PDA

View Full Version : Problematika Shqiptare


Faqet : [1] 2 3 4 5

 1. Raporti i DASH: Korrupsioni i lartė, media nėn presion
 2. Pensionet greke nxisin divorce pleqsh
 3. Kreu i Bashkisė sė Kamzės ngacmon seksualisht punonjėset
 4. Forcat elitė tė policisė shqiptare, pa jelekė antiplumb
 5. Rikthehet shtrenjtimi i jetesės pėr shqiptarėt
 6. BB: Kujdes borxhin
 7. BE: Pezullim tė pėrkohshėm lėvizjes sė lirė pėr shkak tė azilkėrkuesve
 8. Hakeret Shqiptare i kunerpergjigjen atyre serb
 9. Bleona krijon levizjen “I love Berisha”
 10. Gay Paradė" do tė mbahet nė Shqipėri mė 17 maj
 11. Cdo dite, 3 vajza ne Shqiperi rifitojne virgjerine.
 12. Nocioni “malok” nė tri kohė
 13. 26-vjecarja: Familja mė shiti te plaku maqedonas pėr 3500 euro
 14. Protesta Shqiptar ne Shkupe
 15. Shqiptarėt e Ballkanit ti japin pėrgjigje politike arrestimeve
 16. Shqiptarėt duan tė hyjnė nė BE duke mbytur tė vėrtetat
 17. At. Nikolla Marku President i Shqiperis
 18. Bllaca 2, shahen e fyhen me publikun si tė ishin nė rrugė
 19. Artan Hoxha, kandidat i maxhorancės pėr President
 20. OVL e UĒK-sė: Nuk do tė rrimė duarkryq
 21. Vrasja e vajzės 17 vjeēe
 22. Bujar Nishani zgjidhet President i ri i Republikės sė Shqipėrisė
 23. Sipas Mediave te Shipnis, Shipnia ne veri Kufizohet me Serbin
 24. Nxėnės tė shkollave 9-vjeēare pėrdorues tė heroinės dhe kokainės
 25. Shqiptarėt tė tretėt si spiunė nė ish-Jugosllavi
 26. Kėngėtarja serbe qė ndezi Shkodrėn
 27. Krujė, o qytet i bekuar, prite prite ...
 28. Babai i Fiqiriut: Nazimen e kėrkuam si nuse tė dytė
 29. Cilesia e ushqimeve qe konsumojme
 30. Vizita e Nishanit ne Kosove
 31. Gjyqi pėr vrasjen e Lamajt
 32. Fishkėllehen kėngėtarėt shqiptarė nė koncertin e pavarėsisė
 33. Programi, Strukura , Ekipi dhe Lideri per te Fituar Zgjedhjet
 34. Duan drita, ujė, dhe tokė falas!
 35. Fadil R. Demaku: URAT BASHKOJNĖ BRIGJET, PĖRNDRYSHE HUMBET KUPTIMI I URAVE
 36. Drejtues mjetesh nė Shqipėri shkaktojnė ēdo ditė dy viktima!
 37. 10 mijė euro bileta e Pacollit, nga 3 mijė e Atifetės dhe e Thaēit
 38. Mentalitet Sundimtaresh
 39. Dua te blej nje Aeroplan..
 40. Shqiperia ultra e varfer
 41. taliania rrėfen ferrin: Si mė detyruan tė prostituoj duke mbajtur peng fėmijėt e mi
 42. Kryeministri Berisha inauguron shkollėn 9-vjeēare “Ahmet Zogu”, nė Kamzė
 43. Qendra per hulumtimin e kriminelve te luftes
 44. Politikat greke dhe greku i thjeshte
 45. Zogu -Pro dhe Kunder-
 46. Enver Hoxha -Pro dhe Kunder-
 47. A "Demaskohen" Kundershtaret Para Femijeve?!?
 48. SHBA-tė e ruajn ne Vilen e tij ne Dubai Naser Kelmendin mbretin ballkanik te heroines
 49. Greva e urise e te perndjekurve politike
 50. Xhamia e re nė Kosovė
 51. Poliēani, Gėrdeci i dytė
 52. Tragjedia nė Krujė, Dhėndri: Dyshoj pėr njė vrasje
 53. Emri shkolles u nxjerr kallajin politikanve..
 54. Ndėrron jetė nė spital Lirak Bejko
 55. Kur ushtari i UĒk-sė (Muhamet Kuka ) vuan edhe pėr kafshatėn e gojės
 56. Shtypja dhe disktriminimi i shqiptarėve nė pjesėn shqiptare nė Maqedoni
 57. Popujt qė harrojnė, a thua e meritojnė lirinė?
 58. Cenohet integriteti territorial i Shqipėrisė nga ushtria greke
 59. “Meshari” i Gjon Buzukut.. ne Tirane..
