur'an.
 104. Gezuar Fiter Bajramin!
 105. Niveli i parė i egoizmit sipas fejes Islame
 106. Prifterinjet qe pranuan Islamin
 107. Botėkuptimi islam
 108. Tė shohėsh tė vėrtetėn
 109. Fryma e fundit
 110. Lutja - duaja
 111. Shkencėtarėt nė Japoni mikroskopikisht konfirmuan se Islami ėshtė feja vertet
 112. A ėshtė e vėrtetė apo e rreme feja?
 113. Fenomeni i shpifjeve ndaj Kuranit famėlartė
 114. A eshte Islami zgjidhje per njerezimin - Dr Zakir Naik
 115. Rilindja e njeriut nė tė dy dimensionet e tij
 116. Kėngė Fetare Muslimane nga Adem Ramadani
 117. Ngatėrresat rreth Zotit: POR NE S’MUND TA SHOHIM ZOTIN!
 118. ateizem
 119. Profesori ateist dhe nxenesi musliman
 120. xhihadi
 121. Specialisti i embrioneve: "Muslimanja" gruaja mė e pastėr mbi sipėrfaqen e tokės
 122. selamun alejkum
 123. Shqiptarėt nė Siri: Luftojmė pėr fenė dhe pėr kombin
 124. Me fat muajin e bekuar tė ramazanit ( dhe kalendari i agjėrimit pėr Danimarkė)
 125. Ilahi te bukura!
 126. A ka kush qė kėrkon falje?
 127. Zhvillimi i islamit ne Shqiperi
 128. Ndarja e qiejve dhe e tokes-Mrekulli kur"anore
 129. Ndalimi i tatuazheve
 130. Enigma e natės
 131. Urime festėn e Fitėr Bajramit!
 132. Pse hoxha i urren kaq shum teqet dhe tyrbet .? Pergjigjet Dr Shefqet Krasniqi
 133. Hoxha: Gruaja nuk ka tė drejtė ta lėrė burrin
 134. Njohja e njeriut
 135. kujt i pengon ezani.
 136. Konvertimi i priftit bullgar nė Islam ka shkaktuar tensione
 137. Dispozitat e islamit ndaj gruas
 138. (e vertet)Rrėfim qė pėrlot: Durimi i prindėrve tė tė porsalindurit me anomali
