PDA

View Full Version : Katolik


 1. Te martat e Shen Ndout, mijera besimtare ne Lac
 2. Fakte Unike rreth Bibles
 3. Atesia e Perendise
 4. Shenjtet e krishtere te Shqiperise
 5. Disa fakte qe deshmojne per ringjalljen e Krishtit
 6. Nė Kodin e Biblės mund tė jetė fshehur e ardhmja
 7. Imzot Rrok Mirdita, Arqipeshkėv Metropolitan i Arkidioqezes Tiranė-Durrės
 8. Kush e shkroi Biblėn? Si krahasohet ajo me libra tė tjerė "tė shenjtė"?
 9. A ėshtė Bibla e vėrtetė nga ana historike? A janė ungjijtė tė saktė nė lidhje me Jezu
 10. A ėshtė ndryshuar apo korruptuar me kalimin e kohės Dhiata e Re?
 11. A ka kontradikta nė Bibėl?
 12. A e mbėshtet arkeologjia Dhiatėn e Re?
 13. Kush e shkroi Dhiatėn e Re? Pse tė mos e pranojmė apokrifėn, ungjijtė gnostikė
 14. Kush ėshtė Jezusi? Historia e Tij fillon
 15. Kush ėshtė Jezusi - Biri i Perėndisė?
 16. Fakte nga jeta e Jezusit
 17. Nėse Jezusi ėshtė Biri i Perėndisė...
 18. Historia e vdekjes sė Jezusit
 19. A ishte ringjallja e Jezusit thjesht njė histori?
 20. Gjoni 14:17 "Eshte" apo "Do te jete" ?
 21. Divorci mes anglikanėve dhe katolikėve: Njė histori dashurie
 22. Nje mesazh te shkurter nga Bibla e Shenjte
 23. Shpirti i Shenjtė
 24. Nėna Tereze Na Porosit...
 25. Lutjet themelore qė duhet t'i dijė ēdo i krishterė
 26. E Premtja e Madhe e Pashkėve
 27. Pėr shumė mot Gėzuar Pashkėt
 28. Shėn Franēesku i Asizit
 29. Shėn Antoni (Shna Ndou)
 30. Afro 1 milion musliman, ortodoks dhe katolik nė kishėn e Shėna Ndout ne LAĒ
 31. Hyrje nė BIBEL (Besėlidhja e Vjetėr)
 32. Hyrje nė BIBEL (Besėlidhja e Re)
 33. Historia e Kishes katolike shqiptare ne Kosove
 34. Ēka ėshtė LUTJA sipas Kishes katolike?!
 35. „NOSTRA AETATE“ pėr marrėdhėniet e Kishės me jo tė krishterė
 36. Zoti TRINI
 37. FJALOR BIBLIK - Fjalor Shpjegues sė Bibles
 38. Rreshti biblik i ditės
 39. Papėt nė Kishen katolike me Origjinė Iliro-shqiptare
 40. Dom Gjon Gazulli
 41. Porosia e Imzot Dodė Gjergjit pėr Krishtlindje
 42. Ai person qe braktis fene Islame ose nderron fe , duhet te vritet
 43. Urime krishtlindja - pėr tė gjithė vėllezėrit shqiptarė katolikė
 44. Papa i ri ėshtė Jorge Mario Bergoglio i Argjentinės
 45. Kisha e Lacit
 46. Zoti egziston, nje vezhgim ne nivel shkencor.
 47. Hylli i Drites
 48. Shenkolli (Shen Nikolla - Shen Kola)
 49. Krishtlindja
 50. Pagezimi i kryeministrit Rama ne Shkoder
 51. Tirana gati pėr vizitėn e Papa Franēeskut
 52. Njė "maskotė" pėr Vatikanin
 53. Bota s’u krijua nė 6 ditė, Papa Franēesku: Evolucioni dhe Big Bangu tė sakta
 54. Papa Franēesk Lutet nė Xhaminė e Famshme tė Stambollit
 55. Mbi Shqiptarėt katolik shkrim i vitit 1913
 56. Kisha katolike ėshtė shprehur kundėr njė ambasadori mysliman nė vatikan, kanė harruar
 57. Elbasan, komunitetet fetare njėzėri kundėr shembjes sė kishės katolike
 58. Papa Franēesku viziton Bosnjen
 59. "Selia e Shenjtė" si eufemizėm i kasafortės
 60. Pse femrat qajne?
 61. Tani ke pėr t’u ndarė dhe kurrė mė s’kemi pėr t’u parė
 62. Sekretet e Bibles.
 63. - Pėr shumė mot: Gėzuar Krishtlindja!
 64. Papa: Bota ėshtė intoksikuar nga materializmi
 65. Vatikani kritikon ashper ballinen e pseudo gazetes ēifute, charlie hebdo
 66. Shenjtėrimi i Nėnė Terezės (Agnesė Gonxhe Bojaxhiu) sot nė Vatikan
 67. Papa Franēesku: Mė mirė tė jesh ateist se sa katolik hipokrit
 68. Senatori amerikan McCain: Falė Nėnė Terezės, tani unė kam njė vajzė
 69. Tentativa e arratisjes sė At Zef Pllumit, pėrmes Qafės sė Pejės
 70. Katolikėt shqiptarė dhe Serbia!
 71. Pėr shumė vjet - Gėzuar Krishtlindjen!
 72. Kuptimi i emėrtimit ''Imzot''?
 73. Gruaja e parė e Adamit nuk ka qėnė Eva, por Lilith
 74. Gėzuar Pashkėt
 75. Papa Franēesku pret nė Vatikan pelegrinė shqiptarė tė tė gjitha besimeve
 76. Karli i Madh, misteret e tmerrshme qė fshihte “Perandori i Romakėve”
 77. Festa e Pashkėve, ja kuptimi i simbolikės sė vezės sė kuqe
 78. Papa Franēesku viziton Bullgarinė, pritet ftohtė nga Kisha Ortodokse
 79. Serbia ankohet nė UNESCO pėr restaurimin e kishėn katolike te Artanes (Kosove)
 80. E kane festuar te krishteret kurbanin?