 60. Barbari mbi Kumrite..
 61. Po ctu desh mo Ramiz..
 62. Bėnet dyfek ne Fier..
 63. Memorandumi i mirėkuptimit
 64. Korrupsioni nė Kosovė
 65. Qeveria antishqiptare
 66. Akademia e Shqipėrisė fton akademikun shovinist serb, injoron Akademinė e Kosovės
 67. Gratė nė Kosovė nuk shfrytėzojnė tė drejtėn e pronės
 68. Lufte krimit..
 69. Kur veriu fliste shqip
 70. Serish tensione ne pjesen veriore te Kosoves
 71. Kush ua shiti sekret e NATO-s, Serbeve dhe Ruseve
 72. Nos pini Red Bull-ėra..
 73. Mos pini Red Bull-ėra.
 74. Nė shekullin e ri, me tjetėr mentalitet
 75. Universiteti i Prishtines
 76. Avramopoulos, Berishės: Shih 100 vjet para dhe jo 100 pas
 77. Mamaja e Jorgos..
 78. A mendoni se klasa politike Shqipėtare e ka vullnetin per ta luftuar Korrupsionin?
 79. Greqi, ministria e Jashtme: E kemi bėrė tė qartė. Ēėshtja ēame nuk ekziston
 80. Greket sulmojne televizionin qe prodhoi dokumentarin pro Shqiptar
 81. Ku po fshihet Xhabir Zharku i PDK-se?
 82. Kur thyhej akulli mes Shqipėrisė dhe Amerikės
 83. Ligji i plotė i luftes 1940, si i konfiskoi Greqia pronat e ēameve
 84. Ndryshimi i Historisė zbut Perandorinė Osmane
 85. Shkype Kosove.
 86. Importohen 500 mijė kg Fishekzjarre..
 87. Bravo Basha
 88. Nishani fillon dekorimet..
 89. Oliver J. Schmit - Anetar i Akademise se Shkencave dhe Arteve te Kosoves ?
 90. Emanuela
 91. Katunaria n'sulm!
 92. Tregu i lirė ėshtė njė pėrrallė moderne
 93. Komuniteti mysliman dhe kisha s'paguajnė taksat vjetore pėr automjetet
 94. Treni perplas makinen..
 95. Nuk mund tė heshtet kundėr papėrgjegjshmėrisė sė AKZ
 96. Ka dal beg se ka..
 97. Prona dhe plackitesit..
 98. Avokat Bethnik Muthtafa..
 99. Irfan CANA: LUFTĖ DUKURIVE NEGATIVE
 100. Masakėr kulturore me afresket e Onufrit, grabitet Kisha e Shėn Premtes
 101. Nikita..
 102. Moralisti i natės
 103. Itali, vrasje e dyfishtė nga xhelozia, shqiptari ekzekuton gruan e tė dashurin e saj
 104. Rikthehet tmerri nė rrugėt e Shqipėrisė!
 105. Shqiptaret me te njejten Monedhe kunder Monumenteve Serbe dhe Greke
 106. Ajsha dhe Fatma
 107. Lugina e Presheves dhe Veriu i Kosoves
 108. Edvini mbledh veglat e tij..
 109. Italiani vret gruan shqiptare me 4 plumba ne mes te rruges ne Itali
 110. Stili Gam - Gam
 111. Berisha del me 21 parti..
 112. Shoqata serbe hap zyre ne Fier
 113. Per 50 euro..
 114. Industria shqiptare e detit, me mungesa tė mėdha!!!
 115. Alfred Peza nė krahėt e Edi Ramės
 116. PE miraton Rezolutėn pėr Kosovėn, kėrkon njohjen e saj
 117. Murat Jashari: Kosova drejt humnerės
 118. Tė vidhet gjithēka! Barbarėt shqiptarė nė sulm!