 139. Zemra, ky mister i shekullit tė 21-tė
 140. (Video) Krijimi i njeriut pershkrim ne detaje
 141. Fakt shkencor: Pse gomarėt shohin djajtė ndėrsa gjelat e fushės shohin engjėjt?
 142. konvertimi i astronautes ne islam
 143. Dallimi mes Islamit dhe feve tjera
 144. Nicolas Anelka
 145. Dubai: Mbi 2.000 njerėz janė konvertuar vitin e kaluar nė Islam
 146. Pak Funny ne Siri haha
 147. Afrikė Qendrore, muslimanėt pėrballen me sulme tė egra
 148. Sudan: I dėrguari i SHBA-ve detyrohet tė jap dorėheqje pasi pranoi Islamin
 149. Fakt i gjall
 150. Pamje tronditėse: Mijėra sirianė presin pėr njė kafshatė bukė (Video) Ky artikull ėsh
 151. Pasioni im – i vėrtetė – pėr Jezus Krishtin
 152. Zbulohet Kurani, mė i vogli nė Shqipėri nga viti 1217
 153. Forcat izraelite detyruan palestinezėt tė falen nė rrugė
 154. Pesėdhjetė kėshilla pėr jetė tė lumtur bashkėshortore!!!
 155. Tolstoi: Kush ėshtė Muhamedi (alejhi-selam)?
 156. 29 Keshilla se si ta besh bashkeshortin tend te lumtur
 157. A lejohen te mbahen hajmalite?
 158. 30 Keshilla, si ta besh gruan tende te lumtur
 159. Kur kemi pas FE - Irfan Salihu
 160. Feja e Shqiptarit Shqiptaria
 161. Historia e Muhamedit dhe Kuranit
 162. Parajsa dhe Ferri
 163. Jezusi
 164. Ibrahimi(Abrahami)
 165. Hadithi & Suna: Shpikje dreqnore!
 166. Lexo Kuranin Shqip
 167. Kurimi dhe trajtimi i magjisė nė mjeksinė profetike.
 168. Nė Shqipėri pėrparon Islami i pastėr dhe i ashpėr !
 169. Bota e Xhineve
 170. Raporti i pėrhapjes sė Islamit nė botė
 171. Dokumentar - Rruga e Lumturise - Namazi
 172. Video me karakter Islam!
 173. Pse mishi i derrit ėshtė i ndaluar ? Fakte logjike dhe shkencore
 174. Anelka e la Athleticon, pėr islamin
 175. Dita e Xhuma
 176. Muslimanet qe duhet ndjekim
 177. Udhėzimi nė Islam, si dhe pse?
 178. Vdekja
 179. Isai alejhi selam, profeti njeri - Ahmed Kalaja - HUTBE
 180. Njihe Krijuesin
 181. Bioenergjia
 182. Tivar: Pėrurohet njė ndėr xhamitė mė tė mėdha nė Ballkan
 183. Dita e Premte permban nje ore ne te cilen lutja eshte e pranuar
 184. Labinota femra e parė me mbulesė nė Kuvendin e Kosovės
 185. Ekskluzive/ Intervistė, Arta Arifi: Ish-Modelja rrėfen rrugėn e saj drejt Islamit
 186. Danimarka ndėrton xhaminė e parė me minare
 187. Kapiteni i KFOR-it polak me lotė nė sy pranon Islamin nė Kaēanik
 188. urime muaj e bekuar te ramazanit
 189. Hadithe te Profetit Muhamed as.
 190. Ja ēfarė ka thėnė Gandi pėr Agjėrimin
 191. Fjalė tė Urta Islame
 192. Hapet xhamia mė e madhe nė Kosovė, “Isa Beg” nė Mitrovicė
 193. Myslimanėve ujgur nė Kinė ju ndalohet sėrish Ramazani
 194. Shefqet Krasniqi flet pėr serialin ‘Sulltani’ dhe thotė se Amerika ta dridh tokėn
 195. Bibla 2000 vjeēare: “Jezu Krishti nuk ėshtė kryqėzuar dhe se nuk ka qenė i Biri i Zot
 196. Nata e Kadrit – natė mė e mirė se jeta e gjatė
 197. Deputetja Demi-Murtezi: Seē na dogji njė flakė e madhe
 198. Ushtarėt e Ukrainės dėshirojnė Kur’anin dhe ushqim hallall
 199. Martesa e hershme e Muhamedit me Ajshen - sqarim i akuzave
 200. Kėngė tė mahnitshme islame Sami Yusuf
 201. Foto nga falja e namazit me veshje kombėtare
 202. Prifti konvertohet ne islam
 203. Rama: Myslimanėt nuk do tė luten mė nė mes tė rrugės
 204. Islami me dy tri fjalė
 205. Njė studim britanik: 5000 britanikė konvertohen nė Islam ēdo vit
 206. Pyetje dhe Pergjigje!
 207. Perse poligamia eshte e lejuar ne Islam?
 208. Hoxha i Kosoves: femrave shqiptare u lejohet martesa me zezak dhe ashakali musliman
 209. 99 emrat e All-llahut
 210. Gete, Tolstoy dhe mendimtaret boterore per Islamin
 211. 70 Porosi te Muhammedit
 212. Mozaik Hadithesh nga Muhammedi
 213. Shpjegimi i disa termeve arabe
 214. Kontributi i muslimaneve ne shkence
 215. Hyrija trondit serbine !
 216. Nga krishterimi ne Islam-Ibrahim (Nikolin) Gjini
 217. Papa : islami eshte fe paqesore
 218. Si tė zbatohen lutjet e kontaktit (salat)
 219. Urime muaji i Ramazanit 18.06-16.07.2015
 220. 14 xhamitė mė mahnitėse nė botė
 221. Ramazani nė Mosul
 222. Vlera dhe virtytet e Muajit Ramazan
 223. Shenjat, emėrtimi dhe vlerat e natės sė Kadrit – sipas islamit!
 224. Une Po... po ju!
 225. Merri pi keto ilace i dashur e di se ti do te semuresh lehte pas qarjes
 226. NAMAZI... fe - shkence
 227. Njihe personalitetin tėnd nėpėrmjet kėtij tregimi!!
 228. 6 fakte shkencore rreth Kuranit
 229. Mulla Idriz Gjilani
 230. Baba dhe Vajza
 231. Njė natė
 232. Gruaja jote ėshtė e gjithė bota pėr ty
 233. Per ty nene...
 234. Jeto...!
 235. Letra e pejgamberit Muhamed drejtuar murgjėve krishterė
 236. JAKUB SHPATA Princi i pare mysliman ēam Shqiptar
 237. Feja Islame me rritjen mė tė madhe nė botė
 238. Angelina Jolie, ja ēfarė thotė pėr fenė islame
 239. Qeni dhe Luani :D
 240. Me fat muajin e bekuar tė Ramazanit
 241. Me fat festat e Fitėr & Kurban Bajramit!
 242. Me fat festa e Fitėr Bajramit
 243. Apel myslimanėve shqiptarė!
 244. Muslim names
 245. Pendimi te Allahu
 246. 2 dete qe takohen por nuk bashkohen (mrekulli)!
 247. Imami shqiptaro-amerikan i shqetėsuar me vendimin e Trumpit
 248. Me fat Ramazani...
 249. Gėzuar Bajramin!
 250. Fundi i botes (kjameti) sipas Kuranit