PDA

View Full Version : Agnosticist & Ateist


 1. Cfare do te kuptojme me fjalen Ateizem
 2. Cfare do te kuptojme me fjalen Agnosticizem
 3. Rregulla pėr pjesėmarrjen dhe pėrmbajtjen!
 4. Filozofėt ndaj fesė
 5. Shqipria 75% e popullsise , jo fetare
 6. Satanizmi , feja e fundit ne mode
 7. Diskutim i lire, Besimtaret kundra ateisteve!
 8. Ēfarė ėshtė 'Besimi'
 9. Shpoti dhe humor fetar.
 10. Psikiatria dhe feja
 11. Njė palė brekė pėr shpirtin tim
 12. ''Armiqtė e arsyes" dhe "Rrėnja e sė keqes", nga Riēard Doukins.
 13. Shkaqet e mosbesimit
 14. Absurditeti i "zotit"
 15. Inteligjenca njerezore dhe niveli i religjozitetit
 16. Ateisti lider publikon Biblen laike
 17. Analiza per origjinat dhe historia e zhvillimit e feve
 18. Justifikimi "Feja"
 19. Histori
 20. Vdes Christopher Hitchens ne moshen 62 vjec
 21. Kuptimi i jetės pa "zotin"
 22. Mosekzistenca historike e "Muhamedit"
 23. Si lind nje Fe?
 24. Religjioni si program mental
 25. Cilat janė te drejtat e mia si jobesimtar
 26. A mund te ket perdorur Zoti evolucionin ?
 27. Ateistėt janė mė tė ndjeshėm dhe mė human
 28. Nėse arsyeja buron nga zoti, ...?
 29. Kokaina e Popujve
 30. Letra e Ajnshtajnit sfidon idenė e Zotit
 31. Teoria e Epikurit pret pergjigje prej shekujsh nga besimtaret
 32. Gėzuar Kėrshėndellat!
 33. Rikthim nė mesjetė-mjekrroshėt kėrcėnojne me djegie tė dijes si nė shekujt e 13
 34. "Libri i cili do tė ndryshojė pėrgjithmonė idetė tona mbi Biblėn" - Mauro Biglino
 35. A ka ekzistuar Jezusi ?
 36. Tre pyetje pėr ateistat
 37. Pėr paganėt dhe paganizmin
 38. Feja drejt zhdukjes?!
 39. Dilema, Besim apo Dakordim!?
 40. Eksperimenti me Ateizmin Shqipetar
 41. pak humor fetar.
 42. Pyetje qe kanė munduar njerėzimin nė mijėvjeēare
 43. Ateizmi, filozofia dhe Europa
 44. Debati: Bill Nye vs. Ken Ham
 45. Midis ideologjisė dhe ateizmit
 46. Ateisti Yll Rugova: Nėse zgjidhem deputet do bėhem mysliman
 47. Klubi Ateisteve.
 48. Gelus Veneficium Noli Vexat.
 49. Foto humoristike per fete !
 50. Krijimizmi dhe evolucioni
 51. Krijimi i njeriut sipas Kuranit
 52. Ekzorcizėm nė Argjentinė
 53. Why women cry?
 54. "Toleranca" ateiste !
 55. Relax and think !!
 56. Thėnie ateiste
 57. Ka shumė ateistė/agnostikė nė Shqipėri?
 58. Kush ka vrarė mė shumė njerėz, Zoti apo Djalli?
 59. Ēfarė mendojnė ateistėt pėr vdekjen?
 60. Pyetje pėr teistėt.
 61. Ēfarė mendimi keni pėr kėtė ajet nė Kuran?
 62. Cili ėshtė dallimi mes “Gnostik” dhe “Agnostik”?
 63. Turqia ndalon me ligj mesimin e Evolucionit ne shkollat fillore!
 64. Malajzia fillon gjuetinė ndaj ateistėve
 65. Si te behesh nje Magjistar dhe te modifikosh jeten tende.
 66. Sekretet dhe misteret e nje mendje te hapur e cila do tju permbyse Boten :)