 119. Varret greke, historianėt: Nuk pati asnjė betejė Italo-greke nė Korēė
 120. Nacionalizmi, paralajmėrimi amerikan
 121. 17 shkurti Dita e, .....pak mė ndryshe
 122. Nje hajdut me pak dhe.. populli diskuton..
 123. Breznia e Re
 124. A ka bėrė mirė Shqipėria qė ka pranuar pavarėsinė e Kosovės?
 125. Kryeplaku, Hajdut i Linjave Elektrike.
 126. Kthehet lufta per kockat(vidio)
 127. Biēikleta... rrezik jeta
 128. ING.XHEVAHIR NGJEQARI ben kartė te hapur..
 129. Rikthimet tona tė dhimbshme te 20 shkurti... nga Jozef Radi
 130. Shfaqja "Selamizim" ne Zgjedhjet Qe Po Vijne
 131. Moda e re, tė braktisėsh prindėrit
 132. Kur do, shteti e kap lepurin me qerre!
 133. Fund i merituar..
 134. Pengmarrja
 135. Koēo Kokėdhima: Projekti 200-vjeēar grek pėr aneksimin e Himarės
 136. Elvisi rreh Deden..
 137. Digjet Pishtari Dhene prej Bishtarit
 138. Berisha: Tė ulet mosha e votimit nė 16-vjeē..
 139. Emrat ne maqedonisht, Fino e Majko “kundėr”, replika me Ramėn
 140. Fisnik Ismaili - Levizja Vetvendosje - shkrimi i tije qe permban gjuhė vulgare
 141. Urbanėt, Basha: Kush rrit ēmimin i hiqet licenca
 142. Ligji, gjoba 2 milionė pėr sigurinė ushqimore
 143. Arsen Lupeni ne Korcė..
 144. Eda Zari apo Zuzari
 145. Greqia e denon 4 vjet kurse Shkiperia vetem me gjobe..
 146. S. Pellumbi pohon ...
 147. Kosova e vitit 1999, Turqia gati trupat pėr tė ndėrhyrė ushtarakisht
 148. 24 ore uje ishte premtimi i Bershes !
 149. Tė jetosh me 300 mijė lekė!
 150. Danimarkė:Tė rinjtė shqiptarė grumbullojnė ndihma pėr Kosovėn
 151. Shqipėria, vendi mė homofob i Europės
 152. Vuajtjet e femres shqiptare gjatė luftės sė fundit
 153. Durrės, bllokohen 23 ton qumėsht, importuesit s’kanė analizėn e aflatoksinės
 154. Orekset e Turqisė pėr gllabėrimin e Kosovės – i rrezikshėm!!
 155. Flasin( pėr tė mashtruar popullin) pėr Bashkim Kombėtar
 156. Haklajt, si u vranė 14 pjesėtarė tė familjes
 157. Cilesia e ushqimeve qe konsumojme
 158. Rruga Gjelberimi apo Rruga Mbeturina ne Durres
 159. Autoritetet FYROM-ase keqtrajtojnė artistėt Shqiptare
 160. OKB i “konverton” shqiptarėt nė serbė
 161. Shqiptaret martohen pėr maqedonas
 162. Arben Ēokaj:PD ėshtė kthyer nė parti bolshevike, Berisha largohu!-nga Redan Bushati
 163. 2 milionė euro - 6 muaj rrugė
 164. Homoseksualėt, tė enjten protestė para ministrisė sė Drejtėsisė
 165. FYROM - Pritje madheshtore per kriminelin e luftes Tarcullovski
 166. Nazime, te lumte pushka..
 167. Krim me prona nė Gjakovė!
 168. Nga ngjala tek Ajala..
 169. Ēdo ditė tė paktėn 1 viktimė nga drejtimi i ēmendur i makinave nė rrugėt e Shqipėrisė
