PDA

View Full Version : Ortodoks


 1. Shkrime mbi ēėshtjet ortodokse shqiptare
 2. Shpifje tė kryepeshkopit Anastas pas reagimit tė Kristo Frashėrit
 3. Besimi ortodoks
 4. Deklaratė e At Jani Trebickės
 5. Botime tė kishės ortodokse
 6. Mrekullia e Pashkės - Flaka e Shenjtė e Jeruzalemit
 7. Pashkė 2011
 8. Noli makthi i janullatosit
 9. Historia e Kishes Orthodhokse te Shqiperise
 10. U pėrurua katedralja madhėshtore Orthodhokse “Ngjallja e Krishtit”
 11. At Nikolla Marku: Meshė mė 28 Nėntor, pa Janullatosin
 12. Kryepiskopi Anastas pėr ngjarjet qė shėnuan Ringritjen Kanonike tė Kishės sonė
 13. Masakrimi i Atė Stath Melani nga grekomanėt
 14. Liturgji Hyjnore Sinodike me rastin e festes se 100 vjetorit te pavaresise
 15. Deklaratė zyrtare e kishes orthodhokse autoqefale te shqiperise
 16. Gėzuar Krishtlindjen
 17. Festohen Krishtlindjen nė kishėn e Shėn Mėrisė nė Elbasan
 18. At Nikolla Marku:Zotit mund ti drejtohesh ne ēdo gjuhe
 19. Janullatosi nė sulm
 20. Kryepeshkopi Anastas merr urdhrin “Gjergj Kastrioti Skėnderbeu”
 21. Ateisti Dokle dhe Shėn Maria Ortodokse e Beratit
 22. Intelektualet korēare ne mbrojtje te Orthodhoksise dhe Kryepiskopit Anastas
 23. Ēfarė ėshtė Orthodhoksia?