 170. Kercet pushka tek Liqeni..
 171. Arrihet marrėveshja Kosovė-Serbi.Thaēi: Serbia njohu Kosoven
 172. Te lumte pushka o Kapllan !
 173. Kuvendi i Kosovės ndėrpreu punimet- 10 minuta pushim
 174. Deputeti i Partis Socialiste Saimir Tahiri Terorizon Policine
 175. Nė treg barna tė jashtėligjshme
 176. Lul Basha dhe Tirona
 177. Parate e sali-korrupsionit Digjen ne Qipro
 178. Shkollat ne Kosove
 179. Era 97-te po vjen..
 180. Varfėria e shqiptarėve nė ekstrem
 181. Veriorėt do ta shpallin pavarėsinė?
 182. Pse ne Vlore?
 183. Auron Tare: Shqipėria dha 160 mijė euro pėr ekspozitėn nė Itali
 184. Kozmai i jep nje shuplake polpotistit Arben Duka..
 185. Grate ne zgjedhejt e 2013-es
 186. Emigrantet kalojnė natėn nė kufi: Ka ardhur koha tė lėmė pasaportėn shqiptare.
 187. Udbashi qe vrau Remzim Hoxhen
 188. Dita e Europės: Pėr faj tė Ramės, kėtė vit festojmė prosperitetin nė BE, nga jashtė
 189. Tiranė, arrestohet 60-vjeēari, pėrdhunoi njė grua me aftėsi tė kufizuara
 190. Si Komandanti, ashtu dhe Shefi, Doktori, Nishi ...
 191. Femijet e Kopshteve e Shkollave si Mitingashe
 192. Poligami, homofobi, drogė… moral dhe imoralitet, ofertat mė ekstreme zgjedhore
 193. Busti i Adem Jasharit nė Tiranė hidhet nė plehra
 194. Cili bėri marrėveshjen pėr Trepēėn sot nė Serbi?
 195. Avash, avash, populli po vetėdijėsohet!
 196. Pse po na arrestohen qlirimtaret!
 197. S’ia japin vizėn, po tenton tė vetėvritet (Video)
 198. Veprimtaria e UĒK-sė nuk duhet tė jetė temė tabu./lexoje”Lufta pa maska” e Gani Gecit
 199. Lubonja: Vepra e Kadaresė nė shėrbim tė Enverit
 200. 'Higjiena cerebrale” dhe ca trasta leckamane
 201. Edvini terrorizon mesuesit..
 202. Edvin Rama,qytetar nderi nė Skėnderaj
 203. Veriu i Mitrovicės dhe nderkombetaret
 204. "Sali Berisha - biografi", nga Gjin Musa
 205. Hyn nė fuqi paketa penale. 30 vjet burg per vrasje
 206. Konsulli nė ambasadėn shqiptare nė Paris, Luiz Ejlli lė 50 shqiptarė nė burg
 207. Batėrdi ndėrtimesh pa leje nė Tiranė
 208. Parcelizohet Pilli i Sodės nė Vlorė
 209. Nė prag tė 23 qershorit- Berisha nuk zgjedh mjete…masakra e radhės
 210. I urojm Sherim te shpejte bashkatdhetares Xhulia !
 211. O Berat c'e pate fat..
 212. Novosella: Klani Klosi e Milo, vendosėn qė koloneli Krasniqi tė eliminohej
 213. Ultranacionalisti Karathano nė jug, nė qendrat e votimit- VIDEO
 214. Aktoret Demagoge dhe roli i tyre.. ne ri-ardhjen e Stalinisteve ne Pushtet..
 215. Arka bosh, gropa nė buxhet, 620 mln dollarė
 216. Parlamenti i Ri..
 217. Situata e zjarreve, shefi i zjarrfikėses: Qeveria tė investojė pėr helikopterė
 218. Berisha rrit rrogat, Majko: Gjest i paprecedentė e kulmi i papėrgjegjshmėrisė. Shqipė
 219. Parlamenti me Biznesmenė..
 220. MOS TĖ VOTOHET- miratohet LIGJI PĖR AMNISTI!
 221. Goodbye Kosova!
 222. Shkatėrrohen pėr herė tė dytė varret antike tė valaresė
 223. Qentė e policisė hanė rreth 30 mijė euro
 224. Nje proteste e pazakonte!
 225. Grabitjeje me armė nė Pukė, plagosen 5 persona, mes tyre 2 fėmijė, njėri 5 vjeē
 226. Njė tjetėr vrasje nė Tiranė
 227. Ja kosovarėt nė kampet e Hungarisė
 228. Manaj: Veprimtarėve tė vrarė tė LDK-sė duhet tu njihet statusi i dėshmorit tė kombit
 229. Rreperi kosovarė fyen Shqiptarinė, urinon mbi shtatoren e Skėnderbeut
 230. Lubonja per Qeverisjen Bokaxhiu 1
 231. Pd po ndahet - sepse ishte njė parti konglomerat me shumė hileqarė
 232. VLERA DJE DHE "VLERA" SOT, nga Emin Halimi
 233. Die Weltwoche pėr Kosovarėt !
 234. Mbi krimin nė Vlorė...shkruan Patos Lubonja
 235. Mustafa nuk u jep lokale bashkėsive fetare
 236. Hoxha ofendon kombin shqiptar, Pashko Vasa, njė budalla
 237. Ēmimet me shumicė dhe pakicė tė hashashit
 238. “Grumbuj plehrash nė ēdo cep qė hedh sytė”
 239. Agron Duka: Si mė pėrfshinė Nard Koka dhe Nano nė politikė
 240. “Turizėm nė Shqipėri? Bah! Me mirė paguan jashtė dhe kėnaqesh, sesa kėtu
 241. Falsifikimet e rralla e me fantazi
 242. Djali i Adem Grabovcit kapet me kallashnikov
 243. Tekstet shkollore – masakėr mbi mendjet e fėmijėve
 244. Profil Putane..
 245. 2 krisma ne Bordello..
 246. Ky Diktator i eger..
 247. Stop pushimeve ne Greqi!
 248. Baca Kadri me jarana
 249. FORUMI Mysliman barazon Skėnderbeun me Milosheviqin dhe Sheshelin
 250. 'Pėrmeti', Janullatos: Ne vend tė Kishės kumar. Po ta hidhnin Kuranin, Revolucion!