 24. Shpėrthehet me eksploziv kryqi ortodoks nė Elbasan
 25. Pse Janullatos flet ne emer te Shqiperise?
 26. Mesime nga Shen Kozmai i Etolise, i martirizuar ne Shqiperi
 27. Shkaterohet me eksploziv Kryqi ne Kelcyre
 28. Kryepeshkopi Anastas per sulmet e fundit ndaj KOASH-it
 29. Shpifje tė ulėta e dashakeqe - Deklaratė e klerikėve orthodhoksė tė Elbasanit.
 30. Alfred Moisiu: Priftėrinjtė ortodoksė tė japin meshė shqip
 31. Tempujt qė rrezatojnė paqe, dashuri e vėllazėri
 32. 15 vjetori i fronėzimit tė dy mitropolitėve
 33. Kryepeshkopi Anastas,21 vite nė krye tė Kishės Ortodokse
 34. Janullatos viziton Korcen
 35. Kisha e se Tereshenjtes eshte e JONA
 36. Ortodoksia qe punon kunder Shqiperise
 37. Me guret qe na gjuajne,ne ndertojme kisha.
 38. Per ke bie kambana e Shen Marise se Permetit?
 39. Pėllumb Xhufi: Janullatos, si kryqtar i shekullit XII, stisi incidentin e Pėrmetit
 40. Komunitetet e Krishtera: U dhunua kleri, shteti t’i kthejė Kishės, pronat
 41. Kisha ortodokse dhe kombi shqiptar
 42. "Kisha dhe halera" Nga Edison Ypi
 43. Kampingjet e fėmijėve nė Kosovė
 44. Profeti Zaharia, ati i Pararendėsit dhe Pagėzorit Joan
 45. Bekimi i Zotit dhe bekimi i prindit
 46. Pertej politizimit te ceshtjes se Kishes ne Permet
 47. Dashuria dhe Janullatosi
 48. Katedralja "Ngjallja e Krishtit" ne Tirane
 49. "Skandal i trefishtė"-Nga Anastas Janullatos
 50. Festė nė Manastirin e Ardenicės
 51. Perseri ju? (Turp i perseritur ne disa media)
 52. Janullatos i paligjshėm, Berisha firmosi nėn presion
 53. Mė ngadalė ju, z. Xhufi!
 54. Shqiperia 17 shekuj larg Evropes
 55. Skandali i ikonave
 56. 27 shtator - Shėn Akilina, Martirja e Re
 57. Janullatos: Frashėri shpifje agresive, mbron sakrilegjin nė Pėrmet
 58. Video e Mrekullise qe ndodhi dje ne ishullin e Rodosit
 59. Terheqje Vemendje
 60. Anastas Janullatos me origjinė shqiptare?
 61. Festimet e 101 vjetorit tė Pavarėsisė
 62. Krishtlindja
 63. Krishtlindje tė bekuara
 64. Kryepiskopi Anastas shpallet “Doktor Nderi” i Universitetit Fordham nė SHBA
 65. Jan (Joan) Kukuzeli
 66. Arzobispo Aleksander - Kryepeshkopi i shqiptarėve ortodoks nė mergatė
 67. Libri mė i ri i Kryepeshkopit Anastas “Ringritja e Kishės Ortodokse Autoqefale"
 68. Bindja kjo urdhėresė e ēuditėshme
 69. Kreshma e Μadhe
 70. Gezuar Pashken !
 71. Irenej bekon mbreterit Serb ne Shkoder. Gejxh ne Tirane me ftese te Janullatosit.
 72. At Nikolla Marku intervistė te “Mapo”. Akuza nga mė tė rėndat pėr Janullatos
 73. Dashuria e shqiptareve per hiresine Janullatus
 74. Deklarate proteste e intelektualeve orthodhokse
 75. Petro Nini Luarasi
 76. Papa Kristo Negovani
 77. Shqiptaret ndertuan Kishat Ortodokse ne Dardani
 78. Shėn Kozmai, helenizmi dhe shqiptarėt. nga Pellumb Xhufi
 79. Ringritja e murgut
 80. - Tė pavėrtetat e pėrsėritura nuk mund tė bėhen tė vėrteta -
 81. U MBLODH ASAMBLEJA KLERIKO-LAIKE e KOASH-it.
 82. Moment pėr tė reflektuar dhe kėrkuar falje Kishės Ortodokse
 83. Nė Maqedoni jetojnė mbi 70 mijė shqiptarė ortodoksė
 84. Gezuar Shenkollin!
 85. Predikimi i sė Dielės Para Krishtlindjes - nga Episkopi i Bylisit, Asti, Tiranė
 86. Kolendrat !
 87. Mrekullia e Pashkės - Flaka e Shenjtė e Jeruzalemit
 88. Dite te shenuara
 89. Krishtlindjet Ortodokse nė Argjentinė
 90. Krishti u Ngjall!
 91. Nderime pėr ata qė e donin shqipėrinė e perėndinė, duke u lutur... Shqip
 92. SHĖN KOZMAI I KOLKONDASIT - Me rastin e 300-vjetorit tė shenjtit
 93. Gezuar Shen Kollin !
 94. Ardenica
 95. Krishtlindje 2015
 96. 6 janari apo Epifania, dita e shenjtė e Ujit tė Bekuar
 97. Janullatos pėr CNN grek: Nė Shqipėri janė 22% ortodoksė!
 98. Gezuar Pashken e Madhe!
 99. Shėn Kozmai i Kolkondasit nuk e mallkoi gjuhėn shqipe!
 100. Divorci: njė ndarje me shumė dhimbje dhe pasoja, sidomos pėr…
 101. Shen Kolli
 102. Gezuar Keshndellat!
 103. Djajte nxisin urrejtjen z.Kondi- dhe nuk fshihen nen Veladon
 104. Janullatos: Pasuesi im nė krye tė Kishės Ortodokse do jetė shqiptar
 105. Festohet Theofania - Shfaqja e Zotit - Dita e Ujit tė Bekuar nė mbarė vendin
 106. Manastiret Shqiptare ne Malin Atos.
 107. Patriarku i Moskes ne Shqiperi
 108. C’farė mbajmė nga Dhjata e Vjetėr?
 109. Kryepeshkopi I Rusise , Kirili vjen ne Shqiperi per 3 dite
 110. Mallkimet apo bekimet e Shen Kozmait
 111. Nje shpjegim statistik i renies ne perqindje te popullsise ortodokse ne Shqiperi
 112. Njė tjetėr skizmė nė Kishėn Orthodhokse?
 113. Promemorie e Intelektualeve Orthodoxe drejtuar KOASH
 114. Varri i Visarion Xhuvanit i mbuluar nga ferrat dhe balta
 115. Nė Pritje tė Sinodit tė KOASH pėr vlerėsimin e Figurave shqiptare tė Orthodoksisė
 116. Fatmir Fotaq Foti Cici- keqbėrės ordiner, spiun, apo tė dyja bashkė?
 117. Mbreti dėshmor shėn Joan Vladimiri
 118. Politika dhunon Kishen Orthodhokse
 119. Familja e Kastrioteve -Familja me e famshme shqiptare
 120. Angjelina Arianiti-Shenjtore Shqiptare
 121. Fjeti mė Zotin Hirėsia e Tij, Kryepeshkopi Nikon